İlknur İnceöz Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Aksaray Milletvekili olan İlknur İnceöz, 16 Ekim 1973 yılında Aksaray’da doğmuştur.
İlknur İnceöz Kimdir

İlknur İnceöz’ün Eğitim ve Çalışma Hayatı

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olduktan sonra Aksaray’da serbest avukat olarak çalıştı. Aksaray Barosu kadın ve çocuk hakları komisyonu kuruluş çalışmalarına katkı sağladı. Belediye ve kurum avukatlığı yaptı. Sivil toplum kuruluşlarında yöneticilik görevlerinde bulundu.

İlknur İnceöz’ün Siyasi Hayatı

AK Parti’nin kurulduğu andan itibaren üye olarak partininin çalışmalarında yer aldı. Ayrıca 2003 yılında Aksaray AK Parti il yönetim kurulu üyesi, seçim işleri başkanı, 2005 yılından itibaren Aksaray kadın kolları başkanı olarak görev yaptı. 2007 yılında AK Parti Aksaray milletvekili seçildi. Adalet komisyonu üyeliği ve kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu üyeliği ile TBMM çevre araştırma komisyonu üyeliği ve kayıp çocukları araştırma komisyonu çalışmalarında bulundu.

2011 yılında da AK Parti Aksaray milletvekili seçildi. Adalet komisyonu üyeliği kadın erkek fırsat eşitliği komisyon üyeliği yaptı. Sağlık çalışanlarına şiddet araştırma komisyonunda çalışmalarda bulundu. 05.05.2014 tarihinde kurulan 9/8 esas nolu meclis soruşturma komisyonu üyesi olarak görev yaptı. Kadın erkek fırsat eşitliği komisyonu başkanı olarak görevlerini yürüttü.

Merkez Yürütme Kurulu (MYK) üyesi olan İnceöz, Haziran 2015 seçimleri sonrasında AK Parti Grup Başkanvekili görevini devam ettirmektedir. 

25.ve 26. Dönemde de Adalet ve Kalkınma Partisinden tekrar  Aksaray milletvekili seçildi.

İnceöz, evli ve bir çocuk annesidir.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.