En İyi Çörek Otu Yağı Markaları ve Tavsiyeleri 2024

Doğanın eşsiz mucizesi çörek otunu, cold press yöntemiyle şişeleyen en doğal çörek otu yağı markalarını sizlere sıraladık.
En İyi Çörek Otu Yağı Markaları ve Tavsiyeleri 2024

Çörek otu yağı, şifalı etkileriyle yüzyıllardır tıbbi ve kozmetik alanlarda kullanılan, değerli yağlardan biridir. Nigella Savita bitkisinin tohumlarından elde edilen bu yağın, antioksidan, antimikrobiyal ve antienflamatuar özelliklere sahip olduğunu görüyoruz. Cilt problemleri, sindirim sorunları ve daha birçok çeşitli hastalık için kullanılan eşsiz bir yağ olduğunu söyleyebiliriz. Aynı zamanda, içeriğindeki yağ asitleri ve vitaminler sayesinde cilt ve saç sağlığı için sıkça tercih ediliyor.

Çörek otu yağı, soğuk sıkım yöntemiyle üretilerek, doğanın mucizesini vücudumuza sunuyor. Doğal içeriğiyle karşımıza çıkan çörek otu yağını, içeceklere katarak ya da su ve bal ile karıştırarak tüketebilirsiniz. Aynı zamanda, doğrudan cilde ve saçlara uygulanarak, güzellik etkisi alabilirsiniz. Masaj yağı ve buhar soluması gibi birçok şekilde de kullanabileceğiniz çörek otu yağı, vücudunuza şifa katan bir içeriktir. Kaliteli ve doğal ürünler tercih ettiğinizde, vücudunuzdaki değişimi kısa sürede görebilirsiniz. En kaliteli ve güvenilir çörek otu yağı markalarını ise listemizden inceleyebilirsiniz.

UYARI: İlgili liste editörün tercihine göre oluşturulmuştur. Değer taşımaz.

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları

#MarkaKuruluş YılıÜrün Miktarı
1Arifoğlu194450 mL
2Onka Farma2017250 mL
3Zade Vital2015150 mL
4Dermoten1965250 mL
5Hekimzade1999200 mL
6Talya2003250 mL
7Oneva200950 mL
8Bayvital2016230 mL
9Hayfene1886100 mL
10Balen1991250 mL

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları

Çörek otu yağı, doğal ve organik olduğunda, eşsiz faydaları olan bir üründür. Bu durumda kaliteli markaların güvenilir ürünlerini tercih etmek gerekiyor. Piyasada çok fazla çörek otu yağı markası olduğu için kararsız kalabilirsiniz. Vücudunuza sağlık katan çörek otu yağını seçerken, en kaliteli ve güvenilir markaları kullanmanız için detaylı bir araştırma yaptık. Saf içerikleri ve marka güveniyle ön plana çıkan en iyi çörek otu yağı markalarını sizlere sıraladık.

İşte en iyi çörek otu yağı markaları;

1. Arifoğlu

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Arifoğlu

 • Tip: Damlalık Cam Şişe
 • Miktar: 50 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 1944

Arifoğlu, 1944 yılından bugüne güvenle hizmet veren, kaliteli markalardan biridir. Kurulduğu günden bugüne doğal ürünleriyle ön plana çıkmayı başaran markanın, organik kozmetik ürünleri, bitki yağları, bitki ürünleri, sirke ve pekmez gibi geleneksel ürünleri, gıda takviyeleri ve baharatlarıyla çeşitli ve doğal ürünleri bizlere sunduğunu görüyoruz. Doğanın şifasını ve mucizevi etkilerini sofralarımıza getiren Arifoğlu markası, yıllardır güvenle tercih edilen markalardan biridir.

Arifoğlu çörek otu yağı 50 ml damlalık formu ise tercih edebileceğiniz en iyi çörek otu yağı seçeneklerinden biridir. Damlalık şişesi sayesinde kolaylıkla kullanabilirsiniz. Soğuk pres yöntemiyle elde edilen çörek otu yağını, günde bir tatlı kaşığı tüketebilirsiniz. Çörek otunun sunduğu şifalı etki, damlalık şişe formu ve yıllardır güvenle tercih edilen marka kalitesiyle Arifoğlu, sizlere ilk çörek otu yağı önerimizdir.

