En İyi Damacana Su Markaları 2024

Hijyen ve kalite anlayışını benimseyerek doğal kaynak sularını en doğal haliyle evlerinize taşıyan, en iyi damacana markalarını sizlere sıraladık.
En İyi Damacana Su Markaları 2024

Damacana su markaları, içme suyu ihtiyacımızı karşılamak için doğal kaynak sularını evlerimize taşıyan markalardır. Suyun doğal minerallerini ve içeriklerini koruyarak, en saf haliyle bizlere sunan birçok damacana markası olduğunu görebilirsiniz. Bu sayede kalite kontrolüne sahip olan ve hijyenik malzemelerle üretilen damaca markalarını tercih edebilirsiniz. Sağlık ve güvenlik anlayışını benimseyen damacana markaları sayesinde, vücudunuza sağlık katan suyu, en doğal haliyle yudumlayabilirsiniz.

Kalitesi ve Saflığıyla En İyi Damacana Markaları

Damacana su markası seçerken, doğal kaynak suyu olmasına ve lezzetli, taze bir şekilde sizlere sunulduğundan emin olmalısınız. Kaliteli ve hijyenik ambalaj standartlarını benimseyen, müşteri hizmetleri konusunda gelişmiş markalardan su siparişi verebilir, lezzetli sulara ulaşabilirsiniz. Tam da bu yüzden, yüksek kalite standartlarını benimseyen markaları araştırarak, sizlere en iyi damacana su markası sıralamasını sunuyoruz. Sağlık Bakanlığı içilebilir su listesini de benimseyerek en iyi damacana su markalarını sizlere sıraladık.

İşte en iyi damacana su markaları;

1. Buzdağı Su

En İyi Damacana Su Markaları Buzdağı Su

 • Kuruluş Yılı: 1996
 • Su Kaynağı: Sakarya'nın Geyve İlçesi, Doğançay Köyü
 • Ph Değeri: 7,1 pH

Buzdağı damacana markası, en iyi su markaları arasında ilk sırada yer alan markalarından biridir. Pet ve cam damacana olmak üzere birçok farklı damacana seçeneği sunan Buzdağı, 1996 yılından bugüne Sağlık Bakanlığı'ndan aldığı doğal kaynak işletme ruhsatıyla faaliyetine devam ediyor. Sakarya ili Geyve ilçesi, Doğançay Köyündeki Keremali Dağları sınırlarındaki bölgeden çıkarılan lezzetli doğal kaynak sularını sizlere sunuyor.

Buzdağı suları, tüketicilerine ulaştırdığı her pakette, kalite ve sağlık standartlarına uygun şekilde üretim yapıyor. Sanayi bölgesinde uzak olan kaynağı sayesinde su kalitesinin oldukça yüksek olduğunu söyleyebiliriz. 7,1 pH değerine sahip, vitamin ve mineral değerleri bozulmadan en doğal şekilde doğal kaynak sularına ulaşmanızı sağlayan Buzdağı, en iyi damacana markaları sıralamasında ilk sırayı alıyor.

2. Fuska Su

En İyi Damacana Su Markaları Fuska Su

 • Kuruluş Yılı: 1996
 • Su Kaynağı: Sapanca'nın Yüksek Dağları
 • Ph Değeri: 7,1 pH

Fuska doğal kaynak suları, Koçbet Group tarafından 1996 yılından bugüne güvenle hizmet veren damacana markalarından biridir. Ulusal ve uluslararası pazarda yer alan marka, 7,1 pH değerine sahip olan ve 17,3 yüksek kalsiyum değerine sahip suları sizlere sunuyor. Cam ve pet damacana seçenekleri sayesinde, zengin mineralli suları güvenle yudumlamanızı sağlar. İnsan sağlığıyla doğrudan ilgilenen çalışmalar yürüten Fuska, ambalaj ve dolum aşamasında yüksek kalite standartlarını benimseyen firmalardan biridir.

