Enver Yılmaz’dan Yapılan Aramaya Tepki

Enver Yılmaz’dan Yapılan Aramaya Tepki
15.04.201720:50

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, 13 Nisan’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Ordu ziyaretinin ardından gece yapılan polis aramasına büyük tepki gösterdi. “Bu bize karşı yapılan bir oyundur” dedi.

Haber güncelleme tarihi 20.07.2017 16:46

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, son günlerde ortalığı oldukça meşgul eden Ordu Büyükşehir Belediyesi binasının polisle aranma olayı hakkında basın mensuplarına açıklama yaptı. Açıklama esnasında oldukça sinirli olduğu gözlenen Enver Yılmaz, “Bu olay bize karşı bir oyundur” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 13 Nisan’da gerçekleştirdiği Ordu ili ziyareti sonrasında Ordu Büyükşehir Belediyesi Başkanı’nın makam odasında kaldı. Cumhurbaşkanı şehirden ayrıldıktan sonraki gece polis ekipleri belediye binasında 10 saat arama gerçekleştirdi. ‘Dinleme cihazı-böcek’ olduğuna ilişkin arama yapması ve bu aramanın sosyal medyada "Büyükşehir Belediyesi’ne baskın" tarzında haberlerle duyurulmasının yankısı sürerken Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz bir açıklama yaptı.

Gerçekleşen olaylar karşısında basın mensuplarına Başkan Enver Yılmaz açıklama yaptı ve “Cumhurbaşkanlığı Basın Bürosu'nun akredite etmediği gazetecilerin yapmış olduğu asılsız haberlerin sosyal medyada yayınlanmasıyla birlikte çok ciddi kafa karıştırıcı, kim ve kimler tarafından servis edildiği aşikar ve kanıtlanmış olan bu haberlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirme gereği duydum. Cumhurbaşkanımızın Ordu’ya gelişinin bir gün öncesinde ziyaret edeceği yerler Valilik ve Büyükşehir Belediyesi’ydi fakat gece 23.00 gibi Cumhurbaşkanımızın Ordu’ya gelişi saatinin değiştiği, Giresun mitingi ve akşam 3 TV’den canlı yayın yapılacak olması sebebiyle programda sıkışma olduğu ve Ordu miting saatinin saat 15.00’ten saat 14.00’e alındığı bize bildirildi. Program sıkışıklığına rağmen Ordu Büyükşehir Belediye ziyareti gerçekleşecekti. Aşırı yağmur olması ve programların sıkışıklığı sebebiyle biz bu programları gerçekleştiremedik. Miting bittikten sonra Cumhurbaşkanımızın bana bizzat söyledi. Programın sıkışık olduğunu ve bilahare belediyeyi ziyaret konusunda gerekli gayreti göstereceklerini söyledi. Cumhurbaşkanımız ile Valilik ziyaretinde gerekli görüşmeleri yaptıktan sonra helikopterle Giresun’a geçti. Biz de il protokolü olarak Giresun dönüşünde Sayın Cumhurbaşkanı'nı uğurlama amaçlı havaalanına gittik. Malum Cumhurbaşkanlığı korumalarının hassasiyeti sebebiyle bazı bakanların alınmadığı yerde bir uğurlama oldu. O sırada Sayın Cumhurbaşkanımız bizzat bana, sonra Valimize ve sonra Cumhuriyet Başsavcımıza Büyükşehir Belediyemizde araştırma yapılmasını, dinleme cihazı ve böcek olma ihtimali konusunda bir arama yapılması hususunda talimatlandırma yaptı. Bu çerçevede biz buraya geldiğimizde hemen karşıda gördüğünüz TV arkasında Cumhurbaşkanlığı korumaları tarafından buradaki bir aparatın böcek olarak değerlendirilebileceği ve Büyükşehir Belediye Başkanına dinleme yapıldığı şeklinde bir kanaat oluştu. Bunun üzerine Cumhurbaşkanlığı korumaları Emniyet Müdürüne bu konuda takibat yapılması konusunda resmi süreci devrettiler” ifadelerini kullandı.

Arama esnasında Tv ekranı arkasında yer alan küçük bir aparatın böcek olması görüşü hakim olunca bütün bina boşaltılmak istendi. Bu olaydan sonra bina aramaya alındı. Sonrasında yapılan açıklamada bu aletin bir dinleme- böcek cihazı olmadığı, televizyon aparatı olduğu belirlendi.

Enver Yılmaz, bu olayın kendilerine yapılan bir oyun ve komplo olduğunu açıkladı.

 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.