Korku ve Gerilim Dolu En Yeni 25 Vampir Filmi Önerisi (2021)

Korku ve Gerilim Dolu En Yeni 25 Vampir Filmi Önerisi (2021)
07.09.201914:17

Bu içeriğimizde sinema tarihine damgasını vuran en iyi vampir filmleri öneri listesini sizlere sunuyoruz. İşte en korkunç vampir filmleri...

Haber güncelleme tarihi 28.07.2021 17:08

Korku ve gerilim türü filmseverlerin severek izleyeceğini düşündüğümüz en iyi vampir filmlerini derledik. Bu içeriğimizde kan ve vahşet dolu gelmiş geçmiş en çok izlenen vampir filmleri yer almaktadır. Ayrıca yeni çıkan vampir filmleri de listemize güncel olarak eklenmektedir. Vampir filmi ne izlesem? diye düşünüyorsanız vampir ve kurt adam konulu en iyi filmler listemize mutlaka göz atmalısınız.

İşte izlenmesi gereken en iyi 25 vampir filmi önerisi...

1. Alacakaranlık Efsanesi: Şafak Vakti Bölüm 2 (2012) – IMDb: 5,5

Vampir Filmleri

Alacakaranlık film serisinin en son filmidir. Filmde Renesmee / Nessie’nin doğduktan sonra onu korumak amacıyla vampir klanlarının bir araya gelişi anlatılmakta ve bu süreçteki olaylar yansıtılmaktadır. Alacakaranlık serisi severlerin en iyi gerilim filmleri listemize göz atmalarını öneriyoruz.

Tür: Fantastik, Dram, Macera
Yönetmen: Bill Condon
Oyuncular: Kristen Stewart, Robert Pattinson, Taylor Lautner
Fragman

2. Kan Arzusu / Thirst (2009) – IMDb: 7,1

Vampir Filmleri

Film 2009 yılında ses getirmeyi başarmış ve günümüze kadar vampir filmi severlerin hayranı olduğu bir film haline gelmiştir. Filmde bir bilim adamının başarısız bir deney sonucunda vampire dönüşmesi be bundan sonra yaşanan olaylar anlatılmaktadır. Thrist filmi benzeri inanılmaz kore yapımlarını görmek için en iyi kore filmleri bağlantısına tıklayınız. 

Tür: Fantastik, Dram, Korku
Yönetmen: Chan-wook Park
Oyuncular: Song Kang-Ho, Kim Ok-bin, Hee-jin Choi
Fragman

3. Korku Gecesi / Fright Night (2011) – IMDb: 6,3

Vampir Filmleri

Charley hiçbir derdi olmadan hayatını sürdüren bir kişidir. Yan taraftaki boş eve hoş bir yeni komşu taşınmıştır. Charley daha sonra yeni komşunun vampir olduğunu anlamıştır ve kendisine “Vampir Avcısı” diyen Vincent’ten yardım istemiştir. Amacı ise mahalleyi vampirden kurtarmaktır.

Tür: Komedi, Korku
Yönetmen: Craig Gillespie
Oyuncular: Anton Yelchin, Colin Farrell, David Tennant
Fragman

4. Lanetli Öpücük / Kiss of the Damned (2012) – IMDb: 5,5

Vampir Filmleri

Vampir olan Djuna isimli genç kadın güzel bir hayat sürmektedir. Bir gün Paolo isimli bir adamla tanışır, onu çok beğenir ancak kendisini engeller çünkü vampirdir. Paolo da Djuna’yı beğenir. İkili arasındaki elektriklenme sonucunda bir aşk doğar ancak vampirler için insanlarla birlikte olmak tehlikelidir.

Tür: Komedi, Korku
Yönetmen: Xan Cassavetes
Oyuncular: Joséphine de La Baume, Roxane Mesquida, Milo Ventimiglia
Fragman

5. Vampir Akademisi / Vampire Academy (2014) – IMDb: 5,5

Vampir Filmleri

Film en çok satanlar listesinde bulunan bir kitabın beyaz perdeye aktarılmasıdır. Aksiyon filmleri türünde yer alan yapımda, Rose Hataway adındaki genç kadın yarı insan-yarı vampirdir ve dünyalarını korumak için eğitim görmektedir. Bu süreçte Rose’nin başından geçen aksiyon ve romantizm dolu hikaye filmde anlatılmıştır.