Fuska damacana su markasının, her zaman güvenilir firmalardan biri olmayı benimseyen ve müşteri memnuniyeti için çaba gösteren bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Doğal kaynak suyunu, yüksek mineral düzeyiyle evlerinize taşıyan Fuska damacana markası, üst düzey kalite koşulları sayesinde en iyi damacana markaları arasında yer almayı başarıyor.

3. Atlantis Su

En İyi Damacana Su Markaları Atlantis Su

 • Kuruluş Yılı: 2010
 • Su Kaynağı: Kayseri'nin Pınarbaşı İlçesi
 • Ph Değeri: 8,03 pH

Atlantis doğal kaynak suyu, 2010 yılından bugüne güvenle hizmet veren damacana markalarından biridir. Kayseri'nin Pınarbaşı ilçesindeki Toros Dağlarının eteklerinden aldığı doğal kaynak suyunu, hijyenik koşullarda evlerinize taşıyor. Aynı zamanda sağlıklı ve teknolojik üretimleriyle, yenilikçi firmalardan biri olduğunu söyleyebiliriz.

Avrupa standartlarında üretim yapan Atlantis Su, Gıda Güvenliği ve Çevre Yönetimi gibi tüm yasal standartlara uygun şekilde üretim yapmayı benimsiyor. Müşteri memnuniyeti sağlayarak, evlerinize zengin mineralli suları taşıyan bir markadır. 8,3 pH değerine sahip olan Atlantis su, aynı zamanda en yüksek pH değerine sahip olan sulardan biridir. Yüksek pH değeri ve hijyenik koşulları sayesinde en iyi damacana markaları arasında yer almayı başarır.

4. Taşkesti Su

En İyi Damacana Su Markaları Taşkesti Su

 • Kuruluş Yılı: 2008
 • Su Kaynağı: Bolu'nun Mudurnu İlçesi, Taşkesti Beldesi
 • Ph Değeri: 7,9 pH

Taşkesti su, 7,9 pH değerine sahip olan, hijyenik ve kaliteli su markalarından biridir. Sağlık Bakanlığı tarafından ''Doğal Mineralli Su'' olarak tescillenen damacana markası, Bolu'nun Mudurnu ilçesindeki Taşkesti beldesindeki kaynaktan evlerimize geliyor. Zengin minerale sahip olan doğal suları evlerinize taşıyan Taşkesti, aynı zamanda müşteri hizmetleri konusunda oldukça gelişen bir firmadır.

Geniş bayi ağı sayesinde birçok şehirde ve birçok ilçede hizmet veren markaya, kısa sürede ulaşabilir ve sipariş verebilirsiniz. 2008 yılından bugüne hizmet veren su markası Taşkesti, hijyenik koşulları ve zengin mineralli sularıyla en iyi damacana markaları arasında yer alıyor.

5. Javsu

En İyi Damacana Su Markaları Javsu

 • Kuruluş Yılı: 2003
 • Su Kaynağı: Ankara'nın Kızılcahamam İlçesi
 • Ph Değeri: 7,63 pH

Javsu, Ankara'nın Kızılcahamam bölgesinden çıkarılan doğal, lezzetli ve mineralli suları evlerinize taşıyan bir markadır. İç Anadolu Bölgesinde bilinen ve sıkça tercih edilen Javsu, zengin mineralli suyuyla, en iyi su markalarından biridir. Aynı zamanda benimsediği yüksek standartlar ve sağlık koşulları sayesinde en güvenilir damacana markalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

7,63 pH değerine sahip olan Javsu, ideal pH değeri ve sağlık standartlarıyla, 2003 yılından bugüne güvenle hizmet vermeye devam ediyor. Bu sayede yerli su markalarından biri olan Javsu markasının, en iyi damacana markalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

6. Munzur Su

En İyi Damacana Su Markaları Munzur Su

 • Kuruluş Yılı: 2005
 • Su Kaynağı: Tunceli'nin Ovacık İlçesi
 • Ph Değeri: 8,11 pH

Munzur su, Tunceli ilinin Ovacık'taki karlarla kaplı dağlarından çıkan doğal suları sizlere sunuyor. Doğal, mineral deposu ve sağlıklı sularıyla ideal içme sularından biri olan Munzur su, ülkemizin en sevilen su markalarından biridir. Aynı zamanda 2005 yılından bugüne güvenle hizmet vermeyi başaran bir markadır. Yumuşak içimli ve zengin mineralli suları sizlere sunan damacana markası, 8,11 pH seviyesine sahiptir.

