En İyi 15 Balık Yağı Tavsiyesi | Fiyatı & Kullananlar

En İyi 15 Balık Yağı Tavsiyesi | Fiyatı & Kullananlar
25.06.202113:55

Güvenilir ve besin değeri yüksek balık yağı arıyorsanız doğru yerdesiniz. Bu içeriğimizde balık yağlarını araştırarak en iyilerini bir araya getirdik. İşte en iyi balık yağı önerileri.

Haber güncelleme tarihi 25.06.2021 17:03

Omega Deposu En İyi 15 Balık Yağı 

Balık dokusundan elde edilen balık yağlarını gıda takviyesi olarak kullanıyoruz. İçeriğinde Omega 3 yağ asidi, D vitamini ve DHA bulanan balık yağlarını alırken dikkatli olmamızda fayda var. Çünkü balık yağı üreten birçok marka var ve bu markaların ürünleri herkese uygun olmayabilir. Fakat endişelenmenize gerek yok. Listemizde tüm bu ürünleri karşılaştırarak en iyilerini bir araya getirdik. Öyleyse en büyük gıda takviyelerinden birisi olan balık yağları listemize geçelim.

1. Möllers

en iyi balık yağı

En iyi balık yağı markalarının ilk sırasında tabii ki de Möller's olmalıydı. Avrupa'nın en bilindik markalarından birisi olan Möller's, ürünlerini balıkların ülkesi olan Norveç'te üretiyor. Zengin ve güçlü içeriği sayesinde balık yağı arayanların bir numaralı tercihi olan Möller's markası, kimyasal aroma ve koruyucu içermiyor. Son olarak bu markanın her bir ürününün klinik deneylerle desteklendiğini belirtelim.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Oğlum 1 yaşından itibaren kullanıyor. Aynı şekilde yeğenime de alıyoruz. Doktorumuzun tavsiyesi ile 6 yaşa kadar beyin gelişimi için kullanacağız etkisi büyükmüş. S*** E.

👤 26 aylık kızım için kullanıyorum. Severek içiyor tadı çok güzel. Yaşı küçük olduğundan kızımın ölçeğini ona göre ayarlıyorum. Ümran A.


2. Ocean

en iyi balık yağı

Listemize Ocean markası ile devam ediyoruz. Yerli bir balık yağı üreticisi olan Ocean, ürettiği ürünlerle adından çokça bahsettiriyor. İçeriğindeki Omega-3 asitleriyle sizi gün boyunca zinde tutan Ocean, kalp-damar, yüksek tansiyon ve kolestrol gibi hastalıklara karşı koruma sağlıyor. Ayrıca vücudun ihtiyaç duyduğu ve dışarıdan alınması gereken besinleri takviye eden balık yağı, herhangi bir kimyasal madde barındırmıyor.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Doktor tavsiyesi bir marka. Uygun fiyata almış olduk. Yeni kullanmaya başladım. Yağmur B.

👤 Gerçekten karın yağlarının yakılmasında garip bir etkisi var, diyetle beraber kullandığımda kilo vermeyi ve incelemeyi hızlandırdığına inanıyorum. B*** K.


3. Carlson

en iyi balık yağı

Bir diğer Norveç markası olan Carlson, ürünlerini okyanusun derin ve soğuk sularında yaşayan balıklarından üretiyor. Her bir ürünü FDA tarafından test edilen Carlson, ülkemizde çok popüler olmayı başarmıştır. Tüm ürünleri sadece balık jelatinli olan markanın hiçbir ürününde domuz yağı bulunmamaktadır.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 En iyi 2 markadan biri. güvenle alın. Uygun fiyatlı ürünlere aldanmayın. önemli olan yağ asidi oranı. Hap yutabilen çocuklar için de yetişkinler için de 10 numara. M*** A.

👤 Yeni içmeye başladım ama sanki daha dinç hissediyorum. Birde eskiden daha çok yerdim şimdi iştahım aşırı değil. Gereksiz şeyleri yiyesim gelmiyor. Emine K.


