Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır | Tüm Operatörler | 2024

Telefon operatörleri kullanıcılarına gizli numaradan arama özelliği sunar. Peki numaramızı nasıl gizli yapabiliriz ve gizli numaradan nasıl arayabiliriz?
Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır | Tüm Operatörler | 2024

Gizli Numaradan Arama Nasıl Yapılır?

Türkiye’de yer alan operatörlerden sim kart ya da hat sahibi olan müşterilerin hepsi "gizli numaradan arama" işlemi gerçekleştirebilmektedir.

İşte kimliğinizi tamamıyla gizleyerek gizli numaradan arama yöntemleri;

Gizli numaradan arama yapmak isteyen telefon kullanıcıların hangi operatör olduğu (Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom) fark etmeksizin benzer şekilde “gizli numaradan arama” işlemini açabilirler. Özel numaradan arama işlemi yapabilmek için;

Telefonların arama bölümüne #31# tuşladıktan sonra hemen arkasında aramak istediğiniz telefon numarasını yazabilirsiniz.

Operatörler üzerinden gizli numarada arama gerçekleştirmek için yukarında işlemi yaptığınız takdirde arayan kişinin telefon ekranında “Özel Numara Arama” yazacaktır.

Android Gizli (Özel) Numaradan Arama

Android işletim sistemine sahip telefonlardan gizli numaradan arama yapmak için aşağıdaki adımları izleyin. Bu sayede “Android gizli arama nasıl yapılır?” sorusunun da cevabını bulabilirsiniz.

Gizli Numaradan Arama Yapma

  1. Android işletim sistemine sahip okurlarımızın telefonlarından gizli arama yapmak için ilk olarak telefonlarından “arama” bölümüne girmelidir. Sonrasında ise arama bölümünde “Seçenekler” tuşuna basılmalı ve burada “Arama ayarları” seçilmeli.
  2. Ardından ise “Ek Ayarlar” bölümüne giriş yapılmalı ve buradan da “Arayan Kimliği” seçilmeli.
  3. Burada karşınıza çıkan kısımda ise “Numarayı Gizle” seçeneği tıklanmalı.
  4. Bu işlem sayesinde Android gizli numara arama işlemi yapılabilmektedir.

iPhone Gizli (Özel) Numaradan Arama

Gizli Numaradan Arama Yapma

İphone gizli numaradan arama yapılması için gerekli yöntemleri sizler için yazımızın bu bölümünde inceleyeceğiz. Sizler de “Iphone gizli arama nasıl yapılır? sorusunun cevabını bu sayede öğrenebilirsiniz.

  1. iPhone’dan gizli arama gerçekleştirmek adına ilk olarak telefonlarınızdan “Ayarlar” menüsüne giriş yapın ve bu bölümden “Telefon” sekmesine tıklayın.
  2. Ardından ise “Aramalar” bölümüne tıklayın ve burada “Numaramı Göster” sekmesine giriş yapın.
  3. Son kısımda ise karşınıza “Numaramı Göster” ibaresi gelecektir. Gizli numaradan arama yapmak için bu bölümün kapalı olması gerekmektedir. “Numaramı göster” açık olması için bu bölümün yeşil yani açık olması gerekmektedir.

Şebeke Servislerinin Telefon Uygulamalarından Gizli Numara

Gizli Numaradan Arama Yapma

Turkcell, Vodafone ve Turk Telekom gibi şebeke servisi veren firmaların telefon uygulamaları üzerinden numaranızı gizli numaraya çevirebilirsiniz. Bunun için "Hesabım" menüsü üzerinden "Ayarlar" sekmesine tıklamanız ve burada "Gizli Numara" seçeneğini bulmanız gerekmektedir.

Aynı zamanda bu menü üzerinden gizli numaradan gelen aramaları da engelleyebilirsiniz.

Benzer İçerik Önerileri
Gizli Numaralara Arama EngellemeAkıllı Telefonlarda IMEI Sorgulama Nasıl Yapılır?

YORUMLAR (22)
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
22 Yorum