2. Onka Farma

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Onka Farma

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 250 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 2017

Onka Farma, doğal ürünleriyle ön plana çıkan, güvenilir markalardan biridir. %100 bitkisel ürünler sunan markanın, en güvenilir çörek otu yağı markalarından biri olduğunu söyleyebiliriz. Çünkü 2017 yılından bugüne güvenle hizmet veren ve herkesin beğenisini toplamayı başaran bir markadır. Onka Farma Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesinde Tübitak Teknogirişim Sermaye Desteği (BİGG1512) programı kapsamında destek alarak 2017 yılında kuruluyor.

Güvenilir gıda takviyeleri, kozmetik ve fonksiyonel gıdalarda ön plana çıkan Onka Farma, bilimsel bilgiler ışığında, yaşamınızı iyileştiren projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor. Doğal ürünleriyle ön plana çıkan markanın, en sevilen ürünlerinden biri de Onka %100 saf çörek otu yağıdır. 250 mililitre cam şişesi ve %100 doğal soğuk sıkım yöntemiyle Onka, tercih edebileceğiniz en iyi çörek otu yağı markalarından biridir.

3. Zade Vital

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Zade Vital

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 150 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 2015

Zade Vital, sunduğu vitamin ve mineral takviyeleri sayesinde herkesin tercih ettiği markalardan biridir. 2015 yılından bugüne hizmet veren markanın, Ar-Ge ve üretim tesislerinde GMP(Good Manufacturing Practices/İyi Üretim Uygulamaları) standartlarına uygun olarak üretim yaptığını görüyoruz. Aynı zamanda, Avrupa'nın en büyük yumuşak kapsül üretim tesisi olarak kuruluyor. Markanın sahibi olan Dr. Mevlüt Büyükhelvacıgil, Türkiye'nin ilk besin destekleri markası olan Zade Vitali projesiyle, Avrupa İş Ödülleri 2014/2014 Ödül programında, ''Rubban D'honneur/Yüksek Onur Derecesi'' ödülü almayı başarıyor.

34 ülke ve 1500 firmanın katıldığı bu ödül töreninde aldığı ödülle ve sunduğu güvenilir besin takviyeleriyle Zade Vital markasının, kalite ve güven konusunda ön plana çıkmayı başardığını söyleyebiliriz. Zade Vital çörek otu yağı ise en çok tercih edilen soğuk sıkım çörek otu yağı seçeneklerinden biridir. Cildinize sürebilir, ağız yoluyla güvenle tüketebilirsiniz. 150 mililitre cam şişe formuyla sizlere sunulan çörek otu yağı, tercih edebileceğiniz en güvenilir çörek otu yağı seçeneklerinden biridir.

4. Dermoten

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Dermoten

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 250 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 1965

Dermoten, doğaya ve çevreye saygı politikasını benimseyen, alanında uzman Ar-Ge ekibi tarafından GMP(Good Manufacturing Practices/İyi Üretim Uygulamaları) standartlarında üretim yapan bir markadır. İnsan sağlığını ve yaşam kalitesini iyileştirmeyi hedefleyen markanın, 1965 yılından bugüne güvenle hizmet verdiğini görüyoruz. Eczacılık ile başlayan serüvenine kaliteli ve güvenilir bir marka olarak devam ediyor.

Dermoten, cilt ve saç bakım ürünleri, takviye edici gıdalar ve bitkisel yağlarıyla ön plana çıkan markalardan biridir. Dermoten çörek otu yağı ise en çok tercih edilen ürünleri arasında yer alıyor. Sunduğu doğal içerikleri ve marka güveni sayesinde en iyi çörek otu yağlarından biri olduğunu söyleyebiliriz. %100 yerli tohumdan soğuk sıkım(cold press) yöntemi kullanılarak üretilen Dermoten çörek otu yağı, Tercih edebileceğiniz en iyi soğuk sıkım çörek otu yağı markalarından biridir.

5. Hekimzade

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Hekimzade

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 200 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 1999

Hekimzade, doğal ve bitkisel ürünleriyle ön plana çıkan, herkesin severek tercih ettiği markalardan biridir. 1999 yılından bugüne hizmet veren markanın, sağlık ve tıp alanında yaptığı çalışmalar ile alternatif tıp alanında birçok ürün sunduğunu görüyoruz. Gıda takviyeleri, bitkisel kremler ve bitkisel şuruplarıyla herkesin beğenisini toplayan bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

Hekimzade çörek otu yağı, soğuk press yöntemiyle üretilen etkili ürünlerden biridir. Doğal formülü sayesinde çörek otu yağının, eşsiz formülüne ulaşabilir, vücudunuza sağlık ve güzellik katabilirsiniz. Hekimzade markası, 200 mililitrelik cam şişesiyle, %100 saf çörek otu yağını sizlere sunuyor. Güvenle tercih edebileceğiniz Hekimzade markasının, en iyi çörek otu yağı markalarından biri olduğunu söyleyebiliriz.

