En İyi Multivitamin Takviyeleri ve Markaları (2024)

En iyi multivitaminleri içeriği ve kullanıcı yorumlarına göre puanlayarak listeledik. İşte en iyi multivitamin takviyeleri;
En İyi Multivitamin Takviyeleri ve Markaları (2024)

Multivitamin, içeriğinde birçok farklı vitamin ve mineral bulunan bir takviye ürünüdür. A, C, D, E, K, B grubu vitaminleri, folik asit, kalsiyum, demir, magnezyum, çinko gibi besin maddeleri içerebilirler. Herhangi bir takviye ürünü kullanmadan önce, doktorunuza veya bir sağlık uzmanına danışmanız önemlidir.

Piyasada birçok multivitamin takviyesi vardır. Bunlardan en kaliteli olanları biz sizler için detaylı bir şekilde araştırdık ve listemize ekledik.

UYARI: İlgili liste editörün tercihine göre oluşturulmuştur. Değer taşımaz.

En İyi Multivitamin Tavsiyeleri

Marka/ÜrünTipAdet
Nutraxin Multivitamin ComplexTablet60
Solgar Vm 2000Tablet30
Redoxon Üçlü EtkiEfervesan30
Ocean Smart Gummies MultivitaminÇiğnenebilir64
Nature's Supreme Multivitamin For MenKapsül60
Orzax Ocean Daily One EnergyTablet30
Supradyn Koenzim Q10Tablet60
Pharmaton VitalityKapsül60
Nutriway Chewable MultivitaminÇiğnenebilir120
Zade Vital MultivitaminKapsül30

Mineral ve vitamin açısından zengin multivitaminler son derece faydalıdır. Doktora danışılmadan kullanılması önerilmez. Doktorunuz hangi vitaminleri kullanmanızı istiyorsa onları kullanmanız gerekir. Multivitaminler, eksiklik yaşadığınız vitamin değerini rahatlıkla yerine koymanızı sağlar.

İşte zengin içeriğe sahip multivitamin tavsiyesi;

1. Nutraxin Multivitamin Complex

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Nutraxin Multivitamin Mineral Complex

 • Tablet Sayısı: 60
 • Ürün İçeriği: Vitamin, Mineral, Bitki

En iyi multivitamin listemizin 1. sırasında yer alan Nutraxin Multivitamin Mineral Complex, ihtiyacınız olan temel besin öğelerini içeren özel bir formül sunuyor. Hem erkekler hem de kadınlar için ayrı ayrı tasarlanmış bu özel kompleks; erkeklerin ihtiyaçlarına uygun olarak tasarlanan bu özel formül, içeriğindeki vitamin, mineral ve bitki özleriyle enerjinizi yükseltmeyi amaçlar. Günlük kullanıma uygun olan bu takviye, zaman salınımlı tablet özelliğiyle vücudunuzun ihtiyaç duyduğu desteği gün boyunca sağlar. Çinko, testosteron düzeyinin korunmasına katkıda bulunurken, biotin saç sağlığını destekler.

Kadınların özel ihtiyaçlarını karşılamak üzere formüle edilen bu kompleks, içeriğindeki vitamin, mineral ve bitki özleriyle sağlığınıza destek olmayı amaçlar. Günlük kullanıma uygun olan bu takviye, zaman salınımlı tablet formuyla vücudunuzun gereksinimlerini gün boyunca karşılamaya yardımcı olur. Demir, yorgunluğun ve bitkinliğin azalmasına yardımcı olurken, kalsiyum kemik sağlığınızı korumaya katkı sağlar.

2. Solgar Vm 2000

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Solgar Vm 2000 Multivitamin

 • Tablet Sayısı: 30, 60, 90
 • Ürün İçeriği: Multivitamin

Çoğunlukla diyet yapanlar ve sporcular tarafından kullanılan Solgar Vm 2000 multivitamin, içeriğindeki yoğun B vitamini sebebiyle tercih ediliyor. 30'dan fazla mineral ve vitamin bulunduran ürün, düzenli kullanımlarda sağlıklı bir vücuda kavuşmanızı sağlıyor.