Sınırlı imkanlar ve bölgenin zorluklarına karşı direnerek, en lezzetli suları sizlere taşımak için çabalayan markanın, yüksek standartları benimsediğini görüyoruz. Hijyenik koşulları ve yüksek standartları sayesinde Munzur su, en iyi içme suyu markalarından biri olmayı başarır.

7. Kalabak Su

En İyi Damacana Su Markaları Kalabak Su

 • Kuruluş Yılı: 2013
 • Su Kaynağı: Balıkesir'in Hayvan İlçesi, Kalabak Köyü
 • Ph Değeri: 7,15 pH

Kalabak su, genelde Eskişehir'le benimsenen bir marka olsa da Balıkesir'de bulunan Türkmen Dağı'nın kuzey yamacındaki Kalabak Köyü yakınlarından alınan doğal kaynak sularıdır. Aynı zamanda Atatürk'ün seyahati sırasında ikram edilen suyun tadını beğenmemesi sonucunda, şehre su araştırma talimatı vermesiyle, şehre getirilen sudur. 2013 yılında Sağlık Bakanlığının yaptığı resmi analizler sonucunda Türkiye'de en iyi içilebilir su sıralamasında 10 firma arasından 3. seçilir.

Kalabak suyun, hijyenik koşulları ve yüksek standartları sayesinde, suyu en doğal haliyle evlerinize taşıyan su markalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. 1936 yılından bugüne güvenle hizmet veren ve 7,15 pH değerine sahip olan Kalabak su markası, ülkemizin en köklü ve en güvenilir damacana markalarından biridir.

8. Sultan Su

En İyi Damacana Su Markaları Sultan Su

 • Kuruluş Yılı: 1975
 • Su Kaynağı: Bursa'nın İnegöl İlçesi
 • Ph Değeri: 7,14 pH

Sultan su, ülkemizde en çok kar yağışı olan Uludağ'ın eteklerindeki lezzetli suları evlerinize taşıyor. Bursa'nın İnegöl ilçesine bağlı olarak hizmet veren damacana firması, ülkemizdeki birçok bölgeye hizmet veren en iyi damacana firmalarından biridir. 7,14 pH değerine sahip zengin mineralli sularıyla en lezzetli su markalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Sultan damacana suları, hijyenik koşullara önem veren kaliteli bir marka olduğu için güvenle tercih edebilirsiniz. 1975 yılından bugüne güvenle hizmet veren damaca markası Sultan, doğal kaynak suyunu hijyenik koşullarla evlerinize taşıyan en güvenilir su markalarından biridir.

9. Erikli Su

En İyi Damacana Su Markaları Erikli Su

 • Kuruluş Yılı: 1965
 • Su Kaynağı: Bursa'nın Uludağ İlçesi
 • Ph Değeri: 7,81 pH

Erikli, ülkemizde her markette bulabileceğinizi, geniş hizmet ağına sahip olan bir markadır. Gelişen müşteri hizmetleri seçenekleri sayesinde, ülkemizin her bölgesinden kısa sürede damacana siparişi verebilirsiniz. Uludağ'ın zirvesinden taşıdığı zengin mineralli suları sizlere sunan Erikli, hijyenik koşullardan şişelediği suları yudumlamanızı sağlıyor. Eşsiz lezzeti, 7,81 pH değeri ve hijyenik marka koşulları sayesinde en sevilen damaca markalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

Yüksek kalite standartlarını benimseyen Erikli, tüketici memnuniyetini yüksek tutmayı hedefleyen markalar arasındadır. 1965 yılından bugüne öncü markalardan biri olmayı başaran Erikli, Uludağ'ın lezzetli sularını evlerinize taşıyan en sağlıklı su markalarından biridir.

