Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı

Yapay zeka araçları sayesinde zamanı verimli şekilde kullanabilir, kısa sürede profesyonel sonuçlar alabilirsiniz. Günlük performansınızı artıracak birbirinden faydalı yapay zeka araçlarını sizler için araştırdık. Gelin zaman kazandıran ve hayat kolaylaştıran yapay zeka araçlarını birlikte inceleyelim.
Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı

Gün içinde hızlı ve tempolu bir gün geçirirken, zamanın nasıl tükendiğini hiçbirimiz anlamıyoruz. Bu yüzden, hayatın bazı kolaylıklar sunması, en büyük beklentilerimizden biri haline geldi. Bu kolaylıkların en önemlisi de teknolojinin getirdiği yenilikler olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle son zamanlarda gelişen yapay zekalar, hayatımızı kolaylaştırma ve zamanı doğru değerlendirme konusunda en büyük yardımcılarımızdan biri oldu.

Zamanı Geri Kazanmanızı Sağlayacak Yapay Zeka Araçları

Yapay zeka araçları, kişiselleştirilmiş asistanlar sayesinde günlük işlerimizi organize etmeyi başarıyor. Bu sayede günü planlamak, işleri kısa sürede tamamlamak ve kendimize vakit ayırmak mümkün oluyor. Günlük işlerinizde yardımcı olacak metin yazma, doğal dil çevirme gibi birçok yapay zeka aracı yardımımıza koşarak, işleri profesyonel ve hızlı şekilde tamamlamamızı sağlıyor.

Eğer siz de günlük hayatınızı kolaylaştıracak, zamanı daha verimli kullanarak kendinize vakit ayırmak istiyorsanız, birçok yapay zeka aracından faydalanabilirsiniz. Bu yüzden, sizler için zamanı geri kazanmanızı sağlayacak, hayatınızı kolaylaştıracak en iyi yapay zeka araçlarını sıraladık.

İşte hayatınızı kolaylaştıracak 10 yapay zeka aracı;

1. Otter.Ai

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Otter.Ai

Otter.Ai, not tutarken zorlananlar için mükemmel bir araçtır. Zamandan tasarruf etmenizi sağlayan bu araç, özellikle iş toplantıları için büyük kolaylık sağlıyor. Toplantılarınızı ya da okuldaki derslerinizi ses kaydına alabilir, Other.Ai sayesinde metne dönüştürebilirsiniz.

Otter.Ai yapay zeka aracı, online toplantılarınıza katılır, otomatik olarak kaydeder ve yazıya döker. Bu sayede, sizler için büyük bir zaman tasarrufu kaynağı olduğunu söyleyebiliriz. Zamanı geri kazanmanızı sağlayan bu mucizevi yapay zeka asistanının en önemli özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Otter, ilk olarak toplantılarda sıkça tercih edilen bir yapay zeka aracıdır. Ekibinizle birlikte katıldığınız online toplantılara katılır, kaydeder ve yazıya döker.
 • Transkripsiyon ve entegrasyon sunan bu araç, Zoom, Google Meet, Microsoft Teams ve Dropbox ile eş zamanlı çalışıyor. Bu sayede birçok uygulama üzerinden notlar oluşturmak mümkün.
 • Other.Ai kayıtlarını dilediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Eğer daha doğru jargonlar, adlar ve kısaltmalar istiyorsanız, ekleme yapabileceğiniz bir kelime kitaplığı mevcuttur.

2. Grammarly

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Grammarly

Grammarly, interaktif yazım kılavuzu araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. İngilizce yazarken hataları düzeltmek için kullanabileceğiniz bu Chrome eklentisi, büyük zaman kazandıran yapay zeka araçlarından biridir. Dil bilgisi yardımcınız olan yapay zeka aracı sayesinde yazım kurallarını kontrol edebilir ve kolaylıkla düzeltebilirsiniz. Bu aracın önemli özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Grammarly, oldukça profesyonel yazı düzenleme araçlarından biridir. Yazıların noktalama işaretlerini ve yazım hatalarını tespit eder ve anında düzenler.
 • Dil bilgisi denetimi sayesinde kurallara uymayan kelimeleri tespit edebilir, cümleleri düzenleyebilirsiniz.
 • İntihal kontrolü sayesinde, içeriğin özgünlüğünü test edebilirsiniz.

