Enver Yücel’e Kültür Elçiliği Nişanı Verildi

Enver Yücel’e Kültür Elçiliği Nişanı Verildi
06.04.201823:26

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e Moğolistan Dışişleri Bakanı Tsogtbaatar Damdin tarafından “Moğalistan Kültür Elçiliği Nişanı” verildi.

Haber güncelleme tarihi 06.04.2018 23:45

Eğitim alanında yaptığı çalışmalarla tanınan ve Türkiye’yi uluslar arası alanda birçok kez temsil eden Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, Rektörümüz Prof. Dr. Şenay Yalçın ve beraberindeki heyet Moğalistan'da resmi temaslarda bulundu.

KÜLTÜR ELÇİLİĞİ NİŞANI VERİLDİ

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanımız Enver Yücel’e, Moğol Devleti tarafından “Moğolistan Kültür Elçiliği Nişanı” verildi.

Önceki yıllarda Richard Gere ve Japon sanatçı Yashiro Aki’nin almış olduğu “Moğolistan Kültür Elçiliği Nişanı” BAU Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e Moğolistan Dışişleri Bakanı Tsogtbaatar Damdin tarafından takdim edildi.

enver yücele moğalistan kültür elçiliği nişanı

Diğer yandan Moğolistan Kültür Elçiliği Sertifikası içerisinde  Enver Yücel hakkında; “Kültür, sanat, tarih, spor, bilim ve insani alanlardaki ikili iş birliğini destekleyerek yurtdışında Moğolistan’ı desteklemeye yardımcı olmakla görevlendirilmiştir. Kültür Temsilciliği misyonunu tüm dünyaya yayarak yardımcı olan herkese minnettarız” ifadeleri yer aldı.

 


ENVER YÜCEL KİMDİR?

Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel, 1957’de Giresun’da dünyaya geldi. Lise eğitimini Haydarpaşa Lisesi’nde yatılı olarak tamamladı. Ardından da bugünkü ismi Marmara Üniversitesi Eğitim Fakültesi olan İstanbul Atatürk Eğitim Enstitüsü Matematik Bölümü’nü bitirdi.

Hayatının büyük bir bölümünü eğitime adayan Enver Yücel, 1974 yılından itibaren birçok öğrenciye destek olmaktadır.

Enver Yücel, bugün Türkiye ve yurtdışında eğitim veren Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Uğur Okulları, Uğur Yayınları, Uğur Kariyer Merkezi, Bahçeşehir Kolejleri, Bahçeşehir Kolejleri Fen ve Teknoloji Lisesi, Uğur Hazırlık Liseleri ile BAU Global şemsiye altında; Bahçeşehir Üniversitesi, BAU International University Washington DC, BAU International University Berlin, BAU International University Batumi, BAU Kıbrıs Bahçeşehir Üniversitesi, Mentora dil okulları, CES Toronto dil okulları ve IAR Roma’yı bünyesinde barındıran, yüz elli binden fazla öğrenciye eğitim veren Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları’nın temeli 1974 yılında İstanbul Laleli’de üç sınıflı bir dershanede atıldı.

enver yücel Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı

Enver Yücel, 2013 yılında Türkiye’nin en önemli eğitim projelerinden birisini başlatarak Uğur Okulları adı altında kurumlarını da hayata geçirdi.

Enver Yücel, 2014 yılında Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Ban Ki-moon’un himayesinde gerçekleşen UNCA Ödülleri’nde “Küresel Eğitime Katkı Ödülü” ödülü aldı. Dünyada bu dalda ödül alan ilk Türk olan Enver Yücel, ödülünü Ban Ki-moon’un elinden aldı.

2015 yılında İtalya’da bulunan Foedus Vakfı, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Enver Yücel’e eğitime olan katkılarından dolayı “Foedus Özel Ödülü” verdi.

2016 yılında Davos’ta Dünya Ekonomik Forumu’nun 46. Yıllık toplantıları kapsamında gerçekleştirilen oturumda Yücel, mülteci sorununu dile getirerek, bu konuda neler yapılması gerektiğini anlattı. Sorunun çözümünün eğitimde olduğunun altını çizdi.

Enver Yücel’in eğitim alanındaki çalışmaları nedeniyle 2017 yılında ABD’de Global Eğitim ve Araştırmalar Merkezi (GLOCER) tarafından ‘Global Eğitimde Liderlik’ ödülüne layık görüldü.

Türkiye’nin 500 Büyük İhracatçısı Ödülleri’nde “Eğitim İhracatı” dalında 2017 ve 2018 yıllarında üst üste iki kez birincilik ödülünün sahibi oldu.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.