En İyi 15 Ankastre Fırın Modeli, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumu

En İyi 15 Ankastre Fırın Modeli, Fiyatı ve Kullanıcı Yorumu
22.08.202009:39

Uygun fiyatlı ve yüksek enerji tasarrufuna sahip olan en iyi ankastre fırın modellerini listeledik. İşte şık tasarıma sahip ayarlanabilir ısıtma fonksiyonlarıyla fark yaratan en iyi 15 ankastre fırın modeli...

Haber güncelleme tarihi 08.05.2021 16:39

2021'in en çok tavsiye edilen Samsung, Siemens, Luxell, Bosch, Arçelik, Profilo, Silverline, Altus ve Vestel marka en iyi ankastre fırın modelleri listesi


Editör Notu: Farklı marka ve model ankastre fırın modelleri teknik özellikleri ve tasarımlarına göre fiyat farklılıkları göstermektedir. Ankastre fırın alırken dikkat edilmesi gereken en önemli husus fiyat farklarından ziyade tasarım ve cihazın kapladığı fiziksel alandır. Mutfağınızda bir değişiklik istediğinizde veya zorunlu taşınmalarda ankastre fırınınız her mutfağa uyum sağlayabilecek bir tasarıma sahip olmalıdır. Bunun yanı sıra birden fazla pişirme modu ve ayarlanabilir dereceler daha çeşitli ürünleri uygun sıcaklıkta pişirebilmenizi ve enerji tasarrufu yapmanızı sağlar.  Ankastre fırınlar hakkında bu kısa bilgilendirmemizden sonra hala merak ettiğiniz bir konu varsa içeriğimizin en alt kısmında yer alan 'Sıkça Sorulan Sorular' kısmına göz atınız.    


Ankastre Fırın Tavsiyeleri

En iyi ve en uygun fiyatlı ankastre fırın modellerini araştırdık. Listemizde üstün teknik donanımları ve şık tasarımlarıyla öne çıkan ankastre fırınlar yer alıyor. İşte 2021'in en çok satılan 15 ankastre fırın modeli önerisi... 


1. Luxell A6sf2 MT Ankastre Fırın

en-iyi-15-ankastre-firin-modeli.jpg

60 L hacmi olan Luxell'in A6sf2 ankastre fırını, yemeklerinize bambaşka bir lezzet katacak. Üst düzey pişirme performansı sunan ankastre fırın, fiyatıyla kendi segmentindeki diğer ürünlerden farklı olmayı başarıyor. A6sf2, çift camlı kapağı, mekanik zamanlayıcısı, termostat ayarı ve tel ızgarasıyla tam bir fiyat performans ürünüdür.

ARTILAREKSİLER
Çift camlı kapakKötü kek pişirme performansı
Termostat ayarı 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon Türkiye ₺
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Luxell A6sf2 MT Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları;

👤 Şimdilik kestane pişirdim ve kek yaptım. Şimdiye kadar yaptığım en güzel kabaran kek oldu. A** H**.

👤 Kızımın doğum günü dün o yüzden bayağı bir pasta börek yaptım pişirmesi gayet güzel çok beğendim teşekkürler. P** R**.


2. Kumtel B66-S2 Ankastre Fırın

en-iyi-15-ankastre-firin-modeli-001.jpg

Kumtel'in B66-S2'nin ısıya dayanıklı çift camlı kapağı sayesinde artık güvenli bir şekilde yemek yapabilirsiniz. 3 adet pişirme fonksiyonu bulunan modelin güç göstergesi lambası, 58 litre iç hacimi, 2 adet emaye pişirme tepsisi ve kontrol paneli mevcuttur. A class enerji sınıfında bulunan fırın bütçe dostudur. 

ARTILAREKSİLER
A enerji sınıfı58 litre hacim
Isıya dayanıklı cam 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon Türkiye ₺
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Kumtel B66-S2 Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları;

👤 Canım fırınım ne güzel pişiriyor. N** M**.

