Hazımsızlık ve Sindirim Sorunları İçin En İyi 5 Köpek Maması

Hazımsızlık ve Sindirim Sorunları İçin En İyi 5 Köpek Maması
14.05.202017:30

Hazımsızlık, bağırsak hastalıkları, mide problemi ve sindirim bozuklu yaşayan köpekler için en iyi sindirim hassasiyetli köpek maması markası önerileri

Haber güncelleme tarihi 30.01.2023 11:12

Köpeğiniz için daha iyi bir yiyecek aramaya başlamadan önce, köpeğinizin hassas midesine neyin neden olduğunu bulmanız gerekir. Bazı köpekler, tıpkı insanlarda olduğu gibi bazı gıdalara karşı oldukça hassastır.

Sindirim problemi yaşayan köpekler iştahsızlık, mide bulantısı, hipersalivasyon, yutma (bulantı sonucu), kusma, aşırı gaz, ishal, dışkıda kan ve halsizlik gibi semptomlar göstermektedir. Köpeğinizin bu gibi durumlardan muzdarip olduğunu düşünüyorsanız en yakın veteriner kliniğine gitmeniz önerilmektedir.

Mide sorunlarının büyük bir kısmı yanlış beslenme, aşırı yeme, gıda alerjisi, ülser, tümör, parazitler ve bağırsak tıkanmalarına bağlı olarak gelişse de uzmanlar köpeklerde sindirim problemine neden olan en büyük sorunun kalitesiz ve yanlış mama tüketimi olduğunu söylüyor.

Köpeğinizin sağlığını geri getirmenin en önemli parçası onlara doğru mamayı vermenizdir. Köpeğinizi bağırsak hastalıkları, mide problemleri, sindirim bozuklukları gibi durumlardan koruyacak en iyi mamaları sıraladım.

En İyi Sindirim Hassasiyetli Köpek Maması Listesi

SıraMarkaİçeriğineoldu Puanı
1Acana PacificaBalık/Sebze10/9.9
2HillsTavuk10/9.7
3LaVitalSomon10/9.6
4Royal Canin SelectionEt10/9.7
5N&D Ocean Balık10/9.8
Petzzshop 
Fiyatlarını Gör
Petzzshop
 Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
HepsiBurada 
Fiyatlarını Gör

En İyi Sindirim Hassasiyetli Köpek Maması Tavsiyesi

Sağlıklı ve mutlu bir gelecek için en iyi 5 sindirim hassasiyetli köpek maması:

1. Acana

sindirim-hassasiyetli-kopek-mamasi.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

Acana Pacifica Balık ve Sebzeli Yavru Ve Yetişkin Köpek Maması, yavru ve yetişkin köpeklerin tüketimine uygun olarak hazırlanmış tahıl içermeyen besleyici bir kuru köpek mamasıdır. Özellikle hassas sindirime sahip köpekler için birbirinden kaliteli içeriklere sahip bu ürün, hazımsızlık yaşayan patili dostlarınızı bir hayli rahatlatacağa benziyor.

Zengin protein içeriğini balık bileşenlerinden alan Acana köpek maması, patili dostunuzun yağsız kas kütlesine sahip olmasına yardımcı olmaktadır. Omega yağ asitleri bakımından son derece zengin olan Acana Pacifica Balık ve Sebzeli Yavru Ve Yetişkin Köpek Maması, içeriğinde ki yabani yakalanmış ringa balığı, pilchard, pisi balığı, gümüş hake ve kaya balığı olmak üzere 5 farklı balık türüne sahiptir.

2. Hills

sindirim-hassasiyetli-kopek-mamasi-001.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

Hills Sensitive Skin Tavuklu Hassas Köpek Maması, sindirim hassasiyeti olan yetişkin köpekler için özel bir formüle sahiptir. Sağlıklı sindirim için dengeli mikrobiyomu destekleyen bu ürün, içeriğinde bol miktarda prebiyotik lif içermektedir. Bu tarif aynı zamanda patili dostunuzun sağlıklı cildi yapısına ve parlak tüylere sahip olmasına yardımı olacak E vitamini ve omega-6 yağ asidi içermektedir.

