Mutlaka Okunması Gereken En İyi 15 Kitap Önerisi

Mutlaka Okunması Gereken En İyi 15 Kitap Önerisi
10.11.201912:28

Tüm zamanların en çok okunan kitaplarının konusu, okur yorumları ve incelemesini sizler için bir araya getirdik. En iyi kitap listesi bu yazımızda.

Haber güncelleme tarihi 01.09.2023 11:15

Kitap Önerileri

Okumak bir alışkanlıktır, bağımlılıktır, bir kere tadına varan kişi bir daha asla bırakamaz. Kitap okuyan insanlar stresten uzaklaşır, empati kurmayı öğrenir ve hafızasını güçlendirir. Sizlerde bir okuyucuysanız bu kitap önerisi içeriğimize göz atmalısınız.

Aşk, psikoloji, tarih ve daha birçok farklı türde yazılmış en sevilen kitapları uygun fiyata satın almak veya incelemek için içeriği okumaya devam edin. Sizler için birbirinden farklı güzel kitapları derledik.

Kitaplar hakkında merak ettiğiniz soruların cevaplarının yer aldığı içerik, kitap okuma alışkanlığı kazanmak istiyorsanız veya kitap kurduysanız ve hala okumadığınız klasikler varsa size çok yardımcı olacak.

En İyi Kitap Listesi

SıraÜrünlerTürneoldu Puanı
1Kedi BeşiğiRoman10/9.8
2Yağsın YağmurRoman10/9.7
3Fareler ve İnsanlarHikaye10/9.8
4İçimizdeki ŞeytanRoman10/9.8
5Sineklerin TanrısıPsikoloji10/9.7
6DönüşümFantastik Kurgu10/9.9
7Veronika Ölmek İstiyorRoman10/9.6
8Puslu Kıtalar AtlasıKurgu10/9.9
9Uçurtma AvcısıRoman10/9.8
10Genç Werther’in AcılarıMektup Roman10/9.5
11AşkEdebi Kurgu10/9.7
12Empati - Adam FawerGizem10/9.8
131984 - George OrwellBilim Kurgu10/9.9
14Etkili İnsanların 7 AlışkanlığıKişisel Gelişim10/9.6
15Cari MoraPolisiye10/9.7
Amazon
Fiyatlarını Gör
Kitap
Önerileri
N11
Fiyatlarını Gör
Aradığın
Fiyatları Gör

En İyi 15 Kitap Tavsiyesi

İçeriğiyle sizi kendine hayran bırakacak en iyi kitap tavsiyelerini listeledik. Okuduğunuzda etkisi altına gireceğiniz kitap önerilerine mutlaka göz atmalısınız.

İşte en iyi kitap önerileri:

1. Kedi Beşiği - Kurt Vonnegut

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Kurt Beşiği
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Kurt Vonnegut tarafından yazılmış bir bilim kurgu kitabıdır. 1963 yılında piyasaya sürülen bu kitap 2014 yılının en iyi kitabı seçilmiştir. En çok okunan kitaplar arasında yer alan Kedi Beşiği adlı kitabın konusu Bokononism denen bir din ve Ice Nine adında bir madde vardır. Kitaptaki Bokononism konusu bir din olarak betimlenmektedir. Hikaye bu iki konu çerçevesinde ilerlemektedir.

Kedi Beşiği Konusu:

Kedi beşiği anlatıcısı John, Hiroşima'ya atom bombasının atıldığı günü anlatan "Dünyanın Sona Erdiği Gün" adlı bir kitap yazmaya başlamıştır. O zamanlar bir hristiyan olan John, şimdilerde Bokononist dinine inanıyor. Bokononistler, tüm insanlığın Tanrı'nın iradesini bilmeden yerine getiren karases adı verilen takımlar halinde organize edildiğine inanırlar. İşte bu kitapta ilk atom bombasının Hiroşima'ya atıldığı gün Amerikalı şahsiyetlerin ne yaptığını anlatacak.

