BKM Filmleri – BKM Yapımcılığın Türk Sinemasına Kazandırdığı En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Film

BKM Filmleri – BKM Yapımcılığın Türk Sinemasına Kazandırdığı En İyi ve IMDb Puanı Yüksek 15 Film
31.01.202012:33

Beşiktaş Kültür Merkezi bünyesinde yapılan birçok film projesi gişe rekorları kırarak milyonlarca izleyici kitlesine ulaşmıştır. İşte BKM yapımcılığında sinemaya kazandırılan en iyi ve en güzel 15 film…

Haber güncelleme tarihi 18.02.2020 17:25

Türk Sinemasına Damga Vuran En İyi 15 BKM filmi

Necati Akpınar ve Yılmaz Erdoğan önderliğinde kurulan BKM yapım şirketi şimdiye kadar onlarca film projesine destek vermiş ve projelerin arkasında durarak izlenmesine sebep olmuştur. Türk sinemasının en efsane komedi ve dram filmlerinin çıktığı, adeta bir film fabrikası diyebileceğimiz BKM’nin en iyi filmlerini sizler için derledik. İşte BKM’nin yapımcılığında çekilmiş gelmiş geçmiş en iyi 15 film...

BKM Filmleri;


1. Dedemin Fişi (2016) – IMDb: 5.6

bkm filmleri

Güldür Güldür adlı TV programıyla büyük bir izleyici kitlesi yakalayan ekip Ali Sunal önderliğinde şanslarını birde sinema sahnesinde denediler. 2016 yılında vizyona giren filme ilgi bir hayli çok olurken film kalitesi genel olarak ortalama olarak değerlendirilmiştir. Yönetmen Meltem Bozoflu imzalı filmin yapımcılığını BKM üstlenmiştir. Kaliteli oyuncu kadrosu ve efsane replikleriyle film en iyi  BKM filmleri listesinde kendisine yer bulabilmiştir.

Tür: Komedi

Fragman


2. Kolonya Cumhuriyeti (2017) – IMDb: 6.0

bkm filmleri

Son yılların popüler komedyenlerinden Çağlar Çorumlu’nun başrolünde yer aldığı filmin oyuncu kadrosunda Büşra Pekin ve Ersin Korkut gibi tanınmış isimler yer almaktadır. Film BKM yapımcılık şirketi bünyesinde yapılmış olup yönetmen koltuğunda Dedemin Fişi ve Çarşı Pazar filmlerinin de senaristliğini yapan Murat Kepez oturmuştur. Komedi dolu bir bilim kurgu filmi olan Kolonya Cumhuriyeti hem Çağlar Çorumlu’nun hem de Büşra Pekin’in efsane oyunculuk performanslarına sahne olmuştur.

Tür: Komedi, Bilimkurgu

Fragman  


3. Yol Arkadaşım (2017) – IMDB: 6.1

bkm filmleri

BKM mutfağın yetiştirdiği güzide oyunculardan Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak’ın başrollerinde yer aldığı film 2017 yazına damgasını vurmuştur. Hayatında peş peşe talihsizlikler yaşayan Onur’un Ayvalık yolunda tanıştığı Şeref ile imtihanı bu filmin konusu olmuştur. Başarılı ikilinin muhteşem uyumu ve komedi dolu sahneleriyle en iyi BKM filmleri listesine girebilmiştir.

Tür: Komedi

Fragman


4. Patron Mutlu Son İstiyor (2014) – IMDb: 6.1

bkm filmleri

Komedi Dükkanı ve Arkadaşım Hoş geldin gibi TV programlarıyla komedi de çığır açan isimlerden biri olan Tolga Çevik BKM yapımcılığında çekilen Patron Mutlu Son İstiyor filminde başrol oynamıştır. Filmde Tolga Çevik’in partneri Ezgi Mola olurken, Murat Başoğlu’da iyi bir oyunculuk performansı sunmuştur. Kıvanç Baruönü yönetmenliğinde çekilen filmin konusu Senaristlik yapan Sinan’ın romantik komedi filmi yazmak için Kapadokya’ya gitmesini ve orada tanıştığı Eylül’le birlikte başına gelenleri anlatmaktadır.

Tür: Komedi, Romantik

Fragman


5. Gişe Memuru (2010) – IMDb: 6.5

bkm filmleri

Türk sinemasının kült filmlerinden biri olan Gişe Memuru, hayatını monoton bir düzende yaşayan sürekli aynı şeyleri tekrarlayan Kenan’ın günlük yaşamını izleyicilerine aktarmıştır. Çatalca gişeler bölgesinde görev yapan Kemal babasıyla birlikte yaşayan her gün işten eve evden işe gidip gelen bir adamdır. Babasıyla da sıkıntıları olan Kenan asosyal karaktere sahip biridir. Film yönetmen Tolga Karaçelik önderliğinde çekilmiş olup yapımcılığını BKM üstlenmiştir.