Besin emilimini kolaylaştırmak için dışkılamaya teşvik edici yüksek sindirilebilir özelliğe sahip Hills Sensitive Skin Tavuklu Hassas Köpek Maması, tuvalet problemi olan ve hazımsızlık yaşayan köpekler için harika bir ürün olacak!

3. LaVital

sindirim-hassasiyetli-kopek-mamasi-002.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

Lavital Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, sindirim problemi yaşayan köpekler için sıklıkla tercih edilmektedir. Büyük ırk yetişkin köpeklerin sağlıklı yaşamalarını desteklemek ve özel ihtiyaçlarını karşılamak için formüle edilen bu ürün, 15 ay üzeri patili dostlarınız için gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda sağlıklı bir cilt yapısının korunmasına yardımcı olan mamanın içeriğindeki somon balığı, bitkisel yağ ve vitamin takviyeleri ile cilt sağlığına katkıda bulunmaktadır.

Tüm bunların yanında büyük ırk iri cüsseli köpeklerin ağırlıkları nedeniyle eklemlerini güçlendirmesi gerektiğini ön gören LaVital, eklem ve kemik sağlığını destekleyen özel içeriklerle zenginleştirilmiştir. Kaliteli ve sindirim oranı yüksek içerikle formüle edilmiş olan Lavital Büyük Irk Somonlu Yetişkin Köpek Maması, bağırsak aktivitesini destekleyen bir prebiyotik olan frukto-oligosakkarit içermektedir.

4. Royal Canin

sindirim-hassasiyetli-kopek-mamasi-003.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

Royal Canin Selection Junior Yavru Köpek Maması, sindirim problemi olan köpeklerde dışkılamayı kolaylaştıran özel bir içeriğe sahiptir. Aynı zamanda seçici damak tadına sahip patili dostlarımız içinde sıklıkla tercih edilen bu ürün, 0-12 ay arası yavru köpeklerle (1-10 kg), orta ırk (11-25 kg) köpeklerin tüketimine uygun olarak hazırlanmıştır.

Kümes hayvanlarından oluşan eşsiz içeriği sayesinde hiç bir köpeğin asla hayır diyemiyeceği Royal Canin Selection Junior Yavru Köpek Maması, Tahıl, et ve hayvansal gıdalar, sıvı ve katı yağlar, bitkisel protein özleri, bitkisel kökenli türevler, mineraller, mayalar içermektedir.

5. N&D

sindirim-hassasiyetli-kopek-mamasi-004.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
HepsiBurada
Fiyatını Gör

N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, sindirim hassasiyeti olan köpekler için doğru miktarda protein, yağ, sınırlı karbonhidrat ve gelişmiş uzun ömürlü vitamin ve minerallere sahip en iyi malzemelerden yapılmıştır. İçeriğindeki balkabağı sayesinde köpeğinizin sindirim sistemine yardımcı olan bu ürün, bağırsak hareketliliğini düzenleyerek kardiyovasküler sistemin korunmasına yardımcı olmaktadır.

Özellikle düşük tahıllı köpek maması tüketen patili dostlar için en iyi seçimler arasında yer alan N&D Ocean Düşük Tahıllı Balıklı Orta ve Büyük Irk Yetişkin Köpek Maması, düşük glisemik formülü sayesinde şeker hassasiyeti olan patili dostlar için en doğru seçim olacaktır.


Benzer Tavsiye Önerileri
En İyi Köpek Maması MarkalarıKöpek Mama ve Su Kabı Modelleri

Köpeklerin besinleri sindirmesi ve dışkılaması ne kadar sürer?

Köpeklerin tükettiği besinler, insanların midesine nazaran daha yavaş hareket etmektedir ancak bağırsaklarda hareketlilik daha hızlıdır. Köpeğin tükettiği besinleri sindirmesi ve dışkı yoluyla atması ortalama 6 - 8 saat sürerken insanlarda bu süre 20- 30 saat arasındadır.

Köpeğin sürekli gaz çıkartması normal mi?

