İştah Kabartan Sağlıklı ve Lezzetli En İyi 6 Kedi Maması

İştah Kabartan Sağlıklı ve Lezzetli En İyi 6 Kedi Maması
31.10.201517:25

En iyi kedi mamaları hangisi? Uzmanlar hangi kedi mamasını öneriyor? Veterinerlerin önerdiği sağlıklı, lezzetli, besleyici en iyi kedi maması tavsiye öneri

Haber güncelleme tarihi 26.08.2021 16:03

Hangi kedi maması daha iyi?

Her evcil hayvan ebeveyninin de bildiği gibi "sağlıklı ve mutlu bir gelecek, kedinizin midesine giren kaliteli besinlerde saklı!" Evet evet yanlış duymadınız. Kedinizin her daim sağlıklı, mutlu, aktif ve hastalıklardan uzak kalması için kaliteli kedi maması ile beslenmesi gerekiyor. Tabi tüm bunların yanında kedi bakımının en önemli parçaları arasında yer alan veteriner kontrolü ve aşı işlemlerini de unutmamak gerek.

Cornell Kedi Sağlık Merkezi Direktörü Bruce Kornreich "Kedinizin yaşam evresine uygun, eksiksiz ve dengeli mamaya ihtiyacınız var. Et ve et yan ürünleri, listelenen ilk bileşenler arasındaysa, gıdanın büyük olasılıkla esansiyel amino asitleri ve yağ asitlerini sağlamaya yetecek kadar hayvan kaynaklı içeriğe sahip olduğunu gösterir. Öte yandan meyveler, sebzeler, pirinç, yulaf veya patates gibi yüksek kaliteli karbonhidratlarda oldukça faydalı" diyor. 

Peki zorunlu etoburunuz için en iyi kedi maması hangisi? Sizin ve kediniz için hangi kedi mamasının doğru olduğunu bulma konusunda uzmanlara danıştık ve en iyi kedi maması seçeneklerinden bazılarını derledik.

Veterinerlere göre 2021'in en iyi 6 kedi maması markası:

1. Hill's

en-iyi-kedi-mamasi.webp

"Doğru beslenme evcil hayvanların hayatını değiştirecek" sloganıyla kedi dostu kaliteli kuru ve yaş mama üreticisi Hill's, kedilerin yavruluktan yetişkinliğe kadar olan sürecini en iyi şekilde geçirmesini sağlayan birbirinden farklı mama seçenekleriyle geniş ürün yelpazesine sahiptir. Ayrıca markaya ait 15 kg kedi maması mevcut. 

Hill's ürünleri arasında; Hill's yavru kedi maması, Hill's yetişkin 1+ kedi maması, Hill's yetişkin 7+ kedi maması, Hill's yetişkin 11+ kedi maması ve diyet kedi mamaları yer almaktadır. Tahıllı, tahılsız, evcil ve hamile kediler için özel olarak üretilen Hill's kedi mamaları, hem kaliteli hem uzun raf ömrüyle küçük dostunuzun hep yanında!

Petzzshop Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

2. LaVital

en-iyi-kedi-mamasi-001.webp

Kedi maması lavital iyi mi? lavital kedi maması kullananlar incelemesinde bulundum. Yavru, yetişkin ve ileri yaş kedi mamalarıyla ön plana çıkan LaVital, zengin ürün yelpazesiyle küçük dostlarınızın ağzına yakışır lezzetlere sahip. Hassas, kısırlaştırılmış ve tüylü kediler için özel olarak üretilen LaVital kedi mamaları, %100 doğal içeriğiyle kedinizin alması gereken tüm besin değerlerini içerisinde barındırıyor.

LaVital kedi mamaları arasında; kolay sindirilebilir salmon formula yavru kedi maması, vücut ve kemik destekli maintenance adult yetişkin tavuklu kedi maması, düşük magnezyum seviyesine sahip sterilised adult yetişkin kedi maması ve GDO'suz ileri yaş LaVital senior adult ördekli kedi maması en sevilen ürünler arasında yer alıyor.