4. Nutrigen

en iyi balık yağı

Balık yağı üreten bir diğer Türk markası olan Nutrigen, özellikle çocuklar için çıkardığı ürünlerle tanıdığımız bir marka. Nutrigen, üretmiş olduğu balık yağı şurubu ile çocukların kemiklerinin daha sağlam ve boylarının daha uzun olmasına yardımcı oluyor. Aynı zamanda ürünün içeriğindeki D vitamini sayesinde çocuğunuzun beyinsel aktivitelerini de arttırıyor.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Bir buçuk yaşındaki oğlum için almıştım. İştahına biraz etki etti hem de koca kış neredeyse hiç hastalanmadı. B**** Y.

👤 Ürünü çok beğeniyorum,15 aylık kuzum ve 9 yaşındaki oğlum için kullanıyorum. Tadını çok sevdiler. Ayrıca kesinlikle iştah artırıyor ,1 ayda etkisini gösterdi. Ö**** A.


5. Superba

en iyi balık yağı

Özellikle ürettiği krill yağlarıyla bildiğimiz Superba markası, son zamanlarda çok fazla tavsiye edilmeye başladı. Flexitech teknolojisi ile yoğunlaştırılarak üretilen Superba markasının krill yağı, rakiplerine göre daha yüksek fosfolipid, Kolin ve omega 3 içeriyor. Bu sayede kalp krizi ve yüksek kolestrol gibi hastalıkların olma riskini düşürüyor.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Öncelikle doktora danışılarak kullanılmalı. Ama ürün ara vererek, düzenli kullanımla yararlı olabilir. Ben sadece e 1 kutu kullandım. S**** Ç.

👤 Kendim ve annem kullanıyoruz. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine almıştım ve gayet memnun kaldık. A**** P.


6. Neptün

en iyi balık yağı

Bir diğer Norveç markası olan Neptün, yaşam kalitesini arttıran ürünleriyle iyi yaşamayı herkese sunmayı amaçlıyor. Zinde bir yaşam için takviye gıda üreten markanın, tüm ürünleri klinik çalışmalarla etkinliği ispatlanmıştır. Ürettiği balık yağı ise vücudun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılayabilen Neptün, hiçbir ürününde kimyasal madde kullanmamaktadır.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Yurtdışı seyahatlerinden sürekli vitamin taşıyan ve neredeyse tüm markaları denemiş biri olarak söyleyebilirim ki buna hiç gerek yok. Gerçekten çok kaliteli bir marka. H**** Y.

👤 Astaksantin oranı diğer ürünlere göre yüksek ve Norveç menşeli bir ürün olması sebebiyle tercih ettim. Prebiyotik almayı düşünürken bir de prebiyotik hediye etmişler. İşini çok düzgün yapan bir firma. O***** B.


7. New Lide Efa

en iyi balık yağı

Omega-3'ün kas aktivitesinden hücre büyümesine kadar birçok fonksiyonunun temel ihtiyaç duyduğu besin olduğunu hepimiz biliyoruz. İçerdiği bol Omega-3 asidi sayesinde vücudun bu ihtiyacını karşılayabilen markanın tüm ürünleri balık jelatininden üretilmiştir. Temel mottosu herkesin sağlıklı yaşam sürmesi olan New Lide Efa'yı kalp rahatsızlıkları ve yüksek kolestrol gibi hastalıkları olan okurlarımıza öneriyoruz.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Omega 3 alırken ilk tercih ettiğim marka.. İfos onaylı. Hem de içindeki kapsül sayısına oranla çok uyguna geliyor. Ö**** K*** K.

👤 Gayet iyi bir takviye, sürekli kullaniyorum. Tavsiye ederim. Y**** G.


8. Easy Fishoil‎

en iyi balık yağı

Sadece balık yağı değil birçok takviye edici gıda üreten Easy Fishoil‎, ülkemizde çok beğenilen ve memnun kalınan bir markadır. Özellikle ürettiği çocuk balık yağıyla adını duyuran Easy Fishoil‎, çiğnenebilir formuyla ve tadıyla müşterilerin bir numaralı tercihi olmayı başarmıştır. Hiçbir ürünü ilave şeker, koruyucu, domuz yağı ve katkıları içermeyen Easy Fishoil‎, Norveç'te üretim yapan bir markadır.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Çok memnun kaldım. Oğlum yaklaşık 1 aydır kullanıyor. Hem iştahını çok açtı kilo aldı hem de boyu 2 cm uzamış bile. İyi ki almışız. F**** O.

👤 2 yaş oğlum için aldım jelibon zannedip çok severek alıyor. Şurup şeklinde olanları içmiyordu. Çok mutlu oldum. H**** G.