Tür: Dram

Fragman   


6. Hükümet Kadın (2013) – IMDb: 6.5

bkm filmleri

Türk Komedi filmleri arasında en dikkat çeken filmlerden biri olan Hükümet Kadın BKM yapımcılığında ortaya çıkan efsane filmlerden biridir. Sermiyan Midyat’ın hem yönetmenlik hem de oyunculuk yaptığı filmin oyuncu kadrosunda Demet Akbağ, Ercan Kesal ve Bülent Çolak gibi ünlü oyuncular yer almıştır. Midyat beldesine Belediye başkanı olmak isteyen üçkağıtçı Faruk ve eski belediye başkanının karısı olan Xate ananın belediye seçimlerindeki çekişmeleri filmin konusu olmuştur. İlk filmin çok beğenilmesi sebebiyle kısa bir süre sonra serinin devamı olan Hükümet Kadın 2 de izleyiciyle buluşmuş ve beğenileri üzerine toplamıştır.

Tür: Komedi

Fragman


7. Ekşi Elmalar (2016) – IMDb: 7.1

bkm filmleri

Yılmaz Erdoğan’ın hem yazıp hem yönetip hem de başrolünde yer aldığı filmlerden biri olan Ekşi Elmalar, yine kendisinin kurmuş olduğu BKM bünyesinde çekilen başarılı bir filmdir. Oyuncu kadrosunda Farah Zeynep Abdullah, Songül Öden, Şükran Ovalı ve Şükrü Özyıldız gibi önemli isimlerin yer aldığı filmin konusu Belediye reisi Aziz Özay ve 3 kız çocuğunun bazen dramatik bazen de komedi dolu hikayesini anlatmaktadır. Ekşi Elmalar dram filmi izlemek isteyenlere şiddetle tavsiye ettiğimiz BKM filmleri arasındadır.

Tür: Dram

Fragman


8. Düğün Dernek (2013) – IMDb: 7.1

bkm filmleri

Türk sinemasının yeni Zeki ile Metin’i olarak bahsedilen Ahmet Kural & Murat Cemcir ikilisinin Çalgı Çengi ve birkaç TV dizisinden sonra ortaya koydukları başarılı projenin yönetmenliğini Selçuk Aydemir yapmıştır. 2013 yılına damgasını vuran Düğün Dernek filmi Sivas’ın bir köyünde yaşayan İsmail, Saffet, Tüpçü Fikret ve Çetin’in başından geçen bir yakım komedi dolu olayları anlatmaktadır. İsmail’in oğlu Tarık yıllar sonra köye dönerek bir an önce evlenmek istediğini söyler. Bunun üzerine İsmail beş parasız olmasına rağmen arkadaşlarıyla birleşir ve düğün hazırlıklarına başlarlar. Genellikle komedi filmlerinin merkezi olan BKM bu filminde yapımcılığını üstlenmiştir. İlk filmiyle çok ses getiren Düğün Dernek serinin ikinci filmi “Düğün Dernek 2: Sünnet” ile devam etmiştir.

Tür: Komedi

Fragman


9. Beynelmilel (2006) – IMDb: 7.2

bkm filmleri

BKM film yapımcılık bünyesinde çekilen en güzide filmlerden biri olan Beynelmilel’in başrollerinde Cezmi Baskın ve Özgü Namal yer almıştır. Filmin yönetmen koltuğunda Muharrem Gülmez ve senaryoyu da yazan Sırrı Süreyya Önder birlikte oturmuşlardır. 1982 yıllarını anlatan filmde cunta döneminin trajik hikayelerini müzik ve eğlenceyle birleştirerek trajikomik hikayelere dönüştürmüştür. Film müzisyenlik yaparak geçinen Abuzer ve her zaman babasına destek olan aynı zamanda da üniversiteye hazırlanan Gülendam’ı hikayenin merkezine almıştır.

Tür: Komedi, Dram

Fragman


10. Annemin Yarası (2016) – IMDb: 7.4

bkm filmleri

2016 yılının başlarında vizyona giren ağır dram filmi izleyenlerinin gözlerinde adeta yaş bırakmadı. Ozan Açıktan yönetmenliğinde çekilen filmin oyuncu kadrosunda Belçim Bilgin, Ozan Güven, Bora Akkaş, Okan Yalabık ve Meryem Uzerli yer almıştır. Bosna Savaşı yıllarına dayanan Trajik bir olay genç bir çocuğun hayatına sebep olacaktır. Muhteşem kurgusu ve can alıcı dram sahneleriyle dikkatleri üzerine çeken “Annemin Yarası” en iyi BKM filmlerinden birdir.

