Deniz Filmleri - IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En İyi Deniz Filmleri

Deniz Filmleri - IMDb Puanı Yüksek Gelmiş Geçmiş En İyi Deniz Filmleri
24.02.202017:19

Denizin derin sularında geçen hikayeleriyle dünya sinemasına damga vuran efsanevi filmleri bu içeriğimizde sizlere sunuyoruz. IMDb puanına göre filmleri sıraladığımız listede en iyi deniz filmleri yer almıştır. İşte en çok izlenen Deniz Filmleri...

Haber güncelleme tarihi 16.10.2020 09:56

Dünya Sinemasına Damga Vuran Tüm Zamanların En İyi Deniz Filmleri

Mükemmel senaryoları ve etkileyici sahneleriyle film dünyasına damgasını vuran en iyi deniz filmlerini listeledik. Gelmiş geçmiş en iyi Deniz Filmlerinin yer aldığı listemizde Titanik, Kaptan Philips ve Karayip Korsanları gibi unutulmaz filmler yer almıştır. İşte gerilim filmleri türününde vazgeçilmezi olan mutlaka izlenmesi gereken en iyi Deniz konulu filmler...

Deniz Filmleri;  


1. Kusursuz Fırtına – Perfect Storm (2000) – IMDb: 6.4

Deniz filmleri

Hollywood’un efsane aktörü George Clooney ve Mark Wahlberg’in başrolünde yer aldığı filmde balık avlamak amacıyla Kuzey Atlantik denizine açılan balıkçı teknesinin korkunç bir fırtınaya yakalanmasını anlatmaktadır. Muhteşem senaryosu, üstün oyunculuk performansları ve gerçekçi sahneleriyle dikkat çeken deniz filminin yönetmenliğini başarılı yönetmen Wolfgang Petersen üstlenmiştir.

Tür: Dram, Aksiyon, Gerilim

Fragman


2. U-571 (2000) – IMDb: 6.6

deniz filmleri

2. Dünya Savaşı’nın kanlı çatışmaları devam ederken deniz altı ve üstünde de sıkı bir savaş devam etmekteydi. Bu sırada gelişmiş alman istihbaratını aşamayan müttefikler denizin ortasında bir Alman deniz altı bulurlar. Bu bot sayesinde bütün istihbarat sırlarını çözmeyi amaçlayan U-571 mürettebatı ağır Alman saldırısı altında zor saatler yaşarlar. Başrollerinde Harvey Keitel, Bill Paxton ve David Keith yer alırken filmin yönetmenliğini Jonathan Mostow yapmıştır.

Tür: Savaş, Dram, Aksiyon

Fragman


3. Zor Saatler – Fınes Hours (2016) – IMDb: 6.7

deniz filmleri

Senaryosu gerçek bir hikayeye dayanan film 1952 yılında İngiltere’nin doğu kıyılarını döven sert rüzgar sebebiyle parçalanan Pendleton T-2 gemisi mürettebatının kurtuluş mücadelesini anlatmaktadır. 30 kişilik mürettebatını güvende ve hayatta tutmaya çalışan isim ise mühendis Ray Sybert’tir. Bu sırada büyük dalgalar içerisinde kurtarma operasyonu yapmak için yola çıkan kaptan Bernie Webber hayatı pahasına olay yerine gider. Yönetmenliğini Craig Gillespie’nin yaptığı filmde Chris Pine, Casey Affleck ve Ben Foster rol almıştır.

Tür: Tarih, Dram, Aksiyon

Fragman


4. Sona Doğru (2013) – IMDb: 6.9

deniz filmleri

J.C. Chandor unutulmaz filmlerinden biri olan “Sona Doğru” başarılı aktör Robert Redford’un başrolünde yer aldığı bir yapımdır. Tek başına Hint Okyanusuna açılan Robert büyük bir konteyner gemisiyle çarpışıp yatında yere yığılır. Uzunca bir süre baygın kaldıktan sonra gözlerini açan adam bilincini kaybetmiş olsa da yine de kendine gelmeyi başarır. Ancak daha kötü bir durum onu beklemektedir. Büyük bir fırtına ve dev dalgaların yaklaştığını hisseden yaşlı adam tüm hayat ve denizcilik tecrübesini kullanarak eve dönmenin yollarını aramaya koyulur.