Petzzshop Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

3. N&D

en-iyi-kedi-mamasi-002.webp

Farmina bünyesinde üretilen nd kedi maması, kediniz için en iyi tahılları tercih eden %100 güvenilir kedi maması markaları arasında yer almaktadır. Kediler için tüm sağlık koşullarını göz önünde bulunduran firma, hem ıslak hem de kuru kedi mama seçenekleriyle yavru ve yetişkin kediler için mükemmel lezzetler sunmaktadır. Kedinize zarar verebilecek hiç bir maddenin kullanılmadığı nd kedi maması, yalnızca Türkiye'de değil dünyanın birçok noktasında ki hayvan sahipleri tarafından sıklıkla tercih ediliyor.

Petzzshop Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

4. Royal Canin

en-iyi-kedi-mamasi-003.webp

Royal Canin, size önerdiğim diğer kedi mama markalarında olduğu gibi şüphesiz en kaliteli ürünlere sahip. Royal Canin firmasının kediler için ürettiği birbirinden farklı seçenekleri arasında kedinizin cinsine, yaşına, kilosuna, hastalığına ve beslenme düzenine göre mama içermesidir. Yani kediniz British Shorthair cinsine sahip ise bu türe ait kedi maması üretiyor olmasıdır. Ya da yavru bir kediye sahipseniz kedinizin damak lezzetine uygun Royal Canin yavru kedi maması kolaylıkla bulabilirsiniz.

Petzzshop Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

5. Mera

en-iyi-kedi-mamasi-006.webp

Her kedinin yedikten sonra bir daha isteyeceği Mera kedi maması, birbirinden farklı içeriğe sahip ürün grubuyla en kaliteli mama markaları arasında yer alıyor. 0-12 aylık kedilerden 1-7 yaş kedilere hatta 7 yaş ve üzeri kedilere kadar birçok farklı kuru mama seçeneğine sahip marka, kuzu ve somunlu kedi maması, somunlu ve pirinçli kedi maması, kuzu ve somunlu tahılsız kedi maması, tavuklu ve ciğerli kedi maması, ördekli ve somunlu tahılsız kedi maması, tavuklu kısırlaştırılmış kedi maması gibi hemen her yaş ve özelliğe sahip kedilere uygun olarak üretilmektedir.

Petzzshop Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

6. Proplan

en-iyi-kedi-mamasi-007.webp

Muhtemelen birçok evcil hayvan ebeveyni Pro plan markasını defalarca duymuş olmalı. Hatta proplan markasına ait birçok ürün daha önce kullanmış olabilirsiniz. Kesinlikle bu doğru bir karar!

Özellikle kedi ödül maması konusunda bir hayli başarılı olan marka, yavru kedi mamasından yetişkin kedi mamasına, kısırlaştırılmış kedi mamasından deri tüy hassasiyetine sahip kedilere kadar hemen her özelliğe sahip birbirinden farklı yaş ve kuru kedi maması seçeneğine sahiptir.

Petzzshop Fiyatını GörGittigidiyor Fiyatını Gör

Benzer Tavsiye Önerileri
En İyi Kedi Ödül MamalarıEn İyi Kedi Kumu Markaları

Kediler hangi mamayı sever?

Kedinizin adeta ağzını sulandıracak kedi mama markaları arasında kısırlaştırılmış kedi mamasından kilo kontrol mamalarına, hamile ve emziren kedi mamalarından deri ve tüy hassasiyetine sahip kedilere, ağız ve diş hijyenini koruyan kedi mamalarından seçici damak lezzetlerine, sindirim sorunu yaşayan kediler için üretilmiş kuru ve yaş mama seçeneklerinden tüy yumağı önleyici kedi mamalarına kadar farklı ürün bulabilirsiniz.

Taurin hangi kedi mamalarda var?

Kedilerin diş ve diş etiği sağlığının korunmasına katkıda bulunan taurin; ND, Proplan, Mera, Hills, LaVital ve Royal Canin kedi mamalarında bulunmaktadır. Kedilerde taurin eksikliği durumunda diş çürümesi ve ağız sağlığının bozulmasına bağlı olarak beslenme bozuklukları ortaya çıkabilir.

Kedi maması alırken nelere dikkat edilmeli?

Piyasada birbirinden farklı birçok kedi maması bulunuyor. Bu kedi mamalarının kalitesi konusunda her kafadan bir ses çıkar. Bu nedenle sağlam bir şekilde araştırmak gerekir. Öncelikle kedinize alacağınız mama Amerika menşei bir kedi maması ise kesinlikle üzerinde AAFCO veya FEDIAF onayı aramalısınız.