Tür: Dram

Fragman   


11. Hokkabaz (2006) – IMDb: 7.4

bkm filmleri

Dünyaca ünlü Türk komedyen Cem Yılmaz’ın hem yazıp hem yönetip hem de başrolünde yer aldığı Hokkabaz filmi 2006 yılında BKM film yapımcılığı aracılığıyla vizyona girmiştir. Oyuncu kadrosunda Cem Yılmaz, Mazhar Alanson ve  Özlem Tekin gibi ünlü isimlerin yer aldığı filmin konusu kendince iyi bir sihirbaz olan İskender’in yakın arkadaşı Maradona ile birlikte başta babası olmak üzere herkese kendini kanıtlama çabasını anlatmaktadır. Dramatik komedi tarzında olan bu film Türk sinemasına damga vuran en iyi Cem Yılmaz filmlerinden biridir.

Tür: Dram, Komedi

Fragman


12. Organize İşler (2005) – IMDb: 7.4

bkm filmleri

Başrolünde Yılmaz Erdoğan ve Tolga Çevik’in yer aldığı filmin oyuncu kadrosu ise adeta yıldızlar geçidi gibi. Cem Yılmaz, Demet Akbağ, Özgü Namal ve Altan Erkekli başta olmak üzere Türk sinemasının komedi deyince akla gelen birçok aktörü bu filmde rol almıştır. Asım Noyan karakteri önderliğinde kurulan suç çetesine şans eseri olarak katılan Süperman Samet (Tolga Çevik) masum ve iyi niyetli karakteriyle bütün her şeyi birbirine katacak ve çeteyi çok zor durumda bırakacaktır.  BKM film önderliğinde yapılan Organize işler filmi hem BKM’nin hem de Türk sinemasının en iyi filmlerindendir.

Tür: Dramatik Komedi

Fragman  


13. Kelebeğin Rüyası (2013) – IMDb: 7.8

bkm filmleri

Yılmaz Erdoğan’ın sinemamıza kazandırdığı efsane filmlerden biri olan “Kelebeğin Rüyası” filminin başrolünde Kıvanç Tatlıtuğ ve Mert Fırat rol almıştır. Zonguldak’ta yaşayan genç şairler Rüştü Onur ve Muzaffer Tayyip Uslu kasabaya yeni gelen Belediye Başkanı’nın kızı Suzan’a aşık olmalarıyla filmin hikayesi başlar. İki arkadaş Suzan’ı kazanmak için iddiaya girerler ve birer şiir yazarlar kız hangisinin şiirini beğenirse diğeri aradan çıkacaktır. Ancak dönemin illet hastalığı Verem genç şairlerimizin yakasını çoktan tutmuştur. Hayatlarının belki de son günlerini geçiren delikanlılar yaşama sevinci içerisinde sevda için ellerinden gelen her şeyi yaparlar. Türk sinemasına adını altın harflerle yazdıran bu “Kelebeğin Rüyası” mutlaka izlenmesi gereken BKM filmlerinden biridir.

Tür: Dram

Fragman


14. Vizontele (2001) – IMDb: 8.0

bkm filmleri

Anadolu’nun orta yerinde şirin bir kasabaya dönemin en şaşırtıcı teknolojik aleti olan televizyonun gelmesiyle mükemmel bir komedi başlar. Köyün kendi halinde ve biraz da deli oğlanı Emin’in (yılmaz Erdoğan) ana merkezinde yer aldığı film kasabaya gelen televizyonun kasaba halkı üzerinde yarattığı heyecan ve merakı komik bir dille bizlere anlatmıştır. Yılmaz Erdoğan’ın yönetmenliğini yaptığı filmin yapımcılığını BKM yapmıştır. İlk filmiyle izleyicilerin beğenisi kazanan yapım kısa zaman sonra ikinci filmi olan Vizontele Tuuba’yı vizyona sokmuştur.

Tür: Komedi

Fragman


15. G.O.R.A (2004) – IMDb: 8.0

bkm filmleri

BKM yapımcılığım bugüne kadar gelmiş geçmiş en iyi filmi G.O.R.A aynı zamanda Türk sinemasının en iyi bilim-kurgu filmidir. Başrolünde Cem Yılmaz’ın rol aldığı GORA filmin oyuncu kadrosunda Özge Özberk, Ozan Güven, Şafak Sezer, Özkan Uğur ve Rasim Öztekin gibi ünlü isimler yer almıştır. Uzaylılar tarafından kaçırılan Halı, Kilim ve Travel işi yapan Arif Işık hiç bilmediği gezen GORA’yı da kısa zamanda birbirine katacaktır. Cem Yılmaz’ın unutulmaz esprilerine sahne olan filmin yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak yapmıştır. G.O.R.A filmi en iyi BKM filmleri listesinin de en tepesinde yer almıştır.

Tür: Komedi

Fragman   

Önerilen İçerik: Türk Sinemasına Damga Vuran En İyi 38 Yeşilçam Filmi Önerisi

NeOldu.com

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
1
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
    Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.