10. Saka Su

En İyi Damacana Su Markaları Saka Su

 • Kuruluş Yılı: 1965
 • Su Kaynağı: Muğla'nın Köyceğiz İlçesi
 • Ph Değeri: 8,2 pH

Saka su, ''Türkiye'nin en değerli suyu'' sloganıyla yola çıkan, en iyi damacana markalarından biridir. 2011, 2012 ve 2013 yıllarında üç yıl boyunca Uluslararası Lezzet ve Kalite Enstitüsü tarafından ''3 Yıldız Üstün Lezzet Ödülü'' almayı başarıyor. 2020 yılında da aynı ödülü almayı başaran Saka markası, Kristal ödülü ve eşsiz lezzetiyle en çok tercih edilen su markalarından biridir.

8,2 pH değerine sahip olan su markası, eşsiz lezzetini ise Muğla'nın Köyceğiz ilçesindeki kaynağından alıyor. Hijyenik koşullarda üretim ve dağıtım yapan markanın, el değmeden şişelenen sağlıklı ve hijyenik suları sayesinde, en hijyenik su markalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Herkes tarafından beğenilen ve her yerde kolaylıkla ulaşabileceğiniz Saka suları, lezzeti ve yüksek standartlarıyla en iyi içme suyu markalarından biridir.

En İyi Damacana Markaları

#MarkapH DeğeriSu KaynağıKuruluş Yılı
1Buzdağı7,1 pHSakarya, Geyve1996
2Fuska7,1 pHSapanca1996
3Atlantis8,03 pHKayseri, Pınarbaşı2010
4Taşkesti8 pHBolu, Mudurnu2008
5Javsu7,69 pHAnkara, Kızılcahamam2003
6Munzur8,45 pHTunceli, Ovacık2005
7Kalabak7,15 pHBalıkesir, Hayvan1938
8Sultan7,14 pHBursa, İnegöl1975
9Erikli7,81 pHBursa, Uludağ1965
10Saka8,2 pHMuğla, Köyceğiz2004

DAMACANA SU MARKASI SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 • Su Kalitesi ve Kaynağı: Damacana su markası suyunun kaynağına ve kalitesine önem vermelisiniz. Su kaynağının doğal, temiz ve sağlıklı olması önemlidir.
 • Sertifikalar ve Kalite Kontrolleri: Markanın suyunun belirli standartlara ve yönetmeliklere uygun olduğunu doğrulayan sertifikalara sahip olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, düzenli kalite kontrolü yapıldığından emin olmalısınız.
 • Hijyen ve Ambalaj: Damacana su markasının hijyenik üretim süreçlerine sahip olduğundan ve ambalajın hijyenik ve sağlam olduğundan emin olmalısınız.
 • Müşteri Geri Bildirimleri: Müşteri yorumları ve geri bildirimleri, damacana su markasının kalitesi ve hizmeti hakkında size fikir verebilir. İnternet üzerinde marka ile ilgili yapılmış yorumları incelemelisiniz.
 • Fiyat ve Hizmet: Damacana su markasının sunduğu fiyatlar ve hizmetler, bütçenize uygun olmalı ve ihtiyaçlarınıza cevap vermelidir. Ayrıca, damacana suyunun teslimat hizmetinin güvenilir ve düzenli olmasına dikkat etmelisiniz.
 • Çevresel Faktörler: Eğer çevreye duyarlı bir tüketiciyseniz, damacana su markasının ambalajlarının geri dönüşüme uygun olup olmadığını ve çevresel etkilerini göz önünde bulundurmalısınız.
 • Markanın Geçmişi ve Güvenilirliği: Uzun süredir piyasada olan ve güvenilirliği kanıtlanmış damacana su markalarını tercih etmelisiniz. Bu, genellikle daha güvenli bir seçenek olabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.