Sağlıklı ve Lezzetli 2023'ün Premium En İyi 6 Kedi Maması

Sağlıklı ve Lezzetli 2023'ün Premium En İyi 6 Kedi Maması
01.05.202014:30

En iyi kuru kedi mamaları hangileri? Uzmanlar hangi kedi mamalarını öneriyor? İşte en kaliteli kedi maması markaları, çeşitleri tavsiye ve öneri incelemesi

Haber güncelleme tarihi 07.03.2023 14:29
KEDİNİZ İÇİN DOĞRU TARİFİ BULUN
Yavru (0-12 Ay)Yetişkin (1-7 yaş)Yaşlı (7+)KısırlaştırılmışKonserve

Her yazımda olduğu gibi bu yazımda da "sağlıklı ve mutlu bir gelecek, kedinizin midesine giren kaliteli besinlerde saklı!" sloganıyla giriş yapmak istiyorum. Uzunca bir süredir kedi sahibi olarak çevremden hep "kedime hangi mamayı vereyim?" sorusuyla karşı karşıya kaldım.

Bu sorunun yanıtını siz değerli kedi severlerle daha önceki yazılarımda paylaşmıştım. Gene de rehber niteliği olması açısından sıkça merak ettiği sorular kısmına göz atmanızı öneririm. 

Kediniz ister yavru ister yetişkin ister yaşlı isterse kısır olsun her daim sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat sürmesine katkıda bulunacak siz değerli sahiplerisiniz! Sizler için yaptığım listede yer alan tüm kuru mamalar 1. sınıf markalardan oluşuyor. Bu yazımı okuduktan sonra hiç kimsenin tavsiyesine ihtiyaç duymadan doğru kuru kedi mamasına rahatlıkla karar vereceğinizden eminim.

En İyi Kedi Maması Listesi

Sıra NoKedi MamasıEditör Puanı
1Hill's10/10
2LaVital10/9.9
3N&D10/10
4Royal Canin10/9.9
5Mera10/9.9
6Pro Plan10/9.9
Petzzshop 
Fiyatlarını Gör
Petzzshop 
Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
Hepsiburada 
Fiyatını Gör

6 En İyi Kedi Maması Marka Tavsiyesi

Unutmayın, kedi ebeveyni olarak mamadan beklentiniz kedinizin karnının doyması değil vücudunun gerekli besinleri alması olsun! Öyleyse lafı daha fazla uzatmadan kedinizin midesini bayram ettirecek birbirinden kaliteli kuru kedi maması seçeneklerine göz atalım. Peki ya en iyi kedi maması markaları hangileri? Yaptığım tarafsız incelemeler neticesinde gerek içeriği gerekse fiyatı bakımından piyasanın en iyi kedi mamalarını listeledim. 

Kedi sağlığını koruyan en iyi kedi maması markaları:

1. Hill's Kedi Maması

en-iyi-kuru-kedi-mamasi.webp

Petzzshop
Fiyatlarını Gör
Petzzshop 
Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
Hepsiburada 
Fiyatını Gör

Hill's Pet Nutrition, evcil hayvan gıda endüstrisinde en saygın markalardan bir tanesidir. Eminim birçok evcil hayvan sahibi gerek köpek mamaları gerekse kedi mamaları olsun bu markayı defalarca denemiş olmalı. Bende Hill'i analiz ettim ve markaya ait kuru kedi mamalarının içerik kalitesi, ürün çeşitliliği, fiyat ve müşteri memnuniyetine göre derecelendirdim. Hill's, Hill's Science Diet, Hill's Prescription Diet, Hill's Healthy Advantage ve Hill's Ideal Balance gibi çeşitli kuru kedi mamalarını gönül rahatlığıyla alabileceğinizi söyleyebilirim.

Hills kuru kedi maması çeşitleri: Hills Kısırlaştırılmış Kedi Maması, Hills Yavru Kedi Maması, Hills Yetişkin Kedi Maması, Hills Yaşlı Kedi Maması, Hills Hipoalerjenik Kedi Maması ve Hills Deri Tüy Hassasiti İçin Kedi Maması yer almaktadır. Belirtilen mama çeşitleri arasında birbirinden farklı lezzetlere sahip Hills kuru kedi mamalarını satın alabilirsiniz.