Okuyucu Yorumları

👤 Vonnegut'un edebi şöhretini üzerine inşa ettiği ironi ve kara mizahı çok basit bir edebi yapı içinde bu kitabında okurlarına sunuyor. Burak Ö**

👤 Çok uzun okuma listemde bekleyen ve indirim sonucu alınan bir kitap. Listeme alma ve okuma nedenim ise tüm okuma listelerinde bu kitabı görmemdi. Kesinlikle okuması ve anlaması zor bir kitap baştan söyleyeyim. İ** O**

2. Yağsın Yağmur – Paul Bowles

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Yağsın Yağmur
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Paul Bowles, Batı ülkesi vatandaşının hiçbir özelliğini bilmeden yabancı bir ülkeye yaptığı geziyi işlemiştir. Yazar tarihten kalma uyuşturucularla tanışır ve yeni yaşamında heyecanlı bir şeyler olması adına farklı işlere kalkışır. Sizde bir kitap önerisi listesi yapıyorsanız bu kitabı da listenize koymanızı öneririz.

Yağsın Yağmur Konusu:

Amerika'daki tekdüze hayatını geride bırakan Nelson Dyar, eski bir tanıdığının turizm bürosunda çalışmaya karar verir. Bu niyetle Tanca'ya giden Dyar, şehre ayak bastığı andan itibaren Tanca'nın yer altı dünyasıyla tanışacaktır.

Okuyucu Yorumları

👤 "Havayı yırtan çatırtıyla seni oracıkta çarpan şimşeğin çakışı arasında, sonunun geldiğini de fark ettiğin kısacık bir ân vardır. İşte o kısacık ân, şimdi..." Harika, kesinlikle tavsiye ederim. V** V**

👤 Bir ses, "Bekle " der, ama insan çoğu zaman dinlemez, çünkü beklerse gecikebilir. L** N**

3. Fareler ve İnsanlar – John Steinbeck

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Fareler ve İnsanlar
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Şair bu kitapta farelerin ve insanların hiçbir zaman hayallerine ulaşamadıklarından bahsetmektedir. Psikolojik kitap önerisi arayan okurların bu kitabı kaçırmamaları gerekmektedir.

Fareler ve İnsanlar Konusu:

İkili, insanca bir hayat yaşama hayaliyle küçük bir toprak parçası satın almanın düşüncesiyle dostluk, dayanışma ve sevginin önemini sergilemektedir. Yazar John Steinbeck bu kitabında yalnızca insanların ilişkisini anlatmakla kalmaz, aynı zamanda insanın doğayla ve toplumla kurduğu ilişkileri de farklı bir bakış açısıyla okura aktarmaktadır.

Okuyucu Yorumları

👤 Kitabı henüz bitirdim ve bıraktığı etkiyle kaleme, kağıda sarıldım. Bazı kitaplar vardır tam yüreğinize dokunur ve etkisinden kurtulup, gözünüzden kopup bağımsızlığını ilan eden gözyaşlarınıza engel olamazsınız. Bunun gibi kurgu olduğunu unutturup, böyle hisler yaşatan kitapları seviyorum. Elif K**

👤 Kitabı okudum bitince isminin neden "fareler ve insanlar" olduğuna bir mana veremedim. Ta ki kitabın arkasını çevirip o müthiş sözü okuyana kadar... :) Mehmet P**

4. İçimizdeki Şeytan – Sabahattin Ali

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
İçimizdeki Şeytan
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Sabahattin Ali bu kitabı 1940 yılında yazmıştır. Biliyoruz ki Sabahattin Ali ülkemizin toplumsal gerçekliğini, insanın iç dünyası üzerinden anlatmayı gerçekten başarabilen yazarlarımızdan biri. İçimizdeki Şeytan adlı romanın olay örgüsünde; Parasızlık, çaresizlik, içinde bulunulan şartlar sayesinde yapılan yanlışlar var.

