İlluminati Tarikatı ile Bağlantılı 15 Film Önerisi

İlluminati Tarikatı ile Bağlantılı 15 Film Önerisi
08.09.201713:06

İlluminati filmleri, dünya üzerinde yer alan en güçlü örgütlerden bir tanesi olan İlluminati tarikatının sinemada yüz bulmuş hali olarak birçok kez karşımıza çıkmaktadır. Peki, sinemadaki illuminati filmleri nelerdir? İşte, en iyi illuminati filmleri...

Haber güncelleme tarihi 30.08.2020 09:02

İllumunati İle Bağlantısı Olduğu Düşünülen En Dikkat Çekici Filmler

İlluminati filmleri, günümüzde en çok dikkat çeken filmler arasında yer almaktadır. Birçok kişi internette İlluminati tarikatı ve örgütü hakkında araştırmalar yaparken aynı zamanda en iyi illuminati filmlerini de merak etmektedir. Bizler de bu içerikte sizlere, gelmiş geçmiş bağdaştırılan "en iyi illuminati filmleri" bir araya getirdik. İlluminati film önerileri ve gerilim filmleri arasında yer alan ve tarikat olgusu ile illuminati ile bağdaştırılan bu listedeki filmleri izlemediyseniz, kesinlikle tavsiye ederiz. İşte, izlediğinizde illuminati örgütünün izlerini görebileceğiniz film önerileri...

İlluminati Filmleri;

15. Davinci’nin Şifresi / The Da Vinci Code (2006) IMDb: 6,6

illuminati ile ilgili filmler

Yukarıda yer alan Melekler ve Şeytan’lar sinema filminden önce vizyona giren ve Dan Brown’ın aynı isimli kitabından esinlenen Davinci’nin Şifresi filmi, en iyi İlluminati filmleri arasındadır en az Melekler ve Şeytanlar filmi kadar değerlidir. Filmin birçok sahnesinde illumnati tarikatı hakkında birçok emareye ulaşabilirsiniz. Tom Hanks’ın başrolünü paylaştığı filmde heyecan ve aksiyon hiç bitmemektedir. Kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Tür: Gizem, Gerilim, Aksiyon

Fragman


14. Melekler ve Şeytanlar / Angels and Demons (2009) IMDb: 6,7

illuminati ile ilgili filmler

Dan Brown kitaplarını okuyanlar bilirler ki ,illuminati tarikatı kitaplarında her zaman geniş yer bulmaktadır. Kitaptan uyarlanan ve illuminati filmleri arasında gösterilen Melekler ve Şeytanlar sinema filminde Tom Hanks yer almaktadır. İlk filmi Davinci’nin Şifresi’nin devam filmidir ve İlluminati filmleri arasında oldukça önemli bir yere sahiptir. Aksiyon, gerilim ve heyecan dolu filmleri seven okurlarımız en iyi illuminati filmleri arasında gösterilen Melekler ve Şeytanlar filmini kesinlikle izlemelidir.

Tür: Gizem, Gerilim

Fragman


13. Sihirbazlar Çetesi / New You See Me (2013) IMDb: 7,3

illuminati ile ilgili filmler

İlluminati filmleri arasında son yıllarda çıkan en popüler filmlerden bir tanesi olan Sihirbazlar Çetesi’nde, aksiyon dolu sahnelerin yanı sıra illumaniti tarikatı ile ilgili izlere de denk geleceksiniz. Filmin başından sonuna kadar “göz” olayına vurgu yapması, zaten başlı başına illuminati izleri taşımaktadır. Birçok kişi o göz “İllumaniti” gözü değil dese de birçok kişi izlediğinde “göz” vurgusunu illuminati olarak algılıyorsa, amaç yerine ulaşmış demektedir.

Tür: Suç, Gizem, Gerilim

Fragman


12. They Live (1988) IMDb: 7,3

illuminati ile ilgili filmler

Eski yapım bir ABD filmi olan They Live, en iyi illuminati filmleri arasında gösterilmektedir. Filmin konusunda, hayatını sürdürebilmek için yolu büyük şehre düşen Jhon’un bir inşaatta çalışmasıyla beraber başlamaktadır. Arkadaşı onu yaşadığı mahalleye götürür ve Jhon orada korkunç bir keşif yapıp uzaylılar ile ilgili bağlantıyı çözer Filmin bu aşamasında sonra göz ve tarikat vurgularına dikkat çekilir. Burada yer alan tarikatın da illuminati olduğu varsayılır.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu, Korku

Fragman


11. Şeytanın Avukatı / The Devil’s Advocate (1997) IMDb: 7,5

illuminati ile ilgili filmler

Andrew Niederman'ın romanından uyarlanan ve Taylor Hackford tarafından üretilen The Devil's Advocate adlı filmde Şeytan (Al Pacino) Keanu Reeves'in oynadığı hırslı avukat Kevin Lomax'a şu sözleri söylüyor:

"Yalnızca sahneyi hazırladım, özgür irade, kendi dizelerini çekiyorsun!"

