Hafta Sonu İzlenmesi Gereken En İyi 20 Dizi Önerisi

Hafta Sonu İzlenmesi Gereken En İyi 20 Dizi Önerisi
27.02.202112:30

Hafta sonu evde olduğumuzda eğlenmek için kısa diziler izlemek isteriz. Bu yazımızda sizin için kısa ama güzel olan dizileri derledik. İşte hafta sonunda izlenebilecek en güzel diziler.

Haber güncelleme tarihi 27.03.2021 12:21

Hafta Sonunda Evde İzlenebilecek En İyi Diziler

Ailemizle bir araya geldiğimize eğlenmek için güzel diziler izleriz. Bu içeriğimizde sizin için hafta sonunda izlenebilecek güzel dizileri derledik. Hep beraber eğlenceli zaman geçirebileceğimiz bu dizileri kalitesine göre sıraladık. İşte hafta sonunda izlenebilecek en güzel diziler.

20. Between (2015-2016) – IMDb: 6.0

hafta sonu izlenebilecek diziler

Gizemli ve tehlikeli bir virüsün ele geçirdiği küçük bir kasabada, salgını geçiren çoğu insan ölmektedir. Hayatta kalmayı başaran insanlar ise hükümet tarafından karantinaya alınır. Hükümet bir süre sonra virüse karşı bir çözüm bulamayınca karantina desteğini çeker ve artık insanlar kendi kendilerini virüsten korumak zorunda kalır. Dramatik sahneleri sayesinde çok sevilen bu yapım hafta sonu izleyebileceğiniz güzel Netflix dizileri arasındadır.

Başrol Oyuncuları: Jennette McCurdy, Jesse Carere

Tür: Dram, Fantastik

Yönetmen: Michael McGowan

Fragman

Between Benzeri Diziler

 • Travelers (2018) – IMDb: 8.1
 • The OA (2019) – IMDb: 7.8
 • Biohackers (2020) – IMDb: 6.7

19. The Rain (2018-2020) – IMDb: 6.3

hafta sonu izlenebilecek diziler

İsveç nüfusunun çoğu yağmurla birlikte gelen ölümcül bir virüs yüzünden yok olmuştur. İki kardeş bu olaydan sonra hem sorularına yanıt bulmak için hem de güvenli bir yer bulmak için yola çıkar. Bu iki kardeş bir süre sonra büyük felaketten hayatta kalmayı başaran diğer gençler ile bir araya gelir. Bu grupla bir araya gelen kardeşler eskisi gibi yaşayamayacaklarını ve bir daha mutlu olamayacaklarını düşünürler. Güzel hikayesi ve kaliteli oyunculuk gösteren aktörlere sahip olan bu yapım hayatınız boyunca en az bir defa izlemeniz gereken dizilerden birisidir.

Başrol Oyuncuları: Alba August, Sonny Lindberg, Johannes Kuhnke

Tür: Bilimkurgu, Dram, Gerilim

Yönetmen: Jannik Tai Mosholt, Esben Toft Jacobsen, Christian Potalivo

Fragman

The Rain Benzeri Diziler

 • Into The Night (2020) – IMDb: 7.1
 • The 100 (2018) – IMDb: 7.6
 • Dark (2020) – IMDb: 8.8

18. Snowpiercer (2020- ) – IMDb: 6.7

hafta sonu izlenebilecek diziler

Dünya, buzla kaplanınca insan nüfusunun çoğu ölür. Bu dönemden yedi yıl sonra hayatta kalmayı başaran insanlar, Snowpiercer adında dünyanın etrafından dönen büyük bir tren sayesinde yaşayabilirler. Lakin bu ortamdaki zorlu yaşam koşulları ve adaletsiz durumlar yüzünden yaşamak bir hayli zordur. Dikkatleri üzerine çeken konusu ve güzel temposu sayesinde bu yapım 2020 yılının ses getiren dizileri arasında yer alır. Yapım hakkında detaylı bilgi istiyorsanız "Snowpiercer Dizisinin İncelemesi" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Jennifer Connelly, Daveed Diggs, Mickey Sumner