İçimizdeki Şeytan Konusu:

İçimizdeki şeytan adlı romanın konusu; birini delicesine seven ancak daha iyi tanıma fırsatı bulamadan evlenen bu iki gencin anlaşamayarak boşanmasını anlatmaktadır. Hayata bakış tarzları ve kişilikleri birbirinden alakasız olan bu gençler Macide, Ömer ve Bedri.

Okuyucu Yorumları

👤 Böyle bir şaheser hakkında ne inceleme ne de yorumda bulunmak haddime bile değil ama içimden geçenleri belirtmek istedim.. Tek söyleyeceğim bu kitabı muhakkak okumalısınız... Ayhan G**

👤 Kitabı bitir bitirmez Franz Kafka'nın "Eğer okuduğumuz bir kitap bizi kafamıza vurulan bir darbe gibi sarsmıyorsa, niye okumaya zahmet edelim ki?" sözü geldi aklıma. Uzun bir süreden sonra bir kitap okuduktan sonra gerçekten de sarsıldığımı fark ettim. Hacı S**

5. Sineklerin Tanrısı – William Golding

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Sineklerin Tanrısı
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Herkesin büyük hayranlıkla okuduğu ve tüm zamanların en çok okunan kitabı William Golding’in yazdığı Sineklerin Tanrısı adlı kitap basım aşamasında birçok sıkıntıyla karşılamıştır ancak basımından sonra Nobel edebiyat ödülü almıştır. Bu kitabın konusu bir adada başlar ve biter. Okul çağındaki çocuklar nükleer saldırı nedeniyle güvenli bir bölgeye götürülürken uçakta yaşanan kaza ile bir adaya düşerler. Makinist ve diğer yetişkinler kazada ölür. Bir başlarına kalan bu küçük çocuklar adada hayat mücadelesi vermeye başlarlar.

Sineklerin Tanrısı Konusu:

Nobel Edebiyat Ödüllü İngiliz roman ve şair William Golding'in Sineklerin Tanrısı adlı kitabının konusu; Britanyalı bir grup çocucuğun 2.Dünya Savaşı'nda yaşanan nükleer atam bombası etkisinden korunmak için uçakla taşınmasını anlatmaktadır. İşin en esrarengiz kısmı ise uçak varmak istediği noktaya ulaşamadan ıssız bir adaya düşünce hayatta kalan çocuklar yaşam mücadelesi vermeye başlıyor.

Okuyucu Yorumları

👤 Yeni yılın ilk okuması böyle güzel bir kitaba denk geldi umarım devamı da böyle olur. Çalıştığım işyerinde düzenlediğimiz okuma grubunda seçilen ilk kitap Sineklerin Tanrısı. Ben bu kitabı uzun zamandır kütüphanemde tutup okunma zamanını bekliyordum, demek ki şimdiymiş zamanı. Muzaffer A**

👤 Kitaba başlar başlamaz, kitabın çocuklar için yazılmış bir eser olduğunu ve sıradan bir yazarın elinde çıktığını düşündüm. Ancak sabırlı bir şekilde okumaya devam edince eserin, George Orwell’in Hayvanlar Çiftliği eserindeki esintileri hissetmeye başladım. Bilal K**

6. Dönüşüm – Franz Kafka

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Dönüşüm
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Kitapta toplam 6 karakter vardır. Bir sabah böcek olarak uyanan gençle hikaye başlayıp kısa süre sonra ölmesiyle son buluyor. Sizlerde klasik kitabı okuruysanız Dönüşüm’ü mutlaka listenize almanızı öneririz.

Dönüşüm Kitap Konusu:

Dönüşüm kitabının konusu; hayatını pazarlamacılık yaparak geçiren Gregor Samsa'nın bir sabah uyandığından böceğe dönüşmesi ve hayatının geri kalanını bu şekilde geçirmeye çalışmasını anlatmaktadır. Yeni hayatına bir şekilde adapte olmayı başaran Gregor Samsa'nın ailesi de bu duruma alışmak zorundadır.