6. Talya

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Talya

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 250 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 2003

Talya, 2003 yılından bugüne güvenle hizmet veren ve doğanın saklı hazineleriniz vücudunuza sunan, kaliteli markalardan biridir. Uçucu esansiyel ve topuk sıkım yağların üretimini gerçekleştiren markanın, ''Doğanın Uyanışı'' sloganıyla yola çıktığını görüyoruz. Ar-Ge ekibiyle geliştirdiği yeni ürünleri bizlere sunan marka, doğal kozmetik ürünler, gıda takviyeleri ve doğal ürünleriyle herkesin beğenisini ve güvenini kazanmayı başarıyor. Aynı zamdan Amerika Gıda ve İlaç Dairesi Onayına (FDA), GMP Belgesine(Good Manufacturing Practices/İyi Üretim Uygulamaları), Helal sertifikasına sahip olan markalardan biridir.

Talya çörek otu yağı, en çok tercih edilen soğuk sıkım çörek otu yağlarından biridir. Bitkisel ürünlerde ön plana çıkan başarılı markanın, çörek otu yağını da en doğal haliyle sizlere sunduğunu görüyoruz. 250 mililitre cam şişe formuyla karşımıza çıkan çörek otu yağını, güvenle tüketebilirsiniz. Cilt ve saç için besleyici içerikleriyle de ön plana çıkan çörek otu yağı, nemlendirici etkileriyle de ön plana çıkıyor. Çörek otunun şifalı faydalarını vücuda katmak isteyenler için Talya soğuk sıkım çörek otu yağı, çörek otu yağı faydalarını alabileceğiniz, en iyi tercihlerden biridir.

7. Oneva

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Oneva

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 50 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 2009

Oneva markası, 2009 yılında Neva Gıda Maddeleri ve Baskı Malz. Dış Tic. Ltd. Sti. bünyesinde üretilen bitkisel yağ markalarından biridir. Soğuk pres yöntemiyle ürettiği yağlar sayesinde, trans yağ oluşmadan ve zarar görmeden bitkisel yağlar sunuyor. Doğanın mucizevi ürünlerini soğuk pres yöntemiyle şişeleyen ve sizlere sunan marka, en iyi bitkisel yağ markalarından biridir.

Oneva 50 mililitre çörek otu yağı ise tercih edebileceğiniz en iyi çörek otu yağı ürünlerinden biridir. %100 doğal çörek otu yağıyla oluşturulan ürün, kimyasal ve ısıl işlem görmeden üretiliyor. Bu sayede çörek otu yağının faydalarını vücudunuza almanız için en ideal formülleri sizlere sunuyor. Herkes tarafından güvenle tercih edilen Oneva markası, en doğal çörek otu yağı markalarından biridir.

8. Bayvital

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Bayvital

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 250 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 2016

Bayvital markası, sağlıklı ve dengeli yaşamın etkili ürünlerini sizlere sunan, kaliteli markalardan biridir. 2016 yılından bugüne hizmet veren markanın, çeşitli yağ ve sirkeler sayesinde doğanın mucizevi etkilerini sofralarınıza taşıdığını görüyoruz. Çevre dostu cam şişeleri ve kavanozlarıyla, herkesin beğenisini kazanan ürünleri sizlere sunuyor. Doğal kaynakların ve verimli toprakların şifasını evlerinize taşıyan Bayvital, en kaliteli ve en doğal çörek otu yağı markalardan biridir.

Bayvital çörek otu yağı, kendi tarlalarında yetiştirdiği ürünleri, katkı maddesi olmadan sizlere sunuyor. Koruyucu içermeyen formülü ve soğuk pres yöntemiyle, en doğal çörek otu yağı tercihlerinden biridir. 250 mililitre miktara sahip olan çörek otu yağlarını, çevre dostu malzemelerle şişeleyerek sizlere sunuyor. En çok tercih edilen çörek otu yağı markalarından biri olan Bayvital'i, çörek otunun eşsiz faydalarını vücudunuza almak için güvenle tercih edebilirsiniz.