Tür: Dram, Gerilim, Bilimkurgu

Yönetmen: Josh Friedman

Fragman

Snowpiercer Benzeri Diziler

 • Ufuk Çizgisi (2021) – IMDb: 6.8
 • Sightless (2020) – IMDb: 5.4
 • Salvation (2018) – IMDb: 7.0

17. The Order (2019-2020) – IMDb: 6.8

hafta sonu izlenebilecek diziler

Jack Morton üniversite çağında gelmiş bir gençtir. Jack annesinin ölümünden sonra girilmesi çok zor bir üniversiteye başvurur. Başvurusu kabul edilen Jack bu üniversitede gizli bir topluluğa katılır. Jack burada kendisini bir anda kurt adamlar ve büyücüler arasındaki savaşta bulur. Bu sırada Jack, topluluğun derinlerine daldıkça kendi ailesine ait karanlık sırları keşfeder. Bol aksiyonu sayesinde çok sevilen bu yapım hafta sonu yasağında izleyebileceğiniz güzel Netflix dizileri arasındadır. Diziyle ilgili daha detaylı bilgi için "The Order Hakkında Bilinmeyenler" içeriğimize göz atabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Jake Manley, Sarah Grey, Adam DiMarco

Tür: Korku, Fantastik, Dram

Yönetmen: Shelley Eriksen, Dennis Heaton

Fragman

The Order Benzeri Diziler

 • October Faction (2020) – IMDb: 6.1
 • Bitten (2016) – IMDb: 7.0
 • Vampires (2020) – IMDb: 5.5

16. Knightfall (2017-2019) – IMDb: 6.8

hafta sonu izlenebilecek diziler

Haçlı Seferlerindeki seçkin savaşçılar olarak bilinen Tapınak Şövalyeleri inanç ve kardeşlik kavramları ile birlikte hareket ederler. Bu savaşçılar büyük sırlarını ele geçirmeye çalışan ordular ile savaşırlar. Bu dizi Tapınak Şövalyeleri’nin gizemli ve gerçek hikayelerini anlatıyor. Güzel hikayesi ve kaliteli oyunculuk gösteren aktörlere sahip olan bu dizi izleyenleri tarafından çok sevilmiştir.

Başrol Oyuncuları: Tom Cullen, Jim Carter, Padraic Delaney

Tür: Macera, Aksiyon, Tarihi

Yönetmen: Aaron Helbing, Richard Piers Rayner, Don Handfield

Fragman

Knightfall Benzeri Diziler

 • The Frankenstein Chronicles (2017) – IMDb: 7.3
 • Rebellion (2016) – IMDb: 7.1
 • The Last Kingdom (2020) – IMDb: 8.4

15. Roman Empire (2016- ) – IMDb: 6.9

hafta sonu izlenebilecek diziler

Yeni hükümdar Roma imparatorluğunun başına geçtiğinde halkı tarafından sevilecek bir imparator olmak ister. Bunun üzerine saraydaki suçluların çoğunu kılıçtan geçirir ve çok acımasız bir imparator olduğunu herkese gösterir. 2016 yılının ses getiren yapımlarından birisi olan bu dizinin tarihi gerçekleri anlatması bakımından eşsiz bir yapımdır.

Başrol Oyuncuları: Aaron Irvin, Corey Brennan, Jerry Toner

Tür: Biyografi, Dram, Belgesel

Yönetmen: Richard Lopez, John Ealer, David O’Neill

Fragman

Roman Empire Benzeri Diziler

 • Rıse Of Empires: Ottoman (2020) – IMDb: 8.0
 • Age Of Tanks (2017) – IMDb: 7.3
 • Challenger: Son Uçuş (2020) – IMDb: 7.9

14. Frontier (2016-2018) – IMDb: 7.2

hafta sonu izlenebilecek diziler

18. yüzyılın Kuzey Amerika’sında geçen bu dizide kürk ticareti ile geçimini sağlayan gruplar arasındaki çatışmalar anlatılmaktadır. Yerlilerin en başta geçim kaynağı olan kürk ticareti, o bölgeye Avrupalıların da gelmesiyle önemli bir para kaynağı olmuştur. Macera dolu sahneleri sayesinde çok sevilen bu yapım hayatınız boyunca en az bir defa izlemeniz gereken diziler arasındadır.