- Seçeceğiniz mamanın içinde protein oranı fazla, mısır ve pirinç gibi tahılları içermeyen -  (eğer tahılsız bulamazsanız, tahılı en az içereni tercih edin), yağ oranı düşük olanları tercih edilmeli.
- Kedinizin tüy dökülmesini azaltmak ve tüylerini parlaklaştırmak için balıklı mamaları tercih etmelisiniz.
- Tavuklu mama kullanacak olanlar, kedilerinin bu mamaya alerjisi olup olmadıklarına dikkat etmeli.
- Mamaların üzerinde "Meal By-Product" ibaresinin olup olmadığına dikkat etmelisiniz. Bu ibareyi taşıyan mamaların hayvansal ürünlerden ziyade yan ürünlerden üretildiğini belirtiyor.
- Kediler için "Taurin" maddesi üreme açısından çok önemlidir.
- Selüloz gibi maddeler kedilerin sindirim sistemlerinde rahatsızlar yaratabiliyor.

Kaliteli kedi maması markaları hangileri?

En iyi yavru kedi mamasıHills
En ucuz kedi mamasıLaVital
En iyi yaş kedi mamasıN&D
En iyi kısırlaştırılmış kedi mamasıRoyal Canin
En iyi kuru kedi mamasıMera
En iyi kedi ödül mamasıProPlan

Kediler için en iyi mama nasıl bulunur?

Unutmayın, sağlıklı ve uzun ömürlü bir hayat için her daim kedinize kaliteli kedi maması almayı ihmal etmeyin! Tıpkı insanlarda olduğu gibi kaliteli bir yemek vücut sağlığını tehlikeye atmayarak zinde kalmanıza yardımcı olduğu gibi kedilerde de kaliteli kedi maması aynı özellikleri taşımaktadır. Gelin şimdi küçük dostunuzun ağzına layık leziz mi leziz piyasanın en kaliteli kedi maması markalarına göz atalım. Sizlere önereceğim tüm kedi mamalarını gönül rahatlığıyla alabilir, kedinizin sağlıklı bir bedene sahip olmasına katkıda bulunabilirsiniz.

En çok tercih edilen kedi mamaları hangisi?

Uzunca bir süredir kedi sahibi olarak çevremden hep "kedime hangi mamayı vereyim?" sorusuyla karşı karşıya kaldım. Her defasında diğer kedi sahiplerine kaliteli kedi maması tercih etmeleri konusunda uyarılarda bulundum. Bu kez de "en iyi kedi maması markası hangisi?" sorusuyla karşılaşmaya başladım. Bu sorunun yanıtını siz değerli kedi severlerle "En iyi kedi maması markaları" adlı içeriğimde paylaşmıştım. Bu yazımı okuduktan sonra hiç kimsenin tavsiyesine ihtiyaç duymadan doğru kuru kedi mamasına rahatlıkla karar vereceğinizden eminim.

Kaliteli kuru kedi maması nasıl olur?

Kaliteli kuru kedi maması nasıl olur? Kaliteli kuru kedi maması ilk olarak küçük dostlarımızda alerji yapan "soya, arpa küspesi, digest, mısır" gibi maddeleri içermemeli. İkinci olarak doğru et ürününden üretilmelidir. Peki ya ne demek doğru et diye soracaksınız. Yani kaynağı belli olan etten bahsediyorum. Et ve yan ürünleri veya türevlerinden değil. Üçüncüsü ise dengeli fosfor, magnezyum ve kalsiyum oranlarına sahip olmalı. Bu oranların yüksek olması durumunda kedinizde böbrek taşı idrar yolu hastalığı gibi çok birçok hastalığın oluşumuna sebebiyet olmaktadır. Dördüncü olarak ise dengeli protein, kimyasal koruyuculardan uzak doğal kuru kedi mamaları tercih edilmelidir.

Kedi maması fiyatları ne kadar?

2021 yılında Petzzshop.com'da yer alan binlerce konserve - kuru kedi maması çeşidi içerisinde en ucuz kedi maması fiyatı 3 TL iken, en yüksek yaş - kuru kedi maması fiyatı 1.402,50 TL olarak satışa sunuluyor.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
179
27
54
8
21
14
14
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 16
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.