Hint Dizileri – Son Yıllara Damgasını Vurmuş En İyi 19 Hint Dizisi

Hint Dizileri – Son Yıllara Damgasını Vurmuş En İyi 19 Hint Dizisi
21.09.201914:31

Ülkemizde son yıllarda büyük hayran kitlesi oluşturan Hint Dizileri arasında IMDB’de en iyi puan alanlarını bir araya getirdik. İşte, Hint dizileri izle listesinde yer alan tüm zamanların en iyi Hint Dizileri…

Haber güncelleme tarihi 12.09.2020 09:42

Mutlaka İzlenmesi Gereken En İyi Hint Dizileri

İzlerken aşka, komediye ve drama doyacağınız tüm zamanların en iyi Hint dizilerini IMDB listesine göre listeledik. İşte, Hint dizileri izlemek isteyenler için son yıllara damgasını vurmuş en iyi Hint Dizileri listesi…

Hint Dizileri;

19. Lust Stories (2018) IMDb: 6.5

en iyi hint dizileri

2013 yapımı Bombay Talkies'in devamı niteliğinde oluşturulan ve Netflix tarafından izleyicilerle buluşturan Lust Stories, 4 kısa film ile karşımıza çıkmaktadır. Bütün serisi birbirinden güzel olan dizinin yönetmen koltuğunda Zoya Akhtar, Dibakar Banerjee ve Karan Johar otururmaktadır.

Tür: Dram

Fragman


18. Ghoul (2018– ) IMDb: 7.2

en iyi hint dizileri

Listemizde yer alan Ghoul, 2018 yılında Netflix bünyesinde izleyiciyle buluşan son yılların en başarılı dizileri arasında… Korku türünün çok fazla yer almadığı Hint dizilerinden bir tanesi olan bu yapım, askeri bir hapishanede ilginç ve gizemli davranışlar sergileyen ve bu davranışları sorgulamaya çalışan ve bunun için ölüm kalım savaşı veren karakterimizin yaşadıklarını anlatır.

Tür: Korku

Fragman


17. Breathe (2018– ) IMDb: 8.5

en iyi hint dizileri

Psikolojik, dram ve suç türünün iç içe geçtiği harika bir Hint dizisi ile karşınızdayız. Mumbai’de suç şebekesinin parlak subayı Kabir Sawant, olası görünmeyen bir şüpheye yol açan ve birbirleri ile bir bağlantısı olmadığı gözüken ölümleri araştırır ve bu ölümlerin aslında bağlantılı olduğunu ortaya çıkarır.

Tür: Suç, Gerilim, Aksiyon

Fragman


16. Mirzapur (2018) IMDb: 8.5

en iyi hint dizileri

2018 yılında ilk kez ekranlara gelen ve IMDb’ listesinde 8.5 gibi bir orana sahip olan Mirzapur isimli Hint dizisi, parayı halı ihracatından elde eden Mirzapur mafyası üyesi Demir yumruklu Akhandanand Tripathi’nin hayatına odaklanmaktadır. Oğul Munna, babasının mirasını kaleme almak için hiçbir şeyden değersiz güç ve aç bir mirasçıdır. Bir gün düğünde gelişen olaylar Munna’yı avukat olan Ramakant Pandit ve oğulları Guddu ve Bablu’yla karşılaştırır. Yasadışılığın hüküm sürdüğü şehirde artık hırs, güç ve açgözlülük bir oyuna dönüşür.

Tür:

Fragman


15. Delhi Crime (2019– ) IMDb: 8.5

en iyi hint dizileri

Netflix dizileri arasında yer alan ve 2012 yılında yaşanan olayları izleyiciye aktaran Delhi Crime, o dönemlerde işlenen bir suç ve bu suçun tüm ülkeyi öfkeye boğmasına neden olur. Delhi polisinin vaka dosyalarından uyarlanan hikâye, suçu işleyenleri bulmaya azmeden soruşturma memuru Varthika Chaturvedi'yi konu edinmektedir.