👤 Çok beğendim çok güzel pişiriyor. Ö** Ç**.


3. Bosch HBF534EH1T Ankastre Fırın

anakstre fırın

8 adet pişirme programıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Bosch HBF534EH1T, 66 litre iç hacime sahiptir. A enerji sınıfında tüketim yapan model, 50-275 derece sıcaklık değerleri arasında pişirim yapabilmektedir. Ek olarak üründe farklı şekilde ısı verme özellikleri mevcuttur.

ARTILAREKSİLER
8 adet pişirme programıDüşük dokunmatik performansı
Termostat ayarı 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon Türkiye ₺
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Bosch HBF534EH1T Kullanıcı Yorumları:

👤 Öncelikle çok güzel bir rengi var gri çok şık duruyor ve zengin duruyor. Fırın iyi çalışıyor yemekleri rahat pişiriyorsunuz ankastre olduğu için çok güzel bir düzen oluyor mutfakta. Ayla Y.

👤 Merhabalar öncelikle herkese. Dokunmatik kısmı başarılı ama ben fazla alışamadım diyebilirim. Yine de sorun yaşamıyoruz sadece basmakta zorlanıyorum uzun sürüyor ayar kısmı ama yemekleri lezzetli bir şekilde pişirdiği kesin. Mustafa K.


4. Luxell MT Ankastre Fırın

en-iyi-15-ankastre-firin-modeli-003.jpg

Fiyatına göre en kaliteli ürünlerden birisi olan Luxell markasının MT fırını, 57 litre iç hacme sahiptir. İçerisindeki aydınlatma sayesinde yiyeceklerinizin pişip pişmediğini görebilir, tel ızgarasıyla, 2 adet tepsisiyle yemeklerinizi gönül rahatlığıyla pişirebilirsiniz. Isıya dayanıklı yapıda tasarlanmış cam kapakları aynı zamanda sökülüp yıkanabilmektedir. Luxell MT fırınında 4 adet pişirme fonksiyonu bulunmaktadır. 

ARTILAREKSİLER
İç aydınlatma 
4 adet pişirme fonksiyonu 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon Türkiye ₺
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Luxell MT Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları;

👤 Neden diğer markalara bu kadar para dökülüyor anlamıyorum. kurulum iyiydi. pişirmesi fanı sıcaklığı gayet yerinde. F** Z**.

👤 Markası diğer bilindik markalardan olmamasına rağmen gayet güzel pişiriyor. V** C**.


5. Vestel AF-8685 Ankastre Fırın

en-iyi-15-ankastre-firin-modeli-004.jpg

8 adet pişirme fonksiyonuyla rakiplerine fark atmayı başaran Vestel AF-8685, 70 litre iç hacme sahiptir. Rakiplerine göre büyük ve işlevsel olan fırının üst kısmında bir adet gösterge paneli iki adet sıcaklık ayarlama düğmeleri bulunmaktadır. Çıkarabilir camlara sahip olan fırında teleskobik raf sistemi vardır. 

ARTILAREKSİLER
8 adet pişirme fonksiyonu 
70 litre iç hacim 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon'da Tükendi 
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Vestel AF-8685 Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları;

👤 Gerçekten de süper bir ürün herkese tavsiye ediyorum bol bol hamurişi yapıp yiyorum. G** T**.

👤 Şimdilik iyi gözüküyor. Fazla para vermeye gerek yok, yeterli. E** A**.