Başrol Oyuncuları: Jason Momoa, Landon Liboiron, Zoe Boyle

Tür: Dram, Macera

Yönetmen: Brad Peyton, Rob Blackie, Peter Blackie

Fragman

Frontier Benzeri Diziler

 • Rebellion (2016) – IMDb: 7.1
 • Godless (2017) – IMDb: 8.3
 • Black Sails (2017) – IMDb: 8.2

13. Atiye (2019- ) – IMDb: 7.4

hafta sonu izlenebilecek diziler

Ailesi ve sevgilisi ile son derece mutlu bir hayat yaşayan genç ressam Atiye, bir gün dünyanın en eski tapınağı olarak bilinen Göbeklitepe’ye gider. Atiye’nin hayatı yaptığı bu turistik amaçlı gezi sırasında tamamen değişir. Erhan adındaki bir arkeolog, Göbeklitepe ile Atiye arasında mistik bir bağ olduğunu fark eder. Bu gizemli olayın peşine düşen Atiye, tapınakta geçmişini aramaya ve kendisi ile ne bağlantısı olduğunu öğrenmeye karar verir. Güzel hikayesi ve başarılı aktörlere sahip olan bu dizi dünyada en çok bilinen Netflix Türk yapımıdır. Yapımla ilgili daha detaylı bilgi için "Atiye Dizisi Hakkında Bilinmesi Gerekenler" adlı içeriğimize gidebilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Beren Saat, Mehmet Günsür, Melisa Senolsun

Tür: Dram, Fantastik

Yönetmen: Onur Güvenatam

Fragman

Atiye Benzeri Diziler

 • Masum (2017) – IMDb: 8.5
 • Yanık Koza (2005) – IMDb: 4.2
 • Kördüğüm (2016) – IMDb: 6.6

12. Elite (2018- ) – IMDb: 7.6

hafta sonu izlenebilecek diziler

Ülkede yaşanan bir deprem çoğu okulun yıkılmasına sebep olunca öğrenciler diğer okullara dağıtılır. Şans eseri üç çocuk İspanya’nın en seçkin okullarından birisi olan Las Encinas’a kabul edilir. Gençler ilk başta bunun büyük bir şans olduğunu görse de sonradan yanıldıklarını anlarlar. Üç çocuk ile okulun zengin öğrencileri arasında bir çatışma başlayınca beklenmedik bir cinayet işlenir. Sınıftaki herkes polis tarafından sorgulanır fakat bu cinayeti işleyeni bulabilecekler midir? Dikkatleri üzerine çeken konusu sayesinde bu yapım 2018 yılının en çok ses getiren dizileri arasında yerini almıştır.

Başrol Oyuncuları: Itzan Escamilla, Miguel Bernardeau, Arón Piper

Tür: Dram

Yönetmen: Carlos Montero, Dario Madrona

Fragman

Elite Benzeri Diziler

 • Toy Boy (2019) – IMDb: 6.4
 • You (2019) – IMDb: 7.7
 • Someone Has To Die (2020) – IMDb: 6.3

11. You (2018- ) – IMDb: 7.7

hafta sonu izlenebilecek diziler

Bir kitapçı işleten Joe, mekanına gelen Beck’e ilk görüşte aşık olmuştur. Joe, Beck’in kendisiyle birlikte olması için her şeyi yapar. Bu durumu takıntı haline getiren Joe, internetten Beck’i takip etmeye başlar. Bu, Beck’in en yakın arkadaşı Peach’ı şüphelendirse bile ona engel olamaz. Sonunda Beck Joe’nin erkek arkadaşı olur. Ancak Joe’nin takıntısı gittikçe artınca bu durum çok değişik bir hal alır. Gerilim ve dram dolu hikayesi sayesinde çok sevilen bu yapım hafta sonu izleyebileceğiniz güzel Netflix dizileri arasında yer almaktadır. Yapımla ilgili daha detaylı bilgi almak istiyorsanız "You Dizisi Hakkında Tüm Bilgiler" linkine tıklayabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Penn Badgley, Elizabeth Lail, Ambyr Childers

