Hamdi Irmak Kimdir

25.Dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekili olan Hamdi Irmak, 1961 yılında Kuleli’de doğmuştur.
Hamdi Irmak Kimdir

Hamdi Irmak Biyografisi

Hamdi Irmak’ın Çalışma ve Siyasi Hayatı

1981 yılında İstanbul Hukuk Fakültesine girdi daha sonra yurt dışına giderek önce Arap Dili ve Edebiyatı daha sonra Siyasal Bilgiler Uluslararası İlişkiler okudu.

1993 yılında Dışişleri Bakanlığınca aday gösterilerek İslam Konferansı Teşkilatı Genel Sekreterliğinde Siyasi İşler Dairesine atandı. 1995 yılında ise İslam Konferansı Teşkilatı Bosna-Hersek Temas Grubunda ve delegasyonu içinde görev yapmıştır. 1997 yılında İKT Genel Sekreteri Afganistan özel temsilcisi ile birlikte arabulucu heyetinde görev aldı. 1998 yılında Rusya’nın inisiyatifindeki Tajikistan iç savaşının durdurulması görüşmelerinde gözlemci, 1999 yılında Rusya-Çeçenistan görüşmelerinde İKT Genel Sekreteri, 2003 yılında Çeçenistan’da yapılan Başkanlık seçimlerine İslam Konferansı Teşkilatını temsilen Gözlemci olarak bulunmuştur.

1993-2001 yılları arasında her yıl yapılan İslam Ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantılarına ve üç yılda bir yapılan İslam Ülkeleri Devlet Başkanları toplantılarına İKT delegesi olarak katılmıştır. 2002 Yılında yapılan Milletvekili seçimlerinde Ak Parti üçüncü bölgeden aday olmuştur. 2003 yılında Azerbeycan’da yapılan Başkanlık seçimlerine İslam Konferansı Teşkilatını temsilen diğer uluslararası  kuruluşlar ile birlikte Gözlemci olarak katıldı.

Türk-Arap İlişkilerinin Siyasi ve İktisadi Tahlili konusunda araştırma yapmıştır. İslam Ülkeleri Dışişleri Bakanları toplantılarına siyasi konularda raporlar hazırlamıştır.

2005 yılında İKT’deki Siyasi İşler Genel Müdür Yardımcılığı görevinden ayrılarak Türk Hava Yollarına Tanıtım ve Halkla İlişkiler Başkanlığı görevini üstlenmiştir. THY’de 2005-2008 yılları boyunca Ulusal ve Uluslararası medyada yayınlanan reklam ve tanıtım çalışmalarını koordine etti.

2004-2008 yılları arasında THY’nin prestij dergisi olan Skylife’ın yayım heyeti başkanlığını yaptı.

2008 - 2010 yılları arasında İSG A.Ş. de İş Geliştirme ve Havacılık Grup Başkanlığı yaptı. 2010 ile 2013 yılları arasında Türk Telekom’da Genel Müdür danışmanı olarak çalışmıştır. 2013 Mart ayından bu yana İstanbul Şehir Üniversitesinde Genel Koordinatör olarak görev yapmaktadır. Pek çok Sivil Toplum Örgütünde görevler yapmıştır.

25. Dönem Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Kırklareli Milletvekili olarak meclise giren Hamdi Irmak, 26. Dönem seçimlerinde mecliste yer alamamıştır. 

Irmak, evli ve 5 çocuk sahibidir. 

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.