3. Timely.Ai

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Timely.Ai

Timely.Ai, günü planlamak ve zaman yönetimi yapmak konusunda büyük kolaylık sağlıyor. Gün boyunca yaptıklarınızı takip etmenizi sağlayan Timely, gün içinde daha üretken olmanızı sağlayabilir. Çünkü bu araç sayesinde yaptığınız sınıflandırmalar, projeler halinde gruplanabilir ve gün boyunca küçük aktivitelere ne kadar zaman ayırdığınızı görebilirsiniz. Uygulamanın kolay arayüzü ise ekstra kolaylık sağlıyor. Özetle uygulamanın özelliklerini sizlere şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tüm gün belgelerle, toplantılarla, e-postalarla, web siteler ya da video görüşmeleriyle harcadığınız zamanı, tüm günlük kayıt halinde alabilirsiniz. Bu sayede doğru planlar yapmak ve tüm günü verimli şekilde değerlendirmek mümkün.
 • Kolay ve anlaşılır bir arayüze sahiptir. Bu sayede kolaylıkla günlük aktivitelerinizi inceleyebilir, planlama yapabilirsiniz.
 • Ekibinizin zamanını ve kapasitesini kolaylıkla görselleştirebilir ve yönetebilirsiniz.

4. Photomath

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Photomath

Photomath, matematik dersinde zorlananlar için ideal bir yapay zeka aracıdır. Eğer soru çözerken ek desteğe ihtiyaç duyuyorsanız, Photomath yardımınıza koşuyor. Fotoğraf çekerek, saniyeler içerisinde çözüme ulaşmak ve problemlerinize destek almak mümkün. Sizler için özel bir matematik öğretmeni gibi davranan Photomath'ın önemli özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Fotoğraf çekerek kısa sürede çözüme ulaşabilir, matematik problemlerinizi çözebilirsiniz.
 • Matematik problemlerinin yalnızca sonucu değil, çözüm yolu da ayrıntılı bir şekilde sizlere anlatılıyor.
 • Geniş bir kapsama sahip olan Photomath, ilkokuldan üniversiteye kadar her seviyeye uygun bir yapay zeka aracıdır.
 • En önemli özelliklerinden biri de çevrimdışı kullanma olanağıdır. Offline çalışan bazı özelliklerini kullanarak, internet olmasa da yardım alabilirsiniz.

5. Sleep Cycle

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Sleep Cycle

Sleep Cycle, uyku kalitesini artırmak ve günü daha verimli geçirmek için mükemmel bir çözümdür. Öncelikle uygu kalitesinin gün içindeki işlerinize, performansınıza ve enerjinize büyük etkisi olduğunu söyleyebiliriz. Akıllı telefonunuzun mikrofonunu kullanan bu yapay zeka aracı, kaliteli bir uyku deneyimi yaşayarak, güne daha enerjik başlamanızı sağlıyor.

Sleep Cycle ile sağlıklı bir uyku deneyimi yaşayabilir, her gün daha dinç uyanarak, performansınızı artırabilirsiniz. Sleep Cycle özelliklerini ise şu şekilde özetleyebiliriz;

 • Sleep Cycle uyku kalitenizi takip ediyor. Geceleri uyku verilerinizi analiz ederek, kaydediyor.
 • Kişiselleştiren uyarı sesleriyle sizi uyandırıyor. Bunun için uyku döngülerinizi kontrol ederek, en dinç uyanacağınız saatte sizleri uyarıyor.
 • İstatistikler ve trendler sayesinde kolay bir arayüze sahip olduğunu görüyoruz. Uyku kalitenizi etkileyen faktörleri görsel olarak sizlere sunuyor. Bu sayede değişimleri kolaylıkla takip edebilirsiniz.

6. Krips.Ai

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Krips.Ai

Krips, arka plan gürültülerini ortadan kaldırmak için mükemmel bir araçtır. Özellikle çağrı merkezinde çalışanlar ve evde çalışanlar için mükemmel bir araç olduğunu söyleyebiliriz. Bu yapay zeka aracı, gürültü giderme aracı olarak karşımıza çıkıyor. Arka plan gürültüsünü en aza indirerek, net ve kesintisiz bir konuşama sürecine girmenizi kolaylaştırıyor. Yapay zeka destekli asistan olan bu aracın özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Krips, öncelikle arka plan ses iptali özelliğini sizlere sunuyor. Bu sayede konuşmalarınızda arka plandaki sesi azaltarak, profesyonel, net ve kesintisiz bir şekilde iletişim kurabilirsiniz.
 • Transkripsiyon ve toplantı notları gibi özellikler sayesinde toplantı ve görüşmelerin kalitesini artıracak deneyimler sunuyor.