Kevin'e, kendisinden başka kimseyi suçlayamayacağını gösteriyor. Esasen, insanın ruhu ve manevi idealleri (hakikat, adalet, güzellik) değil, iştah ve arzuları (hırs, güç, şehvet) tarafından tanımlanır. Illuminati daima bu "cinsel kurtuluş" ve "açık evlilik" olarak adlandırdığımız temel içgüdülerimize uymaya teşvik eder. Onların psikolojisi daima "baskıya" karşıdır (yani öz disiplin). Bu görüşe göre insanoğlu Tanrı'dır ve dilekleri her şeyin ölçüsüdür; buna "Lucifer" denilen "Laik Hümanizm" denir.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Fragman


10. Sherlock Holmes (2011) IMDb: 7,6

illuminati ile ilgili filmler

2009 yılında vizyona giren Sherlock Holmes, 2009 yılında vizyona giren illuminati filmleri arasında gösterilen çok güzel dedektif filmleri arasında yer almaktadır. Film içerisinde yer alan gizli bir tarikattan bahsedilmektedir. Bu tarikat dünyanın düzenini değiştirecek çok önemli olaylarında fitilini ateşlemektedir. Kahramanlarımız da bu olayları engellemek için yola koyulmaktadır. En iyi illuminati filmleri arasında yer alan Sherlock Holmes’in başrollerinde Robert Downey Jr. ve Jude Law yer almaktadır.

Tür: Aksiyon, Macera, Suç

Fragman


9. Amerikan Sapığı / American Psycho (2000) IMDb: 7,6

illuminati ile ilgili filmler

American Psycho'daki Patrick Bateman karakterinin (lanet olası bir psikopat) işlediği cinayetlerin bir amacı varmış gibi görünüyor. Bateman hayatındaki şeylere sahte görünüyor diye tepki gösteriyor. Şaşırtıcı bir şekilde, filmin Illuminati ile olan bağlantıları mevcut siyasete dayanmaktadır. Görünüşe göre, filmin temel alındığı romanın yazarı Donald Trump'ın hayranıydı ve onu temelde kitabının ana karakteri haline getirdi.

Patrick Bateman çok zengin bir iş adamıydı ve sadece cinayetle gerçeğe bağlı kalabiliyordu. Trump’ın adı verilmese de, Bateman'in yaşı, seçmen kolejinde cumhurbaşkanı olmak için 270 oy alması nedeniyle 27 olmaya mahkum edildi. Görünüşe göre film oluşturulduğu zaman Trump’ın başkan olacağı biliniyordu.

Tür: Suç, Dram

Fragman


8. Gizemli Ada / The Wicker Man (1973)  IMDb: 7,6

illuminati ile ilgili filmler

Wicker Man, İskoç geçmişine dayanan Hıristiyan ve putperest yollar arasındaki ikiliğin dikkate değer bir hikayesidir. Film, "gözün gözü" ya da "her şeyi gören göz"ün yanıp sönmesi ile doludur. Filmin tamamı, ana karakteri manipüle eden Adacılarla ilgili. Görünüşe göre, her şeyi gören Tanrı daima izliyor ve kullarının onun adına iş yapmasını bekliyor.

Tür: Korku, Gizem, Gerilim

Fragman


7. Captain America: The Winter Soldier / Kaptan Amerika: Kış Askeri (2014) IMDb: 7,8

illuminati ile ilgili filmler

En İyi Marvel Filmleri listesinde oldukça üst sıralarda yer alan Kaptan Amerika: Kış Askeri filmi içerisinde aksiyonun bir dakika bile eksilmediği filmlerden bir tanesidir. Film içerisinde Kaptan Amerika’nın düşmanı konumunda olan grubun illuminati tarikatı ile benzerlik göstermesi, Kaptan Amerika: Kış Askeri filmini de en iyi illuminati filmleri arasına koymamıza sebep oldu. Eğer Marvel filmleri arasında yer alan Kaptan Amerika serilerini izlemediyseniz, kesinlikle tavsiye ediyoruz.

