Yağ Yakarken Kasları Geliştiren En İyi L-Carnitine Tavsiyesi

Yağ Yakarken Kasları Geliştiren En İyi L-Carnitine Tavsiyesi
31.01.202312:54

Kilo verirken destek olmasının yanında kas gelişimini de destekleyen en iyi L-carnitine takviyelerini sizler için araştırarak listeledik.

Haber güncelleme tarihi 31.01.2023 12:54

Sporcular ve kilo vermek isteyenler için oldukça önemli bir takviye olan L-carnitine, kas sağlığı açısından da değerlidir. Günlük ya da ağır antrenmanlarda yağ yakma oranını artıran bu ürünler aynı zamanda kas gelişimini de destekler. Her antrenmanda kendinizden alacağınız verimi yükseltir.

Yalnızca kilo  vermek isteyenler için değil aynı zamanda kas gelişimi üzerine çalışan sporcular için de değerli bir üründür. Kan akışını hızlandırarak hem bedeninizin tamamen çalışmasını hem de kaslara daha fazla hormon akışı olmasını sağlar. Bu sayede her antrenmanda daha fazla verim alınır.

En İyi L-Carnitine Listesi

SıraModellerÖlçüneoldu Puanı
1Hardline1000 Ml10/9.9
2Solgar30 Tablet10/9.7
3Bigjoy120 Kapsül10/9.9
4Run Nutrition1000 Ml10/9.7
5Ronic Nutrition1000 Ml10/10
6Supplementler12 Ampul10/9.7
7Proteinocean150 Gr10/9.7
8Mysupplement1000 Ml10/9.6
9Olimp Cla60 Kapsül10/9.9
10Nature's Supreme60 Kapsül10/9.7
Amazon
Fiyatlarını Gör
L-Carnitine
Sporcu Talviyeleri
N11
Fiyatlarını Gör
Aradığın
Fiyatları Gör

En İyi L-Carnitine Tavsiyeleri

Yaptığınız antrenmandan en yüksek verimi almanızı sağlarken ihtiyacınıza göre yağ yakmayı ya da kas gelişimini destekleyen takviye ürünlerin başında L-carnitine gelmektedir. Bu sebepten dolayı sizler için en iyi L-carnitine takviyelerini araştırarak liste haline getirdik.

En iyi L-Carnitine markaları:

1. Hardline

hardline.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Harline
Sporcu Takviyesi
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Kolay kullanım
Hızlı etki
Güçlü içerik

Hem antrenman günlerinde hem de spor yapmadığınız günlerde kullanabileceğiniz Hardline L-carnitine takviyesi, kan akışını düzenleyerek yağ yakmayı hızlandıran içeriğe sahiptir. Tek serviste yalnızca 5 kcal içermesi sayesinde gönül rahatlığıyla kullanılabilir. Hardline L-carnitine içeriğinde yer alan Taurin ve protein desteği ile antrenman esnasında ihtiyaç duyacağınız değerleri de tek üründe kazanmış olursunuz. Antrenman günlerinde kullanacağınız takdirde antrenmandan 15 dakika önce 1 ya da 2 ölçek tüketebilirsiniz. Antrenman yapılmadığı günlerde ise sabah aç olarak 2 ölçek alabilirsiniz.

Özellikler
FormSıvı
İçerikProtein, karnitin, taurin

Kullanıcı Yorumları

👤Ürünü almadan önce shot olarak spor öncesi denedim. İnanılmaz memnun kaldım. 150 nabızla egzersiz yapıyorum bu kadar terlemiyordum terden su içinde kaldım. Fazlalık olan neresi varsa Bacaklarım, karnımın sıcaklığını hissettim ve sırılsıklam olmuştu. Ayrıca fazlasıyla enerji verip ne kadar ağır çalışırsanız çalışın zor gelmiyor. Bu nedenle ürünün litreliğini aldım.

👤Ürün gerçekten enerji veriyor fakat yağlar yakıyor mu onu bilemiyorum. Mevcutta diyet uyguluyorum ama sporcu besini için kilo verme adına spor yapanlara öneririm.

2. Solgar

solgar.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Solgar L
Carnitine Takviyesi
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Uzun süreli kullanım
Güçlü içerik
Hızlı etki

Kaliteli vitamin ve mineral takviyeleri ile adını duyuran Solgar, L-carnitine ürünüyle de kullanıcıları oldukça memnun etmektedir. 30 tabletli şekilde cam kavanozda bulunan ürün aylık kullanım için oldukça idealdir. Yetişkinler için günde 1 tablet kullanım yeterli olmaktadır. Her tablet için 500 mg l-carnitine içeriği ile günlük antrenman ve aktivitelerinizden yeterli verimi almanızı sağlar. 

