İdeal Penis Boyu Nedir, Ne Kadardır (Kaç Cm) ve Nasıl Ölçülür?

İdeal Penis Boyu Nedir, Ne Kadardır (Kaç Cm) ve Nasıl Ölçülür?
04.07.201517:59

İdeal penis boyu, birçok erkeğin kafasına taktığı konular arasında yerini almaktadır. Peki, nedir bu ideal penis boyu? Pesin boyu ne kadar olmalıdır? İşte, erkeklerin hayatlarında oldukça önemli olan ideal penis boyu hakkında bilinmesi gerekenler...

Haber güncelleme tarihi 02.07.2020 14:54

İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalıdır? Kadınlar İçin İdeal Penis Boyu Önemli midir?

Penis boyu takıntıları erkeklerin hayatlarını olumsuz yönde etkiliyor. Kişiler konu sahibi olmadan kompleks yapıyorlar. Geçmişte penis boyu erkeğin güç sembolü olarak gösterildiğinden günümüzdeki kişiler boy konusunda korku yaşıyorlar.

Erkeğin penis boyu ergenlik döneminde ortalama olarak iki kat artar. Penis boyu kişinin sadece boyu ve kilosuyla bağlantılı değildir. Farklı çeşitli etkenler de boyda etkilidir.

Cinsel İlişkide Penis Boyu Önemli mi?

İdeal penis Boyu

Çoğu erkek penis boyuna güvenmediğinden dolayı cinsel ilişkiye girmeye çekiyor ya da ilişki sırasında öz güven kaybı yaşadıklarından dolayı erken boşalma, ereksiyon güçlüğü ve cinsel isteksizlik yaşıyor. Bu da partnerinin tatmin olmasının önüne geçiyor.

Penis boyu takıntısı olmayan erkekler ise cinsel ilişkiyi daha rahat yaşıyor, partnerini ve kendisini tatmin edebiliyor. Uzmanlar çiftlerin cinsel ilişki esnasında penis boyundan çok birbirlerine güvenlerinin ve açık sözlü olmalarının daha fazla haz verdiğini ifade ediyor.

Cinsel ilişkide penisin en önemli görevi kadının anaçlığını kullanmasına yardım edip gebe kalmasını sağlamak ve partnerini tatmin etmektir. Bu görevleri yapmak için ise penisin boyuna değil sperm sayısına ve işlevine bakılmaktadır.

Uzmanlara göre boy çok da fazla önemli değildir. Nedeni ise vajinanın 10 cm uzunluğunda bir organ olmasından kaynaklanıyor. Yapılan araştırmalar vajinanın en fazla haz aldığı bölgenin ilk 3’te birlik bölümü olduğunu ortaya çıkartmıştır. Bu gölge de ortalama ilk 3-4 cm arasına denk gelmektedir. Bu yüzden de penisin boyu çok fazla önemli değildir.


İdeal Penis Boyu Ne Kadar Olmalıdır? 

İdeal penis Boyu

Penis boyu için net bir rakam söylenemez. Bu ülkelere ve kişinin genetiğine göre farklılık gösterir. Türkiye’de yapılan araştırmalar sonucunda ereksiyon olmuş ortalama penis boyu 14 cm olarak belirlenmiştir.

İngiltere’de yapılan bir araştırmaya 15.521 erkek katılmış ve ortaya çıkan sonuç ile ortama erekte halde penisin 13.24 cm, erekte değilken ise 9.16 cm olduğu saptanmıştır.


Penis Boyu Ölçme

İdeal penis Boyu

Penis boyu ölçmek tıpkı fotoğraftaki gibi erekte haldeyken yapılır. Cetvel ya da metre kullanılır. Penisin karın bölgesindeki çıkış yeri başlangıç kabul edilir. Baskı yapılmadan cetvel koyulur ve penis başı uzunluğuna kadar olan bölüm alınır.

Aynı şekilde çevresini ölçerken ise yine karın bölgesinden çıkışı baz alınır ve metre bu bölgeye sarılarak ölçüm yapılır.

Kilo alma ve vermek çevre ölçüsünü değiştirebilir.


Penis Boyu Büyütme veya Kalınlaştırma Ameliyatları

Eğer penisinizin küçüklüğünden oldukça rahatsızsanız bunun için daha tam olarak bir uzmanlaşma söz konusu değildir. Uzatma ve kalınlaştırma operasyonları son derece risk taşımaktadır. Bu yüzden kişiye bilgilendirmenin oldukça detaylı bir şekilde yapılması gerekir. Fakat bir tıp yöntemiyle penisinizi iki santim civarında uzatmanız mümkündür.


Penis Boyu Uzatma Ameliyatıyla Elde Edilen Uzunluk Kalıcı mıdır?

Genç yaşlarda yaptırılan uzatma ameliyatından sonra penisiniz boyu aynı kalmakta. Fakat yaşlılarda peniste küçülme olduğundan dolayı penis boyu aynı kalmayabilir. 50 yaş ve üzeri kişilerde peniste sertleşme dahi görülmektedir.


Önerilen İçerik:  Peniste Deri Soyulması Neden Olur?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5830
4490
2540
2690
2710
2420
11251
1070
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 6
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.