6. Siemens HB514FBR0T Ankastre Fırın

Siemens HB514FBR0T Ankastre Fırın

3D hotAir plus pişirme teknolojisi sayesinde güçlü ısı dağılımı ile tek seferde 3 adet fırın tepsisinde güzel yemekler yapmanıza yardımcı olur. 8 adet pişirme programı, turbo, alt / üst ısıtma, sıcak hava dolaşımlı ızgara, pizza konumu - yoğun ısıtma, sadece alt ısıtma, çözme konumu, hassas sıcak hava ve vario büyük alanlı ızgara programları mevcuttur. Fırın hacmi 66 litre olup iç yüzeyi granit emaye olarak tasarlanmıştır. Led dokunmatik ekran, hızlı ısıtma, elektronik saat, halojen aydınlatma ve son olarak soğuk hava fanı özellikleri vardır. Güvenlik tarafında çocuk emniyet tuşu ve ön kapak ısısı sadece maksimum 50 dereceye çıkmaktadır.

ARTILAREKSİLER
Tek seferde 3 tepsiTemizlenmesi zor
8 adet pişirme programı 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon'da Tükendi 
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Siemens HB514FBR0T Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları

👤 İlk denemede harika pişirdi. Uzun vadede nasıl olur bilmiyorum ama ilk izlem için mükemmel. Ürün gayet güzel pişiriyor ama içine sıçrayan hiçbir şeyi tel kullanmadan çıkaramadım ne temizlik ürünleri ne yağ çözler bana mısın demiyor. Temizlemesi inanılmaz zahmetli olmasaydı keşke. Arabi A.

👤 Fırın mükemmel iyi ki diyorum her kullanmışımda kek poğaça börek çörek her şeyi ayarında pişiriyor hızlı ısıtma çok iyi Kekler mükemmel kabarıyor Uzun zamanda pişiriyor diyen olmuş bence onda bir sorun var çünkü çok hızlı pişiriyor Valla pişman olmazsınız. Ö** Y**


7. Bosch HBF534ES0T Inox Ankastre Fırın

Bosch HBF534ES0T Inox Ankastre Fırın

Ecoclean direct, fırının arka kısmında bulunan kendi kendini temizleyebilen özel kaplama, temizlik esnasında uzun saatler harcamanızı gerektirmez. Dokunmatik led ekranıyla fırınınızı kolayca ayarlayabilirsiniz. Ön panelde bulunan içe gömülü tuşlar daha şık bir görünüme ve kolay temizlik imkanı sunmaktadır. 3D hotair, fırın ısısını 3 adet tepsiye kadar eşit olarak ileterek aynı derecede pişkinlik sağlar. Taban kısmına 400 ml su ile az miktar deterjan eklenip ısıtma modu sayesinde kolayca iç temizliğini yapabilirsiniz. Fırının seramik kaplaması, biriken kirleri oksidayson aracılıyla ortadan kaldırır. Böylece temizlik için ayırılan vakit en aza inmektedir.

ARTILAREKSİLER
Ecoclean direct 
Dokunmatik ekran 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon'da Tükendi
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Bosch HBF534ES0T Inox Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları

👤 Pişirme süresinden ve pişirmesinden memnunum alt ve üstü aynı derecede pişiriyor, hamur bırakmıyor ve çıtır çıtır yapıyor, keki güzel kabartıyor, kalitelisinden ve performansından memnunum kesinlikle tavsiye edebileceğim bir ürün. Evdeki bütün eşyalarım Bosch markası olduğu için kalitesine güvendiğim bir marka. Onur B.

👤 Geçen gün başka bir ürün bakmak için eşimle çıktık ama buna takılı kaldım acil mutfağı yenileme isteği doğdu bende. Çok şık duruyor 8 fonksiyonlu, A sınıf enerji ama mesela aynı anda 3 pişirme yapabiliyormuş öyle dedi oradaki kız. Dokunmatik ekranlı falan çok şık. Azıcık pahalı ama bence olsun mutfaklar biz kadınların mabedi. Banu B.