Tür: Macera, Dram

Fragman


5. Denizin Ortasında (2015) – IMDb

deniz filmleri

Balina avlamak amacıyla denize açılan ve büyük bir ispermeçet balinasının saldırısı sonucu hayatta kalma mücadelesi veren 8 kişilik bir ekibin hikayesini anlatan film Nathanial Phillbrick’in aynı adlı romanından sinemaya uyarlanmıştır. Zafere Hücum filmiyle gişede rekorlar kıran Ron Howard yine mükemmel bir senaryo için kamera arkasına geçmiştir. Unutulmaz deniz filmlerinden biri olan “Denizin Ortasında” filminin oyuncu kadrosunda Cillian Murphy, Chris Hemsworth ve Benjamin Walker yer almıştır.

Tür: Macera, Dram, Fantastik

Fragman


6. The Bounty (1984) – IMDb: 7.0

deniz filmleri

Ünlü aktörler Mel Gibson ve Anthony Hopkins’in başrollerinde yer aldığı film İngiliz Kraliyet Gemisi Bounty’de yaşanan isyanı konu edinmiştir. Defalarca sinema filmlerine konu olan film, ünlü yönetmen Roger Donaldson imzalı bir filmdir. Filmde Kaptan Bligh ve Fletcher Christian gibi isimler ön plana çıkarken 1984 yılına göre başarılı bir prodüksiyon görülmektedir.

Tür: Macera, Dram, Tarih

Fragman


7. Kon-Tiki (2012) – IMDb: 7.2

deniz filmleri

1947 yılında 5 kişilik ekip ile birlikte yol çıkarak Pasifik Okyanusu’nu geçmeye çalışan Norveçli Kaşif Thor Heyerdahl’ın hikayesi filme konu olmuştur. Kaşif Thor’un tek amacı ise Amerikalıların Polynesian adalarına yerleştiğini ispat etmektir. 101 gün sürecek bu deniz macerası tüm dünyanın ilgisini çekmiştir. Filmin yönetmenliğini Joachim Ronning ve Espen Sandberg üstlenirken oyuncu kadrosunda Gustaf Skarsgard, Valheim Hagen ve Baasmo Christiansen yer almıştır.

Tür: Macera, Aksiyon, Biyografi

Fragman


8. Dünyanın Uzak Ucu – Master and Commander (2003) – IMDb: 7.4

deniz filmleri

Russell Crowe’nin en iyi filmlerinden biri olan “Dünyanın Uzak Ucu” Napolyon döneminde Fransız ve İspanyol gemileriyle savaşan başarılı kaptan Jack Aubrey’in savaşmayı bırakıp gemide görev yapan doktor Maturin ile anlaşarak henüz keşfedilmemiş topraklara doğru yol almasını anlatmaktadır. Filmde Russell Crowe’ye Paul Bettany ve Billy Boyd eşlik etmiştir.

Tür: Macera, Savaş, Tarih

Fragman


9. Kaptan Philips (2013) – IMDb: 7.8

Deniz filmleri

Amerika bayraklı MV Maersk Alabama isimli kargo gemisi Somali açıklarında bir korsan saldırısına uğrar. Somali’li birkaç teröristin şimdiye kadar kimsenin cesaret edemediği bu kalkışma geminin kaptanı Philips ve mürettebatına korku dolu anlar yaşatır. Mürettebatını korumak amacıyla korsanlara teslim olan Kaptan Philips uzun saatler boyunca korsanların lideri Muse’ye karşı psikolojik bir savaş verir. Olaydan haberdar olan Amerikan donanması çok geçmeden olay yerine gelir. Filmin başrolünde ünlü aktör Tom Hanks rol alırken Paul Greengrass’da yönetmenlik yapmıştır.

Tür: Dram, Gerilim

Fragman


10. Titanik (1997) – IMDb: 7.8

deniz filmleri

Uzun yıllar boyunca sinema dünyasında en çok konuşulan film olmayı başaran “Titanik” 1912 yılında batan düşler gemisinin hazin hikayesini anlatmaktadır. Döneminin en büyük yolcu gemisi olan Titanik onlarca yolcusuyla birlikte Avrupa’dan Amerika’ya doğru yola çıkar. Ancak yolculuğun 5. gününde buz dağına çarpan gemi sadece 3 saat içerisinde denizin derin sularına batmıştır. Filmde dikkat çeken asıl konu ise fakir ama gururlu genç Jack ile güzeller güzeli Rose arasında yaşanan aşk hikayesi olmuştur. Unutulmaz deniz filminin başrollerinde Leonardo Di Caprio ve Kate Winslet yer alırken James Cameron’da yönetmenlik görevini üstlenmiştir.

Tür: Romantik, Dram

Fragman  


11. Pi’nin Yaşamı (2012) – IMDb: 7.9

deniz filmleri

Hindistan’dan yola çıkıp Kanada’ya doğru giden büyük bir yük gemisi anlamsızca bir şekilde batmaya başlar Gemiden kurtulanlar ise küçük bir çocuk, bir sırtlan, bir zebra, bir orangutan ve devasa boyutlarda bir Bengal kaplanı olmuştur. Bir filika içerisinde hayat tutunan bu grup küçük Pi önderliğinde hem birbirlerine zarar vermemiş hem de ölmekten kurtulmuşlardır. Başarılı yönetmen Ang Lee’nin önderliğinde çekilen sinema filmi izlenme rekorları kırmayı başarmıştır.

Tür: Macera, Dram

Fragman


12. Karayip Korsanları: Siyah İnci’nin Laneti (2003) – IMDb: 8.0

deniz filmleri

2003 yılında başlayan bu büyük macera uzun bir seriye dönüşmüş dünyanın en güzel korsan filmleri olmuştur. Karayiplerin yetiştirdiği en çılgın korsan ile cesaretiyle nam salacak olan demirci çırağı Will Turner’ın Elizabeth’i kurtarma çabaları filmin konusu olmuştur. Ancak hikaye yıllar önce Elizabeth’in bir gemi enkazı arasında bulduğu Will’i korumasıyla başlamıştır. Jack Sparrow’un baş düşmanı olan Kaptan Barbossa Elizabeth’i kaçırınca Jack ve Will birlik olup hem Siyah İnci için hem de Elizabeth için maceradan maceraya atılacaklardır. Filmin oyuncu kadrosunda Johhny Deep, Keira Knightley ve Orlando Bloom yer almıştır.

Tür: Aksiyon, Fantastik

Fragman    


13. Kayıp Balık Nemo (2003) – IMDb: 8.1

deniz filmleri

En iyi animasyon filmlerinden biri olan “Kayıp Balık Nemo” küçük bir balık olan Nemo’nun yaşadığı yerin uzaklarındaki yaşamı merak etmesi ve evinden uzaklaşmasıyla başlayan macerayı anlatmaktadır. Küçük Nemo ailesini geride bırakıp güzel bir maceraya atılacağını sanarken başına gelmedik kalmaz. Bu sırada Nemo’nun fedakar babası da onu aramaya başlamıştır. Filmin yönetmenliğini Andrew Stanton ve Lee Unkrich yapmış olup yapımcılığını Disney üstlenmiştir.

Tür: Animasyon, Macera

Fragman


14. Mukaddes Vazife – Das Boot (1981) – IMDb: 8.3

deniz filmleri

1981 yapımı savaş filmi “Das Boot” İkinci Dünya Savaşı yıllarına dayanan bir olayı beyaz perdeye aktarmıştır. Özel bir görevle İngiliz hedeflerine doğru yol alan Alman denizaltısı hiç beklenmedik bir anda İngiliz gemilerinin saldırısına uğrar. Adeta can pazarının içine düşen askerler hem fiziksel hem de büyük bir psikolojik savaş verirler. Filmin yönetmenliğini Truva filminin de yönetmenliğini yapan Wolfgang Petersen yapmıştır.

Tür: Dram, Savaş

Fragman


15. Koy – The Cove (2009) – IMDb: 8.4

deniz filmleri

En İyi deniz filmlerinden biri olan The Cove insanların esareti altında doğal ortamlarından uzaklaştırılan Yunus balıklarının ve onları kurtarmaya çalışan eski bir balık eğitmeni Ric O’Barry’nin hikayesini anlatmaktadır. Japonya’nın Taiji isimli köyünde yasa dışı olarak yapılan Yunus balığı avı ve ticaretini gözler önüne seren yapım hayvan severlerin bu gibi durumlar için harekete geçmesini amaçlamaktadır. Filmin yönetmenliğini ve başrolünü Louie Psihoyos yapmıştır.

Tür: Belgesel

Fragman 

Önerilen İçerik: Aksiyon ve Heyecan Dolu Senaryolarıyla Mutlaka İzlenmesi Gereken Dedektif Filmleri

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
4
20
2
1
1
0
2
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.