En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? Ucuz Uçak Bileti Sorgulama

En Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır? Ucuz Uçak Bileti Sorgulama
04.02.201816:46

Hava yolu ile seyahat eden kişi sayısı sürekli artıyor ve havayolu ile yolculuk eden kişiler ucuz uçak bileti bulmaya yollarını araştırıyor. Peki, en ucuz uçak bileti nasıl alınır? Uçak bileti sorguma işlemi nasıl yapılır? Detaylar içeriğimizde...

Haber güncelleme tarihi 13.01.2020 10:31

Hava yolu şirketleri ile yolculuk eden birçok kişi, “ ucuz uçak bileti – uygun uçak bileti “ temin etmek için neler yapılması gerektiği hakkında fikir sahibi olmak istiyor. Peki, en uygun uçak bileti en ucuz uçak bileti bulmak için neler yapılmalı? Bu konu hakkında detaylı incelemeyi içeriğimizde bulabilirsiniz…

ucuz uçak bileti nasıl alınır

En Uygun – Ucuz Uçak Bileti Almak İçin 10 Farklı Yöntem

Seyahat işlemini genel olarak havayolu ile gerçekleştiren kişiler bu içeriğimizi dikkatli bir şekilde okumanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bu içerikte “ ucuz uçak bileti – uygun uçak bileti “ almanın kolay yollarını maddeler halinde inceledik. İşte, ucuz uçak bileti sorgulama işleminin detaylı incelemesi…

10. Uçak Bileti Alırken Erken Rezervasyon Yapın

Hava yolu ile seyahat eden kişilerin en ucuz uçak biletini bulması için yapması gereken şeylerin başında “ erken rezervasyon “ yapmak gelir. Bütün havayolu şirketleri ucuz koltukları sınırlı sayıda belirler ve bu koltukların satışı tamamlandığında ucuz olan uçak biletleri bir anda yüksek fiyattan satışa sunulur. Siz de, hava yolu şirketlerinin belirlediği bu promosyonlu ucuz uçak biletlerini erken rezervasyon yaparak alabilirsiniz. Erken rezervasyon için, uçuş tarihinizden minimum “ 21 gün “ öncesine bilet alın.


9. Uçak Biletinizi En Uygun Zamanda Alın

Hava yolu şirketlerinde, “ hafta içi uçak bilet fiyatları “ ile “ hafta sonu uçak bilet fiyatları “ arasında büyük bir fark bulunmaktadır. Öyle ki, hafta içi uçuşlarında satılan uçak biletleri, hafta sonunda satılan uçak biletlerine göre daha uygundur. Birçok araştırmadan çıkan sonuçlara göre ise, hafta içi “ Çarşamba ve Perşembe “ günleri en ucuz biletlerin satıldığı günler olarak belirlenmişti.

NOT: Yukarıda yer alan uygun zaman açıklaması belli şehirlere göre değişebilmektedir.


8. Uçak Bileti Alırken Seyahatinizi Tarihini Esnek Tutun

Ucuz uçak bileti alabilmenin en önemli detaylarından bir tanesi de, kesin bir tarih yerine “ esnek bir seyahat tarihi “ belirlemeniz olacaktır. Kesin bir tarih üzerinden ucuz uçak bileti sorgulama yerine daha esnek bir tarihe sorgulamak, paranızın cebinizde kalmasına neden olacaktır.


7. Uçak Biletinizi Geç Alın

Ulaşım ağının hemen hepsinde, bütün firmalar araçlarını tamamen doldurmak ister. Bir yerden bir yere giderken araçlarda yer alan tek bir koltuğun bile boş olması o firma için para kaybı anlamına gelmektedir. İşte; bu durumdan kaynaklanan uygun biletler müşterilerin huzuruna sunulur. Uçağı tamamen dolmayan firma, koltukların boş bırakmak yerine bilet fiyatlarını oldukça aşağı çeker. Bu sayede uçağın tamamen dolmasını sağlar. Bu sayede de, kesin bir tarih belirlemediyseniz ve tarih olarak bir zorunluğunuz yoksa sizler de bileti normalinden uygun fiyata alabilirsiniz.

