Vampir Filmleri – Tüm Zamanların En İyi 21 Vampir Filmi

Vampir Filmleri – Tüm Zamanların En İyi 21 Vampir Filmi
07.09.201914:17

Aksiyon, Korku ve Gerilim türünün en iyi örneklerini oluşturan gelmiş geçmiş en iyi vampir filmlerini listeledik. İşte, son 20 yıla damgasını vurmuş mutlaka izlenmesi gereken en iyi vampir filmleri öneri listesi…

Haber güncelleme tarihi 05.06.2020 19:36

Gelmiş Geçmiş En İyi Vampir Filmleri

İnternet sitelerinde tarih öncesi filmlerden oluşan vampir filmleri listesinden bıkan okurlar için son 20 yılı içerisinde alan en iyi vampir filmlerini bir araya getirdik.Vampir konulu filmseverlerin Bilim Kurgu Filmleri ve Aksiyon Filmleri listelerini de incelemelerini öneriyoruz. İşte, yeni dönem vizyona girmiş ve IMDb’de en çok yüksek puanı almış Vampir filmleri…

Vampir Filmleri;

21. Blade: Trinity (2004) IMDb: 6.0

en iyi vampir filmleri

En güzel vampir filmleri listesinde yer alan efsanevi bir yapım Blade...  Filmde kahramanımızın sorunları giderek büyümüştür. Vampir dünyasının korku rüyası olan Blade’e karşı uyandırılan Dracula, bunun sebebinin Blade olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Blade destek olan ekip bir araya gelir ancak bilmedikleri bir şey vardır. Dracula, daha önce karşılaştıkları düşmanlardan oldukça farklıdır.

Fragman


20. Karanlık Gölgeler (2012) IMDb: 6.2

en iyi vampir filmleri

Vampir film türünün komedi birleşmesi sonrasında çoğu zaman ortaya başarılı eserler çıkmaz ama Dark Shadows filmi bu genellemeyi ortadan kaldırıyor. Johnny Depp’in başrolde Barnabas karakterine yer verdiği filmde Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter ve Eva Green kendisin eşlik etmektedir.

Fragman


19. Vampirler (1998) IMDb: 6.2

en iyi vampir filmleri

Tüm zamanların en çok izlenen Vampir Avcısı filmleri arasında yer alan Vampires, küçükken gözleri önünde vampirler tarafından ailesinin katledişini gören, şimdilerde ise genç bir adam olan Jack Crow’un hikayesini anlatmaktadır. İntikam için Vampirlere savaş açan Crow, kendisine güçli, bir ekip kurar ve memleketin her yerinde vampir avı yapmaktadır. Büyük bir savaşta ekibin kaybeden Crow, Vatikan’dan kendisine destek olmasını ister ve yeniden bir ekibin başına geçer. Görevi ise, gün ışığına çıkmak için teknoloji üzerinde çalışan vampirleri engellemektedir.

Fragman


18. Drakula: Başlangıç (2014) IMDb: 6.3

en iyi vampir filmleri

Listemizde benim en sevdiğim vampirli filmler önerilerinden bir tanesi olan Dracula Untold, Dracula´ya dönüşen adamın başlangıç hikayesini anlatmaktadır. Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Diarmaid Murtagh ve Samantha Barks gibi önemlki yıldızların yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda ise bu tür filmlerin uzmanı Gary Shore oturmaktadır.

Fragman


17. Vampir İmparatorluğu (2009) IMDb: 6.4

en iyi vampir filmleri

IMDb listesinde vampir filmlerinin çok yüksek puanlar alması neredeyse imkansızdır. Bizler vampir filmleri listesi oluştururken herkes tarafından bilinmeyen ancak konusu itibarıyla oldukça etkileyici filmleri bir araya getirdik. Bu yapımlardan bir tanesi de Daybreakers… Vampir filmleri seven okurlarımızın mutlaka izlemesi gereken yapımlardan bir tanesi olan Daybreakers, geleceğin vampirleşen dünyasını izleyiciye aktarıyor.

Fragman


16. Vampir Cehennemi (2010) IMDb: 6.5

en iyi vampir filmleri

Dram, Korku ve gerilim türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi olan en güzel vampir filmleri listesinde her daim kendisine yer bulan Stake Land filmi… Filmde, ülkenin refah seviyesin yüksekken normal bir genç olan Martin’in, yaşadığı bölgeyi vampirlerin ele geçirmesinden sonraki hikayesi anlatılmaktadır. Bir gün birisiyle denk gelir ve bu kişi ona tehlikelerden kurtulmak için her şeyi öğretecektir.