Tür: Aksiyon, Macera Bilim Kurgu

Fragman


6. Gözü Tamamen Kapalı / Eyes Wide Shut (1999) IMDb: 7,8

illuminati ile ilgili filmler

ABD yapımlı bir film olan “Gözü Tamamen Kapalı” filmi, Tom Cruise ve Nicole Kidman gibi oyuncuların kariyerleri açısında oldukça önemli bir yapımdır. Filmde yansıtılan ikili ilişkilerin ve psiko-seksüel meceralar filmin bir yerinden sonra “illuminati” ile bağdaştırılmaktadır.

Tür: Dram, Gizem, Gerilim

Fragman


5. Kehanet / The Omen (1976) IMDb: 7,8

illuminati ile ilgili filmler

1976 yapımı Kehanet filmi de, İlluminati ile bağlantısı olduğu düşünülen filmlerden biri. İlluminati'nin ana sembolünün zenginlik piramidi olduğu (ve paranın sevgisinin tüm kötülüğün kökü olduğu) göz önüne alındığında İlluminati'yi İsa'nın göğsüne çıkaran bir organizasyon olarak görmek zor.

Tür: Korku

Fragman


4. Matrix (1999) IMDb: 7.8

illuminati ile ilgili filmler

1999'da bilimkurgu türü, Wachowski kardeşlerin "The Matrix" adlı filminin yayınlanmasıyla devrim yarattı. Ancak, filmi daha yakından incelerseniz, çok daha belirgin hale gelir. Kötü geleceği ile ilgili gerçekten harika bir aksiyon filmi yerine, Illuminati hakkında bir uyarı alırsınız.

Bu filmin uyarısı, bir helikopterin bir binaya çarpıp büyük bir ateş topu yarattığı sonlara doğru yer alan sahnede görülebilir. Bu, basit bir işaret değil, kitlelere böyle bir olayın gerçekte olsaydı nasıl olması gerektiği gibi görünmesi için iletişim kurmanın ince bir yöntemidir. İkiz Kuleler'e uçan iki uçak, "The Matrix"de binadan çıkan ateş topuna çok benzer görünüyor. Bu birinin bize bir şeyler anlatmaya çalışmasıydı ve biz de dinlemedik.

Morpheus ve Neo arasındaki ilk toplantıda Morpheus, Neo’ya iki hap (mavi ve kırmızı) sunuyor. Bir özgürlüğe (kırmızı), diğeri cehalete (mavi) yol açar. Bu teklif size her gün geliyor. Mavi olanı alıp bu sahte gerçeklikte yaşamaya devam mı edeceksiniz, yoksa kırmızı olanı alıp özgürleştirecek misin? Kırmızı olanı aldık ve tabii ki aklımızı özgür bıraktık.

Tür: Aksiyon, Bilim Kurgu

Fragman


3. V For Vendetta (2005) IMDb: 8.2

illuminati ile ilgili filmler

En iyi İlluminati filmleri ile bağdaştırılan V For Vandetta filminin tamamı zalim bir hükümeti devirmekle ilgili, ancak orijinal hikaye görünüşe göre bundan fazlasıydı. Guy Fawkes'ın tüm planı Kral James'i ve Kral James İncil'i ile İngiltere'de Protestanlığı teşvik etmek için ona yardım eden adamları öldürmekti. Guy Fawkes (Guido Fawkes), York şehrinde doğan ve 5 Kasım 1605'teki barut komplosunda, İngiltere Parlamento Binasını havaya uçurmakla görevli olan Katolik bir İngiliz askeriydi.

Tür: Aksiyon, Dram, Bilim Kurgu

Fragman


2. Otomatik Portakal / A Clockwork Orange (1971) IMDb: 8,4

illuminati ile ilgili filmler

Filmlerinin çoğundan daha gizli sembolizme sahip olmasıyla dikkat çeken yönetmen Stanley Kubrick’dir. Shining filmi ya da Eyes Wide Shut gibi çalışmalarında bunu görebilirsiniz. Film 20. yüzyılın kült klasiklerinden biri olmayı başardı. Filmde din, siyaset, büyük hükümet ve zihin kontrolünün çeşitli yönlerini herkes görebilir.

Tür: Suç, Dram, Bilim Kurgu

Fragman


1. Cinnet / The Shining (1980) IMDb: 8,5

illuminati ile ilgili filmler

The Shining: üçgen koltuk sırtı, merdiven basamakları, çatılar, dağlar ve giderek daralan koridor çekimleri…

Tür: Korku

Fragman


Önerilen İçerik: En İyi Hacker Filmleri & Film Önerileri Listesi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
387
242
22
13
12
13
303
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.