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Greg Berlanti, Sera Gamble

Fragman

You Benzeri Diziler

 • Somewhere Between (2017) – IMDb:  6.2
 • Hanedan (2019) – IMDb: 7.3
 • White Lınes (2020) – IMDb: 6.6

10. Undercover (2019- ) – IMDb: 7.9

hafta sonu izlenebilecek diziler

Çok ünlü bir uyuşturucu kaçakçısı Ferry Bouman, dünyaya adını duyurmuştur. Çok lüks bir hayat sürdüren bu adamı yakalamakla görevlendirilen iki polis, Bouman’ın hafta sonunu geçirdiği bir kamp alanına normal bir çift gibi davranarak sızar. İki ajan Ferry’nin arasına sızsa bile bunu gerçekleştirmek bir hayli zor olacaktır. Güzel hikayesi ve kaliteli oyunculuk gösteren aktörlere sahip olan bu yapım hayatınız boyunca en az bir defa izlemeniz gereken diziler arasındadır.

Başrol Oyuncuları: Frank Lammers, Tom Waes, Anna Drijver

Tür: Dram, Aksiyon, Mahkeme

Yönetmen: Nico Moolenaar

Fragman

Undercover Benzeri Diziler

 • 13 Commandments (2018) – IMDb: 7.0
 • Tabula Rasa (2017) – IMDb: 8.1
 • Women Of The Night (2019) – IMDb: 6.2

9. Altered Carbon (2018-2020) – IMDb: 8.0

hafta sonu izlenebilecek diziler

Yıldızlararası savaşçılardan oluşan seçkin bir timin askeri olan Takeshi Kovacs, bir isyan sonrasında timi arasında hayatta kalan tek askerdir. Takeshi’nin beyni buz içerisinde yüzyıllar boyunca hapsedildikten sonra Laurens adında zengin bir adam tarafından tekrar hayata döndürülür. Laurens Takeshi’ye tekrar hayata dönebilmesi karşılığında son derece zorlu bir cinayeti çözmesini isteyecektir. 2018 yılının en çok ses getiren yapımlarından birisi olmayı başaran bu dizi en kaliteli Netflix dizileri arasındadır. Dizi hakkında tüm bilgiler için "Altered Carbon Hakkında Her Şey" adlı içeriğimize göz atabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Anthony Mackie, Lela Loren, Renée Elise Goldsberry

Tür: Bilimkurgu, Polisiye, Gerilim

Yönetmen: Laeta Kalogridis

Fragman

Altered Carbon Benzeri Diziler

 • Another Lıfe (2019) – IMDb: 5.0
 • The I-Land (2019) – IMDb: 4.5
 • Osmosis (2019) – IMDb: 5.9

8. The End of The F***ing World (2017-2019) – IMDb: 8.1

hafta sonu izlenebilecek diziler

17 yaşında tam bir psikopat olan James, çocukluğundan beri tehlikeli şeyler yapmıştır. Okulu hiç sevmemesine rağmen öldüreceği birini oradan aramaya başlar. Sonunda Alyssa isimli bir kızı kurban olarak seçer. Karşısındakine ilk önce güven vermesi gerektiğini anlar. James Alyssa’ya aşıkmış gibi davranır. Macera dolu biri olan genç kız yeni şeyler keşfetmek ister. Bunun üzerine James bu yolculukta işini baş başa kalarak daha kolay halledeceğini düşünür. Bir sürü talihsizlikler ile dolu yolculukta James istemeden Alyssa’ya aşık olur ve planı iptal olur. Dramatik olayları sayesinde çok sevilen bu yapım hafta sonu yasağında izleyebileceğiniz en iyi Netflix dizileri arasındadır.

Başrol Oyuncuları: Alex Lawther, Jessica Barden, Naomi Ackie

Tür: Komedi, Dram

Yönetmen: Jonathan Entwistle

Fragman

The End of The F***ing World Benzeri Diziler

 • Dead to Me (2020) – IMDb: 8.0
 • Gentefied (2020) – IMDb: 7.4
 • Grace and Frankie (2020) – IMDb: 8.3

7. The Witcher (2019- ) – IMDb: 8.2

hafta sonu izlenebilecek diziler

Çok uzun bir süredir normal bir şekilde hayatlarını yaşayan insanların beklenilmedik bir savaşın baş göstermesi sonucunda huzurları bozulur. Elfler ve cüceler arasında bu amansız mücadele çok çetin geçer. The Witcher olarak bilinen suikastçı Geralt of Rivia, tüm dünyanın dengesini değiştirebilecek güçte olan bir çocuğun doğumunu beklemektedir. Güzel bir konusu ve kaliteli oyunculuk sergileyen aktörlere sahip olan bu yapım aynı adlı kitabın ekranlara aktarılmasıdır. Dizinin incelemesi için "The Witcher Hakkında Tüm Bilgiler" linkine tıklayabilirsiniz. 

