Ensar Öğüt Kimdir? Nereli? Çalışma ve Siyasi Hayatı

Ensar Öğüt, 1 Ocak 1946'da Ardahan Çıldır'da doğmuştur. Eski CHP Ardahan Milletvekili Ensar Öğüt hakkında bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Ensar Öğüt Kimdir? Nereli? Çalışma ve Siyasi Hayatı

1 Ocak 1946 yılında doğan Ensar Öğüt, Ardahanlıdır. Ensar Öğüt El Farabi Devlet Üniversitesi Uluslararası Ekonomi Bölümü'nden mezun olduktan sonra, serbest iş adamı olarak çalışmaya başladı.

İşsizliği Önleme Derneği ve Kars-Ardahan-Iğdır Demokrasi Platformu başkanlıkları gibi görevler üstlendi. Ayrıca, Kars-Ardahan-Iğdır Vakfı'nın kurucu üyesi, Ensar Öğüt Eğitim ve Sağlık Vakfı'nın kurucusu oldu. Arapça ve İngilizce bilen Ensar Öğüt, evli ve iki çocuk babasıdır.

Ensar Öğüt'ün Siyasi Hayatı

Ensar Öğüt Kimdir?

Ardahan Milletvekili seçimlerinde 22 ve 23. dönemlerde seçilen Ensar Öğüt, Cumhuriyet Halk Partisi'ni TBMM'de Kamu İktisadi Teşebbüsleri Komisyonu Üyesi olarak temsil etmektedir. 25. Dönem Milletvekili seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi'nden Ardahan Milletvekili adayı olsa da, meclise girmeyi başaramamıştır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.