Amazon Prime Dizileri 2022 - Çok İzlenen 22 Dizi Önerisi

Amazon Prime Dizileri 2022 - Çok İzlenen 22 Dizi Önerisi
22.04.202016:11

Online dizi ve film izleme platformu Amazon Prime üzerinden izleyebileceğiniz en iyi dizileri araştırdık. İşte Amazon Prime’ın en iyi dizileri...

Haber güncelleme tarihi 29.03.2022 15:14

Yerli ve Yabancı En İyi Amazon Prime Dizileri Listesi

Dizi ve film severler için en iyi adreslerden biri olan Amazon Prime’da yayınlanan gelmiş geçmiş en iyi dizileri bu içeriğimizde bir araya getirdik. İşte NeOldu.com okurları için en iyi Amazon Orijinal yapımı yabancı dizi önerileri

Amazon Dizileri;

1. Reacher

Amazon Prime Dizileri

Aksiyon dolu polisiye bir dizi olan Jack Reacher'da emekli polis memuru Jack'in işlemediği bir cinayetten hapse düşmesi konu ediliyor. Karanlık düşmanlar, satılmış polisler ve devlet görevlileri arasında kalan Reacher başına kalan komployu çözmek için akıl almaz bir mücadelenin içerisine giriyor.

TürPolisiyeGerilimAksiyon
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2022
YönetmenNick
Santora
OyuncularAlan
Ritchson
Maria
Sten
Malcolm
Goodwin

2. Harlem

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime orjinal dizileri arasında yer alan Harlem isimli yapımda üniversiteden yeni mezun olan 4 genç kızın hikayesini izliyoruz. Mezun olduktan hemen sonra hayalleri peşinde koşan bu 4 arkadaş yaşadıkları ilişkileri, sevdikleri, dostlukları ve kültürleri çerçevesinde izleyicilere sunuluyor.

TürKomedi
IMDb7.0
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenTracy
Oliver
OyuncularMeagan
Good
Grace
Byers
Jerrie
Johnson

3. The Falcon and the Winter Soldier

Amazon Prime Dizileri

En yeni Marvel dizilerinden biri olan The Falcon and the Winter Soldier’da 6 bölümlük bir serüven izleyicilere sunuluyor. Disney+ yapımı bu dizide Marvel kahramanlarının sevilen maceraları anlatılmaktadır. Sinemadan aşina olduğumuz Anthony Mackie ve Sebastian Stan gibi önemli isimlerin dizide rol aldığını görüyoruz.

TürMaceraFantastikAksiyon
IMDb7.4
Gösterim
Tarihi
2021
YönetmenMalcolm
Spellman
OyuncularAnthony
Mackie
Sebastian
Stan
Wyatt
Russell

4. Upload

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime’da yayınlanan en ilginç bilim kurgu dizilerinden biri olan Upload’da gelecek teknolojileri sayesinde insan bilincinin bir dijital dünyaya yüklenmesi anlatılıyor. Eğlenceli bir tip olan Nathan zamansız ölümü sebebiyle dünyadan göç etmiştir ancak bilinci dijital dünyada varlık sürdürmeye devam etmektedir. Yaşadığı yeni hayatında ölümüyle ilgili yeni sırların peşinden gidecektir.

TürKomediBilimkurguGizem
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenGreg
Daniels
OyuncularRobbie
Amell
Andy
Allo
Zeynep
Johnson

5. Utopia

Amazon Prime Dizileri

Gerilim dolu bu Amazon Prime dizisinde internet üzerindeki bir çizgi roman forumunda tanışan gençlerin akıl almaz maceraları konu ediniliyor. Utopia isimli bir çizgi film taslağı bulan gençler zamanla bu taslağın gelecekteki felaketleri konu ettiğini anlıyor. Olayların kısa sürede karışmaya başladığı dizi 2020 yılının en çok izlenen yapımlarındandır.

TürDramGerilim
IMDb6.7
Gösterim
Tarihi
2020
YönetmenGillian
Flynn
OyuncularJohn
Cusack
Dan
Byrd
Desmin
Borges

6. Modern Love

Amazon Prime Dizileri

Her bölümünde farklı konukların yer aldığı bu ilginç dizide insanların yaşanmış hayat hikayeleri anlatılıyor. Genellikle aşk ve romantizm üzerine anlatılan hikayeler ilişkilerde yaşanılan duyguları, aksaklıkları ve ayrılıkları masaya yatırıyor.

