Vampir Dizileri - En İyi ve En Çok İzlenen 15 Vampir Konulu Dizi Önerisi

Vampir Dizileri - En İyi ve En Çok İzlenen 15 Vampir Konulu Dizi Önerisi
25.02.202017:12

Tüm zamanların en iyi vampir konulu dizilerini sizler için bir araya getirdik. Fantastik senaryolarının yanı sıra korku ve gerilim sahneleriyle dikkat çeken en iyi 15 vampir dizisini listemizde bulabilirsiniz. İşte en iyi Vampir Dizileri...

Haber güncelleme tarihi 13.11.2020 15:25

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Vampir Dizileri

Dizi tarihine damgasını en iyi ve en çok izlenen 15 vampir dizisini bu içeriğimizde sizlere sunuyoruz. IMDb puanlarına göre filmleri sıraladığımız listemizde gelmiş geçmiş en iyi vampir konulu diziler yer almıştır. İşte yabancı dizi kategorisinde muhteşem senaryoları ve oyuncu kadrolarıyla dikkat çeken en iyi vampir dizileri...

Vampir Dizileri;  


1. Yaşayamayanlar (2018) – IMDb: 5.6

vampir dizileri

Vampir hikayesinin konu edildiği ilk Türk yapımı dizi olan “Yaşayamayanlar” 2018 yılında 1 sezon boyunca yayınlanmıştır. Oyuncu kadrosunda Elçin Sangu, kerem Bursin, Birkan Sokullu ve Selma Ergeç’in rol aldığı vampir dizisinin yönetmenliğini Alphan Eşeli üstlenmiştir. Kendisini vampire dönüştüren adamı bulmak için İstanbul’a gelen Mia normal bir insan gibi yaşamayı ölümsüz olmayı tercih etmektedir.

Tür: Gerilim

Yönetmen: Pınar Bulut

Oyuncular: Elçin Sangu, Kerem Bursin, Birkan Sokullu


2. Dracula (2020 - ) – IMDb: 6.8

vampir dizileri

Netflix ve BBC ortaklığında ekranlara gelen Dracula mini dizi olarak yayın hayatına başlamıştır. Şimdilik 3 bölüm olarak yayınlanan yapımın yönetmenliğini Steven Moffat ve Mark Gatiss yapmıştır. Dizinin başrolünde “The Square” filminden de tanıdığımız Claes Bang yer almıştır.

Tür: Dram, Korku

Yönetmen: Steven Moffat, Mark Gatiss

Oyuncular: Claes Bang, Dolly Wells


3. Hemlock Grove (2013 – 2015) – IMDb: 7.1

vampir dizileri

Başrollerinde Famke Janssen, Bill Skarsgard ve Dougray Scott’un yer aldığı başarılı vampir dizisi Hemlock Grove 3 sezon boyunca ekranlarda yerini almıştır. Pensilvanya eyaletinde parçalanmış bir şekilde bulunan bir genç kız ve kimilerince görüldüğü söylenen Kurt Adam herkesin korkmasına sebep olmuştur. Katili bulmak için elinden gelen her şeyi yapan Roman şaşırtıcı bir şekilde cinayetin şüphelilerinden biri olacaktır.

Tür: Korku, Gizem, Fantastik

Yönetmen: Charles H. Eglee

Oyuncular: Famke Janssen, Dougray Scott, Bill Skarsgård


4. The Strain (2014 – 2017) – IMDb: 7.3

Vampir Dizileri

Fantastik bir dizi olan The Strain ünlü yönetmen Guilermo del Toro’nun FX adına yaptığı başarılı bir vampir dizisidir. Başrolünde Corey Stoll’ün yer aldığı dizide ünlü aktöre David Bradley ve Kevin Durand eşlik etmiştir. Dizinin konusu Berlin’den Amerika’ya giden bir uçağın Toronto yakınlarında düşmesi ve içerideki yolcuların vampir olarak uyanmasıyla devam eden kanlı olayları anlatmıştır. Dizi 4 sezon boyunca ekranlardaki yerini almış ve geniş bir izleyici kitlesine ulaşmıştır.

Tür: Korku, Dram, Gerilim, Fantastik

Yönetmen: Carlton Cuse, Guillermo del Toro, Chuck Hogan

Oyuncular: Corey Stoll, David Bradley, Kevin Durand


5. Being Human (2011 – 2014) – IMDb: 7.5

vampir dizileri

Şimdiye kadar izlediğiniz vampir içerikli yapımların bir adım ötesinde harika bir senaryoya sahip olan dizide bir kurtadam, bir vampir ve bir hayalet aynı evde yaşamaktadırlar. Doğa üstü yeteneklere sahip bu üç kişi hayatlarını normal bir insan gibi sürdürmeye çalışırlar. Ancak bu durum haliyle çok zor olacaktır. Yönetmenliğini Jeremy Carver ve Anna Fricke’nin üstlendiği dizide Sam Witwer, Sam Huntington ve Meaghan Rath rol almıştır.

