Halil Özcan Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili olan Halil Özcan 1964 yılında Şanlıurfa Şahinalan Köyü’nde doğmuştur. Babasının adı Hasan, annesinin adı Adle'dir.
Halil Özcan Kimdir

Halil Özcan Biyografisi

Kral Suud Üniversitesi Eğitim Fakültesi İslami İlimler Bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisansını Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Tefsir Bölümünde, doktorasını Atatürk Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Arap Dili ve Edebiyatı Bölümünde yaptı.Bir süre Suudi Arabistan'da öğretmenlik yaptı. 1993'te Harran Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Arap Dili ve Belagatı Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak göreve başladı. İngiltere'de dil eğitimi gördü. Harran Üniversitesi Fen ve Edebiyat Fakültesi Doğu Dilleri Bölümünde yardımcı doçent olarak görev yaptı. Arapça Dil Merkezi kurdu. Aile vakfına ait Salih Özcan Öğrenci Yurdu ve Hilal Eğitim Vakfının yöneticiliğini yaptı. Şanlıurfa'nın Rakka, Halep, Haseki ile kültür köprülerinin koordinatörlüğü görevini üstlendi.

Halil Özcan, 25. ve 26.  Dönem Genel seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Şanlıurfa Milletvekili olarak meclise girmiştir.

Özcan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.