3. Redoxon Üçlü Etki

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Redoxon Üçlü Etki Multivitamin

 • Efervesan Tablet Sayısı: 30, 60
 • Ürün İçeriği: Multivitamin

Redoxon Multivitamin, içeriğinde bol miktarda C ve D vitamini bulundurduğundan, birçok kişinin tercih ettiği multivitaminler arasında yer alıyor. Düzenli kullanımlarda güçlü bir etkiye sahip olan multivitamin, rakiplerine nazaran daha tuzlu bir fiyata satılıyor. 30 veya 60 tablet olarak satın alabileceğiniz Redoxon en iyi multivitaminler listesine girmeye hak kazanıyor.

4. Ocean Smart Gummies Multivitamin

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Ocean Smart Gummie Multivitamin

 • Çiğnenebilir Tablet Sayısı: 64
 • Ürün İçeriği: Vitamin, Mineral

Çocuklar için üretilen Ocean Smart Gummie, çiğnenebilir yapısı sayesinde annelerin kurtarıcısı oluyor. Doktorlar tarafından önerilen multivitaminler arasında yer alan ürün, en değerli şeyiniz olan çocuğunuzun ihtiyaç duyduğu her türlü ek besini verebiliyor. Uygun fiyatıyla listemize giren Ocean Smart Gummie, en çok satılan multivitaminlerden bir tanesi.

5. Nature's Supreme Multivitamin For Men

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Nature's Supreme For Multivitamin

 • Kapsül Sayısı: 60
 • Ürün İçeriği: Vitamin, Mineral, Bitki

Listemize kadın ve erkekler için aynı ada sahip farklı ürünleri bulunan Nature's Supreme For ile devam ediyoruz. İçerisinde yoğun bir şekilde Ginseng ve zerdeçal bulunan ürün, buna ek olarak otuz beş adet farklı vitamin desteği sağlıyor. Günlük ihtiyaçları fazlasıyla verebilen multivitaminin kadınlara özel olan ürününde yaşlanma karşıtı bitkisel özler bulunuyor.

6. Orzax Ocean Daily One Energy

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Orzax Ocean Daily One Energy Multivitamin

 • Tablet Sayısı: 30
 • Ürün İçeriği: Vitamin, Mineral, Bitki

Takviye gıda konusunda uzman olan Orzax'ın Ocean Daily One Energy multivitamini, içerisinde bulunan panax ginseng, koenzim Q10 ve K2 vitamini sayesinde bağışıklık sistemini üstün bir şekilde güçlendiriyor. Düzenli kullanımlarda birçok hastalığın önüne geçen ürün, gün içinde yüksek oranda enerjiklik sağlıyor.

7. Supradyn Koenzim Q10

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Supradyn Koenzim Q10 Multivitamin

 • Tablet Sayısı: 60
 • Ürün İçeriği: Vitamin, Mineral, Koenzim Q10

Listemize içerisinde hücre yenilemesinden kemik gelişimine kadar birçok şeye fayda sağlayan koenzim Q10 bulunan Supradyn Koenzim Q10 ile devam ediyoruz. Birçok multivitamin gibi tablet olarak kullanılan ürün, gün içindeki halsizliğinizi tamamen ortadan kaldırıyor. Yirmiden fazla ve vitamin bulunduran ürün, sadece fiziksel sağlığı değil ruhsal sağlığı da pozitif hale getiriyor.

8. Pharmaton Vitality

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Pharmaton Vitality Kapsül Multivitamin

 • Kapsül Sayısı: 60
 • Ürün İçeriği: Vitamin, Mineral, Bitki

Sağlık konusunda bir numaralı markalar arasında yer alan Pharmaton'un Vitality kapsül multivitamini, içeriğinde bulundurduğu Ginseng G115 sayesinde bağışıklık sistemini güçlendirerek dışarıdaki mikroplara karşı direnç gösteriyor. Düzenli kullanımlarda yoğun enerji arttıran ürün, birçok mineral ve vitaminle vücudunuzun ihtiyacı olan ek besini karşılıyor.