Tür: Fantastik, Dram

Yönetmen: Jeremy Carver, Anna Fricke

Oyuncular: Sam Witwer, Sam Huntington, Meaghan Rath


6. Legacies (2018 - ) – IMDb: 7.5

vampir dizileri

Özel eğitim veren bir okulda eğitim gören vampirler, cadılar ve kurt adamların hikayesini anlatan dizi de genç çocuklar içlerindeki kötülük dürtüsünü bir kenara bırakıp gerçek bir kahramana dönüşmek için eğitilirler. Henüz 17 yaşındaki Hope Mikaelson ve Lizzie ile Josie ikizler de burada eğitim alırlar. Dizinin oyuncu kadrosunda Danielle Rose Russell, Aria Shahghasemi ve Kaylee Bryant yer almıştır.

Tür: Fantastik, Dram

Yönetmen: Julie Plec

Oyuncular: Danielle Rose Russell, Aria Shahghasemi, Kaylee Bryant


7. Forever Knight (1992 – 1996) – IMDb: 7.6

vampir dizileri

1992 yılında izleyiciye sunulan Vampir dizisi “Forever Knight” 800 yıldır yaşayan vampir Nick Knight etrafında gelişen olayları anlatmaktadır. Vampir olduğunu insanlıktan saklaması gerektiğini düşünen Nick Knight Toronto’da polis olarak görev yapmaktadır. Yönetmenliğini Barney Cohen ve James D. Parriott’un yaptığı Forever Knight dizisinin başrolünde Geraint Wyn Davies yer almıştır.

Tür: Suç, Dram, Korku

Yönetmen: Matthew Miller

Oyuncular: Ioan Gruffudd, Alana De La Garza, Judd Hirsch


8. Vampir Günlükleri – The Vampires Diaries (2009 – 2017) – IMDb: 7.7

vampir dizileri

Uzun yıllar boyunca ekranda olmayı başaran Vampir dizisi The Vampires Diaries 8 sezon yayınlanmıştır. Mystic Falls kasabasında dönen gizemli olaylar artık alışılagelmiş bir hal almıştır. Ölüp dirilenler, vampirler büyücüler, kurt adamlar ve dahası bu kasaba için artık normal şeylerdir. Ancak kasabaya geri dönen Stefan bir takım gizemli olayla anılmaya başlanınca ortalık bir hayli karışır. Damon ve Stefan isimli iki vampir kardeş arasında büyük bir savaş yaşanacaktır. Dizinin oyuncu kadrosunda Paul Wesley, Ian Somerhalder ve Candice King rol almıştır.

Tür: Dram, Fantastik, Romantik

Yönetmen: Julie Plec, Kevin Williamson

Oyuncular: Paul Wesley, Ian Somerhalder, Candice King


9. True Blood (2008 – 2014) – IMDb: 7.9

vampir dizileri

Yüzyıllar boyunca insan kanıyla yaşamını sürdüren vampirler sonunda sentetik kan ile ihtiyaçlarını giderince insanlara zarar vermekten vazgeçerler. Topluma karışarak normal bir hayat süren vampirler artık özgür yaşamın tadını çıkartırlarken Bill Compton isimli telepatik güçlere sahip genç adamın 174 yaşındaki vampir Sookie ile tanışmasıyla ikisinin de hayatı baştan aşağıya değişecektir. 7 sezon boyunca yayınlanan True Blood’un oyuncu kadrosunda Anna Paquin, Stephen Moyer ve Ryan Kwanten yer almıştır.

Tür: Fantastik, Romantik, Dram

Yönetmen: Alan Ball, Mark Hudis

Oyuncular: Anna Paquin, Stephen Moyer, Sam Trammell


10. Angel (1999 – 2004) – IMDb: 7.9

vampir dizileri

En iyi vampir dizilerinden biri olarak gösterilen 1999 yapımı Angel dizisi Buff the Vampire Slayer dizisinde izleyenlerin gönlüne taht kurmayı başaran yan karakter Angel’in hayatını anlatmaktadır. 5 sezon boyunca sadece bir karakter üzerinden ilerleyen dizide yüzyıllar boyunca yapılan cinayetler işleyen ve kötülükler yapan Angel’in ruhu geri verilince yaşadığı pişmanlıklar konu edilmiştir. Dizinin başrollerinde David Boreanaz, Charisma Carpenter ve Alexis Denisof rol almıştır.