Fragman


15. Bir Vampir Hikayesi (2012) IMDb: 6.5

en iyi vampir filmleri

Ünlü yönetmen neil Jordan’ın sinema klasikleri listesinde yer alan ve gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında gösterilen Byzantium filmi, vampir anne ve kızın hikayesine bizleri ortak ediyor. Gizemlerle dolu Clara ve Eleanor, vahşice işlenen cinayetler sonrasında yaşadıkları bölgeden uzaklaşır ve bir kıyı kasabasına yerleşir. Beş parasız kalan anne fahişelik yapmaya başlar kızı ise okulda hoşlandığı çocuğa bazı gerçekleri açıklamaya başlar. Artık her şey için çok geçtir. Küçük balıkçı köyü peşi sıra gelen ölümlerle sarsılmaya başlar.

Fragman


14. 30 Gün Gece (2007) IMDb: 6.6

en iyi vampir filmleri

Vampir filmlerinin temelini oluşturan korku ve gerilim, 30 Days of Night yapımı ile tam olarak karşımıza çıkıyor… Filmde anlatılan kasaba her kış mevsiminde en az 30 gün boyunca sadece geceyi yaşar. Hikayenin geçtiği dönemde yine bir kış mevsimi yaşanır ve ortaya Vampirlerin çıktığı görülür. Yaşanan olaylar sonrasında yüzbinlerce insan zarar görür. Nüfus giderek azalmıştır ve bir grup insan Vampirlere karşı hayatta kalmak için mücadele vermek zorundadır.

Fragman


13. Karanlıklar Ülkesi: Lycanların Yükselişi (2009) IMDb: 6.6

en iyi vampir filmleri

İlk iki filmi ile Vampir filmleri sevenlerin büyük ilgisini çeken Underworld, üçüncü filmi Underworld: Rise of the Lycans ile bir kez daha izleyiciyle buluşuyor. Filmde, güçlü ve ölümsüz iki ırk arasında patlak veren asırlık kan davası işleniyor.

Fragman


12. Blade II (2002) IMDb: 6.7

en iyi vampir filmleri

Yarı vampir yarı insan olan Blade’in savaşı ilk filmde birçok kişinin beğenisini kazanırken kısa bir süre içerisinde serinin ikinci filmi çıktı. İlk filmde intikamını alan Blade’nin ikinci filmde yeni bir düşmanı var ve bu düşman vampir topluluğu içerisinden çıkan mutant vampir… Bu vampir sadece insanları değil aynı zamanda kendi ırkını da tehdit etmektedir. Blade bu savaşta yalnız değildir.

Fragman


11. Blood: The Last Vampire (2000) IMDB: 6.7

en iyi vampir filmleri

Japon sinemasının Vampir filmleri türünde son derece etkileyici bir yapımı olarak karşımıza Blood: The Last Vampire, Saya lakaplı Vampir avcısının hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Gizli bir devlet kuruluşunda son bir görev alan Saya, ABD Hava Üssüne yakın bir bölgede bulunan Yokota’daki lisede meydana gelen esrarengiz ölüm olayının faili olan vampirleri ortadan kaldırmalıdır. Görev hiç basit değildir. Okula sıradan birisi gibi yerleştirilir ve vampirler ilke büyük mücadelesine yakın zamanda başlayacaktır.

Fragman


10. Vampirin Gölgesi (2000) IMDb: 6.9

en iyi vampir filmleri

Vampir filmleri arasında adeta klasikler içinde yer alacak etkileyici bir yapım. 1922 yılında çekilen ve tüm zamanların en eşsiz filmi olan Nosferatu'run, film çekimleri sırasında yaşanan konular müthiş bir kurgu içerisinde anlatılmaktadır. Filmde, yönetmen F.W. Murnau vampir rolü için gerçek bir vampir olan Max Schreck ile anlaşır ve filmin final sahnesinde kendisine uyuşturucu bağımlısı yıldız oyuncusu Greta'nın boynunu vereceğini söyler.

Fragman


9. Karanlıklar Ülkesi (2003) IMDb: 7.0

en iyi vampir filmleri

2003 yılında vizyona giren, sinema eleştirmenleri tarafından benimsene ve sonrasında seri halinde 2 filmi daha çıkan oldukça kaliteli bir Vampir filmi… Şehirlerde yaşayan insanların yer altından olan bitenden haberi yoktur. Yer altında ırk arasında yaşanan savaşta gerilim hiç eksik olmaz. Bölge, aristokrat vampirler ile sokakları elinde tutan kurt adam Lycan'lar arasında bölünmüş durumdadır. Bir vampirin Lycan’a aşık olması ile de bütün düzen alt üst olur.

Fragman


8. Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız (2014) IMDb: 7.0

en iyi vampir filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan A Girl Walks Home Alone at Night, İran’da bulunan Bad City kasabasında geçmektedir. Dünyanın geri kalanından soyutlanmış halde bulunan bu kasaba suçla örülü bir yerdir. Özellikle gece olduğunda bu şehir daha da korkutucu bir yer haline bürünür. Geceleri tehlikeli olan bu şehirde kimsenin farkında olmadığı bir kadın figür yer almaktadır. Bu kadın, kasabayı tüm lanetlerinden arındırmak için suçluların peşine düşcektir.

