kurumama
 • DOLAR5,31000.27
 • EURO6,01960.33
 • ALTIN229,4830.76
 • BIST102.1290.38

En İyi Korku Filmleri / Tüm Zamanların En Korkutucu 20 Film Önerisi

En İyi Korku Filmleri / Tüm Zamanların En Korkutucu 20 Film Önerisi

En iyi korku filmleri içerisinde hangi filmler yer aldığını merak ediyorsanız bu içerik tam da size göre… En iyi korku filmlerini detaylı olarak inceleyip sizlerin huzuruna sunuyor. İşte, gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri, korku film önerileri...

Haber güncelleme tarihi 20.11.2018 10:49

Korku filmleri sinema sektöründe Komedi Filmleri’nin ardından en çok aranan ve izlenen film türüdür. Bu iki alanda çok fazla film yapılmaktadır ancak gösterime giren her film istenilen seviyeye bir türlü ulaşamamaktadır. En iyi korku filmleri hakkında bir liste yapmaya kalktığımızda o kadar çok zorlandık ki, en iyilerini bulmak için tarih olarak çok geriye gittik. Birçok sitede en iyi korku film önerileri başlıklarına baktığınızda, listelerin ne kadar basit olduğunu görebilirsiniz.

En İyi Filmler, Unutulmaz Filmler ve Film Önerileri sayfasını ziyaret ederek hem en iyi filmler listesine bakabilir hem liste içerisinde yer alan en iyi korku filmlerine göz atabilirsiniz.

EN İYİ KORKU FİLMLERİ, KORKUNÇ GERİLİM FİLM ÖNERİLERİ

Bizler, en korkunç ve en güzel korku film önerilerini oldukça detaylı bir şekilde inceledik. Filmlerin spoiler vermeden kısa hikayelerini anlattık ve aynı zamanda dünya üzerinde sinema sektörünün en baba sitesi olarak bilinen “IMDB Puan“ verileri bir araya getirdik.

İşte, sizler için özenle hazırladığımız dünya üzerinde sinemada yayınlanan herkesin izlerken gerildiği gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri…

20. Kuzuların Sessizliği / The Slience Of The Lambs (1991) IMDb: 8.6

en iyi korku filmleri kuzuların sessizliği

1991 yapımlı ABD yapımlı Kuzuların sessizliği filmi, en iyi korku filmleri listesinde olmazsa olmaz filmlerdendir. Bizlerde korku filmleri önerirken, listede kesinlikle Kuzuların Sessizliği filmi yer almalıdır. Gerilimi doruklara kadar yaşatan filmin konusu; Kurbanların derisini yüzen sapık bir katili ve onun peşinde olan zeki bir FBI ajanını anlatmaktadır. Film, 1992 yılında 7 dalda Oscar Ödülü'ne aday oldu ve en iyi film ve en iyi senaryo uyarlaması dalında ödüle layık görüldü ve gelmiş geçmiş en iyi korku filmleri arasında yer aldı.

Fragman


19. Şeytan / The Exorcist (1973) IMDb: 8.0

en iyi korku filmleri şeytan

En iyi korku filmleri listesinin başına eski yıllardan bir korku filmi ekliyoruz. Şeytan (The Exorcist) 173 yılında vizyona giren ve o dönemden bugüne kadar değerinden hiçbir şey kaybetmeyen bir filmdir. Korku filmi önerileri listesinde yer alan Şeytan’ın konusu; Chris MacNeil , 12 yaşındaki kızı Regan’ın yaşadıklarını anlatmaktadır. Gerilim ve korku filmi alanında oldukça başarılı bir filmdir ve tarihine bakmadan kesinlikle izlenilmesi gereken filmlerdendir.

Fragman


18. Altıncı His / The Sixth Sense (1999) IMDb: 8.1

en iyi korku filmleri altıncı his

En iyi korku filmlerinin bir çoğu ABD yapımıdır ve bu durum hiç tesadüf değildir. Listemizde yer alan diğer korku gerilim filmi önerisi ise Altıncı His filmidir. Filmin konusu; 8 yaşındaki bir çocuğun karanlık güçler tarafından etkisi altına alınmasını anlatmaktadır. Başroldeki çocuk kendisinde normal ötesi bir takım güçlerin var olduğunun farkına varmıştır ve bunların sebebini anlayamadığı gibi çektiği acıları da çocuk psikoloğu Malcolm Crowe'un dışında hiç kimseye anlatamamaktadır. Korku filmleri konusunda açlık çekiyorsanız, Altın His filmini kesinlikle öneriyoruz.

