Erken Boşalma Sorununa Çözümler

Erken Boşalma Sorununa Çözümler
08.07.201515:33

Erken boşalma erkeklerin cinsel ilişki sırasında korkusu haline gelen ve kafalarında soru işareti bırakan bir rahatsızlık. Çoğu uzmana göre nedeni psikolojik. İşte erken boşalma sorununa karşı çözümler.

Haber güncelleme tarihi 07.11.2018 15:33

Erken boşalma; erkeklerin cinsel ilişki sırasında birliktelik yaşandığı andan itibaren 60-80 saniye arasında gerçekleşen boşalmaya verilen isim. Uzmanlara göre erken boşalmanın en büyük nedeni kişinin psikolojisi. Aynı zamanda heyecan, korku ve stres de erken boşalmayı tetikleyen nedenler arasında geliyor.

Erken Boşalma - Psikolojik

Erken boşalma sorunu fiziksel rahatsızlıklardan dolayı da gerçekleşebiliyor. Sinir sistemi hasarı, prostat hastalığı, genital organ enfeksiyonu gibi rahatsızlıklar bu durumu tetikliyor.

Yapılan araştırmalara göre erken boşalmanın genellikle genç yaşlarda ve tecrübesiz kişilerde görülüyor. Aynı zamanda partnerin heyecanlı olması ve daha istekli olması da boşalma süresini kısaltıyor.

Erken Boşalma Sorunu Teşhisi

Erken Boşalma Teşhisi

İlk olarak uzmanlar erken boşalma sorunu yaşayanların durumlarının psikolojik bir nedenden mi yoksa fiziksel bir nedenden mi kaynaklı olduğunu bulmak için bir doktora başvurmasını tavsiye ediyor. Bu yüzden bir ürolog hekimine gidilmeli. Eğer yapılan testler sonucunda boşalma sorunu psikolojik bir nedene bağlandıysa psikiyatri uzmanına başvurulmalı.

Erken Boşalma Sorunu Çözümünde Kullanılan 4 Yöntem

Öncelikle bu durum çözümü için satılan jellerin, hapların ve spreylerin anlık olarak geciktirme yaptığını bilmelisiniz. Sizin sorununuz için kesin ve uzun dönemli çözümler gereklidir. Üzerinde senelerdir çalışılan bir sorun haline gelen erken boşalma ile ilgili uzmanlar çeşitli çözümler buldu. Bu çözümler ile erken boşalma egzersizleri yaparak sorunun önüne geçebilirsiniz. İşte o egzersizler;

1. Sıkıştırma Tekniği

Bu tekniğin amacı erkekte boşalmadan önce hissedilenleri ve boşalmayı geciktirmeyi erkeğe öğretmek. Erkeğin partneri penisi bir süre uyarır. Boşalma gerçekleşeceği anda ereksiyon kayboluncaya kadar eliyle sıkar. İlk önceleri el ile başlayan ve olumlu sonuçlanan bu egzersiz daha sonra cinsel ilişki esnasında kadının üstte olduğu pozisyonla sürdürülür. Uzmanlar tekniği uygulayan erkeklerin %98’inde başarılı sonuç verdiğini vurgulamıştır.

2. Dur-Başlat Tekniği

Erken Boşalma Sorununa Çözümler / Dur-Başlat Tekniği

Bu teknikte erkeğin partneri yine el ile penisi orgazm oluncaya kadar uyarır, orgazm olmadan uyarıyı bırakır. Bunu 3 kez tekrarlar ancak dördüncü seferde boşalmaya izin verilir. Yöntem haftada 3 kez uygulanır. Amaç erkeğin kendini kontrol etmesini sağlamaktır. El ile uyarmada başarı sağlandığında, cinsel ilişki içerisinde kadının üstte olduğu pozisyonlarda uygulanır. Tekniği uygulayan kişilerin %90-95’inde başarı sağlandığı ve boşalmanın 15-20 dakika arası uzadığı kaydedilmiştir.

3. Kas Sıkarak Süre Artırma

Bulbocavernosus Kası

Bu teknikte uzmanlar ilişki esnasında testisinizin biraz gerisinde bulunan Bulbocavernosus kasını sıkarak ilişki süresinin uzadığını belirtiyor. Tekniğe göre ilişki esnasında boşalmaya yaklaştığınızda elinizi testisinizin biraz gerisinde bulunan yere koyun ve sıkın. Eğer mideniz içeri çekiliyorsa yanlış kası sıktınız demektir. Elinizle tekrar diğer kasa müdahale edin. Uzmanlar alışınca bunu otomatik olarak yapacaksınız diyor ve ekliyor “bu teknikten mucize beklemeyin. 2 dakikalık ilişki süresini 2 saate uzatmaz ancak orgazmı 5-7 dakika arasında geciktirebilir.”

4. Biofeedbeack Tekniği

Bu teknikte amaç erkeğin boşalmayı kontrol eden kası tanıması ve onu kontrol etmesidir. Teknik doktorunuzun önerdiği bir sağlık merkezinde uzmanların kontrolü altında yapılır. Ancak etkisi üzerine hala tartışmalar devam etmektedir. 


Önerilen İçerik: Erken Boşalmaya Bitkisel Çözüm

NeOldu.com / Sağlık

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
17
219
8
116
117
60
252
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.