8. Arçelik 9619 MS Ankastre Fırın

Arçelik 9619 MS Ankastre Fırın

Toplam 6 adet fonksiyona sahip olan Arçelik 9619, istediğiniz yemeği en lezzetli şekilde yapmanıza yardımcı olmaktadır. Hızlı ön ısıtma sayesinde bekleme yapmadan kısa sürede fırın hazır olur. 66 litre hacim ve A enerji sınıfına sahiptir. Elektroturbo, fırının içerisinde bulunan fanı devreye sokar, böylelikle yiyecek daha kısa sürede hazır hale gelmektedir. Dilerseniz ızgara tepsi yardımıyla ızgara yapabilirsiniz.

ARTILAREKSİLER
Hızlı ısıtmaZaman ayarlayıcı yok
A enerji sınıfı 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon'da Tükendi
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Arçelik 9619 MS Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları

👤 Bir fırın anca bu kadar güzel pratik pişirir aynı zamanda mikro dalga görevi görüyor harika. Teşekkürler. A** O**.

👤 Çok kaliteli gayet iyi pişiriyor tek eksiğimiz zaman ayarlamasının olmaması. Telefondan kuruyoruz artık sayacı. M** Y**.


9. Samsung NV60K3110BS Ankastre Fırın

Samsung NV60K3110BS Ankastre Fırın

60 litre kullanılabilir kapasite bulunan model, 29 kg ağırlığında olup A enerji sınıfında tüketim yapmaktadır. Tek fan, paslanmaz çelik son olarak açılır kadran ile kolay kullanım sağlamaktadır. 2 adet kare tepsi, 1 kare tel raf aksesuarları mevcuttur. 15 watt açma kapama özellikli iç aydınlatma lambası. Ek olarak ön kısımda bulunan aşağı açılır çift camlı kapı özelliğine sahiptir.

ARTILAREKSİLER
A enerji sınıfıDüşük iç aydınlatma
Paslanmaz çelik 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon'da Tükendi
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Samsung NV60K3110BS Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları

👤 Ürünü yaklaşık 6 ay önce aldım. Gayet memnunum tek sorun içindeki lambasının bir köşesinde olması, onun haricinde çok iyi bir fırın tavsiye ederim. F** U**.

👤 Servisi gelip kutuyu açtı çalıştırdık çok hızlı pişirme sıcaklığına geliyor. Pişirme modları yeterli içi geniş 2 tepsi 1 ızgara olması avantaj. Tepsilerden biri derin biri alçak tepsi. Çok kullanışlı tavsiye ederim. Ahmet G.


10. Profilo Frma126 Ankastre Fırın

Profilo Frma126b Ankastre Fırın

3D ısı dağıtma özelliği ile fırın içindeki ısıyı eşit olarak dağıtarak düzgün pişirme tekniği sunmaktadır. A sınıfı enerji tüketimi yapan Profilo'nun 8 adet pişirme programı vardır. Diğer modellerden farkı özel pizza fonksiyonu bulunmaktadır. 66 litre iç hacmi, çevirmeli ve gömmeli tipinde düğmelere sahiptir. Dokunmatik led ekran, fırın ayarlarına kolayca erişmenize yardımcı olmaktadır. Profilo aynı zamanda güvenlik tarafına 50 derece ön cam ısısı, çocuk kilidi düğmesiyle önem vermiştir.

ARTILAREKSİLER
3D ısıtma özelliğiÜst kapak plastik
A sınıfı enerji tüketimi 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon Türkiye ₺
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Profilo Frma126b Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları

👤 Bugün geldi çok güzele benziyor çocuk kilidine bayıldım ve ayrı mikrodalga özelliği de var teşekkürler profilo. M** A***.

👤 Gayet güzel pişiriyor. Fiyatı da uygun. Yalnız nakliyat çok geç geldi. Firma 1 ay geç gönderdi. Bu daha titiz olabilir. Serhad U.