Köpeklerde ara sıra gaz çıkışı hayatın normal ve kaçınılmaz bir parçası olsa da, aşırı gaz yapma durumu mide ve sindirim problemlerininhabercisi olabilir. Gastrointestinal sorunlardan gıda intoleransına kadar birçok farklı neden köpeklerde gaz çıkartma sorununa yol açabilir. Bu nedenle köpeğinizin kokulu gazını neyin tetiklediğini belirlemek için veterinerinizi ziyaret etmeniz gerekir.

Köpekler neden kusar?

Köpekler birçok farklı neden bağlı olarak kusabilir. Özellikle aşırı mama tüketimi, ot yemek veya hızlı mama tüketimi başlıca nedenler arasında yer alırken bazı ciddi hastalıklarda kusmaya sebebiyet verebilir. Köpeğiniz bir günde birden çok kez veya arka arkaya bir günden fazla kusarsa, veterinere başvurmanız gerekmektedir. Özellikle iştah kaybı ve ishal durumlarında derhal veterinere gitmeniz önerilir.

Köpeklerde sindirim sorunu nasıl anlaşılır?

Köpeğinizin mide rahatsızlığı olup olmadığını göreceğiniz en yaygın işaretler arasında; kusma, kabızlık, ga kilo kaybı, ateş, dehidrasyon, kan veya mukuslu ya da kansız ishal yer almaktadır.

Köpeklerin sindirimine yardımcı olması için ne verilir?

Yaş köpek mamasının içerisinde yer alan doğal enzimler, köpeğin vücudundaki enzimleri destekleyerek yiyecekleri parçalamasına ve sindirmesine yardımcı olabilir. Köpeğinizin sindirim sorunları varsa, birçok veteriner size çiğ gıdaları denemenizi ve takviye etmenizi tavsiye edecektir. Ayrıca sindirim sorunlarını hafifletmek için sindirim hassasiyetli köpek maması tüketilmesi gerekmektedir.

Probiyotik köpeklerde sindirime yardımcı olur mu?

Köpeğiniz yemek yiyebildiğinde ve kendini daha iyi hissettiğinde, ona probiyotik verebilirsiniz. (veteriner kontrolünde) Probiyotikler, sindirim sisteminde doğal olarak bulunan canlı bağırsak dostu bakterileri içerir.

Köpeklerde mide rahatsızlıklarının sebebi nedir?

Köpeklerde gastroenteritin olası nedenleri şunlardır:

Zararlı bir gıda tüketmek.
Yiyeceklerde ani değişiklik sonrası ishal.
Parvovirüs.
Solucanlar.
Giardia gibi diğer parazitler.
Bakteriyel bağırsak enfeksiyonları (hafif veya şiddetli olabilir)
Bağırsak tıkanıklığı.
Gıda alerjisi.

Köpek kakasını neden yapamaz?

Köpeğinizin dışkılamada zorlanmasının birden çok nedeni vardır. Bununla birlikte, en yaygın nedenler diyet, hidrasyon, kalitesiz mama tüketimi ve aktivite düzeyi ile bağlantılıdır.

Diyet: Köpeğinizin diyetinde çok az veya çok fazla lif var.
Dehidrasyon: Köpeğiniz yeterince su içmiyor.
Mama: Köpeğiniz sağlıksız ve zararlı besinler tüketiyor olabilir.

Kusan köpeğe ne iyi gelir?

Köpeklerde aşırı kusma, vücudun ciddi miktarda sıvı kaybetmesine ve bu sıvı kaybının metabolik faaliyetleri sekteye uğratmasına neden olabilir. Mide veya bağırsak iltihabının (gastroenterit) neden olduğu köpek kusması için yaygın tedaviler, yumuşak bir diyet veya bulantı önleyici ilaçlarla beslenmesidir. aha ciddi durumlar genellikle sıvılar, enjekte edilebilir ilaçlarla hastaneye yatış ve bazı durumlarda ameliyat gibi daha yoğun tedavi gerektirir.

Yumurta köpeğin mide rahatsızlığına iyi gelir mi?

Yumurtalar harika bir protein kaynağıdır. Ayrıca esansiyel yağ ve amino asitler içerirler. İyi pişirilmiş yumurtalar, bir köpeğin mide rahatsızlığını gidermeye bile yardımcı olabilir ve şaşırtıcı derecede iyi gelebilir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
0
0
0
0
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.