2. LaVital Kedi Maması

en-iyi-kuru-kedi-mamasi-001.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada 
Fiyatını Gör

Son zamanlarda geçte olsa tanıdığım bu marka, gerçekten kedilerimin severek tükettiği kuru mamalar arasında yer alıyor. İlk etapta nedir ne değildir diye merak ettim. Firma tamamen evcil hayvan dostlarının sağlığına katkıda bulunacak ürün içeriklerinden en kaliteli mamayı üretiyor. Yavru, yetişkin ve yaşlı kedilerin tüketimine uygun olarak %100 doğal malzemelerden üretilen La Vital kuru kedi mamaları, eminim sizin kedinizin de damağında eşsiz bir tat bırakacak.

La Vital kuru kedi mama çeşitleri: Marka, üretmekte olduğu kuru mama çeşitlerini yavru kedi maması, yetişkin kedi maması ve yaşlı kedi maması olmak üzere 3 ana grupta ele alıyor. Tamamen kedinizin vücut dengesine göre üretilen La Vital kedi mama seçenekleri arasında yavru kediler için Kitten Salmon Formula (somon balıklı tam ve dengeli mama), yetişkin kediler için Maintenance Adult Chicken Formula, Sterilised Adult Lamb Formula, Sterilised Adult Salmon Formula, Sensitive Adult Salmon Formula ve Hairball Adult Lamb Formula, yaşlı kediler için ise Cat Senior Adult Duck Formula (7 yaş üzeri kediler için ördek etli tam ve dengeli mama) seçeneklerine sahiptir.

3. N&D Kedi Maması

en-iyi-kuru-kedi-mamasi-002.webp

 

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada 
Fiyatını Gör

İtalya merkezli Farmina şirketi tarafından üretilen N&D kedi kuru kedi maması, %100 doğal ürün içeriğiyle hem çok sağlıklı hemde çok besleyici. Açıkcası bu markaya bayılıyorum. Kedilerimin bugüne kadar tattığı en ilginç lezzetlere sahip. Şirket sadece GDO'suz bileşenler ve antibiyotikler, steroidler veya büyüme hormonları ile tedavi edilmemiş bileşenleri kullanıyor. Öte yandan üretim tesisleri Avrupa Birliği tarafından belirlenen gıda güvenliği ve kalite standartlarına bağlı. Yani nd kuru kedi mamalarını gönül rahatlığıyla alabilirsiniz. Kedinize zarar verebilecek hiç bir maddenin kullanılmadığı ND kuru kedi maması, yalnızca Türkiye'de değil dünyanın birçok farklı noktasında ki hayvan sahipleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

N&D kuru kedi maması çeşitleri: Kedilerin asla hayır diyemeyeceği lezzetleri içerinden barındıran nd kuru kedi maması, gerek yavru gerek yetişkin gerekse yaşlı kediler olsun hepsinin hem damak lezzetine hem de vücut dengesine uygun mama seçenekleri sunuyor. Firma bünyesinde üretilen mama seçenekleri arasında N&D Quinoa, N&D Prime, N&D Pumpkin, N&D Ancasetral ve firmanın yeni ürettiği N&D Ocean yer almaktadır. Bu ürün seçenekleri içerisinde tahıllı, tahılsız, narlı, tavuklu, kuzu etli, düşük tahıllı, ringa balıklı, morina balıklı, somonlu, portakallı hatta bal kabaklı kedi maması bulabilirsiniz.

4. Royal Canin Kedi Maması

en-iyi-kuru-kedi-mamasi-003.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada 
Fiyatını Gör

Royal Canin şu anda 100'den fazla kedi maması çeşidiyle dünyanın en çok tercih edilen mama markaları arasında yer alıyor. Kuşkusuz bir çoğunuz bu markayı duymuş hatta denemiş olmalı. Marka bünyesinde üretilen kedi mamaları belirli yaşam evreleri, vücut ölçüleri, yaşam tarzları, sağlık koşulları ve ırklar için formüle edilmiş kaliteli besinlerden oluşuyor. Özellikle kedinizin cinsine, kilosuna, yaşına ve hastalığına göre kaliteli bir mama arıyorsanız kesinlikle Royal Canin'i öneririm.