7. Hotpot.Ai

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Hotpot.Ai

Hotpot.Ai, günlük hayatında fotoğraflar ile uğraşmayı seven ve sosyal medyayı aktif olarak kullananlar için ideal bir yapay zeka aracı olabilir. Eski fotoğraflarınızı mükemmel hale getiren bu yapay zeka aracı, kaliteli ve estetik fotoğraflara ulaşmanızı sağlıyor. Özellikle tasarımcıların bu yapay zeka aracını çok seveceğini düşünüyoruz. Özetle sizlere yapay zeka aracının özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Fotoğraflardaki hataları giderebilir, eski fotoğraflarınızı daha net ve kaliteli hale getirebilirsiniz.
 • Resim renklendirici özelliği, kolaylıkla siyah beyaz resimleri renklendirme avantajı sunuyor.
 • Görsellerinizi dilediğiniz boyutta kaydedebilir, dilediğiniz gibi saklayabilir ya da sosyal medya hesaplarında paylaşabilirsiniz.
 • Metin içerikleri oluşturabilir, fotoğrafları özelleştirebilirsiniz.

8. Chatfuel

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Chatfuel

Chatfuel, Facebook, Instagram ve WhatsApp mesajlarınızı otomatikleştirmenize yardımcı olan bir yapay zeka aracıdır. Özellikle müşteri hizmetleriyle 7/24 iletişim kurmak için mükemmel bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Birden çok sosyal medya hesabında sorunsuz iletişim kurmak için etkili bir araç olduğunu görüyoruz. Yapay zeka aracının özelliklerini ise şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Instagram, Facebook(Messenger) ve WhatsApp uygulamalarında verimli şekilde iletişim kurmanızı sağlıyor. Sosyal medya hesaplarında gerçek zamanlı müşterilerle iletişim kurmak mümkün.
 • Soruları yanıtlamak için ChatGPT kullanılır. Bu sayede hedef kitlenizle anlamlı bağlantılar kurabilirsiniz.

9. Zoho Zia

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Zoho Zia

Zoho Zia, günlük hayatın en pratik yapay zeka araçlarından biri olarak karşımıza çıkıyor. Öncelikle bu dijital asistanı kullanarak, doğal dilde iletişim kurabilir, sorularınıza yanıt alabilirsiniz. Aynı zamanda toplantı planlama, e-posta gönderme gibi birçok işlemi gerçekleştirmek ve gün içinde zaman kazanmak mümkün. Zoho Zia dijital asistanın özelliklerini şu şekilde özetleyebiliriz;

 • Zoho Zia, farklı endüstrilerdeki işletmelere uygun çözümler bulan, işletme analizi yapan ve iş akışlarını kontrol eden bir araçtır. Bu sayede daha hızlı ve akıllıca karar almanızda destek olur.
 • Zoho Zia ile toplantıları planlayabilirsiniz. Aynı zamanda CRM, işletme analizi, E-posta gönderme ve raporlama gibi işlemleri sizler için yapar. Bu sayede, büyük bir zaman tasarrufu yaratan, yararlı araçlardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

10. Trip Planner

Hayatınızı Kolaylaştıracak 10 Yapay Zeka Aracı Trip Planner

Trip Planner, sürekli seyahat edenler için mükemmel bir yapay zeka aracıdır. Verimli şekilde plan yapmak ve seyahatlerinizden daha büyük keyif almak istiyorsanız, bu araçtan faydalanabilirsiniz. Kullanıcı tercihlerini analiz eden bu uygulama, modern gezginler için özel olarak tasarlanıyor.

Trip Planner, seyahat planlamanızı kolaylaştırarak, zaman kazanmanızı sağlıyor. Seyahat etmeyi sevenler için oldukça kullanışlı bir yapay zeka aracı olan Trip Planner özelliklerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Kullanıcıların tercihlerini analiz eden Trip Planner, partimize edilmiş seyahat deneyimi sunuyor. Yalnızca birkaç tıklamayla iyi bir rota oluşturabilirsiniz.
 • Tatilinizi kendi zevk, ilgi alanı ve bütçenize göre ayarlamanızı sağlayan uygulamayla, deneyimlerinizi paylaşabilir, başkalarının da bu rotayı keşfetmesini sağlayabilirsiniz.

 İçerik Üreticisi
YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.