Özellikler
FormKapsül
İçerikSaflaştırılmış L-carinite

Kullanıcı Yorumları

👤İşe yarıyor, diyet-su-spor üçlüsüne büyük destek sağlıyor. Tek başına yeterli değil. Tek başına yağ yakmıyor, iştahı kapatıyor. Yağ yakıyor ama istenilen kiloya gelene kadar mutlaka bol su içmeli, spor yapmalı ve diyet ile desteklemeli.

👤Gerçekten spor yaparken biraz zorlandığımda inanılmaz terletiyor.

3. Bigjoy

bigjoy.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Bigjoy
L-Carnitine Takviyesi
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Hızlı etki
Uzun süreli performans
Kilo verme

Özellikle kilo ya da yağlanma problemi olanlar için kullanıma sunulan Bigjoy L-carnitine ürünü, kapsül formunda olduğu için kolay kullanım sunar. Yağ yakmak için özel olarak geliştirilen ürün, her antrenmandan daha fazla verim almanızı ve bu sayede hedefinize daha hızlı ulaşmanızı sağlar. İçeriğinde yer alan yüksek oranlı L-carnitine değerlerinin yanı sıra kafein ve sinefrin desteği de sağladığı için üst seviyede yağ yakma performansı sergiler. Antrenman sırasında enerji artırıcı özellik gösterdiği için antrenmanlarınızı yarıda kesmek zorunda kalmazsınız. 

Özellikler
FormKapsül
İçerikL-carnitine, kafein ve sinefrin

Kullanıcı Yorumları

👤Zamanında geldi, ürünü beğendim ve tekrar sipariş veriyorum. Biraz pahalı ama kaliteli.

👤Antrenman önce alıyorum enerji ve dayanma gücü veriyor.

4. Run Nutrition

run-nutrition.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Run
Nutrition L-Carnitine
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Yağ yakma
Hızlı etki
Vitamin desteği

Enerjiyi yükseltmek için oldukça başarılı bir ürün olan Run Nutrition L-carnitine takviyesi, yoğun aktivite dönemlerinde ya da antrenman günlerinde destekçiniz olacaktır. yağ ve karbonhidrat oranının sıfır olmasının yanında içeriğinde pek çok destek takviye de bulundurur. 3000 mg L-carnitine içeren Run Nutrition, 500 mg Taurin, 150 mg kafein, 100 mg yeşil çay ekstresi, 30 mg C vitamini, 4 mg B3 vitamini, 1 mg B6 vitamini ile yalnızca yağ yakmanızı hızlandırmakla kalmaz aynı zamanda vücuda gerekli takviyeleri de sunar.

Özellikler
FormSıvı
İçerikL-carnitine, kafein, taurin ve vitamin desteği

Kullanıcı Yorumları

👤Hızlı gönderi hediyeler için teşekkürler ürün f/p olarak iyi -güzel bir antreman ile verim alınır. 1 ölçek kişiye göre yetmeyebilir.

👤Ürün mükemmel terletiyor ve enerji veriyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum.

5. Ronic Nutrition

ronic-nutrition.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Ronic
Nutrition L-Carnitine
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Uzun süreli kullanım
Hızlı etki
Güçlü içerik

Sabah aç karnına ya da antrenmandan 30 dakika önce 1 ölçek (30 ml) olarak kullanımı önerilen Ronic Nutrition L-carnitine takviyesi, yağ yakımı sağlarken kas gelişimini de destekler. Sıvı form ile geliştirilen ürün her porsiyon başına 3400 mg L-carnitin ve 100 mg kafein içerir. Küçük porsiyonlarla yüksek etki sağladığı için uzun süreli kullanım sağlar. 1000 ml ürün yaklaşık olarak 33 servise denk gelmektedir. Bu sayede rahatlıkla 1 aylık takviye ihtiyacı giderilir. Zayıflama, yağ yakma, kas gelişimi ve enerji sağlama gibi pek çok işleve sahiptir.

Özellikler
FormSıvı
İçerikL-carnitine ve kafein

Kullanıcı Yorumları

👤İlk başta alırken tereddüt etmiştim yeni bir marka diye ama boşuna tereddüt etmişim. Oldukça başarılı.3 aydır kullanıyorum ve aynı markanın diğer ürünlerini de kullanıyorum aynı zamanda memnunum. F/P ürünü. Teşekkürler.

👤Carnitine gayet iyi en azından ilk defa kullandığım için bana öyle gelmişte olabilir genelde spor yaptıktan sonra protein tozu da kullansam kol ve bacaklarım titrer yorgun hissederdim ilk defa kullandığım halde bana gayet yeterli geldi.