Royal Canin kuru kedi maması çeşitleri: Diğer markalardan farklı olarak kedi cinslerine özel mama üreten bu firma, kedinizin özellikleri doğrultusunda en doğru mamayı bulmanıza yardımcı oluyor. Diyelik ki İran kedisine sahipsiniz. Royal Canin markası doğrudan İran Kedisinin vücut fonksiyonlarına uygun en doğru mamayı üretmiş ve satışa koymuş. Bunun dışında marka bünyesinde Royal Canin Sterilised Kısırlaştırılmış Kedi Maması, Royal Canin Fit 32 Yetişkin Kedi Maması, Royal Canin Kitten Yavru Kedi Maması, Royal Canin Hair & Skin Deri ve Tüy Sağlığı İçin Kedi Maması, Royal Canin Mother & Babycat Anne ve Yavru Kedi Maması gibi sayısız farklı ürünü gönül rahatlığıyla satın alabilirsiniz.

5. Mera Kedi Maması

en-iyi-kuru-kedi-mamasi-004.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada 
Fiyatını Gör

Mera kuru kedi mamaları vücudu olumsuz çevre etkilerine karşı korumak üzere geliştirilmiş özel bir forma sahiptir. İçeriğinde bulunan kuzu, somon, ringa balığı, ördek ve tavşan eti gibi özenle seçilmiş, yüksek kaliteli maddeler ile hipoalerjenik dengeli ve hazmı kolay formüller elde edilmiştir. Açıkcası piyasada satışa sunulan en kaliteli kedi maması üreticileri arasında yer alıyor. Firma ürettiği kedi mamalarında et ürünleri türevleri değil de doğrudan eti kullanmasıyla kalitesini ön plana çıkartıyor. Öte yandan dengeli besin değerleri ve alerjiye neden olabilecek maddeleri kullanmıyor olması da ne kadar kaliteli bir kuru kedi maması olduğunu gösteriyor.

Mera kuru kedi maması çeşitleri: Mera Finest Fit Sensitive Stomach Kümes Hayvanlı Kedi Maması, Mera Kitten Tahılsız Ördekli Yavru Kedi Maması, Mera Finest Fit Kitten Yavru Kedi Maması, Mera Adult Tahılsız Somonlu Yetişkin Kedi Maması ve Mera Exklusiv Kümes Hayvanlı Klasik Kedi Maması olmak üzere yavru, yetişkin ve yaşlı kediler için 15 kg kedi maması çeşitleri yer almaktadır. Aşağıdaki linke tıklayarak en ucuz fiyata Brit Care kuru kedi maması satın alabilirsiniz.

6. Pro Plan Kedi Maması

en-iyi-kuru-kedi-mamasi-005.webp

Petzzshop
Fiyatını Gör
Petzzshop 
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Hepsiburada 
Fiyatını Gör

Purina Pro Planı Amerika Birleşik Devletleri'nde Purina'ya ait tesislerde üretilmektedir. Şirket, ülkemizin de aralarında bulunduğu dünyanın birçok farklı noktasında ki evcil hayvan sahiplerine hem yaş hem kuru mama satışı gerçekleştiriyor. Muhtemel bu markayı da birçok kedi sahibi yakından tanıyor olmalı. Hatta defalarca kullanmış dahi olabilirsiniz. Benimde sıklıkla tercih ettiğim kuru kedi mamaları arasında yer alıyor. Markanın yalnızca kuru değil konserve kedi mamaları da bir hayli kaliteli. Kesinlikle gönül rahatlığıyla deneyebilir, küçük dostunuzun midesini bayram ettirebilirsiniz.

Pro Plan kuru kedi maması çeşitleri: Yetişkin, yavru, yaşlı, kısırlaştırılmış ve deri hassasiyeti olan kediler için özel olarak üretilen Purina Pro Plan kuru kedi mamaları, içeriğindeki protein ve dengeli magnezyum, fosfor ve kalsiyum oranlarıyla piyasada satışa sunulan en kaliteli kedi mamaları arasında yer alıyor. Pro Plan kuru kedi maması seçenekleri arasında Pro Plan Elegant Somonlu Yetişkin Kedi Maması, Pro Plan Sterilised Somonlu Kedi Maması, Pro Plan Delicate Kuzu Etli Kedi Maması, Pro Plan Light Yetişkin Kedi Maması, Pro Plan 7+ Kısırlaştırılmış Kedi Maması gibi sayısız farklı ürüne sahiptir. Pro Plan kuru kedi mamalarını en ucuz fiyata satın almak için aşağıda belirttiğim linke tıklayabilirsiniz.

