Gamze Akkuş İlgezdi Kimdir? & Hakkında Bilgi

Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili olan Gamze Akkuş İlgezdi, 1969 yılında İstanbul’da doğmuştur. Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi olan Gamze Akkuş İlgezdi biyografisini sizler için araştırdık ve derledik.
Gamze Akkuş İlgezdi Kimdir? & Hakkında Bilgi

Gamze Akkuş İlgezdi Kimdir?

1969 yılında İstanbul'da dünyaya gelen başarılı bir hekim olmasının yanı sıra başarılı bir siyasetçi olan Gamze Akkuş İlgezdi, evli ve bir çocuk sahibidir. Bir zamanlar doktor ve müzisyen olan Gamze Akkuş İlgezi pek çok özelliğe sahip bir siyasetçidir.

gamze akkuş ilgezdi kimdir


Gamze Akkuş İlgezdi’nin Eğitim Hayatı

1991 yılında Marmara Üniversitesi, Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2011 yılında, yüksek lisans eğitimine  Yeditepe Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde başlamış ve 2013 yılında bitirmiştir.

Gamze Akkuş İlgezdi’nin Eğitim Hayatı


Gamze Akkuş İlgezdi’nin Çalışma Hayatı

Cumhuriyet Halk Partisi üyesi olan Gamze Akkuş İlgezdi,1992’de SSK Okmeydanı Hastanesi’nde, hekim olarak göreve başlamış ve hizmet içi eğitim programıyla, çene cerrahisi master eğitimine gitmiştir. Bu eğitimin bitiminde 9 yıl ameliyathane bölümünün sorumluluğunu yürütmüştür. Aynı yıllarda KESK sendikasının üyesi olarak görev yapmıştır. 1999-2001 yılları arasında ise Okmeydanı SSK Hastanesi’nde Başhekim Yardımcılığı yapan İlgezdi, 18 yıl çalıştığı Okmeydanı SSK Hastanesi’nden, 2009’da İçişleri Bakanlığı kadrosuna geçerek kurum değişikliği yapmıştır. Bu tarihten itibaren, kendi kurduğu Prof. Türkan Saylan Tıp Merkezi’nde hekimlik yapmanın yanı sıra, kurumun Kültür, Sağlık ve Sosyal projelerini hazırlayıp, hayata geçirmiştir. Yine Siyaset Bilimleri üzerine aynı yıl başladığı doktorasını bu yıl tamamlamıştır. Tez konusu “Yerel Demokrasi, Dünya örnekleri, Türkiye Modeli’dir.” Bunun dışındaki çalışma alanları, “kadın hakları”, “sendikal faaliyetler” ve “halk bilimi’dir. Gamze Akkuş İlgezdi, 25. ve 26. Dönem genel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi İstanbul Milletvekili olarak meclise girmiştir. Günümüzde de Cumhuriyet Halk Partisi Meclis Üyesi olarak görev almaktadır.

gamze akkuş ilgezdi siyaset hayatı

NeOldu.com

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.