Erdoğan Özegen Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Niğde Milletvekili olan Erdoğan Özegen, 1965 yılında Niğde'de doğmuştur.
Erdoğan Özegen Kimdir

Erdoğan Özegen Biyografisi

Erdoğan Özegen’in Çalışma Hayatı

Erken yaşta iş hayatına atılan Özegen, Tekstil, inşaat ve gıda sektöründeki şirketlerin yönetim kurulu başkanı ve genel müdürü olarak görev yaptı. Diğer taraftan da 1984 yılından itibaren çeşitli kültürel ve sosyal amaçlı vakıf ve derneklerin kuruculuğu ve yöneticiliğini yaptı.

 

Erdoğan Özegen’in Siyasi Hayatı

1988 yılından itibaren aktif siyasetin içerisinde oldu. 1999 mahalli seçimlerinde Niğde Belediye Başkan adayı oldu. AK Parti kurucu il başkanlığı yanı sıra öncesinde de 3 dönem il başkanlığı görevi yaptı.1995-2002 yılları arası Niğde Ticaret Borsası yönetim kurulu başkanlığı ve Tarım Konseyi üyeliği yaptı. 3 Kasım 2002 genel seçimlerinde AK Parti'den milletvekili seçildi.2007-2011 yılları arası TOBB başkanlık kurumsal ilişkiler baş danışmanlığı yaptı. 2011-2014 yılları arasında, TOBB ETÜ İkiz kuleler Teknoloji Merkezi A.Ş. yönetim kurulu başkanlığı, TOBB ETÜ Hastanesi Yönetim Kurulu başkan vekilliği görevlerinde bulundu. 2015 yılında milletvekili adaylığı için bu görevlerinden istifa etti. ATO meclis üyeliği ve TOBB strateji yüksek kurulu üyeliği yapmıştır. 

Erdoğan Özegen, 25. ve 26. Dönem Genel Seçimlerinde Adalet ve Kalkınma Partisi Niğde Milletvekili olarak seçilmiştir.

Özegen, evli ve 3 çocuk babasıdır.

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.