9. Nutriway Chewable Multivitamin

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Amway Nutriway Chewable Multivitamin

 • Çiğnenebilir Tablet Sayısı: 120
 • Ürün İçeriği: Vitamin, Mineral

Yoğun etkisiyle karşımıza çıkan Amway Nutriway Chewable, diğer multivitaminlere nazaran portakal aromalı tadıyla kullanıcılarından tam not almayı başarıyor. Profesyoneller tarafından formüle edilen ürün, disiplinli kullanımlar sonucu birçok multivitaminden daha yüksek etki gösteriyor. Hem çocuk hem yetişkinler tarafından kullanılabilen Amway Nutriway, yapay tatlandırıcı, renklendirici ve koruyucu madde içermiyor.

10. Zade Vital Multivitamin

Takviye Edici Multivitamin Tavsiyeleri Zade Vital Multivitamin

 • Kapsül Sayısı: 30, 60, 90
 • Ürün İçeriği: Vitamin, Mineral, Bitki

En çok satın alınan multivitaminlerden biri olan Zate Vital, uygun fiyatıyla listemize girmeye hak kazanıyor. Genellikle doktorların tavsiye ettiği ürün, yoğun bitkisel içeriğiyle gerekli vitaminleri vermeye ek olarak vücut yapısını baştan aşağı güçlendiriyor. Kullanıcıları tarafından olumlu geri dönütler alan multivitamin, bizce kesinlikle denenmesi gerekilen ürünler arasında yer alıyor.

MULTİVİTAMİN ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 • Bakanlık Onaylı Olması: T.C. Tarım ve Orman Bakanlığı, multivitamin takviyelerinin saf olup olmadığını ve etiketlerinde listeledikleri bileşenleri içerip içermediğini inceler. Böylelikle ürünün sağlığa zararlı olmaması ve belirtilen koşullarda üretilmesi durumunda satışına onay verir. Bu sebeple her daim bakanlık tarafından onaylanmış ve satışına izin verilmiş vitamin takviyeleri tercih etmelisiniz.
 • Yaşınız ve Cinsiyetinize Uygun Olması: Besin ihtiyaçları cinsiyete ve yaşa göre değişir. Örneğin, menopoz öncesi kadınlar daha fazla demire ihtiyaç duyarken, yaşlı yetişkinler daha fazla kalsiyum, D vitamini ve B6'ya ihtiyaç duyar. Bir diyetisyen veya aile doktorunuz, yaşınız ve cinsiyetiniz için ne kadar belirli besine ihtiyacınız olduğunu belirlemenize yardımcı olabilir.
 • İçeriği Kaliteli Olmalı: Vücudunuzun sistemlerinizin uğultusunu korumak için mikro besinlere ihtiyacı vardır. İyi bir multivitamin, C vitamini, kalsiyum, demir, magnezyum ve potasyum gibi iyi bilinen besinlerin yanı sıra ayrıca tiamin, riboflavin ve niasin, B6, B12 ve folat, kalsiyum, magnezyum, selenyum ve çinko, A vitaminleri (beta karoten dahil), E ve K ile beraberinde D2 veya D3 Vitamini. Satın alacağınız multivitaminin içeriğinin bu mikro besinlere uygun olması oldukça önemli.
 • Son Kullanma Tarihi Uzun Olmalı: Kuşkusuz satın alacağınız her gıdanın son tüketim tarihine bakmanız ve buna göre almanız gerektiğini unutmayın. Aynı durum multivitaminler içinde geçerli olmakla beraber satın alacağınız takviye ürünün içeriğinde belirtilen 30-60-90 ya da daha fazla ürün adedine bağlı olarak son kullanma tarihinin ileri tarihli olması gerektiğini göz önünde bulundurmalısınız.
<

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum