Tüm Zamanların En Çok Okunan 20 Kitap Önerisi, Konusu ve Okur Yorumları

Tüm Zamanların En Çok Okunan 20 Kitap Önerisi, Konusu ve Okur Yorumları
10.11.201912:28

Kitap okumak, insanların zihinlerini açar. Eğer sizlerde okuyucuysanız bu içeriğimiz tam size göre. Tüm zamanların en çok okunan kitaplarının konusu, okur yorumları ve incelemesini sizler için bir araya getirdik. İşte en iyi kitap önerileri...

Haber güncelleme tarihi 22.02.2021 21:57

En İyi Kitap Önerileri

Okumak bir alışkanlıktır, bağımlılıktır, bir kere tadına varan kişi bir daha asla bırakamaz. Kitap okuyan insanlar stresten uzaklaşır, empati kurmayı öğrenir ve hafızasını güçlendirir. Sizlerde bir okuyucuysanız bu kitap önerisi içeriğimize göz atmalısınız. Aşk, psikoloji, tarih ve daha birçok farklı türde yazılmış en sevilen kitapları uygun fiyata satın almak veya incelemek için buraya tıklayın. Sizler için birbirinden farklı güzel kitapları derledik. İşte dünyanın en çok okunan kitap tavsiyeleri;


1. Kedi Beşiği - Kurt Vonnegut

en iyi kitap önerileri

Kurt Vonnegut tarafından yazılmış bir bilim kurgu kitabıdır. 1963 yılında piyasaya sürülen bu kitap 2014 yılının en iyi kitabı seçilmiştir. En çok okunan kitaplar arasında yer alan Kedi Beşiği adlı kitabın konusu Bokononism denen bir din ve Ice Nine adında bir madde vardır. Kitaptaki Bokononism konusu bir din olarak betimlenmektedir. Hikaye bu iki konu çerçevesinde ilerlemektedir.

Kedi Beşiği Konusu

Kedi beşiği anlatıcısı John, Hiroşima'ya atom bombasının atıldığı günü anlatan "Dünyanın Sona Erdiği Gün" adlı bir kitap yazmaya başlamıştır. O zamanlar bir hristiyan olan John, şimdilerde Bokononist dinine inanıyor. Bokononistler, tüm insanlığın Tanrı'nın iradesini bilmeden yerine getiren karases adı verilen takımlar halinde organize edildiğine inanırlar. İşte bu kitapta ilk atom bombasının Hiroşima'ya atıldığı gün Amerikalı şahsiyetlerin ne yaptığını anlatacak.

Kedi Beşiği Kitap Yorumları

👤 Vonnegut'un edebi şöhretini üzerine inşa ettiği ironi ve kara mizahı çok basit bir edebi yapı içinde bu kitabında okurlarına sunuyor. (Burak Ö.)

👤 Çok uzun okuma listemde bekleyen ve indirim sonucu alınan bir kitap. Listeme alma ve okuma nedenim ise tüm okuma listelerinde bu kitabı görmemdi. Çok övgüyle bahsedilen bu kitap (Piyasaya sürüldüğü 1963 yılında en iyi üç kitap arasına girmiştir ve yılın en iyi kitabı seçilmiştir.) yalan yok denilen kadar da çok büyük bir etki yaratmadı bende. Belki de beklentiyi çok fazla yüksek tuttuğum için olabilir. Kesinlikle okuması ve anlaması zor bir kitap baştan söyleyeyim. (insan_okur)


2. Yağsın Yağmur – Paul Bowles

en iyi kitap önerileri

Paul Bowles, Batı ülkesi vatandaşının hiçbir özelliğini bilmeden yabancı bir ülkeye yaptığı geziyi işlemiştir. Yazar tarihten kalma uyuşturucularla tanışır ve yeni yaşamında heyecanlı bir şeyler olması adına farklı işlere kalkışır. Sizde bir kitap önerisi listesi yapıyorsanız bu kitabı da listenize koymanızı öneririz.

Yağsın Yağmur Konusu

Amerika'daki tekdüze hayatını geride bırakan Nelson Dyar, eski bir tanıdığının turizm bürosunda çalışmaya karar verir. Bu niyetle Tanca'ya giden Dyar, şehre ayak bastığı andan itibaren Tanca'nın yer altı dünyasıyla tanışacaktır. 

Yağsın Yağmur Kitap Yorumları

👤 " (…) Havayı yırtan çatırtıyla seni oracıkta çarpan şimşeğin çakışı arasında, sonunun geldiğini de fark ettiğin kısacık bir ân vardır. İşte o kısacık ân, şimdi..." (vaqqas vakur)

👤 Bir ses, "Bekle " der, ama insan çoğu zaman dinlemez, çünkü beklerse gecikebilir. (Larissanur)


3. Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck

en iyi kitap önerileri

Şair bu kitapta farelerin ve insanların hiçbir zaman hayallerine ulaşamadıklarından bahsetmektedir. Psikolojik kitap önerisi arayan okurların bu kitabı kaçırmamaları gerekmektedir.

Fareler ve İnsanlar Konusu

İkili, insanca bir hayat yaşama hayaliyle küçük bir toprak parçası satın almanın düşüncesiyle dostluk, dayanışma ve sevginin önemini sergilemektedir. Yazar John Steinbeck bu kitabında yalnızca insanların ilişkisini anlatmakla kalmaz, aynı zamanda insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de farklı bir bakış açısıyla okura aktarmaktadır. 

Fareler ve İnsanlar Kitap Yorumları

👤 Kitabı henüz bitirdim ve bıraktığı etkiyle kaleme, kağıda sarıldım. Bazı kitaplar vardır tam yüreğinize dokunur ve etkisinden kurtulup, gözünüzden kopup bağımsızlığını ilan eden gözyaşlarınıza engel olamazsınız. Bunun gibi kurgu olduğunu unutturup, böyle hisler yaşatan kitapları seviyorum. (Elif Kimya S.)

👤 Kitabı okudum bitince isminin neden "fareler ve insanlar" olduğuna bir mana veremedim. Ta ki kitabın arkasını çevirip o müthiş sözü okuyana kadar... :) (Mehmet Polat)


4. İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali

en iyi kitap önerileri

Sabahattin Ali bu kitabı 1940 yılında yazmıştır. Biliyoruz ki Sabahattin Ali ülkemizin toplumsal gerçekliğini, insanın iç dünyası üzerinden anlatmayı gerçekten başarabilen yazarlarımızdan biri. İçimizdeki Şeytan adlı romanın olay örgüsünde; Parasızlık, çaresizlik, içinde bulunulan şartlar sayesinde yapılan yanlışlar var.

İçimizdeki Şeytan Konusu

İçimizdeki şeytan adlı romanın konusu; birini delicesine seven ancak daha iyi tanıma fırsatı bulamadan evlenen bu iki gencin anlaşamayarak boşanmasını anlatmaktadır. Hayata bakış tarzları ve kişilikleri birbirinden alakasız olan bu gençler Macide, Ömer ve Bedri.

İçimizdeki Şeytan Kitap Yorumları 

👤 Böyle bir şaheser hakkında ne inceleme ne de yorumda bulunmak haddime bile değil ama içimden geçenleri belirtmek istedim.. Tek söyleyeceğim bu kitabı muhakkak okumalısınız... (Ayhan Güven)

👤 Kitabı bitir bitirmez Franz Kafka'nın "Eğer okuduğumuz bir kitap bizi kafamıza vurulan bir darbe gibi sarsmıyorsa, niye okumaya zahmet edelim ki?" sözü geldi aklıma. Uzun bir süreden sonra bir kitap okuduktan sonra gerçekten de sarsıldığımı fark ettim.  (Hacı Seydaoğlu)


5. Sineklerin Tanrısı – William Golding

en iyi kitap önerileri

Herkesin büyük hayranlıkla okuduğu ve tüm zamanların en çok okunan kitabı William Golding’in yazdığı Sineklerin Tanrısı adlı kitap basım aşamasında birçok sıkıntıyla karşılamıştır ancak basımından sonra Nobel edebiyat ödülü almıştır. Bu kitabın konusu bir adada başlar ve biter. Okul çağındaki çocuklar nükleer saldırı nedeniyle güvenli bir bölgeye götürülürken uçakta yaşanan kaza ile bir adaya düşerler. Makinist ve diğer yetişkinler kazada ölür. Bir başlarına kalan bu küçük çocuklar adada hayat mücadelesi vermeye başlarlar.

Sineklerin Tanrısı Konusu

Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz roman ve şair William Golding'in Sineklerin Tanrısı adlı kitabının konusu; Britanyalı bir grup çocucuğun 2.Dünya Savaşı'nda yaşanan nükleer atam bombası etkisinden korunmak için uçakla taşınmasını anlatmaktadır. İşin en esrarengiz kısmı ise uçak varmak istediği noktaya ulaşamadan ıssız bir adaya düşünce hayatta kalan çocuklar yaşam mücadelesi vermeye başlıyor.

Sineklerin Tanrısı Kitap Yorumları

👤 Yeni yılın ilk okuması böyle güzel bir kitaba denk geldi umarım devamı da böyle olur. Çalıştığım işyerinde düzenlediğimiz okuma grubunda seçilen ilk kitap Sineklerin Tanrısı. Ben bu kitabı uzun zamandır kütüphanemde tutup okunma zamanını bekliyordum, demek ki şimdiymiş zamanı. (Muzaffer Akar)

👤 Kitaba başlar başlamaz, kitabın çocuklar için yazılmış bir eser olduğunu ve sıradan bir yazarın elinde çıktığını düşündüm. Ancak sabırlı bir şekilde okumaya devam edince eserin, George Orwell’in Hayvanlar Çiftliği eserindeki esintileri hissetmeye başladım. Kitabın sonunda sevgili Mine Urgan’ın Harika çıkarımlarıyla, bu eserin yalnızca bir edebi yazın olmadığını, aslında insani duygularımızın yazıya dökülmüş gerçekleri olduğunu farkettim. (Bilal Kavak)


6. Dönüşüm – Franz Kafka

en iyi kitap önerileri

Kitapta toplam 6 karakter vardır. Bir sabah böcek olarak uyanan gençle hikaye başlayıp kısa süre sonra ölmesiyle son buluyor. Sizlerde klasik kitabı okuruysanız Dönüşüm’ü mutlaka listenize almanızı öneririz.

Dönüşüm Kitap Konusu

Dönüşüm kitabının konusu; hayatını pazarlamacılık yaparak geçiren Gregor Samsa'nın bir sabah uyandığından böceğe dönüşmesi ve hayatının geri kalanını bu şekilde geçirmeye çalışmasını anlatmaktadır. Yeni hayatına bir şekilde adapte olmayı başaran Gregor Samsa'nın ailesi de bu duruma alışmak zorundadır. 

Dönüşüm Kitap Yorumları

👤 Orjinal adı "die verwandlung" olan Dönüşüm Franz Kafka'nın en çok okunan eseridir. Gregor Samsa adlı karakterle böcek metaforu üzerinden mesaj vermeye çalışır yazar bizlere. Sayfa sayısı az olmasına rağmen içerdiği muhteva itibariyle güzel bir kitaptır. (Tuco Polis)

👤 Franz Kafka'nın; böcek metaforu üzerinden, ana akımından ayrılana karşı, toplumun duyduğu hoşgörüsüzlüğü, dışlanmışlığı vurgulayan, herkes gibi olmak istemeyenlerin yaşadığı trajediyi anlatan, farklılıklara duyulan tahammülsüzlüğü gözler önüne seren şahane bir eseri. Herkesin okuması, kütüphanesinde bulundurması ve önermesi gereken bir klasik. (Sadettin Tanık)


7. Veronika Ölmek İstiyor – Paulo Coelho

en iyi kitap önerileri

Hikaye Veronika’nın geçtiği zorlu süreçleri anlatmaktadır. Veronika ilgi odağı, güzel bir kızdır. Fakat iç dünyasında o kadar amaçsız ve yalnızdır ki ölmeye karar verir. Ancak istediği olmaz ve gözlerini bir akıl hastanesinde açar.

Veronika Ölmek İstiyor Konusu

Veronika Ölmek İstiyor kitap konusu; renkli bir yaşam süren, her istediğini elde edebilen ve her daim yakışıklı erkeklerle gezip dolaşan Veronika mutsuz bir kadındır. Hayatında bir şeylerin eksikliğini hisseden baş kahraman, başarız bir intihar girişiminin ardından kendini bir akıl hastanesinde bulacaktır. Ayrıca çok kısa bir ömrü kaldığını duymasına ramak kalmıştır.

Veronika Ölmek İstiyor Kitap Yorumları

👤 Okuduğum ikinci Paulo Coelho kitabı ve bir birinden zıt iki kitap, çok yönlü bir yazar olduğunu düşünüyorum. (Szweig)

👤 Yazarın okuduğum ikinci kitabi. Bir çırpıda okuyup bitmesini istemeyeceğiniz muhteşem bir kitap. Hayatta yaşama sevinci kalmayan hayata bağlamaya bir sebep arayan kişilerin okuması gereken kitap... (Yakut76)


8. City of Girls - Elizabeth Gilbert

en iyi kitap önerileri

City of Girls, kadın cinselliğine tepki göstermek amacıyla yazılmıştır. Ayrıca bu kitap gerçek sevginin öz niteliklerini araştırmaktadır. Elizabeth, yaptığı açıklamada "City of Girls, başka hiçbir şeye benzemeyen bir aşk hikayesidir" dedi.

City of Girls Konusu

City of Girls konusu; kadın cinselliğine gösterilen tepkiyi anlatmaktadır. Tüm bunların yanı sıra kitapta gerçek sevginin öz niteliklerini araştıran Elizabeth, "City of Girls, başka hiçbir şeye benzemeyen bir aşk hikayesidir" diyor.

City of Girls Kitap Yorumları

👤 Harika bir kitap. Herkesin okumasını tavsiye diyorum. (Ezgi88)

👤 Bana sorarsanız bu kitap Elizabeth'in en eşsiz, en muazzam en sıra dışa işlerinden bir tanesi. Hiç bitmesini istemedim kitabım. (Osman_HG)


9. Mrs. Everything: A Novel - Jennifer Weiner

en iyi kitap önerileri

Altmış beş yıl süren Jo ve Bethie Kaufman'ın hikayesi 1951'de başlamıştır. Bu kitap büyük acıları çeken birisinin hareketli hayatını anlatmaktadır.

Mrs. Everything: A Novel Konusu

Her şey, iki kız kardeş olan Jo ve Bethie'nin, 1950'lerden günümüze, hızla gelişen bir dünyada yerlerini bulmak ve kendilerine karşı dürüst olmak için mücadele ederken yaşamlarının keşfedilmesini anlatmaktadır. Kitap aynı zamanda cinsel saldırı, kürtaj, bir aile üyesinin ölümü, yeme bozuklukları ve aynı cinsiyetten ilişkiler de dahil olmak üzere birçok konuyu kapsıyor.

Mrs. Everything: A Novel Kitap Yorumları

👤 Tek kelimeyle bayıldım. Kitap beni içine aldı ve bırakmadı. (Zehra Ortun)

👤 Bu eseri her vatandaşın okuması gerek. Farklı bir bakış açısı elsiz bir kurgu arıyorsanız kesinlikle el atmalısınız. (Giray Iğdır)


10. The Night Tiger - Yangsze Choo

en iyi kitap önerileri

Bu kitap 1930'lu yıllarda Malezya'nın güzel yemeklerine ve kültürlerine alışmak için çabalayan bir kimsenin hayatını anlatmaktadır.

The Night Tiger Konusu

The Night Tiger kitap konusu; bir dans salonu kızı ve kaplana dönüşen erkekler hakkındaki eski bir Çin hurafesine kaderleri karışan yetim bir çocuğu anlatmaktadır. 11 yaşındaki Ren'in efendisi öldüğünde, Çinli uşağından son bir ricada bulunur: Ren'in, yıllar önce bir kazada kaybolan, kesik parmağını bulması ve onu bedeniyle yeniden birleştirmesi.

The Night Tiger Kitap Yorumları

👤 Okurun olgunluk düzeyine göre anlam çıkarabileceği eşsiz bir eser. (Ümit Genli)

👤 İngilizce olarak satın aldığım bu kitap beni bambaşka dünyalara götürdü. Kesinlikle okunmalı. (Ayşe Uzun)


11. Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar

en iyi kitap önerileri

Bu kitapta muazzam bir dil zenginliği bekliyor okuru. Hikayenin içerisinde olan her karakter birbirinden ilginç olaylar yaşanmaktadır. Bu kitabın olay örgüsünde karakterlerin başına gelen durumlar sürüklenmektedir.

Puslu Kıtalar Atlası Konusu

Puslu Kıtalar Atlası konusu; hayatını kurtaran kitabın çevirisi yaptırmak için İstanbul'a gelen korsan Arap İhsan Efendi, yanında getirdiği Alibaz isimli çocuğu yeğeni Uzun İhsan Efendi'yi emanet eder. Hayal gücünü yoğurup, kelimelerin adeta dans ettiği bu Türk romanın konusu hakkında daha fazla bilgi için muhakkak okunması gerektiğini söylemek istiyoruz. 

Puslu Kıtalar Atlası Kitap Yorumları

👤 Tarih ve felsefenin iç içe olduğu kurgusu müthiş düşünülmüş bir fantastik roman. ( Murat Sezgin)

👤 İlk defa İhsan Oktay Anar okudum ve yazarın üslubunu ve kitabın kurgunu beğendim.Daha ilk sayfalarda yazarın ustalığı belli oluyordu.(Kağan Kalava)


12. Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini

en iyi kitap önerileri

Khaled Hosseini'nin dostluk üzerine yazdığı oldukça fazla duygusal ögeler içeren Uçurtma Avcısı, Afganistan'da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta annesini kaybeden ve babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir'in hikayesi anlatılmaktadır.

Uçurtma Avcısı Konusu

Arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedelini konu eden Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve eşsiz düzelliğe sahip sahip toprakların adım adım yok edilişini gözler önüne seriyor. 

Uçurtma Avcısı Kitap Yorumları

👤 Uzun zamandır hiçbir kitap beni böylesine etkilememişti. Böylesine içime dokunmamıştı. Bütün acıları kalbimde hissettirmemişti. En çok Emir'e kızdım, en çok Hasan'a üzüldüm. Sayfaları çevirdikçe kızdıklarım değişti, üzüldüklerim çoğaldı. Hangi taraftan bakacağımı, kimi haklı göreceğimi, kimi haksız bulacağımı şaşırdım. Her sayfası farklı dokundu yüreğime.. (Pskdanadayi)

👤 Yalanın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatıyor.İnsanı anlatıyor.Sevmenin ne kadar değerli olduğunu,korkunun ne kadar kötü bir şey olduğunu, insanların sınıf ayırt etmemezi tamamen güzel bir şekilde gösteriyor.Kesinlikle okuyun tek okunuşta okunacak bir kitaptır. (O_mercan)


13. Genç Werther’in Acıları – Johann Wolfgang von Goethe

en iyi kitap önerileri

Goethe 1774 yılında kendi hayatından esinlenerek yazdığı bu kitabı listenize yazmanızı öneririz. Kitap, Werther’in hayali arkadaşı Willhelm’e yazdığı mektuplardan oluşmaktadır.

Genç Werther’in Acıları Konusu

Johann Wolfgang von Goethe'nin kaleme aldığı "Genç Werther’in Acıları" kitabı konusu; daha 25 yaşında genç bir avukatın Wetzler Mahkemesi'nde birlikte çalıştığı arkadaşının nişanlısı Charlotte Buff'a aşık olması ve bu karşılıksız aşkın karmaşasını anlatmaktadır. 

Genç Werther’in Acıları Kitap Yorumları

👤 Bu kitap, depresyonda olan, hayattan vazgeçmiş, yani kalbi manen hasta olanların okumaması gereken bir kitaptır, en azından iyileşinceye kadar.. Böyle düşünme sebebim arka kapağında yazan -ki kitap bitene kadar dikkatimi çekip okumamıştım bile- şu ifadedir: "Roman piyasaya çıktıktan sonra birçok intihar vakası ile karşılaşılmıştır. (Ahizerr)

👤 Genç werther'in acıları... İnce bir kitap olmasına rağmen hemen bitmiyor. Sindire sindire okumak, üzerinde düşünmek gerekiyor. Yeni bittiğinden hala daha sindirebildiğimi düşünmüyorum. (Turuncgil Elif)


14. Aşk - Elif Şafak

en iyi kitap önerileri

Eserleri 30'dan fazla dile çevrilen dünyaca ünlü Türk yazar Elif Şafak'ın tasavvuf felsefesinden yola çıkarak kaleme aldığı aşk romanıdır. Eser, Ella Rubinntain adında olgun bir ev kadınının okuduğu bir tasavvuf kitabından sonra yaşamında gerçekleşen değişimlerini ele alıyor.

Aşk Kitap Konusu

Türk edebiyat tarihinin en kısa zamanda en çok satan edebi eseri olan Elif Şafak Aşk kitap konusu; bugünle geçmiş arasında gidip gelerek Mevlana ile Şems'in arasında ki aşkı farklı açılardan ele alıyor.

Aşk Kitap Yorumları

👤 Bir kitabi, 1 ayda bitirerek kendi kişisel rekorumu kırdım evet... Bu kitaba 3.'ye para veriyorum. İlki benden okumaya daha cok hevesli birine ödünç verildi geri gelmedi, ikincisini yine seneler evvel aldim bi kaç sayfa okudum ve Altinoluk plajlarinda hacilattim veya unuttum akibeti hakkinda hic bi bilgim yok. Elimde bulunan 3.yü bitirebilmenin hakli gururunu yasiyorum. (Sılaes)

👤 Şems ile Mevlana'nın iki bedende bir ruh oluşunu , ölümsüz dostluklarını bir de bu kitaptan dinledim.Hemen idrak edemeyeceğim bir çok hayırlar katmış olduğuna inanıyorum ama aynı zamanda okurken kendi düşünceme ters gelen yerlerde mevcut.Aşkın gözyaşları Şems'i okumuş birisi olarak şöyle ufak bir kıyaslama yaparsak sevgili dostlarım , Aşkın gözyaşları kurumuş toprağa sağanak bir yağmur ise "Aşk" adlı eser yanında çise kalır kendi kalbimce. (Nasri)


15. Empati - Adam Fawer

en iyi kitap önerileri

Empati, dünyanın en çok satan kitaplarından biri olan Olasılıksız’ın yazarı Adam Fawer'ın ikinci kitabıdır. İnsanoğlunun empati duygusundan yola çıkılarak kaleme alınmış olan kitap, merak uyandırıcı ve sürükleyici kurgusu ile oldukça popülerdir.

Empati Konusu

En iyi roman kategorisinde çok sayıda ödül kazanan Olasılıksız kitabının da yazarı Adam Fawer, bu kez de Empati adlı romanında psişik güçlere sahip insanların başından geçenleri konu etmektedir. Bu kişiler harfleri renk olarak görebildikleri gibi müzik olarak da hissedebilmektedir. 

Empati Kitap Yorumları

👤 Kitabın kapağında aynen şöyle yazıyor: Olasılıksız'ın yazarı Adam Fawer'dan. Ve kitap ilerleyiş tekniği bakımından Olasılıksız ile neredeyse aynı. Başlangıçta birçok karakter var, bu karakterlerin başına ilginç şeyler geliyor. Hikaye ilerledikçe karakterlerin hayatı kesişmeye başlarken heyecanın dozajı da gittikçe artıyor ve kitabın sonunda müthiş bir son sizi bekliyor. Adam Fawer okuyucularını şaşırtmayı seven ve bunu başarabilen bir yazar. (Yasin Yalçın)

👤 Kitap o kadar etkileyici ki ilk baslarda konuyu anlamak zor ama insanin degisimi okuyucuya verilen hissiyat muthis okumanizi tavsiye ederim "ADAM FAWER" (Busra Kucuk)


16. Once More We Saw Stars: A Memoir - Jayson Greene

en iyi kitap önerileri

Herkesin hayranlıkla okuyacağı aynı zamanda tüm zamanların en çok satan kitapları arasında yer alan bu kitap trajedi konulu bir kitaptır. Küçük bir kızın kötü hayatını ve ölüm sebebini anlatmaktadır.

Once More We Saw Stars: A Memoir Konusu

İki yaşındaki Greta Greene, Manhattan'ın Yukarı Batı Yakası'ndaki bir parkta bankta büyükannesiyle otururken, bir pencere pervazından bir tuğla kırılarak talihsiz bir durum yaşıyor. Kitap bu noktada okuyucuyu hayal edilemez olana götürüyor.

Once More We Saw Stars: A Memoir Kitap Yorumları

👤 İnanılmaz derecede hareketli ve aynı zamanda moral verici bir kitap. (Meral Gümüş)

👤 Bu kitabın ilk yarısı beni ağlattı. Bana yakın birini hiç kaybetmediğim için, ikinci yarısını kederlerinin çok ilginç, ezici ve umutlu buldum. (Ezgi Arıcan)


17. 1984 - George Orwell

en iyi kitap önerileri

Herkesin hayranlıkla okuyacağı aynı zamanda tüm zamanların en çok satan kitapları arasında yer alan George Orwell'in Bin Dokuz Yüz Seksen Dört isimli kitabı bireyselliğin yok edildiği, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü, zihnin kontrol altına alındığı bir dünya düzeni yansıtmaktadır.

1984 Konusu

George Orwell'in muhteşem kült eseri 1984 kitap konusu; günümüz siyasetinin baskısı, toplumdaki adaletsizlik, tek tip insan modeli istenmesi ksıacası toplum üzerinde bireyselliğin yok edilmesi ve zihin kavramı gibi temel konuları ele almaktadır. 

1984 Kitap Yorumları

👤 George Orwell ın hayvan çiftliğin kitabını okuduğumda dünya çapında savunulucak görüşlerinin varlığı beni çok etkilemişti. Bu kitaba başlarken de yazarın kalemini ve görüşünü kendimde bulabileceğimin huzuruyla başladım ve çok etkilendim. Kesinlikle okunması gereken bir kitabı. Dünya görüşü ve var olan insan ilişkilerini çok güzel, detaylı ve sürükleyici bir şekilde okura aktarıyor. (Merve Ay)

👤 Distopya romanlarının belki de en güzeli. Kitabı okurken her sayfasında ayrı düşüncelerle sürükledim . Ne kadar da okunulası bir kitap . Kitabı incelemekten ziyade şiddetle tavsiye ediyorum. (Zeynep)


18. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı - Stephen R. Covey

en iyi kitap önerileri

Kişisel, mesleki ve ailevi sorunların çözümünde ilke merkezli bir yaklaşım benimseyen Stephen R. Covey, çarpıcı örneklerden yola çıkarak, aşama aşama, dürüst, uyumlu, huzurlu, başarılı bir yaşam için değişimine ayak uydurmamızı sağlayan alışkanlıkları belirleyerek değişimin yarattığı fırsatlardan yararlanabilmek için gerekli olan yollarını gösteriyor.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Konusu

Stephen Covey'in 1989 yılında yayımladığı Etkili İnsanların 7 alışkanlığı adlı kitabın konusu; karakter etiği, paradigmanın gücü, gelişim ve değişim ilkeleri gibi konular üzerinde durmaktadır. Kitap söz konusu 7 alışkanlığın yaşama nasıl bir etkisi olduğunu ve köklü bir deiğişimin ipuçlarını okura aktarmaktadır. 

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Kitap Yorumları

👤 Psikolog bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine aldım ve devamlı açıp okuduğum ve kendini özleten, aratan bir kitap. (Dilara Çitil)

👤 Yazarın hayata dair önemli tespitlerinden oluşan güzel basliklari konu alan kitap.kişisel gelisim ve hayatini düzenleme aşamasında faydalinabilecek bir kitap tavsiye ederim. (Ayşe Ayşe)


19. The Unwinding of the Miracle: A Memoir of Life, Death, and Everything That Comes After - Julie Yip-Williams

en iyi kitap önerileri

Ölümcül bir hastalıkla mücadele eden bir kişinin hayatını anlatmaktadır. Aile ABD'ye kaçtıktan sonra orada hasta kişinin ameliyat olması ve 37 yaşında ise kolon kanseri teşhisi konmasını anlatan bir kitaptır.

The Unwinding of the Miracle Konusu

Ölümcül bir teşhisle karşı karşıya kalan genç bir anne olan Julie Yip-Williams, eşi benzeri olmayan hikayesini yazmaya başladı. Daha 37 yaşında kolon kanseri teşhisi konulan genç anne, hayatta kalanlar için güçlü bir öğüt veriyor. 

The Unwinding of the Miracle Kitap Yorumları

👤 Orjinal dilinde okuduğum ve her sayfasında beni büyülemeyi başaran muhteşem bir Julie Yip-Williams eseri. (Barış Ocaklı)

👤 Kitabı ilk elime aldığımda seveceğimi hissetmiştim. Neredense bir haftada okudum ve bitirdim. Harika bir eser. (Banu Zorel)


20. Cari Mora - Thomas Harris

En İyi Kitap Önerileri

Herkesin hayranlıkla okuyacağı aynı zamanda tüm zamanların en çok satan kitapları arasında yer alan Cari Mora, Kolombiya ile Amerika arasındaki savaşı anlatan bir kitaptır. Eğer sizde aksiyon tarzı kitaplar seviyorsanız kesinlikle bu kitabı da kütüphanenize almalısınız.

Cari Mora Konusu

Kuzuların Sesizliği ve Hannibal Lecter gibi usta eserlerin sahibi Thomas Harris, Cari Mora kitabında kötülük, açgözlülük ve karanlık tutkuların sonuçlarını konu etmektedir. Pablo Escobar’ın Miami kıyısındaki malikânesinin altına saklanmış kilolarca altın ve 25 milyon dolar değerindeki bu hazinenin peşine düşen bir grup acımasız...

Cari Mora Kitap Yorumları

👤 Kuzuların sessizliği ve Hannibal’ı yazan bir adamdan bu kadar kötüsü asla beklenemezdi. O kadar acele yazılmış izlenimi verdi ki anlatamam. Normalde en az 500 sayfada yazılması gereken kitabı 239 sayfada bitirmiş. Sanki bir yere yetişecekmiş gibi. Olaylar hızlı geçiyor ki hiçbir şey anlamıyorsunuz. Hiç beğenmedim. İnanılmaz sıradan, basit, polisiye okuyan herkesin yazabileceği bir kitap.. (ilkerbiyikli)

👤 Hannibal dan sonra okudum bu kitapta gayet guzel. (Ens9)

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
216
363
112
13
13
18
300
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 6
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.