Başrol Oyuncuları: Henry Cavill, Freya Allan, Anya Chalotra

Tür: Macera, Fantastik

Yönetmen: Lauren Schmidt Hissrich

Fragman

The Witcher Benzeri Diziler

 • Cursed (2020) – IMDb: 5.8
 • Warrior Nun (2020) – IMDb: 6.8
 • Dracula (2020) – IMDb: 6.8

6. La Casa de Papel (2017- ) – IMDb: 8.3

hafta sonu izlenebilecek diziler

Profesör adlı bir suç dehası, tarihteki en büyük soygunu yapmak ister. İspanya Kraliyet Darphanesine girmek isteyen profesör, 8 kişiden oluşan bir grup kurar. Yaptıkları işleri ile uzman olan bu ekip 5 aylık bir eğitim sürecinden geçer. Yanlış gidebilecek bütün ihtimalleri göz önüne seren Profesör ekibi ile saldırıyı başlatır. İlk başlarda her şey normal giderken bir sorun yüzünden kendilerini İspanya Kraliyet Darphanesine kilitleyen ekip hesaba katmadıkları olay ile karşı karşıya kalır. Dikkatleri üzerine çeken konusu ve gerilim dolu sahneleri sayesinde bu yapım 2017 yılının en çok ses getiren dizileri arasında yerini almıştır.

Başrol Oyuncuları: Álvaro Morte, Pedro Alonso, Úrsula Corberó

Tür: Dram, Gerilim, Aksiyon

Yönetmen: Alex Pina

Fragman

La Casa De Papel Benzeri Diziler

 • Perdida (2020) – IMDb: 5.6
 • Narcos (2017) – IMDb: 8.8
 • Vis A Vis (2020) – IMDb: 8.2

5. Ozark (2017- ) – IMDb: 8.4

hafta sonu izlenebilecek diziler

Chicago’da normal bir hayat sürdüren ailede Marty Finans danışmanlığı yapmaktadır. Aynı zamanda Meksika’daki en büyük uyuşturucu kartelinin para aklama aracı olan evin babası Marty’nin işleri ters gider. Bunun üzerine o bölgeden taşınmaya karar veren Marty için bu bir kaçış değil maceralı bir hayatın başlangıcıdır. Bol aksiyonu sayesinde çok sevilen bu yapım hafta sonu izleyebileceğiniz güzel Netflix dizileri arasındadır.

Başrol Oyuncuları: Jason Bateman, Laura Linney, Sofia Hublitz

Tür: Gerilim, Dram

Yönetmen: Bill Dubuque, Mark Williams

Fragman

Ozark Benzeri Diziler

 • House of Cards (2018) – IMDb: 8.7
 • Designated Survivor (2019) – IMDb: 7.5
 • Breaking Bad (2013) – IMDb: 9.5

4. The Punisher (2017-2019) – IMDb: 8.5

hafta sonu izlenebilecek diziler

Ailesinin bir mafya tarafından öldürülmesinin ardından intikam ateşi ile yanıp tutuşan Frank’e toplum Punisher ismini vermiştir. Punisher suçluları ne pahasına olursa olsun kendi yöntemleriyle birer birer avlamaya başlar. Bütün bunları yaparken Frank yakın bir zaman içinde suç dünyasında tanınan biri haline gelir. Güzel hikayesi ve kaliteli oyunculuk sergileyen aktörlere sahip olan bu yapım mutlaka izlemeniz gereken diziler arasındadır. Diziyle ilgili daha detaylı bilgi için "The Punisher İncelemesi" adlı içeriği kontrol edebilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Jon Bernthal, Ben Barnes, Amber Rose Revah