Okuyucu Yorumları

👤 Orjinal adı "Die Verwandlung" olan Dönüşüm Franz Kafka'nın en çok okunan eseridir. Gregor Samsa adlı karakterle böcek metaforu üzerinden mesaj vermeye çalışır yazar bizlere. Sayfa sayısı az olmasına rağmen içerdiği muhteva itibariyle güzel bir kitaptır. T** P**

👤 Franz Kafka'nın; böcek metaforu üzerinden, ana akımından ayrılana karşı, toplumun duyduğu hoşgörüsüzlüğü, dışlanmışlığı vurgulayan, herkes gibi olmak istemeyenlerin yaşadığı trajediyi anlatan, farklılıklara duyulan tahammülsüzlüğü gözler önüne seren şahane bir eseri. Sadettin T**

7. Veronika Ölmek İstiyor – Paulo Coelho

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Veronika
Ölmek İstiyor Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Hikaye Veronika’nın geçtiği zorlu süreçleri anlatmaktadır. Veronika ilgi odağı, güzel bir kızdır. Fakat iç dünyasında o kadar amaçsız ve yalnızdır ki ölmeye karar verir. Ancak istediği olmaz ve gözlerini bir akıl hastanesinde açar.

Veronika Ölmek İstiyor Konusu:

Veronika Ölmek İstiyor kitap konusu; renkli bir yaşam süren, her istediğini elde edebilen ve her daim yakışıklı erkeklerle gezip dolaşan Veronika mutsuz bir kadındır. Hayatında bir şeylerin eksikliğini hisseden baş kahraman, başarız bir intihar girişiminin ardından kendini bir akıl hastanesinde bulacaktır. Ayrıca çok kısa bir ömrü kaldığını duymasına ramak kalmıştır.

Okuyucu Yorumları

👤 Okuduğum ikinci Paulo Coelho kitabı ve bir birinden zıt iki kitap, çok yönlü bir yazar olduğunu düşünüyorum. S** Z**

👤 Yazarın okuduğum ikinci kitabi. Bir çırpıda okuyup bitmesini istemeyeceğiniz muhteşem bir kitap. Hayatta yaşama sevinci kalmayan hayata bağlamaya bir sebep arayan kişilerin okuması gereken kitap. Yakut Y**

8. Puslu Kıtalar Atlası – İhsan Oktay Anar

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Puslu Kıtalar
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Bu kitapta muazzam bir dil zenginliği bekliyor okuru. Hikayenin içerisinde olan her karakter birbirinden ilginç olaylar yaşanmaktadır. Bu kitabın olay örgüsünde karakterlerin başına gelen durumlar sürüklenmektedir.

Puslu Kıtalar Atlası Konusu:

Puslu Kıtalar Atlası konusu; hayatını kurtaran kitabın çevirisi yaptırmak için İstanbul'a gelen korsan Arap İhsan Efendi, yanında getirdiği Alibaz isimli çocuğu yeğeni Uzun İhsan Efendi'yi emanet eder. Hayal gücünü yoğurup, kelimelerin adeta dans ettiği bu Türk romanın konusu hakkında daha fazla bilgi için muhakkak okunması gerektiğini söylemek istiyoruz.

Okuyucu Yorumları

👤 Tarih ve felsefenin iç içe olduğu kurgusu müthiş düşünülmüş bir fantastik roman. Murat S**

👤 İlk defa İhsan Oktay Anar okudum ve yazarın üslubunu ve kitabın kurgunu beğendim. Daha ilk sayfalarda yazarın ustalığı belli oluyordu. Kağan K**

9. Uçurtma Avcısı - Khaled Hosseini

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Uçurtma Avcısı
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Khaled Hosseini'nin dostluk üzerine yazdığı oldukça fazla duygusal ögeler içeren Uçurtma Avcısı, Afganistan'da yaşanan savaş ve göç zamanlarında geçmektedir. Kitapta annesini kaybeden ve babası tarafından hiçbir şekilde sevilmeyen Emir'in hikayesi anlatılmaktadır.

Uçurtma Avcısı Konusu:

Arkadaşlık, ihanet ve sadakatin bedelini konu eden Uçurtma Avcısı, zengin bir kültüre ve eşsiz güzelliğe sahip toprakların adım adım yok edilişini gözler önüne seriyor.

Okuyucu Yorumları

👤 Uzun zamandır hiçbir kitap beni böylesine etkilememişti. Böylesine içime dokunmamıştı. Bütün acıları kalbimde hissettirmemişti. En çok Emir'e kızdım, en çok Hasan'a üzüldüm. Sayfaları çevirdikçe kızdıklarım değişti, üzüldüklerim çoğaldı. P** D**

👤 Yalanın ne kadar kötü bir şey olduğunu anlatıyor. İnsanı anlatıyor. Sevmenin ne kadar değerli olduğunu, korkunun ne kadar kötü bir şey olduğunu, insanların sınıf ayırt etmememizi tamamen güzel bir şekilde gösteriyor. Kesinlikle okuyun tek okunuşta okunacak bir kitaptır. O** M**

10. Genç Werther’in Acıları – Johann Wolfgang von Goethe

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Genç Werher'in
Acıları Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Goethe 1774 yılında kendi hayatından esinlenerek yazdığı bu kitabı listenize yazmanızı öneririz. Kitap, Werther’in hayali arkadaşı Willhelm’e yazdığı mektuplardan oluşmaktadır.

Genç Werther’in Acıları Konusu:

Johann Wolfgang von Goethe'nin kaleme aldığı "Genç Werther’in Acıları" kitabı konusu; daha 25 yaşında genç bir avukatın Wetzler Mahkemesi'nde birlikte çalıştığı arkadaşının nişanlısı Charlotte Buff'a aşık olması ve bu karşılıksız aşkın karmaşasını anlatmaktadır.

Okuyucu Yorumları

👤 Bu kitap, depresyonda olan, hayattan vazgeçmiş, yani kalbi manen hasta olanların okumaması gereken bir kitaptır, en azından iyileşinceye kadar. Böyle düşünme sebebim arka kapağında yazan şu ifadedir: "Roman piyasaya çıktıktan sonra birçok intihar vakası ile karşılaşılmıştır. A** Z**

👤 Genç Werther'in acıları. İnce bir kitap olmasına rağmen hemen bitmiyor. Sindire sindire okumak, üzerinde düşünmek gerekiyor. Yeni bittiğinden hala daha sindirebildiğimi düşünmüyorum. Elif T**

11. Aşk - Elif Şafak

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Aşk
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Eserleri 30'dan fazla dile çevrilen dünyaca ünlü Türk yazar Elif Şafak'ın tasavvuf felsefesinden yola çıkarak kaleme aldığı aşk romanıdır. Eser, Ella Rubinntain adında olgun bir ev kadınının okuduğu bir tasavvuf kitabından sonra yaşamında gerçekleşen değişimlerini ele alıyor.

Aşk Kitap Konusu:

Türk edebiyat tarihinin en kısa zamanda en çok satan edebi eseri olan Elif Şafak Aşk kitap konusu; bugünle geçmiş arasında gidip gelerek Mevlana ile Şems'in arasında ki aşkı farklı açılardan ele alıyor.

Okuyucu Yorumları

👤 Bir kitabi, 1 ayda bitirerek kendi kişisel rekorumu kırdım evet. Bu kitaba 3.'ye para veriyorum. Bitirebilmenin haklı gururunu yaşıyorum. Sıla E**

👤 Şems ile Mevlana'nın iki bedende bir ruh oluşunu , ölümsüz dostluklarını bir de bu kitaptan dinledim. Hemen idrak edemeyeceğim bir çok hayırlar katmış olduğuna inanıyorum ama aynı zamanda okurken kendi düşünceme ters gelen yerlerde mevcut. Nasri E**

12. Empati - Adam Fawer

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Empati
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Empati, dünyanın en çok satan kitaplarından biri olan Olasılıksız’ın yazarı Adam Fawer'ın ikinci kitabıdır. İnsanoğlunun empati duygusundan yola çıkılarak kaleme alınmış olan kitap, merak uyandırıcı ve sürükleyici kurgusu ile oldukça popülerdir.

Empati Konusu:

En iyi roman kategorisinde çok sayıda ödül kazanan Olasılıksız kitabının da yazarı Adam Fawer, bu kez de Empati adlı romanında psişik güçlere sahip insanların başından geçenleri konu etmektedir. Bu kişiler harfleri renk olarak görebildikleri gibi müzik olarak da hissedebilmektedir.

Okuyucu Yorumları

👤 Başlangıçta birçok karakter var, bu karakterlerin başına ilginç şeyler geliyor. Hikaye ilerledikçe karakterlerin hayatı kesişmeye başlarken heyecanın dozajı da gittikçe artıyor ve kitabın sonunda müthiş bir son sizi bekliyor. Yasin Y**

👤 Kitap o kadar etkileyici ki ilk baslarda konuyu anlamak zor ama, insanın değişimi, okuyucuya verilen hissiyat müthiş. okumanızı tavsiye ederim Büşra K**

13. 1984 - George Orwell

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
1938
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Herkesin hayranlıkla okuyacağı aynı zamanda tüm zamanların en çok satan kitapları arasında yer alan George Orwell'in Bin Dokuz Yüz Seksen Dört isimli kitabı bireyselliğin yok edildiği, insanların makineleşmiş kitlelere dönüştürüldüğü, zihnin kontrol altına alındığı bir dünya düzeni yansıtmaktadır.

1984 Konusu:

George Orwell'in muhteşem kült eseri 1984 kitap konusu; günümüz siyasetinin baskısı, toplumdaki adaletsizlik, tek tip insan modeli istenmesi kısacası toplum üzerinde bireyselliğin yok edilmesi ve zihin kavramı gibi temel konuları ele almaktadır.

Okuyucu Yorumları

👤 George Orwell'ın hayvan çiftliğin kitabını okuduğumda dünya çapında savunulacak görüşlerinin varlığı beni çok etkilemişti. Bu kitaba başlarken de yazarın kalemini ve görüşünü kendimde bulabileceğimin huzuruyla başladım ve çok etkilendim. Merve A**

👤 Distopya romanlarının belki de en güzeli. Kitabı okurken her sayfasında ayrı düşüncelerle sürükledim. Ne kadar da okunulası bir kitap. Kitabı incelemekten ziyade şiddetle tavsiye ediyorum. Zeynep O**

14. Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı - Stephen R. Covey

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Etkili İnsanların
7 Alışkanlığı itabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Kişisel, mesleki ve ailevi sorunların çözümünde ilke merkezli bir yaklaşım benimseyen Stephen R. Covey, çarpıcı örneklerden yola çıkarak, aşama aşama, dürüst, uyumlu, huzurlu, başarılı bir yaşam için değişimine ayak uydurmamızı sağlayan alışkanlıkları belirleyerek değişimin yarattığı fırsatlardan yararlanabilmek için gerekli olan yollarını gösteriyor.

Etkili İnsanların 7 Alışkanlığı Konusu:

Stephen Covey'in 1989 yılında yayımladığı Etkili İnsanların 7 alışkanlığı adlı kitabın konusu; karakter etiği, paradigmanın gücü, gelişim ve değişim ilkeleri gibi konular üzerinde durmaktadır. Kitap söz konusu 7 alışkanlığın yaşama nasıl bir etkisi olduğunu ve köklü bir değişimin ipuçlarını okura aktarmaktadır.