9. Hayfene

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Hayfene

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 100 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 1886

Hayfene markası, ülkemizin köklü baharat markalarından biridir. 500 yıllık ticari geçmişe sahip olan markanın, 1886 yılından bugüne hizmet verdiğini görüyoruz. Organik ve vegan ürünleriyle herkes tarafından beğeni toplayan Hayfene, baharatları, gurme lezzetleri ve doğal yağlarıyla en kaliteli markalardan biridir. Hayfene çörek otu yağı ise soğuk press yöntemiyle üretilerek, 100 mililitre miktarındaki şişelerde sizlere sunuluyor.

Çörek otu tohumlarının preslenmesiyle elde edilen yağ, içerisindeki Omega-3, Omega-6, vitaminler, kalsiyum, potasyum ve çinko gibi zengin içerikleri sayesinde vücudunuza sağlık katan bir üründür. Çörek otunun sunduğu faydaları vücudunuza alabileceğiniz en doğal ürünlerden biridir. Saf çörek otu yağı içeren ürünü, güvenle kullanabilirsiniz. Herkes tarafından büyük beğeni toplayan ve herkes tarafından tavsiye edilen Hayfene, tercih edebileceğiniz en güvenilir çörek otu yağı markalarından biridir.

10. Balen

En İyi Çörek Otu Yağı Markaları Balen

 • Tip: Cam Şişe
 • Miktar: 250 mL
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 tatlı kaşığı
 • Marka Kuruluş Yılı: 1991

Balen, üretime başladığı günden bu yana insan sağlığına katkı sağlamayı amaçlayan, kaliteli firmalardan biridir. 1991 yılından bugüne hizmet veren marka ''Sağlıkla Gülümseten'' sloganıyla karşımıza çıkıyor. Doğal balları, gıda takviyeleri, organik ürünleri, bitkisel macunları ve bitkisel yağlarıyla, herkes tarafından büyük beğeni toplayan bir marka olduğunu söyleyebiliriz. Doğal ve katkısız ürünleriyle doğanın mucizevi bitkilerini ve yiyeceklerini sizlere güvenle sunuyor.

Balen organik çörek otu yağı, soğuk pres yöntemiyle elde edilen katkısız ürünlerden biridir. Aynı zamanda %100 Sorteksli yüksek Timokinon içeren çörek otu tohumlarından üretildiğini görüyoruz. Çörek otu yağının cilde ve vücuda olan yararlarını vücudunuza katmanız için en iyi tercihlerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Doğal ve organik çörek otu yağı arayanlar için Balen, en iyi organik çörek otu yağı markalarından biridir.

ÇÖREK OTU YAĞI ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 • Saflık ve Kalite: İyi bir çörek otu yağı, saf ve doğal olmalıdır. Etiketinde saf çörek otu yağı olduğunu belirten bir ürün seçmek önemlidir. İçeriğinde katkı maddeleri veya yapay bileşenler bulunmamalıdır.
 • Soğuk Sıkım: Soğuk sıkım yöntemiyle üretilen çörek otu yağları, besin değerlerini ve antioksidan özelliklerini daha iyi korur. Bu nedenle, soğuk sıkım yöntemiyle üretilmiş olanları tercih etmek önemlidir.
 • Organik Olması: Organik çörek otu yağları, kimyasal gübreler veya zararlı tarım ilaçları kullanılmadan yetiştirilen tohumlardan elde edilir. Organik sertifikalı ürünler, genellikle daha doğal ve sağlıklıdır.
 • Şeffaflık ve Güvenilir Markalar: Güvenilir bir markadan satın almak, ürünün kalitesi ve güvenilirliği hakkında daha fazla güvence sağlar. İyi bilinen markaları tercih etmek ve mümkünse ürünün üretim süreci hakkında bilgi edinmek önemlidir.
 • Ambalaj: Çörek otu yağını koyu renkli cam şişelerde tercih etmek, ürünün ışık ve oksidasyona maruz kalarak bozulmasını engeller. Ayrıca, ürünün hava geçirmez bir kapta saklanması da önemlidir.
 • Koku ve Tat: Çörek otu yağının tazeliğini kontrol etmek için kokusuna ve tadına dikkat etmek önemlidir. Taze çörek otu yağı hafif acımsı bir tat ve yoğun bir koku içerir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.