İbrahim Kürşat Tuna Kimdir

25. Dönem Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale Milletvekili olan İbrahim Kürşat Tuna, 1976 yılında Çanakkale’de doğmuştur.
İbrahim Kürşat Tuna Kimdir

İbrahim Kürşat Tuna’nın Eğitim ve Çalışma Hayatı

Lisans eğitimini Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde 1999 yılında tamamladı. Aynı sene T.C. Dışişleri Bakanlığı Stratejik Araştırmalar Merkezi’ndeki stajını tamamlayarak madencilikle iştigal eden aile şirketinin başına geçti. 2011 yılında Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’ndan Yüksek Lisans derecesi alan Tuna, yine aynı üniversitede ve Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı’nda Doktora çalışmalarını sürdürmektedir. İbrahim Kürşat Tuna, aynı zamanda Biga İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde öğretim elemanı olarak görev yapmakta ve Türk Dış Politikası, Avrupa Birliği Kurumları ve Osmanlı Diplomasi Tarihi üzerine dersler vermektedir.

 

İbrahim Kürşat Tuna’nın Siyasi Hayatı

İbrahim Kürşat Tuna,2011 Genel Seçimlerinde 4. sırada Milliyetçi Hareket Partisi’nden Çanakkale Milletvekili Adayı olan Tuna, aynı partide aktif siyaset hayatına devam etmektedir. Tuna, TOBB, Mülkiyeliler Birliği, Türk Ocakları, Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası, Çanakkale Ticaret Borsası, Çanakkale Kent Konseyi ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarında da aktif olarak faaliyet göstermektedir.

İbrahim Kürşat Tuna, 25. Dönem genel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi Çanakkale Milletvekili olmuş fakat 26. dönem seçimlerinde meclise girememiştir. 

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.