Tür: Suç, Dram

Fragman


14. Permanent Roommates (2014– ) IMDb: 8.6

en iyi hint dizileri

2014 yılında izleyiciyle buluşan sadece bir sezon süren efsanevi bir yapım. Permanent Roommates isimli dizide, yönetmen koltuğunda Sameer Saxena, Deepak Kumar Mishra ve Biswapati Sarkar gibi başarılı isimler yer alırken, senaryosunu ise Hint dizilerinin usta ismi Biswapati Sarkar bulunmaktadır. IMDB Hint dizileri listeside 8.6 puana sahip bu etkileyici yapımı mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


13. TVF Tripling (2016– ) IMDb: 8.6

en iyi hint dizileri

2016 yılında internet üzerinden izleyicilerle buluşan harika bir Hint Dizisi… TVF Tripling, 3 kardeş olan Chandan, Chanchal ve Chitvan'ın hikayesine odaklanan komedi türünde bir yapım. Kendileri için doğru ilişkileri bulmaya çalışan kardeşlerin komedi ve macera dolu hikayesini izleyiciye aktarmaktadır.

Tür: Komedi, Romantik


12. Humorously Yours (2016– ) IMDb: 8.7

en iyi hint dizileri

TVF’nin orijinal yapımlarından bir tanesi olan Humorously Yours dizisi, Komedi ve Dram türünün bir arada işlendiği etkileyici bir yapım. Hintli stand up komedyeni Vipul Goyal’in hayatının anlatıldığı dizide hem gülüp hem de hüzün dolu anlar yaşayacağınızdan emin olabilirsiniz.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


11. Sacred Games (2018– ) IMDb: 8.8

en iyi hint dizileri

Konusu itibarıyla son yıllara damgasını vuran Sacred Games, Vikram Chandra isimli Hint yazarın romanından uyarlanmıştır. Hintçe ve İngilizce dilleri bulunan dizi Bambay’da geçmektedir. Konusu itibarıyla şehrin ekonomik rönesansının ardındaki organize suç ağına, yozlaşmaya, politikaya ve ihbar dünyasına odaklanmaktadır. Aksiyon ve Suç türünün iç içe girdiği son yılların en güzel Hint dizileri arasında olan bu yapımı mutlaka izlemelisiniz.

Tür:

Fragman


10. Smoke (2018–2019) IMDb: 8.8

en iyi hint dizileri

2018 yılında internet üzerinden ilk kez yayınlanan ve gerilim türünün Hint dizileri arasında son yıllarda en çok beğenilen yapımı olan Smoke’nin yönetmen koltuğunda Neel Guha, senaristliğinde ise Vijay Maurya, Ayush Raina ve Upendra Sidhaye yer almaktadır. Suçlarla dolu bölgede karakterlerimizin farklı yaşam şekilleri derinlemesine aktarılmaktadır.

Tür: Gerilim

Fragman


9. Coldd Lassi Aur Chicken Masala (2019– ) IMDb: 8.9

en iyi hint dizileri

2019 yılında ekranlara gelen ve ilk bölümünden itibaren izleyiciye kendisine bağlayan harika bir Hint dizisi… Romantik  ve aşk konusuyla sizleri adeta ekrana kitleyecek dizi, senaryosuyla da klasik aşk dizilerinden sizleri koparıp atacaktır. Mutlaka izlenmesi gereken en iyi hint dizileri listesinde kesinlikle yer vermeniz gereken bir yapım.

Tür:

Fragman


8. Sarabhai vs Sarabhai (2004–2017) IMDb: 8.9

en iyi hint dizileri

İlk bölümü 1 Kasım 2014 yılında yayınlanan ve Sitcom türünde etkileyici bir Hint Dizisi olan Sarabhai vs Sarabhai… Dizinin yönetmen koltuğunda Deven Bhojani otururken, yapımcılığında ise Jamnadas Majethia ve Aatish Kapadia yer almaktadır. Dizinin hikayesi Güney Mumbai’de hayatını devam ettiren üst sınıf ailenin sitcom türünde komedi dolu anılarından oluşmaktadır.

Tür: Komedi

Fragman


7. Satyamev Jayate (2012– ) IMDb: 8.9

en iyi hint dizileri

Tüm zamanların en iyi Hint dizileri arasında gösterilen ve Hint dizileri izlemeye ilk kez başlayacaklar için harika bir tercih olacak olan Satyamev Jayate, konu olarak yolsuzluk ve rüşvet konuları intikam sarmalında ele almaktadır. Müfettiş Shivansh, şehirde meydana gelen polis cinayetlerini araştırmaya başlar ve katili yakalamak için büyük bir mücadeleye girişir.