9. Omepa

en iyi balık yağı

Multivitamin ve multimineral içeren takviye edici gıda üreten Omepa, ürettiği her ürünle sevilmeyi başaran bir markadır. Vitamin dolu balık yağı sayesinde vücudun gün içinde ihtiyaç duyduğu besinleri sağlayan Omepa markası, ürünlerinde domuz yağı gibi katkı maddelerini kullanmamaktadır.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Uzun zamandır kullanıyorum. Aynı zamanda uygun fiyatlı. Herkese tavsiye ederim. M***** A.

👤 En iyi omega takviyesi bu. Bir arkadaşımın önerisiyle aldım. Çok memnunum. Y***** Ç.


10. Orzax

en iyi balık yağı

2004 yılından beri alanında öncü markalar arasında yer alan Orzax, teknolojinin gelişmesiyle daha kaliteli ürünler piyasaya çıkarıyor. Çocuklar ve yetişkinler için ayrı ayrı ürünleri olan marka ile herkes güvenli besin takviyesini karşılayabilir. Ayrıca ürünlerini İstanbul Üniversitesi'yle işbirliğiyle üreten Orzax, helal üretim sertifikasına sahip.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Doğumdan sonraki halsizliğime çok iyi geldi. Diyetisyenimin önerisi ile aldım tavsiye ederim. S**** O.

👤 Piyasadaki diğer ürünlere göre epa ve dha oranları yüksek. Fiyatı daha uygun, kullanmanızı tavsiye ederim. R**** Ç.


11. Farmasi

en iyi balık yağı

Kişisel bakım ürünleriyle tanıdığımız Farmasi, Nutriplus markasıyla balık yağı sektöründe varlığını hissettiriyor. Çocuklar ve yetişkinler için ürettiği ürünlerle herkes tarafından sevilen Farmasi balık yağı, EPA ve DHA sayesinde kalbin normal fonksiyonuna katkıda bulunuyor. Ayrıca bu balık yağının anne tarafından alınması fetüsün ya da emzirilen bebeklerin daha iyi bir gelişim dönemi yaşamasını sağladığı kanıtlanmıştır.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Ailecek kullanıyoruz, temiz içerikli güvendiğim marka. S**** A.

👤 Değerleri gayet iyi bir balık yağı. Herkese tavsiye ederim. U***** H.


12. Gold Natural

en iyi balık yağı

Destekleyici besin markaları arasında önemli bir yeri olan Gold Natural, ürettiği hap formundaki Omega-3 desteği sağlayan balık yağıyla çok sevilmektedir. Alaska'nın derin ve soğuk denizinden çıkan balıklardan üretilen Gold Natural, Omega 3, 6 ve 9 yağ asitlerini barındırıyor. Bu sayede tek bir ürünle vücudunuzun ihtiyaç duyduğu besinleri karşılayabilirsiniz.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Oldukça kaliteli bir ürün. Çok memnunum. Herkese tavsiye ederim. Ö**** Ş.

👤 Bir arkadaşımın önerisiyle aldım. Gayet memnun kaldım. Bir daha alacağım. G**** Ö.


13. Solgar

en iyi balık yağı

1974'den beri tüketicilerin sağlıklı hayat yaşamasını sağlamak için çalışan Solgar, 500'den fazla mineral, vitamin ve multivitamin içeren doğal ürünleriyle bu gayesini kanıtlıyor. Ürünlerinin üretimini kendi tesislerinde en üst teknolojilerle yapan Solgar, ürünlerinde şeker, tuz ve nişasta gibi maddeleri kullanmamaktadır. Son olarak bu markanın balık yağını kalp rahatsızlıkları olan okurlarımıza öneriyoruz. 

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Faydasını inşallah görürüm ama solgara güvenim tam yorumum şişe baya büyük çok güzel paketlenmiş original zaten satıcı Hepsiburada aksi mümkün değil çok memnunum.Herkese şifalar olsun güvenle alın derim. P**** Ö.

👤 Güzel ürün, ağızda çok bekletilmedi sürece tadı rahatsız edici değil. Sabah aç karınla bir doz aldım öğlene kadar tokluk hissi Verdi. Uzun süreli kamplarda takviye olması amacıyla kullanmayı planlıyorum. K**** T.


