İnsanların İlginç Özelliklerine Çok Şaşıracaksınız

Dünya üzerinde yaşayan ve ilginç özellikleriyle isimlerini tarihe yazdıran öyle insanlar var ki, okuduğunuzda siz de hayretler içinde kalacaksınız...
İnsanların İlginç Özelliklerine Çok Şaşıracaksınız

Ngoc: UYUYAMAYAN ADAM

ngoc-003.jpg

64 yaşındaki Taylandlı Hai Ngoc 1973 yılında ateşi çıktıktan sonra uyuyamadığını söyledi. Sonraki 11,700 gece uyumak için koyun sayma yöntemi de işe yaramadı. "Uykusuzluğun sağlığımı kötü yönde etkileyip etkilemediğini bilmiyorum, ama kendimi çok sağlıklı hissediyorum ve tıpkı diğer insanlar gibi çiftçilik yapmaya devam ediyorum," diyen Ngoc her gün evine giderken 4 km'lik yolu 50 kg'luk gübre çuvalı taşıyor. 6 çocuğu ve karısıyla Que Trung'ta yaşayan adam geceleri fazladan iş yaparak çiftliğini de hırsızlara karşı koruyor, ayrıca uykusuz geceler boyunca balık yetiştirmek için iki büyük havuz kazdı.


 

Bhagat: İKİZ KARDEŞİNİ KARNINDA TAŞIYAN ADAM

bhagat-003.jpg

Sanju Bhagat'ın karnı o kadar şişmişti ki 9 aylık hamile gibi görünüyordu ve nefes almakta zorluk yaşıyordu. Hindistan'ın Nagpur şehrinde yaşayan Bhagat tüm yaşamı boyunca koca göbeğinde bir sorun olduğunun farkındaydı, ancak Haziran 1999 tarihinde sorun iyice belirginleşti. Karnında tümör olduğunu düşünen doktor hastayı ameliyata aldı. Bhagat'ın karnı kesildiğinde litrelerce su çıktı ve sıradışı bir şey oldu. Doktorun dediğine göre, "Önce bir bacak çıktı, sonra diğer bacak, sonra cinsel organ, biraz saç, bir çene..." Bhagat doğum yapıyor gibi görünse de aslında onun ikiz kardeşi karnından çıkarılıyordu. Bhagat dünyanın en tuhaf medikal durumuna sahipti; fetus in fetu (cenin içi cenin). Bu, cenin ikizinin içinde hapis kaldığında ortaya çıkan bir abnormalitedir.


 

Yokoi: II. DÜNYA SAVAŞI'NDAN SONRA 28 YIL BOYUNCA SAKLANAN ADAM

yokoi-003.jpg

Emperyal Japon Ordusu askeri olan Shoichi Yokoi 1941'de Guam'a gönderildi. 1944 yılında Amerikan kuvvetleri adayı yeniden ele geçirdiklerinde Yokoi saklanacak yer aradı. 24 Ocak 1972'de Guam'ın gözlerden uzak bir bölgesinde iki ada sakini tarafından bulundu. 28 yıl boyunca yeraltındaki bir mağarada saklanmış olan asker II: Dünya Savaşı'nın bittiğini öğrendiyse de korkudan saklanmaya devam etti. "Japonya'ya canlı döndüğüm için utanç duyuyorum," diyen adam tozlu tüfeğini taşıyordu.


 

Mehran: 1988'DEN BERİ HAVALİMANINDA YAŞAYAN ADAM

mehran-003.jpg

Mehran Karimi Nasseri 8 Ağustos 1988'den beri Charles de Gaulle Havalimanı'nda yaşayan İranlı bir mülteci. Mahkum edildikten, işkence gördükten ve ülkesinden kovulduktan sonra Avrupa'daki sığınaklara başvurdu, fakat şansı yaver gitmedi. İngiltere'ye gitmeye karar verdiğinde saldırıya uğrayıp soyulduğunu, çantasının çalındığını iddia etti. Nasseri bu şekilde uçağa binmeyi başardı fakat gerekli dökümanlar olmadan Heathrow'a ulaştığında görevli memurlar onu Charles de Gaulle Havalimanı'na geri gönderdi. Fransız memurlara kimliğini gösteremeyen, mülteci durumu hakkında bir kanıt sunamayan Nasseri havalimanındaki bekleme odasına gönderildi. 2004 yılında gösterime giren Terminal filminde Tom Hanks'in canlandırdığı karakter olan Nasseri, 1994 yılından beri Tom Hanks gibi Duty-free bölümünde değil, kalkış alanında yaşıyor. Çantaları ve taşıma arabasıyla çoğu insan onun bir gezgin ya da evsiz bir insan olduğunu düşünüyor.