Tür: Dram, Polisiye, Aksiyon

Yönetmen: Steve Lightfloot

Fragman

The Punisher Benzeri Diziler

 • Iron Fist (2018) – IMDb: 6.5
 • Luke Cage (2018) – IMDb: 7.3
 • Daredevil (2018) – IMDb: 8.6

3. Mindhunter (2017-2019) – IMDb: 8.6

hafta sonu izlenebilecek diziler

1970’li yılların sonunda FBI’ın özel ajanı Holden Ford ve Bill Tench etrafa nam salmış seri katilleri ve tecavüzcüleri araştırmaya başlar. İki ajan böylesine acımasız olayları araştırdıkça ve derinleştirdikçe suç biliminde yeni ufuklar açar. 2017 yılının ses getiren yapımlarından birisi olan bu dizi dikkatleri üzerine çeken hikayesiyle çok sevilmiştir. Dizinin daha detaylı incelemesi için "Mindhunter Hakkında Bilinmesi Gerekenler" adlı içeriğe göz atabilirsiniz. 

Başrol Oyuncuları: Jonathan Groff, Holt McCallany, Anna Torv

Tür: Dram, Gerilim, Polisiye

Yönetmen: Joe Penhall

Fragman

Mindhunter Benzeri Diziler

 • The Spy (2019) – IMDb: 7.9
 • White Lınes (2020) – IMDb: 6.6
 • Ozark (2020) – IMDb: 8.4

2. Narcos (2015-2017) – IMDb: 8.8

hafta sonu izlenebilecek diziler

Birleşik Devletler, ünlü Kolombiyalı uyuşturucu kaçakçısı olan Pablo Escobar’ı yakalamak için Uyuşturucu ile Mücadele Dairesi’nde çalışan bir ajan yollar. Dünya çapındaki uyuşturucular ile ilgisi olan Pablo Escobar, parasıyla neredeyse bütün polisleri satın alır. Dizi Dünya’ya yayılmış bir uyuşturucu şebekesini engellemeye çalışan kuvvetleri konu ediyor. Gerilim ve dram dolu sahneleri sayesinde çok sevilen bu yapım hafta sonu yasağında izleyebileceğiniz en güzel diziler arasında yer almaktadır. Dizinin detaylı incelemesi için "Narcos Hakkında Tüm Bilinenler" linkine tıklayabilirsiniz.

Başrol Oyuncuları: Pedro Pascal, Damián Alcázar, Francisco Denis

Tür: Dram, Gerilim, Biyografik, Polisiye

Yönetmen: Carlo Bernard, Chris Brancato, Doug Miro

Fragman

Narcos Benzeri Diziler

 • You Cannot Hide (2020) – IMDb: 6.5
 • Yankee (2019) – IMDb: 5.9
 • El Chapo (2018) – IMDb: 7.8

1. Dark (2017-2020) – IMDb: 8.8

hafta sonu izlenebilecek diziler

Bir kasabada iki çocuğun kaybolması üzerine dört aile ümitsizce çabalayıp sorularına yanıt bulmak ister. Polisin ve halkın aramaları sonucunda ortaya çıkan sır ve gerçekler bütün herkesi çok şaşırtır. Bu gizemli olayın hikayesi farklı zaman dilimlerinde geçmesi nedeniyle diziyi daha ilginç hale getiriyor. Güzel hikayesi ve kaliteli oyunculuk sergileyen aktörlere sahip olan bu dizi izleyicileri tarafından çok sevilmiştir. Zaman yolculuğu konusunun son bilinen örneği olan bu yapımla ilgili detaylı bilgi için "Dark Hakkındaki İlgi Çekici Gerçekler" adlı içeriği kontrol edebilirsiniz. 

Başrol Oyuncuları: Louis Hofmann, Lisa Vicari, Maja Schöne

Tür: Dram, Gerilim, Bilimkurgu

Yönetmen: Baran bo Odar, Jantje Friese

Fragman

Dark Benzeri Diziler

 • Ratched (2020) – IMDb: 7.3
 • Orphan Black (2017) – IMDb: 8.3
 • Into The Night (2020) – IMDb: 7.1
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
4
4
0
0
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 2
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.