6. Supplementler

supplementler.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Supplementler
L-Carnitine Takviyesi
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Hijyenik
Tekli kullanım
Hızlı etki

Amino asitlerin tüm özelliklerinden en iyi şekilde yararlanabilmeniz adına sıvı formda geliştirilen Supplementler L-carnitin takviyesi, emilimi yüksek olduğu için çok kısa sürede etki göstermeye başlayan bir üründür. Tek kullanımlık şekilde ayrı ampullerde üretildiği için yanınızda taşıyabileceğiniz bu ürünler aynı zamanda hijyenik kullanım sunar. 60 ml şeklinde şişelenen ürün 1 servis olarak kabul edilir. Her servisin 100 ml su ile karıştırılarak antrenmandan 30 dakika önce tüketilmesi önerilmektedir. 

Özellikler
FormSıvı
İçerikKarnitin

Kullanıcı Yorumları

👤Tadı çok güzel. Sporda yeterli enerjiyi veriyor.

👤Severek kullandığım ürün çok başarılı.

7. Proteinocean

proteinocean.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Protein
Ocean L-Carnitine
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Hızlı etki
Uzun süreli kullanım
Farklı içeceklerle kullanma

Aspartam, ilave şeker, gluten ve renklendirici içermeyen Proteinocean L-carnitine ürünü, toz formu ile tüm shakelerde kolaylıkla kullanabilmeniz için geliştirilmiştir. Diğer takviyelerden ayrı olarak tüketmek istediğinizde su ile karıştırarak kullanabilirsiniz. Topaklanmaması ve hızlı şekilde homojen dağılması sayesinde anlık tüketime uygundur. İçinde yer alan ölçeği ile hesaplandığında yaklaşık olarak 50 servise denk gelen ürün, antrenman yapanlar için 2 ay kullanıma uygundur. İhtiyaca göre günde 1 ya da 2 servis kullanılabilir.

Özellikler
FormToz
İçerikL-carnitine

Kullanıcı Yorumları

👤İlk geldiğinde çok şaşırdım çünkü kutunun yarısı bile dolu değildi ama ölçeği de küçük olduğu için 50 kullanımlık gider gibi. 1 haftadır kullanıyorum tadı direkt limonata gibi birebir çok güzel ve spora gittiğimde normalden çok daha terliyorum o yüzden işe yaradığını düşünüyorum.

👤Erkek arkadaşıma almıştım çok etkili spordan önce kullanıyor ve baya terletiyor.

8. Mysupplement

mysupplement.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Mysupplement
L-Carnitine Sporcu Takviyesi
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Güçlü içerik
Hızlı etki
Yağ yakma

Sıvı formda üretilmesi sayesinde daha hızlı etki gösteren Mysupplement L-carnitin takviyesi, metabolizmayı hızlandırarak yağ yakmayı hızlandırması ile bilinir. Antrenman sırasında vücudun yaktığı kaloriyi artırarak kilo vermeyi kolaylaştırır. Enerji verme özeliği sayesinde antrenman sırasında daha etkili ve verimli çalışmanızı sağlar. Antrenmanlardan 15-30 dakika önce kullanılması önerilir. Servis başına içeriğinde yer alan 2000 mg karnitin, 400 mg Taurin, 200 mg kafein ve 250 mg yeşil çay özütü ile antrenman esnasında ihtiyaç duyacağınız diğer değerleri de sağlamış olur.

Özellikler
FormSıvı
İçerikKarnitin, taurin, kafein ve yeşil çay özütü

Kullanıcı Yorumları

👤 Sabah aç karnına her zaman yaptığım cardio antremanımda kullandım. Yorgunluk hissettirmedi. Enerji verdi diyebilirim. Daha önce kullandığım üründen farklı olarak kafein de içeriyor. Bence önemli bir içerik. Çilek aroması en başta güzel ama ağızda acı bir tat bırakıyor. Üstüne su içince o tat kalmıyor. Bu sebeple 4 yıldız. Farklı aromalarda yapılabilir. F/p için içeriğiyle iyi ürün.

👤 Çok başarılı bir takviye çok kısa zamanda etkisini gösteriyor.

9. Olimp Cla

olimp-cla.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Olimp
Cla L-Carnitine
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Hızlı yağ yakma
Enerji verme
Kilo verme

Cla ve L-Carnitine değerlerini birlikte barındıran Olim, etkili bir yağ yakma ürünü olarak bilinmektedir. Cla, hücre içine girerek trigliserit olarak adlandırılan yağ hücrelerini parçalama görevini üstlenerek kilo problemi ya da bölgesel yağlanma problemi olan kişilerde yağ yakımını hızlandırır. Bu sayede hücre içinden daha kolay şekilde çıkan trigliserit, kas hücrelerine daha hızlı şekilde etki eder. Kaslara daha hızlı ulaşan bu hücreler sayesinde enerji yükselir ve daha hızlı yağ yakmaya başlarsınız. Her servis başına (1 tablet) 400 mg Cla, 100 mg L-carnitine ve 200 mg yeşil çay ekstresi içerir. Günde 3 defa yemeklerden önce kullanılması tavsiye edilir.

