Hişyar Özsoy Kimdir

Halkların Demokratik Partisi Bingöl Milletvekili olan Hişyar Özsoy, 1977 yılında Bingöl’ün Yeniköy köyünde doğmuştur.
Hişyar Özsoy Kimdir

Hişyar Özsoy Biyografisi

Hişyar Özsoy’un Eğitim ve Çalışma Hayatı

Boğaziçi Üniversitesi Sosyoloji Bölümünü tamamladıktan sonra Amerika Teksas-Austin Üniversitesinin başarı bursu ile mastır ve doktora yapmak üzere ABD’ye giden Özsoy, 2004 yılında mastır, 2010 yılında Siyaset Sosyolojisi, Siyaset Antropolojisi ve Ortadoğu siyaset çalışmaları alanında doktora derecesini aldı.

 

Hişyar Özsoy’un Siyasi Hayatı

Özsoy, 2005-2008 yılları arasında Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinde Dış İlişkiler Koordinatörü ve Siyasi Danışman olarak çalıştı. 2010 yılında Amerika Yüksek İlimler Akademisinden kazandığı başarı bursu ile doktora sonrası çalışmalar yapan Özsoy, 2011 yılından itibaren Michigan Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak, Siyaset Sosyolojisi, Siyasi ve Kültürel Antropoloji, Toplumsal ve Siyasal Dönüşüm ile Ortadoğu Tarihi ve siyaseti konularında dersler vermiştir.  

25.ve 26. Dönem Genel Seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi Bingöl Milletvekili olarak meclise girmiştir. MYK üyesi olan Özsoy, Dış İlişkilerden Sorumlu Eş Başkan Yardımcılığı görevini sürdürmektedir. 

Özsoy, evli 2 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.