Fragman


7. Blade: Bıçağın İki Yüzü (1998) IMDb: 7.1

en iyi vampir filmleri

Marvel’ın en ünlü çizgi romanlarından bir tanesi olan Blade, 1996 yılında beyazperdeye aktarıldı. Filmde, hamile bir kadının vampir saldırısına uğramasıyla başlar. Bu saldırı sonucunda anne ölür ancak bebek yaşar. Doğan bebek yarım vampir yarı insandır artık… Ve annesinin intikamı için büyüdüğünde vampirlere savaş açar…

Fragman


6. Kanıma Gir (2010) IMDb: 7.1

en iyi vampir filmleri

Yönetmen ve senaryo koltuğunda Matt Reeves’ın oturduğu Let Me In, içine kapanık ve dışarı ile çok bir ilgisi bulunmayan Owen’ın ve mahalleye yeni taşınan Abby’nin yaşadıklarına odaklanır. Sadece geceleri görüşebilen bu iki arkadaş zaman ilerledikçe kendilerini daha da yakından tanıyacaktır.

Fragman


5. Otel Transylvania (2012) IMDb: 7.1

en iyi vampir filmleri

Animasyon filmlerinin en güzel örneklerinden bir tanesi olan ve aynı zamanda son derece komik, heyecanlı bir vampir filmi olan Hotel Transilvanya, insanların dünyasından uzakta Kont Drakula’nın canavarlarının yaşadığı yerdir. Ancak Drakula hakkında başka bilmeniz gereken şeyler de vardır… Kont Drakula "Karanlıklar Prensi" olmanın yanında, Mavis isimli genç bir kızın aşırı korumacı babasıdır da. Mavis, heyecan dolu bir kızken babası onu sürekli engellemeye çalışmaktadır. Ailecek izleyebileceğiniz son yılların en güzel animasyon filmine hazır olun.

Fragman


4. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (2013) IMDb: 7.3

en iyi vampir filmleri

Dünya üzerinde yaşayan iki depresif vampir Eve ve Adam, insanlık tarihine çok uzun zamandır tanıklık etmektedir. Adam, çökmüş ve iflas etmiş bir şehir olan Detroit’te yaşayan başarılı bir müzisyendir. Tek aşkı olan Eva ise Fas'ın Tanca şehrinde, bambaşka bir kültürde yaşamaktadır. Bir gün Adam’ı ziyarete gelir ancak o sırada Ava’da ortaya çıkar. Ortaya her çıktığında belanın da peşinden geldiği Ava, bir kez daha ortalığı karıştıracaktır.

Fragman


3. Gün Batımından Şafağa (1996) IMDb: 7.3

en iyi vampir filmleri

1996 yılında yayınlanmasına rağmen günümüzde halen daha Vampir filmleri denilince akıllara gelen ilk film From Dusk Till Dawn… Filmde, ABD’nin Teksas eyaletinde yaptığı soygundan dolayı ne olur ne olmaz diye Rahip ve ailesini yanlarından rehin olarak götüren Gecko Biraderlerin hayatına odaklanır. Buluşma için ünlü Meksika barının kapısından içer girdiklerinde başlarına geleceklerden habersizdir. Mekan, içeri vampirlerinde de alındığı bir yerdir. Ünlü senarist ve yönetmen Quentin Tarantino’nun dokunuşlarının yer aldığı harika bir vampir filmi…

Fragman


2. Aylak Vampirler (2014) OMDb: 7.7

en iyi vampir filmleri

2014 yılında en çok izlenen filmler listesinde yer alan What We Do in the Shadows, Vampir komedi türünde zevkle izleyeceğiniz bir yapım. Filmde, belgesel ekibine bir görev verilir. Bu görev hayatlarına zarar gelmeyeceğinin garantisiyle birlikte vampirlerin yaşadığı bir eve konuk olmaktır. Evde yaşayan 3 vampirin dertleri sıradandır sadece yemek alışkanlıkları insanlardan farklıdır. Ekibimiz de bu 3 vampiri incelemek zorundadır… Zaman zaman komedi zaman zaman da gerilim dolu bu yapımı mutlak izlemelisiniz.

Fragman


1. Gir Kanıma (2008) IMDb: 7.9

en iyi vampir filmleri

Kitaptan uyarlana sinema filmleri arasında yer alan ve tüm zamanların en iyi vampir filmleri listesinde bulunan Let The Right One In’ın yönetmen koltuğunda Tomas Alfredson, senaristliğinde ise John Ajvide Lindqvist ve John Ajvide Lindqvist yer almaktadır. Film, Stockholm banliyölerinde yaşayan ve çevresi tarafından çok ciddiye alınmayan 12 yaşındaki bir çocuktur. Herkes tarafından sıra dışı olarak adlandırılan bir kız olan Eli’ye aşık olur. Oscar, sevdiği kızın bir vampir olduğunu öğrenir ve artık bir seçim yapması gerekecektir.

Fragman


Önerilen İçerik: Gelmiş Geçmiş En İyi Zombi Filmleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
25
129
263
18
21
64
260
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.