Özellikler
FormKapsül
İçerikCla, L-carnitine, yeşil çay ekstresi

Kullanıcı Yorumları

👤Bu ürünü uzun zamandır kullanıyorum. Günde 3 defa yemeklerden sonra aldığın zaman ve cidden güzel bir spor yaparsanız faydasını görürsünüz ben öyle gördüm.

👤Hocamın tavsiyesi ile aldım çok güzel ürün.

10. Nature's Supreme

natures-supreme.webp

Amazon
Fiyatını Gör
Natures Supreme
L-Carnitine Takviyesi
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör
ARTILAREKSİLER
Yüksek değerler
Kolay kullanım
Hızlı etki

Yüksek saflık derecesinde üretilen Nature's Supreme L-carnitine takviyesi, her serviste (2 kapsül) 1000 mg L-carnitine içerir. Vücutta hızlı emilim göstermesi ile birlikte gözle görülür sonuçları da en hızlı şekilde sağlayan ürün, ham maddeden elde edilmiştir. Hayvansal hiçbir ürün kullanılmadığı için vegan ve vejetaryan kullanıma uygundur. Gluten ve tatlandırıcı içermediği için gluten hassasiyeti yaşayan kişilerin de gönül rahatlığıyla kullanabileceği bir üründür.

Özellikler
FormKapsül
İçerikYüksek saflıkta L-carnitine

Kullanıcı Yorumları

👤Şuana kadar neredeyse tüm l carnitine form ve markalarını denedim. Diğerleri biraz çarpıntı yaptığı için carnipure a geçmiştim. Başka bir marka aldım o bitince bu markanın da üretmiş olduğunu gördüm ve bunu aldım. Süper ürün gerçekten çok başarılı. Tavsiye ederim.

👤On numara ürün marka zaten tartışılmaz.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Supplement MarkalarıProtein Tozu
Amino AsitlerMineral Takviyesi

En iyi L-cernitine hangisi?

Sporcular ve antrenman yapmaya yeni başlayanlar için önerilen en iyi L-carnitine takviyeleri, Hardline, Bigjoy, Supplementler, Ronic Nutrition, Olimp, Run Nutrition, Solgar ve Nature's Supreme markalarına ait ürünler olmaktadır.

L-Karnitin kilo veridirir mi?

L- karnitin ürünleri yağ yakmayı hızlandıran ürünler arasında yer alır. Direkt olarak kilo verdirme özelliği bulunmasa da yağ hücrelerinin parçalanmasını son derece hızlandırdığı için düzenli antrenman ve ürün kullanımı ile kısa süre içinde kilo da verebilirsiniz.

L- Karnitin ne zaman alınmalı?

Sektörde yer alan pek çok L- karnitin ürünü için antrenman yapmadığınız günlerde sabah aç karnına 1 porsiyon almanız önerilir. Antrenman günlerinde ise antrenmandan yaklaşık 15-30 dakika önce almanız tavsiye edilir.

L-Karnitin nasıl kullanılmalı?

L-karnitin takviyeleri genelde spordan önce alınması tavsiye edilen ürünlerdir. Ancak spordan sonra alınmasında da bir problem görülmemiştir. Spordan önce aldığınızda antrenman sırasında enerji sağlamasıyla birlikte yağ yakma özelliğini en üst seviyede gösteren bu ürün, spordan sonra alındığında da yağ yakımına devam eder.

L-Karnitin kas yapar mı?

Yağ yakma konusunda oldukça başarılı olan L-karnitin takviyesi, trigliseritleri parçalayarak kaslara taşınmasını hızlandırmasıyla birlikte enerji yükseltir. Parçalanan yağ hücreleri, zaman içerisinde kasların üzerindeki varlığını yitireceği için kas gelişimi de artırır. Yaklaşık 4 haftalık düzenli kullanımda gözle görülür kas gelişimi sağlanır.

L karnitin nedir?

Yağ hücrelerini parçalayarak vücuda enerji sağlamasının yanında kas gelişimini de destekleyen sporcu takviyeleri arasında yer alır. L-karniti aynı zamanda kilo vermek ya da form tutmak isteyenler için de oldukça doğru bir tercihtir.

Karnitin hangi gıdalarda var?

Vücutta doğal olarak bulunan karnitin, yediğimiz gıdalardan da alabileceğimiz bir değerdir. Karnitin bulunan gıdalar, kaşar peyniri, kümes hayvanları, morina balığı, kuzu eti, sığır eti, kuşkonmaz, süt ve balıkta yoğun şekilde bulunmaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.