11. Siemens HB557JYS0T Ankastre Fırın

Siemens HB557JYS0T Ankastre Fırın

Softclose özelliği ile tasarlanan yeni ön kapı sistemi kapanma işlemi sırasında sessiz ve yavaşça kapanmaktadır. 2 kademeli teleskobik raylar, fırın tepsilerini veya raflarını devrilmeden dışarı çekmenize yardımcı olmaktadır. 3D hotair plus ile fırın içinde oluşan ısıyı eşit bir şekilde dağıtarak mükemmel ısı deneyimi almanızı sağlamaktadır. Ecoclean plus, biriken yağı ayırır fırın içini tutar. Hızlı ön ısıtma modu sayesinde istenilen fırın sıcaklığına çabuk ulaşmanızı sağlar.

ARTILAREKSİLER
Softclose 
3D hotair plus 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon'da Tükendi
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Siemens HB557JYS0T Ankastre Fırın Kullanıcı Yorumları

👤 Gerçekten çok iyi aynı anda üç farklı ürünü pişirdim lezzetler birbirine karışmadan çok iyi pişti. Tepsilerinin büyüklüğü gayet iyi. Almayı düşünenler için tavsiye ederim. S*** K**.

👤 Çok şık görünümlü ve çok güzel özellikleri olan bir fırın. İkinci siparişimizi de annem için yaptık. Bir hafta on günü buluyor teslim süresi. N** A**.


12. Vestel AF-8685 YB Ankastre Fırın

en iyi ankastre fırın modelleri

Sıcak hava kalkan özelliği ile diğer modellerden kendisini ayıran Vestel AF-8685, kapağı açıldığı sırada içerisindeki havayı size çarptırmamaktadır. Sebze ve meyvelerinizi daha sağlıklı bir şekilde kurutarak uzun süre boyunca saklayabilirsiniz.

ARTILAREKSİLER
Kurutma fonksiyonu 
Gömülebilir düğme 
Sıcak hava kalkanı 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon'da Tükendi
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Vestel AF-8685 YB Kullanıcı Yorumları:

👤 Çok başarılı fiyat ve performans beş yıldızı hak ediyor. T** H**.

👤 Henüz kurdurmadım ancak daha önce aynısını almıştım güzel. Furkan D.


13. Altus ALA 133 B

fırın modelleri

A enerji sınıfında tüketim yaparak çalışan Altus ALA 133 B, 6 farklı fonksiyona sahiptir. Mekanik olarak kullanım yapabileceğiniz modelin 65 litrelik pişirme bölmesi bulunmaktadır. Ayrıca soğutma fanı ve hızlı ısıtma özelliği mevcuttur.

ARTILAREKSİLER
Soğutma fanı 
Hızlı ısıtma 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon Türkiye ₺
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Altus ALA 133 B Kullanıcı Yorumları:

👤 İsim yapmış markalara para vermeye gerek yok gayet şık ve güzel bir ürün arçelik ücretsiz kurulum yaptı. D** Ö**.

👤 Pişirme ve kullanım harika anlatmaya gerek yok alın tavsiye ederim paranızın karşılığı alırsınız. Mehmet S.


14. Silverline BO6504W01 Ankastre Fırın

ankastre fırın

Arka duvar kısmını kendi kendini temizleyebilen Silverline, 8 farklı fonksiyonda çalışabilmektedir. Fırının çocuk kilidi özelliği sayesinde ayarlarınız asla değişmemektedir. Pişirme sırasında su buhara dönüşerek temizlik sırasında kolaylık sağlamaktadır. 3D Airmove ile tüm tepsilere eşit ısı yayarak aynı derecede pişmesini sağlamaktadır.

ARTILAREKSİLER
Kendi kendini temizleme 
3D Airmove 
8 farklı fonksiyon 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon'da Tükendi
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Silverline BO6504W01 Kullanıcı Yorumları:

👤 Yenilediğimiz mutfağımız için ürünü sipariş verdik. Ürünü zamanında Teslim Aldık. Ürün kalitesi güzel. Fiyat Performans ürünü.ve genel olarak üründen memnunuz. Teşekkür ederiz. Ö** A**.

