Amatör ve Profesyoneller İçin En İyi 10 Klasik Gitar Markası

Amatör ve Profesyoneller İçin En İyi 10 Klasik Gitar Markası
14.07.202213:59

Gitar çalmaya yeni başladıysanız ve hangi marka gitar alacağınızı bilmiyorsanız veya gitarınızı yenilemek istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz.

Haber güncelleme tarihi 14.07.2022 18:08

Her dönem popülerliğini sürdüren klasik gitar, hemen hemen her arkadaş ortamının vazgeçilmez enstrümanları arasında yer alıyor. Çıkardığı sesle kendisine hayran bırakan gitar, en az altı tele sahip yumuşak tonu ile keyifle şarkı dinletiyor. Diğer gitar türlerine göre en çok tercih edilen ve hemen hemen en çok çalınan müzik aleti olmasıyla bilinen klasik gitar, özellikle akor çalıp şarkı söylemek için en uygun modeller arasında yer alıyor.

Herkes tarafından çokça sevilen klasik gitar alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta ise Ses tablasıdır. Bu bölüm genellikle ladin veya sedir ağacından üretilmektedir. Piyasada farlı marka ve modellerde gitar bulabilmek oldukça kolay olduğundan özellikle amatör kullanıcılar için seçim yapmak çok zordur. Bundan yola çıkarak hazırladığımız içeriğimiz hem amatörler hem de profesyoneller için en iyi gitar markalarından oluşmaktadır.

En İyi Klasik Gitar Listesi

SıraModelPerde Sayısıneoldu Puanı
1Cordoba F7 Paco Flamenko1910/10
2Yamaha C401910/9.8
3Valencia VC2041910/9.8
4Raimundo Estudio 104B1210/9.9
5Barcelona Lc 3900 Cbk1910/9.8
6Garcia LC 3900 BK1910/9.7
7 Midex CG-39XNT1910/9.6
8Jwin CG-38011910/9.7
9Puka R-916C1910/9.7
10Manuel Raymond Mrc275N1910/9.6
Aradığın
 Fiyatları Gör
HepsiBurada 
Fiyatlarını Gör
N11
Fiyatlarını Gör
Trendyol
 Fiyatlarını Gör

10 En İyi Klasik Gitar Tavsiyesi

Çıkardığı sesle herkesi büyüleyen ve farklı duygulara sürükleyen klasik gitar, her zaman en çok tercih edilen enstrümanlar arasında yerini korumaktadır. Bu sebeple birçok marka ve modelde kolayca bulunabilen klasik gitar, zor seçilmektedir. Eğer sizde gitar çalmaya yeni başladıysanız ve hangi marka alacağınızı bilmiyorsanız veya hali hazırda gitar çalıyor fakat yeni gitar almak istiyorsanız yazımıza göz atabilirsiniz. En iyi gitar markalarını bir araya getirdiğimiz bu içeriğimizde hem amatörler hem de profesyoneller için klasik gitar bulmak mümkün.

1. Cordoba F7 Paco Flamenko Gitar

1-900.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

En iyi gitar markalarından biri olan Cordoba, profesyonellerin tercihi oluyor. Cordoba F7 Paco modelinde üst kapak malzemesi Masif Kanada sedirinden, arka ve yanları Hint gül ağacından, klavyesi ise gül ağacından yapılmıştır. 25.6’’ skalaya sahip olan bu gitar, 4mm ve çift yönlü sap çeliğine sahiptir.

Teknik Özellikler
Üst Kapak Ağacı:Masif Kanada Sediri
Arka ve Yanlar:Hint Gül Ağacı
Klavye:Gül Ağacı
Skala:650mm  ( 25.6" )
Sap Çeliği:Çift Yönlü , 4mm
Burgular:Cordoba Black & Gold Floral
Teller:Savarez Cristal Corum High Tension 500CJ
Kılıf:Cordoba Gig Bag

Kullanıcı Yorumları:

👤 A**** F**** Çıkardığı ses harika. Zaten markaya söyleyecek kelimem yok her zaman olduğu gibi mükemmel iş çıkarmış.

👤 T**** Uğur Orta seviyelere yakın amatör biriyim ve kendime profesyonel bir gitar almak istedim. İyi ki hocamı dinleyerek bu modeli tercih etmişim ses harika dokusu bile farklı.

2. Yamaha C40 Klasik Gitar (Natural)

2-837.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Yamaha markası birçok enstrümanda olduğu gibi klasik gitarda da en çok tercih edilen ve her zaman kalitesiyle ön plana çıkan bir markadır. C40 modeli yeni başlayan gençlere ve yeni başlayan yetişkinlere uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. Ses tahtası ladin ağacından yapılan bu gitar, 650 mm uzunluğa sahiptir. Kolayca kavranabilen ve konforlu çalma imkanı sunan bu ürün, yumuşak tonlarıyla kendisine hayran bırakmaktadır.