ucuz uçak bileti nasıl alınır


6. Uçak Bileti Alırken Direk ve Aktarmalı Uçuşları Karşılaştırın

Çoğu zaman, bir şehirden diğer şehre yapılan direk uçuşlar daha uygun bilet fiyatlarını ortaya çıkarır. Bu durum her zamanda geçerli de olmayabilir. Bu yüzden, bilet alırken, önceki gün ile sonraki gün uçuş listesine ve fiyat listesine bakıp, “ direk uçuşlar “ ile “ aktarmalı uçuşları “ karşılaştırın. Sizin için en uygununu bulup satın alabilirsiniz


5. Gidiş Dönüş Tarihleri Önceden Belirli Uçak Biletleri Alın

Havayolu sisteminde, gidiş dönüş tarihleri belli olan biletleri almanız, cebinizden tasarruf yapmanızı sağlayabilmektedir. Bir nevi erken rezervasyon gibi de düşünülmelidir. Bilet satın alırken kesin dönüş tarihinizi belirleyerek uçak bileti satın alırsanız daha ucuz uçak bileti bulma şansınız artar.


4. Uçak Bileti Alırken Gideceğiniz Şehrin Alternatif Havalimanlarına Bakın

Ülkemizde olduğu gibi, dünyanın birçok ülkesindeki büyük şehirlerde de “ birden fazla havalimanı “ mevcuttur. İki havalimanına da yapılan uçuşlarda büyük fiyat farklılıkları yer almaktadır. Ülkemizde bunun en güzel örneği ise “ Sabiha Gökçen Havalimanı’dır “ . “ İstanbul Atatürk Havalimanı’na “ uçan uçakların bilet fiyatları ile İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na uçan uçakların bilet fiyatları birbirinden farklıdır. Sabiha Gökçen’e uçan uçakların bilet fiyatları daha ucuz ve daha uygundur.


3. Uçak Bileti Alırken Aktarma Uçuşları Takip Edin

Özellikle yurtdışı uçuşlarında aktarmalı uçuşlar, çoğu zaman en ucuz uçak biletlerinin alınmasını sağlamaktadır. Birçok firma, dünya üzerindeki havalimanları üzerinde en uygunlarını bulup uçuşlarını buraya gerçekleştirmektedir. Örneğin, İstanbul’dan direk olarak A şehrine uçmak yerine, ilk olarak B şehrine sonra da oradan A şehrine uçabilirsiniz. Bu sayede daha ucuza bilet alıp ve uygun fiyata seyahat edebilirsiniz.

ucuz uçak bileti nasıl alınır


2. Uçak Bileti Alırken Havayolu Şirketlerinin Mail Bölümüne Kaydolun

Havayolu şirketlerinin bilet fiyatları her gün değişebilmektedir. “ Uçak bileti fiyatları “ bazen yükselişe geçerken, bazen de en uygun şekilde “ promosyonlu  “ olarak sunulmaktadır. Kampanyalardan erken haberdar olmak için havayolu ve bilet satışı yapan web sitelerinin e-posta listelerine kaydolun. Bu sayede, sizlerin ilgilendiği ucuz uçak biletli uçuşları kolayca takip edebilir ve anında indirimlerden haberdar olabilirsiniz.

Kısaca söylememiz gerekirse, Türk Hava Yolları, Pegasus, Atlas Global, Anadolu Jet, Onur Air, SunExpress vb. firmalara mail adresiniz ile kayıt olun.


1. Uçak Bileti Arama Motorlarını Kullanın

Ucuz uçak bilet “ ya da “ en uygun uçak biletini “ bulabilmek için, havayolu şirketlerinin sayfalarına tek tek bakmak yerine, sizlerin yerine bu arama işlemini gerçekleştiren “ arama motorlarını “ kullanın. Arama motorları, gideceğiniz güne ait bütün firmaların uçuşlarını liste haline karşınıza çıkartır ve ucuz uçak bileti bulmak için yapacağımız zahmetli araştırmayı bizim yerimize pratik ve inanılmaz hızlı şekilde gerçekleştirir.