Okuyucu Yorumları

👤 Psikolog bir tanıdığımın tavsiyesi üzerine aldım ve devamlı açıp okuduğum ve kendini özleten, aratan bir kitap. Dilara Ç**

👤 Yazarın hayata dair önemli tespitlerinden oluşan güzel başlıkları konu alan kitap. Kişisel gelişim ve hayatını düzenleme aşamasında faydalanılabilecek bir kitap tavsiye ederim. Ayşe A**

15. Cari Mora - Thomas Harris

Kitap

Amazon
Fiyatını Gör
Cari Mora
Kitabı
N11
Fiyatını Gör
Aradığın
Fiyatı Gör

Herkesin hayranlıkla okuyacağı aynı zamanda tüm zamanların en çok satan kitapları arasında yer alan Cari Mora, Kolombiya ile Amerika arasındaki savaşı anlatan bir kitaptır. Eğer sizde aksiyon tarzı kitaplar seviyorsanız kesinlikle bu kitabı da kütüphanenize almalısınız.

Cari Mora Konusu:

Kuzuların Sessizliği ve Hannibal Lecter gibi usta eserlerin sahibi Thomas Harris, Cari Mora kitabında kötülük, açgözlülük ve karanlık tutkuların sonuçlarını konu etmektedir. Pablo Escobar’ın Miami kıyısındaki malikânesinin altına saklanmış kilolarca altın ve 25 milyon dolar değerindeki bu hazinenin peşine düşen bir grup acımasız...

Okuyucu Yorumları

👤 Kuzuların sessizliği ve Hannibal’ı yazan bir adamdan bu kadar kötüsü asla beklenemezdi. O kadar acele yazılmış izlenimi verdi ki anlatamam. Normalde en az 500 sayfada yazılması gereken kitabı 239 sayfada bitirmiş. Sanki bir yere yetişecekmiş gibi. İlker B**

👤 Hannibal'dan sonra okudum bu kitapta gayet güzel. Enes K**


Tüm zamanların en iyi kitap önerisi hangisi?

En iyi kitap tavsiyelerine gelecek olursak; Kedi Beşiği, Yağsın Yağmur, Fareler ve İnsanlar, İçimizdeki Şeytan, Sineklerin Tanrısı, Dönüşüm, Veronika Ölmek İstiyor, Puslu Kıtalar Atlası, en iyi kitap önerileri olarak biliniyor. 

Kişisel gelişim ve genel kültür için önemli bir rol oynayan kitaplar hakkında merak edilenleri yanıtladık. İşte kitaplar hakkında sıkça sorulan sorular ve cevapları.

Nasıl etkili kitap okuyabilirim?

Etkili kitap okumak, kişinin kendi iradesinde olan bir şeydir. Etkili ve düzenli kitap okumaya başlamak zor fakat alışıldıktan sonra bırakılmayan bir aktivitedir. Etkili kitap okumak için her gün veya belirlediğiniz periyodik zamanlarda belirli sayfa sayısına ulaşmakla olur.

Kitap seçerken nelere dikkat etmeliyim?

Kitap seçerken dikkat etmeniz gereken önemli şey kitabın yazarı ve konusudur. Kitap okumaya yeni başladıysanız ve ilginizi çekmeyen konularda kitaplar aldıysanız okuma alışkanlığı kazanmak zor olacaktır. Hatta ısrarla ilginizi çekmeyen veya kaynak yetersizliği bulunan kitaplar okumak sizi kitaptan soğutacaktır.

Kişisel gelişim için kitap okumak önemli midir?

Evet, kişisel gelişim için kitap okumak oldukça önemlidir. Çünkü kitaplar insanlara genel kültürün yanında bilgilenme ve farklı düşünme tekniklerini de öğretir. Kendinize uygun kitapları bulduktan sonra okumak çok keyifli bir hal alacaktır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
224
377
116
15
20
20
311
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 8
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2023 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.