Fragman


17. Kimlik / Identy (2003) IMDb: 7.3

en iyi korku filmleri kimlik

ABD yapımlı bir korku filmi ile daha karşınızdayız. “Korku filmleri hep ABD yapımlı mı?” diyebilirsiniz ancak en iyi korku filmleri maalesef öyle görünüyor… Sıradaki filmimiz Kimlik… Filmde, Şiddetli bir fırtına, birbirine yabancı ve sırlarla dolu on insanı, asabi bir gece müdürünün idaresindeki ıssız bir motelde bir araya gelen insanlar ve bu insanların sırayla ölmesi anlatılır. Gerilimi ve korkuyu son ana kadar yaşatan Kimlik filmini kesinlikle izlemenizi öneririz…

Fragman


16. Carrie / Günah Tohumu (2002) IMDb: 6.0

en iyi korku filmleri günah tohumu

Çekilecek olan bir filmin en iyi korku filmleri listesine girmesi ve korku filmi önerileri arasında yer alması için konusu, oyunculuğu ve müzikleri kadar aynı zamanda efektleri de oldukça başarılı olmalıdır. İşte, bu etkenleri bir arada tutan ve izleyiciye en şekilde yansıtan bir film Günah Tohumu… Filmde; Okulda sınıf arkadaşlarının sürekli alayları evde ise fanatik derecede dinci annesinin psikolojik eziyetleri altında ezilen bir kızın hikayesi anlatılmaktadır. Ama Carrie’nin bir sırrı vardır. Korkunç telekinesi gücü ona bahşedilmiştir.

Fragman


15. Ruhlar Bölgesi / Insidious (2010) IMDb: 7.0

en iyi korku filmleri ruhlar bölgesi

Son yıllarda vizyona giren en iyi korku filmleri arasında gösterilen Ruhlar bölgesi, bir çok sitede korku film önerileri arasında bulunan ve yapımdır. Filmin konusu; Josh (Patrick Wilson) ve Renai (Rose Byrne) üç çocuklarıyla beraber eski bir eve taşınmış ve mutlu bir aile yaşamı sürdürmektedirler. Kaza sonucu küçük çocukları komaya girene kadar... Ancak bundan sonra olaylar başlamaktadır. Eğer yeni dönemde çekilmiş bir korku filmi izlemek isterseniz Ruhlar Bölgesi tam da size göre…

Fragman


14. Evdeki Düşman / Orphan  (2009) IMDb: 7.1

en iyi korku filmleri evdeki düşman

En yeni korku filmleri listesi yapılsa kesinlikle ilk sıra olacak bir yapım. Evde Düşman, korku filmi önerileri listesinde olmazsa olmaz filmlerden bir tanesidir. Filmin konusu; Doğmamış çocuklarının trajik ölümü Kate ve John’u perişan etmiştir. Hayatlarını normale döndürmek için bir çocuk evlât edinmeye karar verirler. Yöredeki bir yetimhanede gittiklerinde Esther adındaki küçük bir kıza adeta çekildiklerini hissederler, ama Esther göründüğü gibi değildir.

Gerilimin doruklarını yaşadığı bu filmi kesinlikle izlemenizi tavsiye ederiz.

Fragman


13. Blair Cadısı / The Blair Witch Project (1999) IMDb: 6.4

en iyi korku filmleri blair cadısı

1940'larda Maryland ormanlarında çok fazla çocuk ortadan kaybolmuştur. Bu garip durumu araştırmak için üç sinema öğrencisi de Blair Witch adıyla bilinen bu efsane için ormanın yolunu tutarlar. Yanlarında bir fotoğraf makenası, bir video kamera ve ses kaydedicisi vardır. Her anı, her konuşmayı ve hareketi kaydederek araştırmaya devam ederler. Ormanda bir takım gariplikler hissedince bu büyük ve korkunç ortamdan hava kararmadan kurtulmak isterler. Sürekli batıya gitmelerine rağmen işaret koydukları yere defalarca geldiklerini gören gençler, günler sonra ormanda kaybolduklarını anlarlar ve ormana ulaşan son güneş ışığı da kaybolup akşam olunca üç öğrenciden bir daha haber alınamaz.