En Ucuz Uçak Bileti İçin Hangi Uygulama (Arama Motoru) Kullanılmalı

Havayolu ile seyahat eden vatandaşlar için en güzel ucuz uçak bileti yöntemlerinden bir tanesi arama motorlarıdır. Arama motorları sayesinde, bütün firmaların belirlenen tarihteki uçuşları listelenir. Bu uçuşlar içerisinde direk uçuşlar ve aktarmalı uçuşlarda yer alır. Bu sayede en uygun uçak bileti hem saat hem de fiyat bakımında hizmetinize sunulur. Peki hangi uçak bileti arama motorları bilinmektedir? İşte, uygun uçak bileti sorgulama işlemi için çok kullanılan arama motorları;


İnternetten Ucuz Fiyata Bilet Alın

1. BiletAll.com

BiletAll uygulaması ve internet sitesi ile ucuz biletleri sorgulayabilir güvenli yolla satın alabilirsiniz. Ayrıca fırsatları ve indirimli kampanyaları da bu platform üzerinden takip edebilirsiniz. Siteye erişmek için BURAYA TIKLAYIN!

2. Turna.com

Başta Türkiye çıkışlı uçuşlar olmak üzere, diğer uçuşlarda da büyük fırsat sunabilen bir uygulamadır (arama motoru) Kendi içerisinde “ TURNAPUAN “ isimli bir bedava bilet kampanyası da barındırmaktadır. 

3. BiletBAyi.com

Türkiye’de en çok kullanılan uçak bileti uygulamalarından bir tanesidir. Arama motoru içerisinde sitenin kendisinin kattığı fırsatlar sıkça yer almaktadır. Aynı zamanda sadece uçak bileti satışı değil, otobüs bileti satışı da gerçekleştirmektedir. Siteye erişmek için BURAYA TIKLAYIN!

4. Expedia.com

Dünya üzerinde en çok kullanılan uçak bileti arama uygulamalarından bir tanesi de Expedia.com’dur. Arama motorunun popüler yapan şey ise, sadece uçak bileti değil aynı zamanda Otel, tren, cruise ve daha nice tatille ilgili araştırmalarının tamamını yapılabilmesidir. 

5. Momondo.com

Dünya üzerinde en bilindik bilet arama motorlarından bir tanesi de Momondo.com’dur. 7 kıta üzerinde bir ağa sahip olan site üzerinden dünyanın her yerine uygun bilet sorgulaması yapılabilmektedir. 

6. Seyahatim.com

Türkiye’nin en güzel uçak bileti arama motorlarının başında gelen seyahatim.com, uçak biletlerinin yanı sıra otel kiralamadan araç kiralamaya kadar birçok platformda hizmet sunmaktadır.

7. SkyScanner.com

Dünya üzerindeki bilindik diğer bilet arama motorlarından çok bir farkı yok gibi dursa da, özellikle Avrupa’ya yapılacak uçuşlar için ucuz ve uygun bilet bulması konusunda diğerlerinden çok daha iyidir. Aynı zamanda belirlenen kotaya uygun bilet fiyatlarını da karşınıza çıkarmaktadır.

8. Aerobilet.com

1000’e yakın havayolu firması ile çalışan Aerobilet.com, aradığınız uçuşlar hakkında detaylı ve sistematik bilgilerin yanı sıra uçuş hakkındaki diğer tüm bilgileri de en ince ayrıntısına kadar sizlere sunmaktadır. Diğer arama motorları gibi sadece uçak bilet, diğer bütün rezervasyon gerektiren otel vs. gibi yerlere de bilet ayarlayabilmektedir. 

9. eDreams.com

100’den fazla havayolu şirketinde, 60.000’den fazla farklı rota için uçak bileti, dünyanın 30.000 noktasında, 150.000’den fazla otel seçeneği sunmaktadır.


NOT: Yukarıda yer alan ucuz – uygun uçak bileti arama motorlarının yanı sıra farklı sitelerde yer almaktadır. Ancak yukarıda belirtilen uçak bileti arama motorlarının hepsi Türkiye’de ve dünyada en çok kullanılanların başında gelmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
1
0
1
1
0
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.