👤 Ürün çok güzel ama teslimatta baya bekliyorsunuz kalite güzel. Gülten A.


15. Bosch HBF514BS0T Ankastre Fırın

Ankastre fırın

3D pişirme teknolojisi fırının her yerine eşit miktarda ısıyı dağıtarak 3 farklı yemeyi aynı anda yapmanızı sağlamaktadır. Dokunmatik LED ekranı üzerinden Bosch HBF514BS0T’nin tüm kontrollerini yapabilirsiniz. Gömülebilir düğme tasarımıyla kolay temizlik imkanı sunmaktadır.

ARTILAREKSİLER
Gömülebilir düğmeEl izi kalıyor
Dokunmatik kontrol 
işbirliği ile fiyatları gör
Hepsiburada ₺Amazon Türkiye ₺
Gittigidiyor ₺Trendyol ₺

Bosch HBF514BS0T Kullanıcı Yorumları

👤 Yeni aldık kullanmaya başladık, pisirmesinden memnunum şimdilik sorun yaşamadım sadece saatin bulunduğu gri kısımda el izi cok kalıyor. T** A**.

👤 Ürün çok güzel ısıtması temizlemesi ayarları fonksiyonları yeterli. Meğersem daha önce fırın kullanmıyormuşum. R** A**.


Ankastre Fırınlar Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Mutfakta duvara gömülü şekilde montajlanan bu modeller yer tasarrufu yaparak güzel bir görünüm sağlamaktadır. Tasarım ve özellik bakımından oldukça başarılı olan ankastre fırınlarını hakkında merak edilen soruları cevapladık. İşte ankastre fırınlar hakkında sıkça sorulan sorular.


Ankastre Fırınım Koku Yaptığında Ne Yapabilirim?

İlk olarak gelen kokunun yanık veya yemek kokusu olma ihtimali var önce bunu kontrol etmelisiniz. Yanık kokusu oluştuysa, ürünü sigorta tarafından kapatınız. Farklı bir koku ise fırının ilk çalıştığı zaman normal, fırın içindeki tepsileri çıkarın, en yüksek sıcaklıkta 30 dakika çalıştırın. Soğuma işleminden sonra iç kısmı az deterjanlı su ile temizleyip kurulayın. Son olarak fırın kapağını açıp havalandırın.


Ankastre Fırın Dış Yüzeyi Çok Isınıyor

Fırının kurulumu yaparken arkadan 5 cm yan taraflardan 3 cm boşluk bırakılmaktadır. Bu mesafeler bırakılmadığı zaman kötü hava akımı sağlanır ve dış tarafında ısınma oluşabilir.


Ankastre Fırınımda DE Hata Kodu Aldığımda Ne Yapabilirim?

İkili pişirme esnasında alınan bir hatadır. Kullanılan ayırıcının yanlış şekilde kullanılmasından kaynaklanmaktadır. Ayırıcıyı üst, alt ve ikili mod için kullanın. Solo mod seçtiğiniz zaman ayırıcıyı kullanmayınız.


Ankastre Fırında Buharla Temizleme Özelliğini Nasıl Kullanabilirim?

Buhar temizliği yapmadan önce fırın içindeki aksesuarları çıkarın. Fırın iç kısmına 400 ml su döktükten sonra kapağı kapatın. Buhar temizleme fonksiyonun seçtikten sonra bu işlem 1 saniye içinde başlar. Buhar temizliği bittiği zaman ekranda uyarıcı sinyal size haber verecektir. İşlemi bitirmek için off durumuna getirin. Fırını temiz bir bez yardımıyla silin.


 En İyi Ankastre Fırın Markası Hangisi?

 • Samsung
 • Siemens
 • Profilo
 • VESTEL
 • Electrolux
 • Bosch
 • Arçelik
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
8
0
1
0
1
1
1
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.