Tür: Komedi, Aksiyon, Dram
Yönetmen: Mark Waters
Oyuncular: Zoey Deutch, Lucy Fry, Danila Kozlovsky
Fragman

6. Blade: Trinity (2004) IMDb: 6,0

Vampir Filmleri

Fanstatik ve macera filmleri listesinde yer alan efsanevi bir yapım Blade... Filmde kahramanımızın sorunları giderek büyümüştür. Vampir dünyasının korku rüyası olan Blade’e karşı uyandırılan Dracula, bunun sebebinin Blade olduğunu öğrenir. Bunun üzerine Blade destek olan ekip bir araya gelir ancak bilmedikleri bir şey vardır. Dracula, daha önce karşılaştıkları düşmanlardan oldukça farklıdır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen: David S. Goyer
Oyuncular: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Parker Posey
Fragman

7. Karanlık Gölgeler (2012) IMDb: 6,2

Vampir Filmleri

Vampir film türünün komedi birleşmesi sonrasında çoğu zaman ortaya başarılı eserler çıkmaz ama Dark Shadows filmi bu genellemeyi ortadan kaldırıyor. Johnny Depp’in başrolde Barnabas karakterine yer verdiği filmde Michelle Pfeiffer, Helena Bonham Carter ve Eva Green kendisin eşlik etmektedir.

Tür: Komedi, Fantastik, Korku
Yönetmen: Tim Burton
Oyuncular: Johnny Depp, Michelle Pfeiffer,Eva Green
Fragman

8. Drakula: Başlangıç (2014) IMDb: 6,3

Vampir Filmleri

Listemizde benim en sevdiğim vampirli filmler önerilerinden bir tanesi olan Dracula Untold, Dracula'ya dönüşen adamın başlangıç hikayesini anlatmaktadır. Luke Evans, Sarah Gadon, Dominic Cooper, Diarmaid Murtagh ve Samantha Barks gibi önemli yıldızların yer aldığı filmde yönetmen koltuğunda ise bu tür filmlerin uzmanı Gary Shore oturmaktadır.

Tür: Aksiyon, Dram, Fantastik
Yönetmen: Gary Shore
Oyuncular: Luke Evans, Dominic Cooper, Sarah Gadon
Fragman

9. Vampir İmparatorluğu (2009) IMDb: 6,4

Vampir Filmleri

IMDb listesinde vampir filmlerinin çok yüksek puanlar alması neredeyse imkansızdır. Bizler vampir filmleri listesi oluştururken herkes tarafından bilinmeyen ancak konusu itibarıyla oldukça etkileyici filmleri bir araya getirdik. Bu yapımlardan bir tanesi de Daybreakers… Vampir filmleri seven okurlarımızın mutlaka izlemesi gereken yapımlardan bir tanesi olan Daybreakers, geleceğin vampirleşen dünyasını izleyiciye aktarıyor.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen: Michael Spierig, Peter Spierig
Oyuncular: Ethan Hawke, Willem Dafoe, Sam Neill
Fragman

10. Vampir Cehennemi (2010) IMDb: 6,5

Vampir Filmleri

Dram, Korku ve gerilim türünün en başarılı örneklerinden bir tanesi olan en güzel vampir filmleri listesinde her daim kendisine yer bulan Stake Land filmi… Filmde, ülkenin refah seviyesin yüksekken normal bir genç olan Martin’in, yaşadığı bölgeyi vampirlerin ele geçirmesinden sonraki hikayesi anlatılmaktadır. Bir gün birisiyle denk gelir ve bu kişi ona tehlikelerden kurtulmak için her şeyi öğretecektir.