Tür: Fantastik, Dram

Yönetmen: Joss Whedon, David Greenwalt

Oyuncular: David Boreanaz, Charisma Carpenter, Alexis Denisof


11. Vampire Prosecutor (2011 - ) – IMDb: 7.9

vampir dizileri

Güney Kore yapımı bir vampir dizisi olan Vampire Prosecutor mükemmel senaryosu ve sahneleriyle dikkat çekmektedir. Kısa sürede dünya çapında izleyici kitlesine ulaşan başarılı dizinin konusu savcılık yapan Min Tae-yeon’un tanımadığı biri tarafından ısırılması ve vampire dönüştürülmesi sonrasında gelişen olayları anlatmaktadır. İnsan öldürmeyi reddeden Tae-yeon ölü insanların kanını emerek hayatta kalır ve kazandığı fantastik güçleri yine adaleti sağlayabilmek amacıyla kullanır. Bir soruşturma sırasında çevresinde birden çok vampir olduğunu öğrenen Tae-yeon vampirler hakkında geniş bir araştırma yapmaya başlar.

Tür: Fantastik, Gerilim, Gizem

Yönetmen: Kim Byung-soo

Oyuncular: Yeon Jung-hun, Lee Young-ah, Lee Won-jong


12. Dark Shadows (1966 – 1971) – IMDb: 8.0

vampir dizileri

Dizi tarihinin en eski yapımlarından biri olan Dark Shadows günümüzde de hem ismiyle hem de senaryosuyla bir çok yapıma kaynaklık etmiştir. 5 yıl boyunca ekranlarda yerini alan dizide vampirler, kurtadamlar ve cadıların yaşadığı bir alemi anlatmıştır. Zengin bir vampir olan Barnabas çapkınlığıyla etkilediğini sandığı bir cadı tarafından lanetlenerek 200 yıl boyunca hapsedilir. Ancak artık kurtuluş günü gelip çatmış Barnabas için intikam zamanı olmuştur.  

Tür: Fantastik, Gizem, Aksiyon


13. A Discovery of Witches (2018 - ) – IMDb: 8.1

vampir dizileri

2018 yılında yayınlanmaya başlayan A Discovery of Witches hala yayın hayatını sürdürmekte olup başarılı yönetmen Kate Brooke imzalı bir yapımdır. Cadı ailesinden gelen genç kız Diana bir güm kütüphanede el yazması bir kitap bulur. Ancak bu kitap sayesinde yer altı dünyasında birkaç karışıklık sonucu vampirler, cadılar ve iblisler yeryüzüne çıkarak kütüphaneye doluşurlar. Bu yaratıkların geldikleri yere dönmelerinin tek yolu ise iyi bir vampir olarak gözüken Matthew ve cadı ailesinden gelen Diana’nın birlikte hareket etmesiyle gerçekleşebilecektir.

Tür: Fantastik, Dram

Yönetmen: Kate Brooke

Oyuncular: Matthew Goode, Teresa Palmer, Edward Bluemel


14. Buffy The Vampire Slayer (1997 – 2003) – IMDb: 8.2

vampir dizileri

7 sezon boyunca uzun soluklu bir vampir hikayesini anlatan Buffy The Vampire Slayer vampirler, şeytanlar ve karanlığın güçleriyle cesurca savaşan bir kadını konu edinmiştir. Buffy Summers hayatını kötülere karşı savaşarak geçirmek zorunda olan bir kadındır ve ilk hedefi ise kötü vampirlerdir. Ancak bir süre sonra Buffy bu işte yetersiz kalacak ve arkadaşlarından yardım isteyecektir.

Tür: Dram, Fantastik, Aksiyon

Yönetmen: Joss Whedon

Oyuncular: Sarah Michelle Gellar, Alyson Hannigan, Nicholas Brendon


15. The Originals (2013 – 2018) – IMDb: 8.2

vampir dizileri

Netflix yapımı başarılı dizi The Originals unutulmaz vampir dizilerinden olan “Vampir Günlüklerinden" uyarlanmıştır. Senaryo ve oyuncu kadrosunda değişikleri olan başarılı yapım Mikaelson ailesinin New Orleans’a taşınmasını ve şehrin egemenliğini ele almak için yerel cadılarla iş birliği yapmaları anlatılmaktadır. Julie Plec’in yönetmenliğini yaptığı dizinin oyuncu kadrosunda Joseph Morgan ve Daniel Gillies rol almıştır.

Büyük ses getiren yapım hakkında daha fazla bilgi almak için "Netflix'in En Çok İzlenen Vampir Dizisi: The Originals " içeriğini okuyabilirsiniz.

Tür: Fantastik

Yönetmen: Julie Plec

Oyuncular: Joseph Morgan, Daniel Gillies, Claire Holt


Önerilen İçerik: Netflix'te Yayınlanan En İyi 13 Fantastik - Bilim Kurgu Dizisi 

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
146
69
164
24
50
102
91
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.