Tür: Aksiyon, Suç, Gerilim

Fragman


6. Humsafar (2011-2012) IMDb: 9.0

en iyi hint dizileri

En iyi Hint dizileri listesinde zirvede olmaya aday harika bir yapım. Sony Entertainment iş birliği ile izleyiciyle buluşan dizi birbirinden tamamen farklı iki zıt karakterin duygusal aşkını konu almaktadır. Toplamda 106 bölümden oluşan yapım, en çok izlenen Hint diziler arasında bulunmaktadır.

Tür: Dram, Romantik

Fragman


5. TVF Pitchers (2015) IMDb: 9.2

en iyi hint dizileri

Tüm zamanların en iyi Hint filmleri listesi yer alan ve Hint filmleri izlemek isteyenlerin bize göre tercih etmesi gereken ilk yapımlardan bir tanesi olan TVF Pitchers, 4 genç girişicinin yaşadıklarına odaklanır. Her bölümü komedi ve dram dolu bu yapımda 4 girişimci günlük işlerinin yanı sıra bir araya gelip başka işlerle de uğraşır. Silikon Vadisi isimli yapımdan uyarlanan dizi, 4 arkadaş Naveen, Jitu, Yogi ve Mandal internet üzerinden yapacakları girişim konusunu etkileyici şekilde işlemektedir.

Tür: Komedi, Drama

Fragman


4. College Romance (2018– ) IMDb: 9.3

en iyi hint dizileri

Gelmiş geçmiş en iyi Hint dizileri listesinde mutlaka izlemeniz gereken yapımlardan bir tanesi… College Romance! 2018 yılında ekranlara gelen ve 5 bölümden oluşan bu diziyi Hint dizileri izlemek isteyenler için mutlak öneriyoruz.

Tür: Komedi, Dram, Romantik

Fragman


3. Yeh Meri Family (2018– ) IMDb: 9.3

en iyi hint dizileri

Ailecek izlenebilecek en iyi Hint dizileri arasında yer alan Yeh Meri Family yani Bir Aile Hikayesi, 2018 yılında ekranlara gelen ve tüm dünyada büyük bir etkiye sahip olan harika bir yapım. Aile, Komedi ve Dram türünün en iyi Hint dizileri arasında gösterilen yapımda yönetmen koltuğunda Sameer Saxena, senaryosunda ise Saurabh Khanna yer almaktadır.

Tür: Komedi, Aile, Dram, Müzikal

Fragman


2. Flames (2018– ) IMDb: 9.3

en iyi hint dizileri

Hint dizileri arasında gençliğin ve aşkın olduğu harika bir yapım. Flames, doğrudan ve yürekten aşka inancı olan iki genç karakterinde birlerine duydukları aşkı odak noktasına alan harika bir yapım.  Türkçe ismi Alevler olan dizinin oyuncu kadrosunda Hint dizilerini izleyenlerin yakıdan tanıdığı Ritvik Sahore , Tanya Maniktala ve Sunakshi Grover yer almaktadır. Sizde yeni dönem Hint dizilerinden bir tanesi izlemek isterseniz, ortalama 15 Bin kişinin oyunu alan ve IMDB’de 9.3 puan alma başarısı elde etmiş bu diziyi mutlaka izlemelisiniz.

Tür: Romantik, Komedi, Dram

Fragman


1. Kota Factory (2019– ) IMDb: 9.3

en iyi hint dizileri

İnternette yayınlanan Hint dizileri arasında yer alan ve Türkçe ismi Kota Fabrikası, Hindistanda çekilen ilk siyah beyaz dizi olma özelliği taşımaktadır. Dizinin odak noktası 17 yaşındaki Vaibhav’ın hayatı ve çevresinde olup bitenlerdir.

Tür: Komedi

Fragman


Önerilen İçerik: Gelmiş Geçmiş En İyi Hint Filmleri

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1000
1001
1000
1000
1001
1001
1001
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 6
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Etiketler:
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.