Tür: Dram, Korku, Bilim kurgu
Yönetmen: Jim Mickle
Oyuncular: Connor Paolo, Nick Damici, Kelly McGillis
Fragman

11. Bir Vampir Hikayesi (2012) IMDb: 6,5

Vampir Filmleri

Ünlü yönetmen Neil Jordan’ın sinema klasikleri listesinde yer alan ve gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında gösterilen Byzantium filmi, vampir anne ve kızın hikayesine bizleri ortak ediyor. Gizemlerle dolu Clara ve Eleanor, vahşice işlenen cinayetler sonrasında yaşadıkları bölgeden uzaklaşır ve bir kıyı kasabasına yerleşir. Beş parasız kalan anne fahişelik yapmaya başlar kızı ise okulda hoşlandığı çocuğa bazı gerçekleri açıklamaya başlar. Artık her şey için çok geçtir. Küçük balıkçı köyü peşi sıra gelen ölümlerle sarsılmaya başlar.

Tür: Dram, Korku, Fantastik
Yönetmen: Neil Jordan
Oyuncular: Saoirse Ronan, Gemma Arterton, Sam Riley
Fragman

12. 30 Gün Gece (2007) IMDb: 6,6

Vampir Filmleri

Vampir filmlerinin temelini oluşturan korku ve gerilim, 30 Days of Night yapımı ile tam olarak karşımıza çıkıyor… Filmde anlatılan kasaba her kış mevsiminde en az 30 gün boyunca sadece geceyi yaşar. Hikayenin geçtiği dönemde yine bir kış mevsimi yaşanır ve ortaya Vampirlerin çıktığı görülür. Yaşanan olaylar sonrasında yüzbinlerce insan zarar görür. Nüfus giderek azalmıştır ve bir grup insan Vampirlere karşı hayatta kalmak için mücadele vermek zorundadır.

Tür: Aksiyon, Korku, Gerilim
Yönetmen: David Slade
Oyuncular: Josh Hartnett, Melissa George, Danny Huston
Fragman

13. Karanlıklar Ülkesi: Lycanların Yükselişi (2009) IMDb: 6,6

Vampir Filmleri

İlk iki filmi ile Vampir filmleri sevenlerin büyük ilgisini çeken Underworld, üçüncü filmi Underworld: Rise of the Lycans ile bir kez daha izleyiciyle buluşuyor. Filmde, güçlü ve ölümsüz iki ırk arasında patlak veren asırlık kan davası işleniyor.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Gerilim
Yönetmen: Patrick Tatopoulos
Oyuncular: Rhona Mitra, Michael Sheen, Bill Nighy
Fragman

14. Blade II (2002) IMDb: 6,7

Vampir Filmleri

Yarı vampir yarı insan olan Blade’in savaşı ilk filmde birçok kişinin beğenisini kazanırken kısa bir süre içerisinde serinin ikinci filmi çıktı. İlk filmde intikamını alan Blade’nin ikinci filmde yeni bir düşmanı var ve bu düşman vampir topluluğu içerisinden çıkan mutant vampir… Bu vampir sadece insanları değil aynı zamanda kendi ırkını da tehdit etmektedir. Blade bu savaşta yalnız değildir.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Korku
Yönetmen: Guillermo del Toro
Oyuncular: Wesley Snipes, Kris Kristofferson, Ron Perlman
Fragman

15. Blood: The Last Vampire (2000) IMDB: 6,7

Vampir Filmleri

Japon filmleri arasında yer alan Blood: The Last Vampire, Saya lakaplı Vampir avcısının hikayesini izleyiciye aktarmaktadır. Gizli bir devlet kuruluşunda son bir görev alan Saya, ABD Hava Üssüne yakın bir bölgede bulunan Yokota’daki lisede meydana gelen esrarengiz ölüm olayının faili olan vampirleri ortadan kaldırmalıdır. Görev hiç basit değildir. Okula sıradan birisi gibi yerleştirilir ve vampirler ilke büyük mücadelesine yakın zamanda başlayacaktır.

Tür: Aksiyon, Macera, Fantastik
Yönetmen: Chris Nahon
Oyuncular: Jun Ji-Hyun, Allison Miller, Liam Cunningham
Fragman

16. Vampirin Gölgesi (2000) IMDb: 6,9

Vampir Filmleri

Vampir filmleri arasında adeta klasikler içinde yer alacak etkileyici bir yapım. 1922 yılında çekilen ve tüm zamanların en eşsiz filmi olan Nosferatu'run, film çekimleri sırasında yaşanan konular müthiş bir kurgu içerisinde anlatılmaktadır. Filmde, yönetmen F.W. Murnau vampir rolü için gerçek bir vampir olan Max Schreck ile anlaşır ve filmin final sahnesinde kendisine uyuşturucu bağımlısı yıldız oyuncusu Greta'nın boynunu vereceğini söyler.

