Gülgün Feyman Budak Kimdir

Vatan Partisi Kocaeli milletvekili adayı ünlü haber spiker Gülgün Feyman, 31 Mayıs 1958 tarihinde Ankara Yenimahalle doğmuştur. Annesi Keriman Timur, Babası ise Altan Feyman’dır.
Gülgün Feyman Budak Kimdir

Gülgün Feyman Budak’ın Eğitim ve Çalışma Hayatı

Erzurum Üniversitesinden mezun olan Gülgen Feyman, önce Erzurum Radyo ve Televizyonu’nda göreve başladı, sonra oradan 1980 yılında Ankara Radyosu’na tayin oldu. Jülide Gülizar‘dan kurslar aldı. 1980 yılından sonra hem televizyonda hem radyoda çalıştı. Türk Müziği programı olan Hoş Sada isimli programın sunuculuğunu yaptı. TRT’de Ümit Aktan ile beraber İyi Haftalar Türkiye isimli sabah programını 4 sene sundu. Televizyonda “Akşama Doğru” programları, radyoda “Hafta Sonu” programları, “Gecenin İçinden“… Derken haber merkezinde göreve başladı. Ardından TRT‘de haber spikerliği yapmaya başladı.

1990 yılında özel televizyon kanallarının kurulmasıyla birçok kanalda görev yapmasının yanı sıra bir çok meslek edindirme kurslarında ve Üniversitelerde  de diksiyon kursları vermiştir.

Gülgün Feyman, 25. Dönem Milletvekili seçimlerinde Vatan Partisi'nden Kocaeli Milletvekili adayı olmuş fakat meclise girememiştir. 

Feyman, evlidir ve 2 çoçuğu vardır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.