Fragman


12. Cehenneme Bir Adım / The Descent (2005) IMDb: 7.2

en iyi korku filmleri

Altı kız arakadaş keşfettikleri bir mağazara inip korkusuz bir tatil yapmak peşindelerdir. Beklenmedik bir kayanın düşüşü ile çıkış kapısını yitirmişve başka bir çıkış aramak üzere mağaranın derinliklerine doğru yol almaya başlamışlardır. Lairent’i andıran bu mağaradan çıkış yolunu ararken bir anda çok farklı bir canlı formun yaşadığını anlarlar ve onlar için artık korku dolu dakikar başlamıştır.

Ölüm korkusu ile birbirlerine düşmeye başlayan ve bir yandan da bu yaratıklar ile mücadele eden grubun en güçlü kızı Sarah hayatta kalmanın tek yapmaları gerekinin bu yaratıklar kadar acımasız ve vahşi olmak olduğunu anlar.

Fragman


11. Dünyalar Savaşı Zombi / World War Z (2013) IMDb: 7.0

en iyi korku filmleri dünyalar savaşı zombi

Zombi filimlerine yeni bir soluk getiren filimlerin başında gelen Dünyalar Savaşı Zombi Gerry Lane (Bradd Pit) ve ailesinin başından geçenleri konu alıyor. Trafiğin yoğun olduğu bir gün birden büyükbir kaos yaşanır. Arabalar birbirine çarpar, insanlar ortalıkta pervsızca koşuşturmaya başlarlar. Ne olduğunu anlayamayn Lane ailesinde Gerry’inin tek amacı ailesini hayatta tutmaktır. Çok geçmeden insanlığı tehdit eden büyük bir virüs ile karşı karşıya olduklarını anlarlar. Bu durumda en büyük görev eski bir birleşmiş milletler görevlisi olan Gerry’e düşer. Virüsün panzehirini bulmalı, kendisi ve ailesini bu virüsten uzak tutmalıdır.

Fragman


10. 28 Gün Sonra / 28 Days Later (2002) IMDb: 7.6

en iyi korku filmleri 28 gün sonra

Zombi temalı filmlerin başında gelen taraflı tarasız herkesin beğenisi kazanan ‘28 Gün Sonra’ bir damla kan ile bulaşabilen ve saniyeler de yıkıcı bir tahribat yaratan (dönüşen) insanları anlatıyor. Virüs, bulaştığı kişiler de cinnet ve cinayet eğilimine sürüklüyor. 28 gün içinde tüm ülkeyi kasıp kavuran salgın geriye kalan bir avuç insanın hayatta kalmasını ve gelecek yaratma çabasını konu alıyor.

Fragman


9. Halka / The Rıng (2002) IMDb: 7.1

en iyi korku filmleri halka

Bir video kaset düşünün, içinde bir çok farklı görüntü var ve ne mesaj verdiği anlaşılmıyor. Ama bu kasedin bir özelliği var kasedi izledikten sonra telefon çalıyor ve 7 gün içinde öleceğiniz söyleniyor. Dört genç arkadaşın bu kasedi izleyip ölmesi sonucu olayı araştırmaya karar veren gazeteci Rachel kasette ne olduğunu anlamak için izliyor. Artık genç kadın ve çocuğunun da hayatı tehlikeye giriyor. Olayı 7 gün içinde çözmediği takdirde kendisi de ölecek olan Rachel hızlıca araştırmaya ve çözüm bulmaya çalışıyor. Başrolünde Naomi Watts' ın oynadığı film yayınlandığı dönemde çok popüler oldu ve farklı ülkelerde farklı aktörler ile çekildi.

Fragman


8. Ölülerin Şafağı / Dawn Of The Dead (2004) IMDb: 7.3

en iyi korku filmleri ölülerin şafağı

Ana hemşire olarak çalışmaktadır. Mesaisini bitirip eve kocasının yanına döner. Her şey normal seyrinde devam ederken kocası yan komşusu tarafından öldürülür. Ölen kocasının zombi olarak canlandığını gören Ana, mahallede aynı şekilde olan bir çok insan olduğunu görür. Ortalıkta kaos havası hakimdir. Mahalleyi terk eden ve bir alışveriş merkezine ulaşır. Orada kendisi gibi olanlar ile zombilere karşı mücadele etmek durumundadır. Kevin Zegers, Ving Rhames, Sarah Polley, Lindy Booth, Mekhi Phifer gibi isimlerin rol aldığı film gerilimi yüksek olan korku filmleri arasında yerini alıyor.

