En İyi C Vitamin Serum Tavsiyeleri ve Markaları (2024)

Cildinizin sağlıklı ve pürüzsüz gözükmesi için sizlere en iyi 10 C vitamini serumu listesini hazırladık. İşte en iyi c vitamin serum tavsiyesi;
En İyi C Vitamin Serum Tavsiyeleri ve Markaları (2024)

Sağlıklı bir cilde kavuşmanın ana etkenlerinden biri olan C vitaminleri cilt bakımında oldukça önemli bir yere sahiptir. Antioksidan özelliğinin en güçlü olduğu C vitaminleri, cildi dış etkenlerden koruyarak cilt bariyerini güçlendirir. Aynı zamanda cildin derin katmanlarına inerek ince çizgi ve lekelerin önüne geçer.

Bir çok marka arasından en iyi içerik listesine sahip C vitamini serumlarını sizler için derledik ve liste haline getirdik. En iyi elektrikli kombi hangisi? Kombi bakımı nasıl yapılmalı? gibi soruların cevaplarının yer aldığı içeriğimiz, elektrikli kombi almak isteyenlere rehber olacaktır.

UYARI: İlgili liste editörün tercihine göre oluşturulmuştur. Değer taşımaz.

En İyi C Vitaminli Serum Tavsiyeleri

Marka/ÜrünCilt TipiMiktar
La Roche Posay C10Hassas Ciltler30 mL
Garnier C Vitamini Parlak Süper AydınlatıcıTüm Ciltler30 mL
Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing ConcentrateTüm Ciltler50 mL
SkinCeuticals C E FerulicTüm Ciltler30 mL
Luv it! Brightening Vitamin CKarma ve Yağlı Ciltler30 mL
Bebak Pharma Brightening Vitamin CTüm Ciltler30 mL
The Purest Solutions C VitaminiKarma Ciltler30 mL
Caudalie Vinergetic C+Tüm Ciltler30 mL
Vichy Liftactiv Specialist Glyco-CHassas Ciltler18 mL
Cyrene Skincare C+E+FerulicHassas Ciltler30 mL

Son zamanlarda kadınların güzellik sırları arasında olan c vitamini serumları, içeriğindeki antioksidan özelliği sayesinde yaşlanma karşıtı bakım sağlıyor ve cildin daha sağlıklı olmasına yardımcı oluyor. Bizde en iyi 10 C vitamini listesini hazırladık.

İşte birbirinden güzel içeriklere sahip en iyi C vitamini serum markaları...

1. La Roche Posay C10

C Vitaminli Serum

 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Hassas Ciltler
 • İçerik: Saf C vitamini, salisilik asit, neurosensine

Hassas ciltler için ışıltı veren formülü ile özel olarak üretilmiş olan La Roche Posay C vitamini serumu, alerjik ciltlerinde kullanımına uygun olarak formüle edilmiştir.

İçerisindeki saf c vitamini ile kırışıklıkları azaltmayı ve cildi aydınlatmayı sağlarken salisilik asit ciltteki pürüzleri ve sivilceleri yok etmektedir. Neurosensine ile de hassas ciltlerde nemlenmiş ve yumuşak bir görünüm sunarak, cildin sağlıklı ve canlı olmasına yardımcı olmaktadır.

2. Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı

C Vitaminli Serum Garnier C Vitamini Parlak Süper Aydınlatıcı

 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • İçerik: C vitamini, niasinamid ve salisilik asit

Kısa sürede etki etmesi ile kullanıcıların tercihi olan Garnier C vitamini aydınlatıcı serum, ciltte ağırlık ve yapışkan bir his bırakmadan kolayca emiliyor. Aktif bileşenleri; salisilik asit, c vitamini ve niacinamide ile cildi olduğundan daha canlı, parlak ve sağlıklı gösteriyor. Kullanıma başladıktan 6 gün sonra gözeneklerde küçülme, cilt lekelerinin renginde açılma etkilerini de görmeye başlıyorsunuz.

3. Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

En İyi C Vitamini Serumu Kiehl's Powerful-Strength Line-Reducing Concentrate

 • Miktar: 50 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • İçerik: %10.5 oranında saf C Vitamini, Hyalüronik asit

Khiel’s powerful kırışıklık karşıtı serum cildinize yaşlanma karşıtı bakım sağlarken derinlemesine nemlendiriyor ve kırışıklık görünümünü en aza indiriyor.