Tür: Dram, Korku
Yönetmen: E. Elias Merhige
Oyuncular: John Malkovich, Willem Dafoe, Udo Kier
Fragman

17. Karanlıklar Ülkesi (2003) IMDb: 7,0

Vampir Filmleri

2003 yılında vizyona giren, sinema eleştirmenleri tarafından benimsene ve sonrasında seri halinde 2 filmi daha çıkan oldukça kaliteli bir Vampir filmi… Şehirlerde yaşayan insanların yer altından olan bitenden haberi yoktur. Yer altında ırk arasında yaşanan savaşta gerilim hiç eksik olmaz. Bölge, aristokrat vampirler ile sokakları elinde tutan kurt adam Lycan'lar arasında bölünmüş durumdadır. Bir vampirin Lycan’a aşık olması ile de bütün düzen alt üst olur.

Tür: Aksiyon, Fantastik, Gerilim
Yönetmen: Len Wiseman
Oyuncular: Kate Beckinsale, Scott Speedman, Shane Brolly
Fragman

18. Gece Yarısı Sokakta Tek Başına Bir Kız (2014) IMDb: 7,0

Vampir Filmleri

Gelmiş geçmiş en iyi vampir filmleri arasında oldukça önemli bir yeri bulunan A Girl Walks Home Alone at Night, İran’da bulunan Bad City kasabasında geçmektedir. Dünyanın geri kalanından soyutlanmış halde bulunan bu kasaba suçla örülü bir yerdir. Özellikle gece olduğunda bu şehir daha da korkutucu bir yer haline bürünür. Geceleri tehlikeli olan bu şehirde kimsenin farkında olmadığı bir kadın figür yer almaktadır. Bu kadın, kasabayı tüm lanetlerinden arındırmak için suçluların peşine düşecektir.

Tür: Dram, Korku, Romantik
Yönetmen: Ana Lily Amirpour
Oyuncular: Sheila Vand, Arash Marandi, Marshall Manesh
Fragman

19. Blade: Bıçağın İki Yüzü (1998) IMDb: 7,1

Vampir Filmleri

Marvel’ın en ünlü çizgi romanlarından bir tanesi olan Blade, 1996 yılında beyazperdeye aktarıldı. Filmde, hamile bir kadının vampir saldırısına uğramasıyla başlar. Bu saldırı sonucunda anne ölür ancak bebek yaşar. Doğan bebek yarım vampir yarı insandır artık… Ve annesinin intikamı için büyüdüğünde vampirlere savaş açar…

Tür: Aksiyon, Korku, Bilim-Kurgu
Yönetmen: Stephen Norrington
Oyuncular: Wesley Snipes, Stephen Dorff, Kris Kristofferson
Fragman

20. Kanıma Gir (2010) IMDb: 7,1

Vampir Filmleri

Yönetmen ve senaryo koltuğunda Matt Reeves’ın oturduğu Let Me In, içine kapanık ve dışarı ile çok bir ilgisi bulunmayan Owen’ın ve mahalleye yeni taşınan Abby’nin yaşadıklarına odaklanır. Sadece geceleri görüşebilen bu iki arkadaş zaman ilerledikçe kendilerini daha da yakından tanıyacaktır.

Tür: Dram, Korku, Fantastik
Yönetmen: Matt Reeves
Oyuncular: Kodi Smit-McPhee, Chloë Grace Moretz, Richard Jenkins
Fragman

21. Otel Transylvania (2012) IMDb: 7,1

Vampir Filmleri

Animasyon filmleri arasında en güzel örneklerden bir tanesi olan Hotel Transilvanya, insanların dünyasından uzakta Kont Drakula’nın canavarlarının yaşadığı yerdir. Ancak Drakula hakkında başka bilmeniz gereken şeyler de vardır… Kont Drakula "Karanlıklar Prensi" olmanın yanında, Mavis isimli genç bir kızın aşırı korumacı babasıdır da. Mavis, heyecan dolu bir kızken babası onu sürekli engellemeye çalışmaktadır. Ailecek izleyebileceğiniz son yılların en güzel animasyon filmine hazır olun.

