En Çok Kazandıran 10 Meslek

En Çok Kazandıran 10 Meslek
10.06.201519:37

Her kişi kendisine ve ailesine daha kaliteli bir yaşam vermek için ya çalışıyor ya da yeni olanaklar arıyor. İşte kariyer planlama koçlarına göre günümüzde en çok kazandıran on meslek!

Haber güncelleme tarihi 16.06.2021 10:33

Herkes güzel bir meslek sahibi olmak ister. Hem sevebileceğiniz hem de güzel paralar kazanacağınız işleri sizler için derledik. İşte 2020 yılında en çok kazandıran meslekler şunlardır;


1. Kadrolu Üniversite Profesörü

İsmi kulağa havalı geliyor olabilir ancak yıllık 68.790$ dolar kazanmak için zorlu bir süreçten geçmeniz gerekiyor. Liseden sonra alınan eğitimler, üniversite için koyulan hedefler ve kariyerin profesörlük için ilerlemesi sonunuzu belirliyor. Eğer bu süreci atlatırsanız bu kutsal mesleğe yani eğitimciliğe adım atmış oluyorsunuz ve aldığınız parayla gayet kaliteli bir yaşam sürebiliyorsunuz. Bu meslekte 2022 yılına kadar %19 büyüme bekleniyor.

Profesör


2. Konuşma Patoloğu

Yıllık 69.780$ kazanan konuşma patologları iletişimsel alanda zorluk çeken kişilerin hastalıklarını gidermek için faaliyet gösteriyor. Meslek geniş bir alanı kapsıyor ve her yaştan kişinin bu tür hastalığı olabiliyor. Sektörde 2022 yılına kadar %19 büyüme bekleniyor.

Patolog


3. Mesleki Terapist
Hastalanan ya da yaralanan kişilerin rehabilitasyon aşamasını hızlandırma alanında faaliyet gösterirler. Eğitimleri ciddi şekilde zorlu olan bu meslekte 2022 yılına kadar %29 büyüme bekleniyor. Yıllık 74.400$ kazanan Mesleki Terapistlerin hastalarını günlük faaliyetlerine hızlı bir şekilde döndürmesi işi hiç de kolay gözükmüyor.

mesleki-terapist-001.jpg


4. Bilgisayar Sistemleri Analisti

Gelişen teknolojinin oluşturduğu yeni bir meslek sektörü daha. İnternetin bu kadar yaygın kullanıldığı bir ortamda ağ yönetimi hiç de kolay ve önemsiz bir iş gibi görünmüyor. Yıllık 79.680$ kazandıran mesleğin 2022 yılına kadar %25 oranında büyümesi bekleniyor.

bilgisayar-sistemleri-analisti-001.jpg


5. Matematikçi

Hangi çağda olursak olalım eskimeyecek bir meslek en üst sırayı alıyor. Matematik alanının kariyer anlamında kilit bir nokta olduğunu söyleyen kariyer koçları, düzgün bir mesleki planlama ile matematikçilerin yıllık 101.360$ kazanabileceklerini vurguluyor. Mesleğin 2022 yılında beklenen büyüme oranı ise %23.

matematikci.jpg


6. Doğa Bilimleri Yöneticisi

Dünya'daki en çok para kazanan mesleklerden biridir. Bu alanda çalışan kişiler çok yüksek miktarda maaşlar alırlar. Doğa bilimleri yöneticilerinden ziraat uzmanı, kimyager, fizikçi gibi diğer bilim adamlarının çalışmalarını denetlemeleri ve kontrol etmeleri beklenir. Bu alanda dünyadaki en yüksek gelir 95.000$'dır.

doga-bilimleri.jpg


7. Avukatlar

Herhangi bir yasal problemde insanlara yardımcı olacak avukatlar vardır. Bugün insanlar sadece cinayet ve medeni kanun konularında avukata başvurmazlar aynı zamanda çevre hukuku, telif hakları, fikri haklar ve benzeri konularda da yardım alırlar. Avukatlar bize bu tür konularda yardımcı olacak kişilerdir. Avukatlık firmaları etkili avukatlarına kayda değer ücretler öderler. Bu alanda ödenen en yüksek ücret 100$'dır.

avukatlar.jpg


8. Cerrahlar

Tıp alanındaki en yüksek geliri elde edenler cerrahlardır. Kazançları diğer bütün meslek gruplarını geçmektedir. Belli bir alanda uzmanlaşmak ve bir insanın hayatından sorumlu olmaları nedeniyle, bütün dünyada en çok kazanan kişiler cerrahlardır. En yüksek gelir 181,850 dolardır. Eğer cerrah olmak istiyorsanız büyük bir titizlikle çalışmalı ve mücadele etmelisiniz.

cerrahlar.jpeg


9. Pazarlama Müdürü

Pazarlama müdürü modern şirketlerdeki en kilit pozisyonlardan biridir. Dünyadaki en yüksek ücretli mesleklerdendir. Pazarlama müdürleri herhangi bir firmanın pazarlama stratejilerini uygulamaktan sorumlu olan kişilerdir. Aldıkları ücret firmadan firmaya değişiklik gösterebilir.

pazarlama-muduru.jpg


10. CEO

CEO'lar bütün organizasyonlarda en tepedeki yöneticilerdir. Firmanın bütün işlerinden sorumludurlar. Sorumluluk seviyeleri nedeniyle en yüksek maaşı alırlar. CEO’lar firmanın yönetim kuruluna ve sermaye ortaklarına karşı sorumludur. Bu pozisyon ya babadan zengin olmalısınız ya da çok çalışmalısınız. 

ceo-001.jpg

Önerilen İçerik;  Milyarder Oranının En Yüksek Olduğu 15 Ülke

Neoldu.com 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
5
4
3
1
2
2
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.