Fragman


7. 30 Gün Gece / 30 Days Of Nıght (2007) IMDb: 6.5

en iyi korku filmleri 30 gün gece

Kuzey kutup dairesi içinde kalan bir bölgede hayatını devam ettiren insanlar kış geldiğinde 30 gün boyunca gece yaşandığı için daha güneye inerek kışı orada geçiriyorlar. Geride kalan az sayıda insan ise orada kalmaya devam ediyor fakat bu kış durum biraz farklı seyrediyor. Yörenin yabancı misafirleri gecenin gelmesini bekliyor. Geride kalan az sayıda insan, acıkmış vampirlerin saldırısına uğruyor. Kendilerini korumaya alan insanlar saldırılar karşısında kayıp verse de kalan kişiler ile tekrar güneşin doğduğu güne kadar yaşam mücadelesi veriyorlar. Film vampir filmleri arasında farklı bir konumda yer alıyor. Ses efektleriyle oldukça başarılı olan film listemizde kendine yer buluyor.

Fragman


6. Şeytan Çarpması / The Exorcısm Of Emıly Of Emıly Rose (2005) IMDb: 6.7

en iyi korku filmleri şeytan çarpması

Emily adındaki genç kız üniversiteyi kazanır ve yurda yerleşir. Orada başına ilginç olaylar gelir. Yalnız kaldığı bir gün gördüğü halüsilasyonlar sonucu kendinden geçer. Bu rüyalar ve halüsilasyonlar devam eder. Zaman geçtikçe daha sıklaşır ve artık çekilmez bir hal alır. Oradaki kilise rahibinden yardım ister. İçine şeytan kaçtığı yönündeki şüpherini dinleyen rahip yardım teklifini kabul eder fakat şeytan çıkarma ayini yapıldığı sırada Emily dayanamaz ve ölür. Rahip tutuklanır ve olay mahkemeye gider. Rahibin avukatlığını yapan adam bu durumun doğruluğu konusunda şüpheye düşer ve mantığı ile arada kalır. Jennifer Carpenter, Laura Linney, JR Bourne, Tom Wilkinson gibi oyuncuların görev aldığı film bilim, din ve adalet üçgeninde geçiyor.

Fragman


5. Aynalar / Mırrors (2008) IMDb: 6.2

en iyi korku filmleri aynalar

Ben Carson, polislikten emekli olduktan sonra bir markette güvenlik görevlisi olarak iş bulur. Bu market sıradan bir market değildir. Daha önce yangın atlatan markette çalışan herkes feci şekilde yanarak can vermiştir. Yangında her yeri yanan markette sadece aynalar sağlam kurtulmuştur. Ben Carson aynalarda tuhaflık olduğunu anlar. Aynalar onunla ilteişime geçmeye çalışmaktadır. Garip görüntüleri anlamaya çalışan Carson, onu ve ailesini tehdit eden kötü bir ruh ile savaşmak zorunda kalır.

Fragman


4. 13. Cuma / Frıday The 13th (2009) IMDb: 5.6

en iyi korku filmleri 13. cuma

Yıllar önce Camp Crystal Lake isimli kamp alanında esrarengiz cinayetler işlenmiştir. Bu cinayetlerin ardından kamp kapatılmış ve uzunca bir süre kapalı kalmıştır. Cesaretli bir girişimci bu kampı tekrar canlandırıp eski günlerine döndürmeye karar verir. Genç güzel kızları ve yakışıklı erkekleri işe alarak işe başlar. Başlarda her şey güzel gibi görünse de birden yağmur fırtınası çıkmasıyla işler değişir. Fırtına boyunca dış dünyadan soyutlanmak durumunda kalan kampta esrarengiz cinayetler işlenmeye başlar. Belli bir sıraya göre ve oldukça yaratıcı yöntemlerle tek tek işlenen cinayetleri kimin işlediğini anlamaya ve ondan kurtulmaya çalışırlar.Kevin Bacon, Adrienne King, Jeannie Taylor, Ari Lehman ve Betsy Balmer gibi oyuncuların kadrosunda yer aldığı film benzer konulu filmlere göre görsel efektleriyle ve sahne açılarıyla açık ara farkla öne geçmiş, kült filmler arasında yer almıştır.