Teknik Özellikler
Ses Tahtası:Ladin
Arka ve Yanlar:Meranti
Sap:Nato
Klavye - Tuşe:Gül Ağacı
Uzunluk:650 mm (25.59")
Akort Mekanizması:Krom
Gövde Cila:Natural
Sap Cila:Satin

Kullanıcı Yorumları:

👤 G***** A**** Çocuğuma aldım. Gitar çalan biri olarak (klasik ve ritim) başlangıç seviyesi için mükemmel diyebilirim. Yalnız başlangıç seviyesi sizi yanıltmasın bu gitarın kalitesiz gitarlara göre üst seviye olduğunu belirtim. Bu gitar kaliteli gitarlar içinde başlangıç seviyesine sahip. Hafif bir gitar klavyesi kolay bare basması kolay tonu özellikle çok iyi. Çalması keyifli. Pişman etmez.

👤 C********** K********* Başlangıç için ideal. Fabrika tellerinde sorun vardı baslar çok rahatsız edici bicimde cızlıyordu.. güzel bi tel aldım simdi süper ..

3. Valencia VC204 Klasik Gitar

3-800.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Valencia markasının en çok satılan modeli olan VC204, yeni başlayanlar ve orta seviye için oldukça ideal. Ön kapak malzemesi Sitka Sruce ağacı olan gitarın arka kapak ve yanları nato ağacı, sap kısmı ise Japon ağacından üretilmiştir. 19 perde sayısına sahip olan bu gitar, saten mat cilasıyla hem şık görünüyor hem de sesiyle kulakların pasını siliyor.

Teknik Özellikler
Ön kapak (Göğüs):Sitka Spruce ağacı
Arka Kapak & Yanlar:Nato ağacı
Sap:Jabon ağacından üretilmiştir.
Klavye:Karartılmış Maun
Perde Sayısı:19
Ölçek:4/4=650mm (25 5/8")
Eşik Genişliği:4/4 =52mm (2 1/16")

Kullanıcı Yorumları:

👤 V***** İ******* Ses kalitesi ve görüntü açısından çok başarılı bir gitar. Başlangıç ve orta seviyelerde çok rahat kullanılabilir. Sıkıntısız kargo.

👤 B*** K****** Müzik öğretmeniyim. 2. seviye öğrencileri için genelde Valencia gitar öneririm. Yıllardır bu siteden alışveriş yaparım fakat ahlak anlayışı bu kadar yüksek bir satıcıyla nadir karşılaşırsınız. Gitarın tınıları gayet güzel ve yeterli. Paketleme konusunda hassaslar. İlginiz için Teşekkür ediyorum. Tüm yeni başlayan arkadaşlara da sorun yaşamamanız için satıcı arkadaşı tavsiye ediyorum.

4. Raimundo Estudio Serisi Model 104B Klasik Gitar

4-722.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Geleneksel yöntemlerle İspanya’da üretilen Raimundo Estudio Serisi Model 104B Klasik Gitar, profesyoneller için uygundur. Fiyat bakımından amatörler için pahalı gelse de tınısı ve sesi ile kendisine büyülemektedir. Ön kapağı masif sedir ağacından üretilen gitarın, sırt ve yan gövdesi bubinga ağacından elde edilmiştir. 12 perdeli olan gitarın gövde kalınlığı 95 mm, sap kalınlığı ise 61,5 mm’dir.

Teknik Özellikler
Ön Kapak:Masif Sedir
Sırt ve Yan Gövde:Bubinga
12. Perde Seviyesinde Gövde Kalınlığı:95mm
Gövde Bitiminde Kalınlık:100mm
Klavye:Gül ağacı
Sap:Maun
Aksamlar:Nikel

Kullanıcı Yorumları:

👤 H**** S**** Geleneksel yöntemlerle yapıldığı o kadar belli ki fabrika gitarlarına göre tınısı çok farklı. Tavsiye ederim.

👤 B**** E**** İlk defa bu marka gitar aldım. Müzik öğretmeniyim ve ben çok beğendim gitarı.

5. Barcelona Lc 3900 Cbk Cutaway Siyah Klasik Gitar

5-679.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Başlangıç seviyesi için oldukça iyi performans sergileyen bu gitara tam bir fiyat performans ürünü denebilir. Gitarın üst, arka ve yan kısımları ıhlamur ağacından üretilirken sapı akçaağaçtan klavyesi ve köprüsü ise gül ağacından üretilmiştir. Siyah rengiyle şık görünen bu gitar hafifliği sayesinde de kolayca taşınabilmektedir.

