İçe Dönük İnsanların Daha Çekici Olmasının 14 Sebebi!

İçe Dönük İnsanların Daha Çekici Olmasının 14 Sebebi!
19.12.201815:29

İçe dönük insanlar utangaç, suskun, gereğinden fazla konuşmayan, çekingen bireyler olur. Fakat bir o kadarda ilgi çekici olurlar. Onunla konuşmaya çalışmak çok zordur ve buda onu esrarengiz kılar.

Haber güncelleme tarihi 24.06.2022 09:36

İçe Dönük İnsanların Daha Çekici Olmasının 14 Bilimsel Sebebi

Yaşamımızda çok sık karşılaştığım içe dönük kişiler hakkında pek fazla bir şey bilinmemektedir. Örnek olarak, bir kişiye içe dönük insanlar hakkında bir tanım yapmasını isterseniz en fazla iki ya da üç neden sayabilir. Ya az konuşan tipler olduğunu, ya a-sosyal olduğunu ya da utangaç insanlar olduğunu söylerler.

Bazıları da bu tip kişilerin rahatsız olduklarını dile getirir. Oysa kesinlikle yanlış bir yaklaşımdır. Çünkü içe dönük olmak kişilik problemi ya da bir rahatsızlık değildir. Aksine içe dönük olanlar sırlı, gizemli insanlardır. Yani çok fazla konuşmayı sevmeyen karakterlerdir. Bu karakterler ya doğuştan gelir ya da yaşanmış üzücü durum ya da trajik bir olay sonucu ortaya çıkar.

Bu tür insanlar ortamlarda fark yaratmalarının yanı sıra diğer insanlar tarafından da oldukça etkileyici bulunurlar. Adeta çekici bir güç gibidir. Bunlardan bazıları;


1. Kendi İç Dünyalarında Yaşamaları

Bu kişiler genellikle aşırı sessiz olup gerekli olmadıkça konulara müdahalede bulunmazlar. Bir kadının ya da bir ortamda kendisine soru yönelten kişiye cevap olarak oldukça tatmin edici ve yerinde cevaplar verebilirler. Çünkü içe kapanık olmanın verdiği kendi dünyasında kendi kendine tartışma şansı sayesinde kelimeleri tartarak, biçerek tam nokta atışı yaparlar. Bu da karşı cins üzerinde çekici bir etkiye sahiptir.

kendi-ic-dunyalarinda-yasamalari.gif


2. Sağlam ve Gerçekçi İlişki İçinde Olurlar

Bu tür kişilerin kendi kalplerini bir başkalarına açması pek kolay değildir. Çünkü kendi iç dünyalarında kendilerine yeter durumdadırlar. Bu nedenle eğer bu karakterde bir kişi sizi hayatınıza almış ise kesinlikle hiç bir konuda endişe duymamalısınız. Çünkü, size karşı olan sadakat ve sevgileri oldukça sağlamdır.

saglam-ve-gercekci-iliski-icinde-olurlar.gif


3. Gizemli Olmaları

Bilindiği gibi gizemli olmak karşı cinsi etkileyen en önemli faktörlerden biridir. Bu faktör de içe dönük kişilerde fazlasıyla mevcuttur.

-gizemli-olmalari.gif


4. Çok İyi Bir Dinleyici Olmaları

Kadınları etkilemenin en önemli yollarından biri de onlara iyi bir dinleyici olmaktır. Kendilerini ifade ettikten sonra onlara yorum yapabilen ve yardımcı olan kişiler onlar için çekicidir. Hal böyle olunca kesinlikle boş konuşamayan ve yerine bir şekilde cümle seçerek kadınlara yardımcı olan içe dönük kişiler, kadınlar tarafından oldukça ilgi çekici bulunurlar.

cok-iyi-bir-dinleyici-olmalari.jpg


5. Keşfetmen Duyguları Baskındır

Her konuda yeni fikirler sunabilme ve yeni keşifler yapabilme konusunda oldukça pratiktirler. Unutulmamalıdır ki Einstein, Newton ve yakın zamanda hayata gözlerini kapayan Stephen Hawkings’te içe dönük karakterlere sahiptiler.

kesfetmen-duygulari-baskindir.jpg


6. Kendilerine Önem Verirler

Sadece fiziki anlamda olmayıp zihinsel anlamda da düzenli ve titiz olup önem verirler.

kendilerine-onem-verirler-001.jpg


7. Kendileri İçin Değerli Olanları Önemserler

Hayatlarına dahil olan herhangi birini eğer gerçekten severlerse onlar için katlanamayacakları hiç bir şey yoktur. Onlara karşı oldukça cömert olup aynı zamanda fazlasıyla önemserler.

kendileri-icin-degerli-olanlari-onemserler-001.jpg


8. Öz Güvenli Olurlar

Kendilerinin farkında olan içe kapanık insanlar bu sayede kendilerine olan öz güvenleri tamdır.

oz-guvenli-olurlar.jpg


9. Hem Yaratıcı Hem De Ayrıntıcı Kişilerdir

Herhangi bir nesneye, duruma ya da başka bir unsura oldukça farklı bakış açısıyla ayrıntılı bir şekilde bakarlar. Aynı zamanda özellikle de tüm sanat alanlarında da oldukça başarılıdırlar.

hem-yaratici-hem-de-ayrintici-kisilerdir.gif


10. Bağımsız Olmaları

Hiç bir şekilde kısıtlanmayı kabul etmeyen bu karakterler oldukça bağımsız hareket ederler ki bu durum onları çekici yapan en önemli faktörlerdendir.

bagimsiz-olmalari.jpeg


11. Zarar Verici Düşüncelerden Yoksun Olurlar

İçe dönük kişilerin toplum içinde bu denli çekici olmalarının en önemli olan etkenlerinin başında gelen art niyet zarar veren duygu ya da düşüncelerden kesinlikle uzak olmalarıdır. Daima bardağın dolu tarafından bakmayı yani, daima olaylara mutlu açıdan bakmayı bilirler.

zarar-verici-dusuncelerden-yoksun-olurlar.jpg


12. Beyin Fonksiyonları Daha Doğru Kararlar Alır

İçe dönük kişilerin, dışa dönük olan kişilere nazaran beyinlerinde bulunan gri madde denilen kısım daha kalındır. Bu bölüm kara alıp verme ile alakalı bölümlerdir. Bu nedenle beyinsel yapıları daha doğru kararlar almalarına yardımcı olur.

beyin-fonksiyonlari-daha-dogru-kararlar-alir.jpg


13. Daha Seçici Yapıları Vardır

Kendi düşünceleri ile uyuşmayan bir durumu saygı çerçevesinde olacak şekilde kolay kolay kabul etmezler fakat karşısındaki kişiye de saygısızlık etmezler. O nedenle bir çok şeyde oldukça titiz ve seçici davranırlar.

daha-secici-yapilari-vardir-001.jpg


14. Konuşmadan Önce Düşünürler

Yapılan araştırmalara göre bir konuşma yapmadan önce konuşacakları şeyleri kendi içlerinde özet geçtikleri saptanmıştır. Ayrıca konuşmalar esnasında kesinlikle bel altı vurma gibi bir amaç gütmezler.

konusmadan-once-dusunurler.jpg

Önerilen İçerik:Kendisini Doğru İfade Edemeyen İnsanların 9 Ortak Özelliği

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
23
3
21
5
6
5
64
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 5
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.