 

Mitsuo: 'İSA MESİH' İDDİASINDAKİ KAFAYI YEMİŞ JAPON

mitsuo-001.jpg

Matayoshi Mitsuo, İsa olduğunu iddia eden garip bir Japon politikacı. Planına göre Hz. İsa gibi kıyamet günü gelecekmiş, bunu şu anki siyaset sistemine ve yasalara uygun olarak yapacakmış. "Kurtarıcı" olabilmek için ilk adım Japonya'nın hükümet başkanı olmakmış. Sonrasında Japon toplumunda reformlar yapacak ve bu sayede Birleşmiş Milletler ona Genel Sekreter ünvanını verecekmiş. Matayoshi sonra tüm dünyada hem dini hem de siyasi yönden hükmedecekmiş.


 

Bihari: RESMİ OLARAK EN UZUN SÜRE ÖLÜ GÖRÜNEN ADAM

bihari-001.jpg

1961 doğumlu Lal Bihari Hindistan, Utar Pradeş'te çiftçilik yapıyor ve 1976 - 1994 yılları arasında resmi olarak ölü gözüküyor. Hindistan'da Mritak Sangh, yani Ölüler Birliği'ni kuran Bihari yaşamakta olduğunu kanıtlamak için 18 yıl boyunca Hindistan hükümeti ile mücadele etmiş. 1976 yılında bankaya kredi çekmek için başvurduğunda resmi olarak ölü olduğunu öğrenen Bihari'nin amcası bir banka memuruna rüşvet vererek onu ölü göstermesini söylemiş, bunun sonucunda Bihari'nin sahip olduğu arazi amcasının olacakmış. Bihari kendisi gibi aynı durumda olan 100 insan daha keşfetmiş ve Azamgarh bölgesinde Ölüler Birliği'ni kurmuş. Malvarlıklarına göz diken insanlar tarafından öldürülme tehlikesi altında olan üye sayısı günümüzde 20,000'e ulaşmakta. 2004 yılına gelindiğinde 4 üyenin hala hayatta olduğunu kanıtlamayı başarmışlar.


 

Icke: DÜNYAYI '"NSANSI SÜRÜNGENLERDEN'"KURTARACAK ADAM

iche-001.jpg

Profesyonel futbol oyuncusu, BBC televizyonu spor haberleri sunucusu ve British Green Party ulusal sözcüsü olan David Icke 1990 yılından beri Reptillians (Sürüngenimsiler) olarak tanımladığı kişilerin dünyayı yönettiklerine inanıyor ve bu konuda araştırmalar yapıyor. Yalnızca turkuaz giysiler giyen Icke dünyanın "The Elite" denen insansı sürüngenlerden oluşan gizli bir grup tarafından yönetildiğini söylüyor. Icke, George W. Bush, Kraliçe II: Elizabeth ve Kris Kristofferson'ın Reptillian olduğuna inanıyor.Bu teorisini açıklayan 15 kitap yazan Icke 1999 yılında Toronto Üniversitesi'nde 5 saatlik bir konuşma yaptıktan sonra büyük alkış topladı.


 

Bawden: KANSAS'TAN KENDİNİ PAPA SEÇEN MİCHAEL

papa-michael-002.jpg

1959 doğumlu David Allen Bawden 6 Konklavistten oluşan bir grup tarafından "Papa Michael I" seçilen bir Amerikan vatandaşı. Bu grup seçilen son 6 papanın modernist olduğu gerekçesiyle seçimlerin geçersiz olduğunu savunuyor. Eşitlik prensibine göre Kardinal Okulu'nun bir papa seçmemesi halinde Katoliklerin bunu seve seve yapabileceğini söylüyorlar. 1990 yılında kendisi, annesi ve babasının da dahil olduğu 6 kişi tarafından papa seçilen David Bawden hala görevini yapmakta.


 

Nakamatsu: YEDİĞİ TÜM ÖĞÜNLERİN FOTOĞRAFLARINI ÇEKİP ANALİZİNİ YAPAN ADAM

nakamatsu-001.jpg

26 Haziran 1928 doğumlu olan, Dr. NakaMats olarak da bilinen Yoshiro Nakamatsu, disket ve "PyonPyon" ayakkabılarının da dahil olduğu 3,000'den fazla icat ile dünya rekorunun sahibi olduğunu iddia eden Japon bir mucit. 34 yıl boyunca yediği her öğünün fotoğrafını çeken ve analiz eden Nakamatsu'nun amacı 140 yaşına kadar yaşamak.


 

Lotito: HERŞEYİ YİYEN ADAM

lotito-001.jpg

15 Haziran 1950 doğumlu Michel Lotito sindirilemeyen şeyleri yemesiyle tanınan ünlü bir Fransız gösterici. "Monsieur Mangetout" (Herşeyi Yiyen Adam) olarak bilinen Lotito'nun gösterilerinde metal, cam, lastik vb. malzemelerden yapılan bisiklet, televizyon, uçak gibi nesneler yemek yer alıyor. Cessna 150 uçağını yemek 2 yılını almış. (1978 - 1980) Sıradışı maddeleri çocukluğunda tüketmeye başlayan Fransız, 1966'tan beri halk gösterileri yapıyor. Lotito mineral yağı ve fazla miktarda su içtiği için genellikle zehirli maddeler içeren şeyleri yemesine rağmen sağlık problemi yaşamıyor.

NeOldu.com / Sosyal Fayda

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.