Teknik Özellikler
Üst Gövde:Ihlamur ağacı
Arka Kapak ve Yanlar:Ihlamur Ağacı
Sap:Akçaağaç
Renk:Siyah

Kullanıcı Yorumları:

👤 Orhan k******** Gitardan hiç anlamam kızım gitar istediğinde ne alacağımı bilmediğim için değişik illerden üç ayrı müzik öğretmeninden fikir almak için aradığımda hepsi de bana değişik isimler içeren bir liste sundular ve üç listede de Barcelona birinci sıradaydı. Bu ürünü aldım ve kızım çok memnun hele kargo ambalajına bayıldım mücevher paketler gibi paketlemişler.

👤 E**** k** Ben yeni başladım gitara ve çevremdekiler bu fiyata bu kalitede bir ürün aldığıma çok sasırdılar. Perdeleri kaliteli yeni başlayanlar için çok kullanışlı ve sesi de gayet mükemmel geliyor. Belki de ilk olduğu için bana güzel geliyor ama gitar çalan başka arkadaşlarım da onayladılar çok iyi bir gitar.. Yanında çantasını da almayı unutmayın çok iş görüyor..

6. Garcia LC 3900 BK Siyah Klasik Gitar

6-593.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Tam boy gitar modeli olan Garcia LC 3900 Bk; üst, arka ve yan kısımları ıhlamur ağacından üretilmiştir. Kullanıcılar tarafından beğenilen tınısı ile yeni başlayanlar ve orta seviyede olanlar için uygun olan bu ürün, sahip olduğu fiyata göre oldukça kaliteli ve sağlam. Görüntüsüyle de oldukça şık olan bu ürün öğrenciler tarafından sıklıkla tercih edilmektedir.

Teknik Özellikler
Üst Kısım:Ihlamur Ağacı
Arka ve Yanlar:Ihlamur Ağacı
Sap:Akçaağaç
Klavye:Gül ağacı
Teller:Daddario

Kullanıcı Yorumları:

👤 Göksel Ü******* Fiyatına göre çok iyi bir gitar. Tavsiye ederim. Akorları vs kendiniz ayarlarsınız gitar gayet sağlam. Amatörlere çok çok tavsiye ederim.

👤 Adem Ş**** Gitar çalmayı bilmiyorum ses kalitesi ne kadar iyi bir şey diyemeyeceğim ama öğrenmek için aldım kasasında veya herhangi bir yerinde çizik yok paketlenmesi gayet iyi yanında kılıf da olsa daha da iyi olurdu.

7. Midex CG-39XNT Klasik Gitar

7-572.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Gitar çalmaya yeni başlayanlar için bütün ihtiyacını karşılayan set halinde satılan bu ürün, tam boy gitar modelidir. Ön ve arka kapağı ladin ağacından üretilen gitarın kasa tipi kesik kasadır. 39’’ ebatlarında olan bu gitar, çıkardığı ses tonu ve fiyatıyla kullanıcı memnuniyeti yaratmayı başarmıştır.

Teknik Özellikler
Ebat:4/4 İnç: 39’’
Sap Ayarı:Var
Kasa Tipi:Kesik Kasa ( Cutaway)
Renk:Natural
Klavye:Sapeli

Kullanıcı Yorumları:

👤 S**** T**** Çok Şık bir ürün. Kesik kasa olması tercih sebebimdi iyi ki de bu ürünü seçmişim çok memnunum. Klavyesi insanı yormuyor ve çalımı çok rahat gerçekten. Ayrıca sap ayarı bir gitarda olmazsa olmaz bir özelliktir. Sıcak ve soğuk havalarda enstrümanların kolu atabiliyor sap ayarı sayesinde gitarı hayata döndürebiliyorsunuz. Bu üründe sap ayarı özelliği de mevcut olduğu için kriterlerime tam uydu. Almak isteyenlere öneririm.

👤 A** k***** Kesik kasa olması sap ayarlı olması ve yeni başlayanlar için uygun bir gitar olması tercih sebebimdi. Beklediğimden daha kaliteli buldum. Paketleme çok iyiydi paketi zorla açtık :) ürün sapasağlam ulaştı. Emeği geçenlere teşekkür ederim.

8. Jwin CG-3801 Klasik Gitar-Sunburst

8-553.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Başlangıç için uygun ama kaliteli gitar arayanların tercih edebileceği Jwin CG-3801, 38 inç boyutlarında klasik bir gitardır. Gövde, üst ve sap kısmı ıhlamur ağacından üretilen bu ürünün klavyesi ise akçaağaçtan üretilmiştir. Bu sayede oldukça dayanıklı yapısı olan gitar uzun yıllar sorunsuz kullanılabilir.

Teknik Özellikler
Sap:Ihlamur
Klavye:Akçaağaç
Üst Kısım:Ihlamur
Gövde:Ihlamur
Ebat:38’’
Boyut:38x53x9,5 cm

Kullanıcı Yorumları:

👤 A*** Ş***** Fiyatına göre gerçekten kaliteli bir ürün.