14. Ogansia

en iyi balık yağı

Bağışıklık sistemini güçlendirmek isteyenlerin bir numaralı tercihi olan Ogansia, ürettiği ürünlerle son zamanlarda sıklıkla tercih edilmeye başladı. Her bir ürünüyle farklı ihtiyacı karşılayan Ogansia markasının balık yağı tamamen doğal hammaddelerden üretiliyor. Ayrıca bu ürünün tuz, şeker ve nişasta gibi maddeler içermediğini belirtelim.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Favorim oldu, direnç artırıyor gerçekten. Her gün kullanıyorum. Çok memnunum. E**** A.

👤 Sürekli kullandığım bir ürün, özellikle bağışıklık sistemini güçlendirmede çok etkili. Ş**** U.


15. Krilom

en iyi balık yağı

En iyi balık yağı markaları listemizi Krilom ile bitiriyoruz. Uygun fiyatlı olmasıyla çoğu kişinin ilk kullandığı balık yağlarından birisi olan Krilom, EPA ve DHA ile kalbin fonksiyonlarını gerçekleştirmesine yardımcı oluyor. Aynı zamanda Krilom balık yağı, beynin ve gözün gelişimini sağlayarak daha iyi çalışmalarını sağlıyor.

Trendyol Fiyatını Gör ₺

Kullanıcı Yorumları:

👤 Aldığım gün etkisini gördüm desem abartmış olmam, çünkü farklı bir enerji veriyor insana. Yasemin S.

👤 Çok hızlı elime ulaştı. Bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine aldım. Kullanan herkes çok memnun. Teşekkürler. Z*** U.


Balık Yağı Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Balık yağının faydaları nelerdir?

Balık yağı içeriğindeki Omega-3 asidi sayesinde vücuda birçok olumlu etki gösteriyor. Bu olumlu etkiler arasında kolestrolü düşürme, kalp krizi riskini azaltma, depresyonu geçirme ve bazı anksiyete bozukluklarını giderme yer alıyor. Balık yağı aynı zamanda çocuklarda sıklıkla karşılaşılan dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu gibi sorunların çözümünde de büyük rol oynuyor.

Balık yağı ne işe yarar?

Balık yağı damar yapısının korunmasına ve kandaki kolestrol seviyesinin dengelenmesine yardımcı olmaktadır. Balık yağı bu etkisi sayesinde damar sıkışıklığı, kalp krizi ve felç gibi hastalıklardan korunmanızı sağlar.

Balık yağı kilo aldırır mı?

Balık yağının kilo aldırdığıyla ilgili iddiaları çevremizden duyuyoruz. Fakat bu iddialar tamamen yanlıştır. Hatta balık yağları kullanıldıktan sonra kişide iştah kapanması durumu yaşanır. Bu da daha az gıda tüketmemiz anlamına gelir.

Balık yağı nasıl kullanılır?

Balık yağının en çok tok karna alındıktan sonra etki eder. Bu yüzden balık yağını tok hatta mümkünse farklı gıdalarla birlikte alın. Balık yağının günde ne kadar alınması gerektiği ise kişiden kişiye göre değişmektedir. Fakat sağlıklı bir yetişkinin ya da çocuğun günde 200-500 mg arasında Omega-3 takviyesi alması gerekiyor. 

Dha'sı en yüksek balık yağı markaları hangisi?

 • Möller's Omega 3 Balık Yağı
 • New Life Efa S 1200 Omega 3 Balık Yağı
 • Ocean Plus 1200 Mg 
 • Easyvit Easyfishoil Omega 3 Yetişkin Çiğnenebilir
 • Balen Omega 3 Norveç Balık Yağı
 • Ocean Balık Yağı Şurup
 • NaturalNest Omega 3 Balık Yağı
 • Venatura Omega 3 Takviye Edici Gıda
 • Bomel Omega 3 Balık Yağı
 • Nutrigen Balık Yağı Şurubu

Balık yağı boy uzatır mı?

Omega-3'ün boyu uzatmasındaki etkisi bilim insanlarınca kanıtlanmıştır. Bu yüzden çocuğunuza Omega-3 takviyesi olarak balık yağı alırsanız gözle görülür sonuçlar elde edersiniz. Ayrıca çocuğunuz ergenlik evresine gelmeden balık yağını kullanırsanız etkisi daha fazla olur.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.