Fikret Orman Kimdir

Ünlü iş adamı Fikret Orman, 4 Kasım 1967 tarihinde İstanbul’da doğdu. Babası Abdülkadir Orman, annesi ise Nuran Orman’dır. Fikret Orman, Beşiktaş Kulübü başkanlığı görevini yürütmektedir.
Fikret Orman Kimdir

Fikret Orman Biyografisi

Fikret Orman, ilkokul ve ortaokul eğitimini tamamladıktan sonra liseyi de doğduğu şehirde İstanbul Işık Lisesi’nde okudu. Daha sonra Yüksek öğrenimini gördüğü Yıldız Teknik Üniversitesi’ne yerleşti ve burada inşaat mühendisliği bölümünden mezun oldu.Burada ki eğitimini tamamladıktan hemen sonra Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Florida Üniversitesi’ne geçiş yaptı.

Fikret Orman,  1992 yılında Sedef Orman ile dünya evine girdi ve bu evlilikten Aslıgül Orman ve Nazlı Orman adında iki kız çocuğu dünyaya getirdi. Daha sonra 2012 yılında iki çocuğunun sahibi Sedef Orman’dan boşandı.

Fikret Orman eğitim hayatını bitirdikten sonra iş hayatına atıldı ve Türkiye’de yer alan 2 şirkette yönetim kadrosunda yer aldı.

Fikret Orman Yöneticilik Kariyeri

fikret orman beşiktaş başkanı

Fikret Orman kulüp kariyerine ilk olarak Beşiktaş Kulübü’nde o dönem başkan olan Serdar Bilgili’nin yönetim kadrosunda yer alarak başladı. 2 yıl süre boyunca da bu görevinde devam etti. Serdar Bilgili’nin 2004 yılında başkanlık görevinden istifa etmesi ile birlikte Beşiktaş Kulübü başkanlığına aday oldu ancak o dönem rakibi olan Yıldırım Demirören’e 162 oy farkla kaybetti.

FİKRET ORMAN ve BEŞİKTAŞ BAŞKANLIĞI

Uzun süre ara verdiği yöneticilik işlerine bu sefer 2012 yılında tekrardan Beşiktaş Kulübü’ne başkanlık başvurusu yaparak son verdi. 2012 yılında dönemin Beşiktaş Başkan’ı Yıldırım Demirören’in görevinden ayrılması ile boşalan koltuğa aday olan Fikret Orman, aday olduğu sene bu sefer sandıklardan birinci çıktı ve Beşiktal Jimnastik Kulübü’nün başkanı oldu.  Bir sonraki sene güven oyu tazelemek için seçim sürecini başlattı ve bir kez daha başkan seçilen Orman, 3 yıl süre ile göreve layık görüldü.

fikret orman kimdir, beşiktaş başkanı

Fikret Orman başkanlı döneminde Beşiktaş 2 kez üst üste şampiyonluk sevinci yaşadı. 2017-2018 sezonunda Beşiktaş takımı Şampiyonlar Ligi'nde gruplardan birinci çıkarak büyük bir başarıya imza attı. Bu süre içerisinde Fikret Orman ve ekibinin kulüp yönetimi sistemi örnek olarak gösterildi. 

Fikret Orman 2018 yılı itibarıyla Beşiktaş Kulüp başkanlığı görevini başarılı bir şekilde yürütmeye devam etmektedir.

 

NeOldu.com / Enes Som

YORUMLAR
YORUM YAZ
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.