İçerisindeki %12.5 c vitamini ile ince çizgilerinizi açmanıza, cilt lekelerinizi azaltmaya ve cildinizin ışıltısını ortaya çıkartmanızda yardımcı oluyor. Hyularonik asit ile cilde kaybettiği nemi yeniden kazandırarak cildinizi sağlıklı görünümüne kavuşturuyor ve kullanmaya başladıktan sonra etkilerini kısa sürede gösteriyor. Özel formüle edilmiş yapısı ile hassas ciltlerden yağlı ciltlere kadar tüm cilt tipleri severek kullanıyor.

4. SkinCeuticals C E Ferulic

C Vitamini Serum SkinCeuticals C E Ferulic

 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • İçerik: %10 C vitamini, L- askorbik asit, Alpha Tocopherol, Ferulik Asit

Skinceuticals antioksidan serum, dermotolojik olarak test edilerek geliştirilmiştir. İçerisindeki %10 C vitamini ve ferulik asit ile cildinizi sıkılaştırır, gerekli nem takviyesini sağlar. Koyu lekeler ile savaşırken yenilerinin oluşmasını önler ve özel geliştirilmiş formülü ile cildinizde 4 gün boyunca etkisini sürdürerek deri altından gerekli tüm bakımı cildinize sağlar.

5. Luv it! Brightening Vitamin C

C Vitamini Serum Luv it! Brightening Vitamin C

 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Karma ve Yağlı Ciltler
 • İçerik: C vitamini, kolejen, Niacinamide, Glycerin, Allantoin, Panthenol

Luv It aydınlatıcı serumunu her cilt tipi sevecektir ama özellikle yağlı ve karma cilt tipine sahip olan kişiler cilt bakım rutinlerinden eksik etmek istemeyecekler. İçerisinde %10 oranında c vitamini, hyaluronik asit ve niacinamide bulunuyor. C vitamini cildi sıkılaştırırken aynı zamanda lekelerin rengini açıyor ve güneş kreminden önce kullanılırsa kremin koruyuculuğunu artırıyor. Niacinamide ise cildin yağ seviyesini dengeleyerek gözenek görünümünü azaltmaya yarıyor. Güzel içeriklerin bir arada bulunduğu, uygun-orta fiyat arasında olan serum , asla yapış yapış bir his bırakmadan cildinize derinlemesine bakım yapıyor.

6. Bebak Pharma Brightening Vitamin C

C Vitamini Serum Bebak Pharma Brightening Vitamin C

 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • İçerik: C vitamini, ferulic asit, seramid, Gotu kola özü

Çevresel faktörlerden dolayı zarar görmüş cildi onarmaya yarayan ferulic asit ve c vitamini içeren Bebak Aydınlatıcı Etkili Serum, güneş ışınlarının cilde verdiği zararlı etkiyi azaltıyor. Cildi korumaya yardım ediyor.

Trehaloz, seramid ve gotu Kola özü ile cildi canlandırmaya, esnekliği arttırıyor aynı zamanda tıkanmış gözenekleri arındırıyor. Böylelikle cilt oldukça sağlıklı ve canlı duruyor

7. The Purest Solutions C Vitamini

C Vitamini Serum The Purest Solutions C Vitamini

 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • İçerik: Glycerin, Ferulic Acid, Ascorbic acid, sodium hyaluronate

%10 oranında Ascorbic asit yani c vitamini bulunan The purest Solutions serum, antioksidan etkisi ile cildi yorgun ve solgun görünümden uzaklaştırıyor. Cildin daha sağlıklı ve canlı gözükmesini sağlıyor.

C vitamini aynı zamanda iltihaplı cildin tedavisinde faydalı olduğu için aktif sivilce ve sivilce izlerini gidermeye de yarayarak cildinizi pürüzsüz bir görüntüye kavuşturuyor.

8. Caudalie Vinergetic C+

C Vitamini Serum Caudalie Vinergetic C+

 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • İçerik: Hlycerin, squalane, ascorbyl, grape seed extract

Tüm cilt tiplerinin kullanımına uygun olan Caudalie c vitamini serumu, yorgunluk karşıtı olması sebebi ile cildinize gerekli olan enerjiyi sağlıyor. %100 doğal c vitamini türevli olması ile cildinize kaybettiğiniz elastikiyeti geri kazandırıyor, cildi ferah ve aydınlık bir görüntüye kavuşturuyor. İçeriğindeki hyaluronik asit ile de derinlemesine nem takviyesi yaparak cildin kurumasını, kırışıklıkların artmasını önlüyor.

9. Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C

C Vitamin Serum Vichy Liftactiv Specialist Glyco-C

 • Miktar: 18 mL
 • Cilt Tipi: Tüm Ciltler
 • İçerik: %10 glikolik asit, hyaluronik asit, vichy colkanik suyu

Vichy leke karşıtı ampul sadece 11 içerik olan minimal formülü ile on iki haftada leke görünümünü %38 azaltıyor.

İçerisindeki glikolik asit ile ciltteki yağı, kiri ve ölü cilt hücrelerini temizleyerek cildin temiz olmasına yardımcı oluyor. C vitamini ise temiz cildin derin katmanlarına daha çabuk ulaşarak cilt lekelerini gideriyor ve cildin ihtiyacı olan canlı görünüme kavuşmasını sağlıyor.

10. Cyrene Skincare C+E+Ferulic

C Vitamin Serum Cyrene Skincare C+E+Ferulic

 • Miktar: 30 mL
 • Cilt Tipi: Hassas Ciltler
 • İçerik: Ascorbic acid, ethly ascorbic acid, glycol, glycerin, ferulic acid, sodium, hyaluronate

Ultra nazik olması ile her cilt tipinin özellikle hassas ciltlerin severek kullanacağı Cyrene C-E ferulic serum, ince kırışıklık ve çizgilerin görünümünü azaltıyor. Leke oluşumunu önleyerek cildi çevresel faktörlere karşı koruyor. Daha içerisinde bulunan bir çok vitamin ile de cildi sağlığına kavuşturuyor.

C VİTAMİNİ SERUMU ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 • Miktar: C vitamini serumu alırken üründeki C vitamini miktarına dikkat etmek önemlidir. Ürün etiketinde genellikle yüzde ya da miligram cinsinden ifade edilir. Cilt bakımında etkili olabilmesi için yeterli miktarda C vitamini içermesi önemlidir. Ancak aşırı dozda da olmamalıdır, çünkü fazla C vitamini cilde zarar verebilir.
 • Cilt Tipi: Her cilt tipi farklı ihtiyaçlara sahiptir. C vitamini serumu seçerken cilt tipinizi göz önünde bulundurmalısınız. Yağlı cilde sahip olanlar için hafif formüllü, su bazlı ürünler tercih edilebilirken, kuru ciltler için daha yoğun ve nemlendirici formüllere sahip serumlar daha uygun olabilir.
 • İçerik: C vitamini serumlarının içerik listesini kontrol etmek önemlidir. Cildin ihtiyacına uygun diğer aktif maddeler içermesi, ürünün etkisini artırabilir. Aynı zamanda parfüm, alkol gibi potansiyel tahriş edici içeriklere sahip olmamasına dikkat etmek de önemlidir.
 • Stabilite: C vitamini, ışık, hava ve sıcaklık gibi faktörlere karşı hassastır. Bu nedenle, serumun stabilitesi ve dayanıklılığı önemlidir. Şeffaf veya opak ambalajlarda bulunan, hava almayı engelleyen ürünler, C vitamini içeriğinin korunmasına yardımcı olabilir.
 • Kullanım Talimatları: C vitamini serumlarının kullanım talimatları üründen ürüne değişebilir. Üretici firma tarafından belirtilen şekilde ve miktarlarda kullanılması, cilt üzerinde olumsuz etkilerin önlenmesine yardımcı olabilir.
 • Test ve İncelemeler: Ürünü satın almadan önce kullanıcı yorumlarına ve ürün incelemelerine göz atmak faydalı olabilir. Diğer kullanıcıların deneyimleri, ürünün gerçekten vaat ettiği etkileri sağlayıp sağlamadığı konusunda size bilgi verebilir.

C vitaminin cilde faydaları nelerdir?

C vitaminin cilde faydaları oldukça fazladır. Dış etkenlerden dolayı zarar gören cildimiz zamanla elastikiyetini , parlaklığını yitiriyor ve lekeler de kalıcı hale geliyor . C vitamini yüksek oranda antioksidan içermesi sebebi ile cilt bariyerini güçlendiriyor ve cildi çevresel veya yaşa bağlı faktörlerden koruyarak kırışıklık görünümü , leke ve cansızlık gibi cilt problemlerinin en aza inmesini sağlıyor.

<

 İçerik Üreticisi
HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.