Fragman


3. Teksas Katliamı / The Texas Chaınsaw Massacre (1974) IMDb: 7.5

en iyi korku filmleri teksas katliamı

Küçük yaşlarda Teksas' da bir travma yaşayan ve ailesini ve arkadaşlarını kaybeden Sally, hayatta kalmayı başarmış ve o bölgeden uzaklaşmıştır. Yıllar sonra gelen haber üzerine büyük annesinden büyük bir miras kaldığını öğrenir. Arkadaşlarını alarak mirasını almaya giden genç kadın mirası hak edebilmek için bazı talimatlara uymak zorundadır. Yolda onlara otostop çeken Darryl de arabaya alarak maceraya dahil ederler. Ev çok büyük zevkle döşenmiş olmasına rağmen bazı bölümlerde ürkütücü bir hava barındırmaktadır. Gençler bölgede psikopatlığı ile bilinen Deri Yüz' ün dikkatini çeker. Bölge şerifi bunu bildiği halde gençleri yem olarak kullanıp bu adamı yakalamak ister fakat işler hesaplandığı gibi gitmez. Filmde Jessica Biel, Mike Vogel, Lauren German, David Dorfman ve Erica Leerhsen karakterlere can veriyor. Filmin konusu yaşanmış gerçek bir olaydan esinlenilerek çekilmiştir.

Fragman


2. Cinnet / The Shınıng (1980) IMDb: 8.4

en iyi korku filmleri cinnet

Jack Torrence isimli adam, Amerika'nın Colorado bölgesindeki Overlook Otel' in kış bakıcılığı işini üstlenir. Kışın boş olan otelde ailesiyle birlikte kalacaktır. Aile otele yerleşince küçük çocukları Danny, otelde sıradışı bazı metefiziksel olayların var olduğunu hisseder. Medyumluk yeteneği olan çocuk otelde yalnız olmadıklarını, geçmişten ve gelecekten gelen ruhların otelde olduğunu ailesine anlatır. Başlarda inanmasalar da ailenin babası Jack tuhaf hareketler sergilemeye başlayınca annesi ona inanır. Jack ruhlar tarafından kontrol edilmeye başlamıştır. Hareketleri normal değildir ve yavaş yavaş aklını kaybederek aileye zarar verecek duruma gelir. Film, Stephen King' in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Jack Nicholson, Tony Burton, Shelley Duvall, Danny Lloyd ve Scatman Crothers filmde yer alan ünlü isimlerdir.

Fragman


1. Diğerleri / The Others (2011) IMDb: 7.6

en iyi korku filmleri diğerleri

New Jersey' de yaşamakta olan Grace, İkinci Dünya Savaşı'nda kocasını kaybetmiş ve iki çocuğu ile birlikte kalmıştır. Çocukların ikisi de güneş ışığına karşı reaksiyon gösteren bir cilt hastalığına sahiptir. Bu yüzden oturduğu evin içeri ışık sızdırmayan kalın perdeleri vardır. Savaşın getirdiği ekonomik zorluklar yüzünden halk sıkıntı çekmektedir. Grace' den yardım istemek için gelen yaşlı bir çifte ve konuşamayan genç bir kıza evde kalacak yer verir. Çocukların hastalığı konusunda uyarır fakat bu kişileri henüz tanımadığı için onlara güvenememektedir. Bir gün Grace' nin kızı Anne, evde Victor adında bir çocuğun onlarla birlikte yaşadığını söyler. Grace buna inanmaz fakat evin etrafını kaplayan garip sis bulutu sonrası kızın söylediğinin doğru olabileceğine dair kanıtlar bulur. Şimdi Grace çocukları, güvenemediği insanalar ve iddia edilen Victor ile evde yaşamaya çalışacaktır. Başrolde Nicole Kidman' ın oynadığı filmde ona Christopher Eccleston, Fionnula Filanagan, Michelle Fairlay ve Eleina Cassdy gibi isimler eşlik ediyor.

Fragman


Önerilen İçerik: Mutlaka İzlemeniz Gereken En İyi 24 Film

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
1
1
1
1
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 8
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  İLGİLİ HABERLER
  BENZER HABERLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
  Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
  kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.