Benzer Tavsiye Önerileri
En İyi Yaş Kedi MamalarıEn İyi Kedi Kumu Markaları

Kuru kedi maması almak isteyenlerin sıkça merak ettiği sorular..

2023'ün en iyi kedi maması hangisi?

En iyi kedi maması markalarına gelecek olursak: Hill's, Pro Plan, Mera, Royal Canin, N&D ve LaVital özellikle kas ve eklem gelişimi, idrar ve sindirim sorunları, tüy problemi, kilo kontrolü, ağız ve diş sağlığı başta olmak üzere kaliteli besin değerlerine sahip kedi mamaları arasında yer alıyor.

En iyi yavru kedi maması markaları hangisi?

En iyi kedi maması markaları; Hill's, LaVital, N&D, Royal Canin, Mera ve Pro Plan.

Kedi maması alırken nelere dikkat edilmeli?

Patili dostunuzun sağlıklı, mutlu ve uzun ömürlü bir yaşam sürmesini destekleyen kedi mamalarını seçerken dikkat etmeniz gereken hususlar arasında; kedinizin yaşı, kedinizin kilosu, kedinizin cinsi, olası alerjik durumları, mama içeriği, protein oranı, sağlık sorunları, kısırlaştırma ve kimyasallardan uzak kaliteli kedi maması olmasına önem vermelisiniz.

Kaliteli kedi maması nasıl olur?

Kaliteli kuru kedi maması ilk olarak küçük dostlarımızda alerji yapan "soya, arpa küspesi, mısır" gibi maddeleri içermemeli. İkinci olarak doğru et ürününden üretilmelidir. Peki ya ne demek doğru et diye soracaksınız. Yani kaynağı belli olan etten bahsediyorum. Et ve yan ürünleri veya türevlerinden değil. Üçüncüsü ise dengeli fosfor, magnezyum ve kalsiyum oranlarına sahip olmalı. Bu oranların yüksek olması durumunda kedinizde böbrek taşı idrar yolu hastalığı gibi çok birçok hastalığın oluşumuna sebebiyet olmaktadır. Dördüncü olarak ise dengeli protein, kimyasal koruyuculardan uzak doğal kuru kedi mamaları tercih edilmelidir.

Kedi maması 15 kg ne kadar gider?

Kediler gelişim evresine göre mama tüketimi yapmaktadır. Ortalama 1.5-2.5 kg olan bir kedi günde 20-30 gram mama tüketirken 2.5-4.5 kg olan kediler 30-50 gram, 4.5-6.5 kg olan kediler ise 50-70 gram mama tüketmelidir. Bu durumda 15 kg kedi maması ortalama 10-11 ay gitmektedir.

Kedi maması fiyatları ne kadar?

2023 yılında Petzzshop.com'da yer alan binlerce konserve - kuru kedi maması çeşidi içerisinde en ucuz kedi maması fiyatı 3 TL iken, en yüksek yaş - kuru kedi maması fiyatı 1.402,50 TL olarak satışa sunuluyor. Hesaplı fiyata satışa sunulan kuru kedi maması markaları ve çeşitlerine göz atmak için buraya tıklayın.

En iyi yavru kedi maması hangisi?

Yavru kedilerin bilinçli ve dengeli beslenmesi oldukça önemli olup her daim kaliteli ve besleyici gıdalar tüketmesi gerekmektedir. 2023 yılının en çok tercih edilen yavru kedi maması markaları arasında Mera, Hills, Orijen, Acana, Proplan, Royal Canin, LaVital ve ND yer alıyor. En iyi yavru kedi maması ve çeşitleri hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayın.

Veterinerler tarafından önerilen en iyi kedi maması hangisidir?

Kediniz genel olarak sağlıklı kalmasını ve vücut gelişimini destekleyen veterinerlerin tercihi e iyi kuru kedi maması markaları arasında Hill's, LaVital, Royal Canin, Acana, N&D, Orijen, Mera ve Pro Plan yer almaktadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
616
74
555
16
26
41
17
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 22
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.