👤 E**** Ç**** Başlangıç seviyesindeyim ve ben çok beğendim. Yeni başlayanlara tavsiye ederim.

9. Puka R-916C

9-521.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Kesik kasa gitar modelinden olan Puka R-916C, ahşap işlemeleriyle oldukça şık. Sedir ağacından üretilen kapak kenarlarıyla güzel tınıya sahip olan bu ürün, başlangıç seviyesi için ideal. Ayrıca yanında verilen kılıf ve pena sayesinde kolaylık sağlayan bu gitar, uzun yıllar sorunsuz kullanım imkanı sunuyor.

Teknik Özellikler
Tür:Kesik Kasa
Kapak Kenarları:Sedir Ağacı

Kullanıcı Yorumları:

👤 T**** Y**** Gitar hakkında pek bir fikrim yok fakat kardeşime hediye olarak aldım. Kendisi çok beğendi tavsiye ederim.

👤 O**** M*** başlangıç için gitar arayanlara tavsiye ederim. Sorunsuz şekilde elime ulaştı teşekkürler.

10. Manuel Raymond Gitar Klasik Manuel Raymond Mrc275N

10-570.webp

Aradığın
Fiyatlar
HepsiBurada
Fiyatını Gör
N11
Fiyatını Gör
Trendyol
Fiyatını Gör

Tam bir öğrenci gitarı olan Manuel Raymond, yeni başlayan yetişkinler için idealdir. Ön ve arka kapak kısmı nato ağacından üretilen gitarın sap kısmı ise akçaağaçtan üretilmektedir. Bu sayede hem dayanıklı hem de yumuşak tonlarda tınıya sahip olan bu gitar, görüntüsüyle de oldukça şıktır.

Teknik Özellikler
Ön Kapak:Nato ( Naturel )
Arka Kapak:Nato (Kahve)
Sap:Akça Ağaç
Ebatlar:99X36X8,5 cm

Kullanıcı Yorumları:

👤 A****** E*** Amatör kullanım amaçlı okulda müzik dersi için alınmıştır. Müzikle ilgili bir profesyonelliğimiz olmadığı için ne kadar kaliteli veya iyi ses çıkarıyorla ilgili bir yorum yapamayacağım. Ama iş görüyor bir sıkıntı yaşamadık.

👤 Uğur **** Bu hafta gitar kursuna başlayacağım için sipariş verdim. Benim hoşuma gitti ayrıca kargo güzel paketlenmişti sorunsuz elime ulaştı.


Gitar öğrenmek için hangi gitar tercih edilmeli?

Klasik gitar diğer gitar türlerine göre daha uygun olacaktır. Bunun sebebi ise tellerinin naylondan üretilmesidir. Diğer gitarların telleri eli acıtabildiği gibi klasik gitarda böyle bir sorun yaşanmamaktadır ve yeni başlayanların el egzersizi için rahat kullanabilmesine yardımcı olur.

Klasik gitar seçerken nelere dikkat etmek gerekir?

Klasik gitar almadan önce ilk dikkat etmeniz gereken nokta gitarın boyutudur. Gitar boyutunun vücudunuza göre uygun olması gerekir. Bu sayede daha rahat öğrenebilirsiniz. Bir başka dikkat edilmesi gereken nokta ise gitarın yapıldığı malzeme ve işçiliğidir. Bu noktalar gitarın ses çıkışını ve tınısını etkilediğinden dolayı çok dikkat edilerek alınması gerekir.

Tek başına gitar öğrenmek mümkün mü?

Bu kişinin beceri ve yeteneğine göre değişiklik gösterebilmektedir. Günümüzde internetten video veya anlatımla gitar öğrenmek oldukça kolaylaşmıştır.

Gitar nasıl seçilir?

Eğer kaliteli gitar almak istiyorsanız önce ses tonuna ve tınısına kulak vermeniz gerekir. Eğer bu aşamada beğeninizi topladıysa malzeme kalitesine ve bedeninize olan uyuma bakarak hem kaliteli hem de kendinize uygun gitarı seçmeniz kolaylaşacaktır.

Akustik gitar ve klasik gitar arasındaki farklar neler?

Aralarında bulunan en büyük fark klasik gitar tellerinin naylondan yapılmış olmasıdır. Akustik gitarda ise teller çelikten yapıldığı için parmakları acıtma olasılığı daha yüksektir. Ayrıca ses olarak klasik gitarlar daha yumuşak tonlara sahiptir. Bir diğer fark ise klasik gitarda perde simgeleri bulunmaz. Ayrıca klasik gitar için fazla güç desteği gerekmezken akustik gitarın telleri çelik olduğundan güçlü destek sağlamak gerekir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.