Tür: Animasyon, Komedi, Aile
Yönetmen: Genndy Tartakovsky
Oyuncular: Adam Sandler, Kevin James, Andy Samberg
Fragman

22. Sadece Aşıklar Hayatta Kalır (2013) IMDb: 7,3

Vampir Filmleri

Dünya üzerinde yaşayan iki depresif vampir Eve ve Adam, insanlık tarihine çok uzun zamandır tanıklık etmektedir. Adam, çökmüş ve iflas etmiş bir şehir olan Detroit’te yaşayan başarılı bir müzisyendir. Tek aşkı olan Eva ise Fas'ın Tanca şehrinde, bambaşka bir kültürde yaşamaktadır. Bir gün Adam’ı ziyarete gelir ancak o sırada Ava’da ortaya çıkar. Ortaya her çıktığında belanın da peşinden geldiği Ava, bir kez daha ortalığı karıştıracaktır.

Tür: Dram, Komedi, Fantastik
Yönetmen: Jim Jarmusch
Oyuncular: Tilda Swinton, Tom Hiddleston, Mia Wasikowska
Fragman

23. Gün Batımından Şafağa (1996) IMDb: 7,3

Vampir Filmleri

1996 yılında yayınlanmasına rağmen günümüzde halen daha Vampir filmleri denilince akıllara gelen ilk film From Dusk Till Dawn… Filmde, ABD’nin Teksas eyaletinde yaptığı soygundan dolayı ne olur ne olmaz diye Rahip ve ailesini yanlarından rehin olarak götüren Gecko Biraderlerin hayatına odaklanır. Buluşma için ünlü Meksika barının kapısından içer girdiklerinde başlarına geleceklerden habersizdir. Mekan, içeri vampirlerinde de alındığı bir yerdir. Ünlü senarist ve yönetmen Quentin Tarantino’nun dokunuşlarının yer aldığı harika bir vampir filmi…

Tür: Aksiyon, Suç, Korku
Yönetmen: Robert Rodriguez
Oyuncular: Harvey Keitel, George Clooney, Juliette Lewis
Fragman

24. Aylak Vampirler (2014) OMDb: 7,7

Vampir Filmleri

2014 yılında en çok izlenen filmler listesinde yer alan What We Do in the Shadows, Vampir komedi türünde zevkle izleyeceğiniz bir yapım. Filmde, belgesel ekibine bir görev verilir. Bu görev hayatlarına zarar gelmeyeceğinin garantisiyle birlikte vampirlerin yaşadığı bir eve konuk olmaktır. Evde yaşayan 3 vampirin dertleri sıradandır sadece yemek alışkanlıkları insanlardan farklıdır. Ekibimiz de bu 3 vampiri incelemek zorundadır… Zaman zaman komedi zaman zaman da gerilim dolu bu yapımı mutlak izlemelisiniz.

Tür: Komedi, Korku
Yönetmen: Jemaine Clement, Taika Waititi
Oyuncular: Jemaine Clement, Taika Waititi, Cori Gonzalez-Macuer
Fragman

25. Gir Kanıma (2008) IMDb: 7,9

Vampir Filmleri

Kitaptan uyarlanan sinema filmleri arasında yer alan ve tüm zamanların en iyi vampir filmleri listesinde bulunan Let The Right One In’ın yönetmen koltuğunda Tomas Alfredson, senaristliğinde ise John Ajvide Lindqvist ve John Ajvide Lindqvist yer almaktadır. Film, Stockholm banliyölerinde yaşayan ve çevresi tarafından çok ciddiye alınmayan 12 yaşındaki bir çocuktur. Herkes tarafından sıra dışı olarak adlandırılan bir kız olan Eli’ye aşık olur. Oscar, sevdiği kızın bir vampir olduğunu öğrenir ve artık bir seçim yapması gerekecektir.

Tür: Suç, Dram, Fantastik
Yönetmen: Tomas Alfredson
Oyuncular: Kåre Hedebrant, Lina Leandersson, Per Ragnar
Fragman

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
879
1011
737
459
513
408
960
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.