TürDramRomantikKomedi
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenJohn
Carney
OyuncularAnne
Hathaway
Tina
Fey
Andy
Garcia

7. The Widow

Amazon Prime Dizileri

Gizem ve gerilim dolu bu Amazon Prime dizisinde genç bir kadın 3 yıl önce öldüğünü sandığı kocasından bir iz bulur ve bu izin üzerinden gizemli ölümü araştırmaya başlar. Birçok flashback ile geriye dönük olarak hikayeyi iyice anlamamızı ve bağlanmamızı sağlıyor.

TürGizemGerilimDram
IMDb6.9
Gösterim
Tarihi
2019
Yönetmen-
OyuncularKate
Beckinsale
Ólafur
Darri
Ólafsson
Charles
Dance

8. Hanna

Amazon Prime Dizileri

2011 yılını kasıp kavuran aksiyon filminden uyarlanan Hanna dizisi babasının insanlardan uzakta bir suikastçı olarak büyüttüğü 15 yaşındaki kızı anlatıyor. Bir CIA ajanından kaçan küçük kız aksiyon ve macera dolu olayların içerisine giriyor.

TürDramGerilimAksiyon
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenDavid
Farr
OyuncularEsme
Creed
-Miles
Mireille
Enos
Joel
Kinnaman

9. Carnival Row (Karnaval Sokağı)

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime üzerinden izleyebileceğiniz bu dizide gelecek zamana dair başarılı bir senaryo izleyiciye sunuluyor. Dizide insanların ve diğer yaratıkların bir arada yaşadığı Burgue şehrinde yaşanan seri katil felaketi anlatılıyor.

TürPolisiyeFantastikDram
IMDb7.9
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenRené
Echevarria
OyuncularOrlando
Bloom
Cara
Delevingne
Tamzin
Merchant

10. Homecoming

Amazon Prime Dizileri

Son yılların en çok izlenen internet dizilerinden biri olan Homecoming’de gizli bir devlet tesisinde çalışan insanlar ve bu tesiste yaşanılanlar anlatılıyor. Gizemli bir havada ilerleyen dizi psikolojik gerilim unsurlarını izleyicisine bolca sunuyor.

TürDramGerilim
IMDb7.5
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenSam
Esmail
OyuncularJulia
Roberts
Bobby
Cannavale
Stephan
James

11. The Purge

Amazon Prime Dizileri

The Purge dizisinde aynı adlı filmlerden de aşina olduğumuz yılda bir kez düzenlenen 12 saatlik yasaların kalktığı bir macerayı izliyoruz. İnsan öldürmek, soygun yapmak aklınıza gelebilecek her türlü suç unsurunun serbest olduğu arınma gecesi günü tüm dehşetiyle dizi izleyicilerine sunuluyor.

TürKorkuMaceraAksiyon
IMDb6.4
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenJames
DeMonaco
OyuncularGabriel
Chavarria
Jessica
Garza
Hannah
Emily
Anderson

12. Community

Amazon Prime Dizileri

Avukatlık yapan Jeff Winger’in sahte diplomasının açığa çıkmasıyla başlayan bu hikayede genç adam kolay yoldan diploma alabilmek için Greendale’e gider. Kısa sürede diplomasını geri almak isteyen Jeff hiç anlam veremediği bir şekilde okulun asi gruplarının birine liderlik etmeye başlar. Eğlenceli bir dizi olan Community neredeyse 10 yıllık bir geçmişe sahiptir.

TürKomedi
IMDb8.5
Gösterim
Tarihi
2009
YönetmenDan
Harmon
OyuncularJoel
McHale
Danny
Pudi
Gillian
Jacobs

13. The Man in the High Castle (Yüksek Şatodaki Adam)

Amazon Prime Dizileri

Ünlü yazar Philip K.Dick’in aynı adlı romanından uyarlanan The Man In The High Castle dizisi ikinci dünya savaşı yıllarında geçen bir hikayeyi anlatıyor. Dizinin konusu ise Almanlar ve Japonların İkinci Dünya Savaşı’nı kazandığı bir dünyayı anlatmaktadır. Bu durumda dünyanın yeni düzenini bizlere sunan dizi herkesin ya Almanlar kazansaydı? sorusuna cevap veriyor. The Man in the High Castle dizisinin başrolünde Alexa Davalos ve Joel de la Fuente rol almıştır.

TürBilimkurguDram
IMDb8.0
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenEric
Overmyer
OyuncularAlexa
Davalos
Rupert
Evans
Joel
de la
Fuente

14. Tom Clancy’s Jack Ryan

Amazon Prime Dizileri

Sinema filmleriyle tanıdığımız ve gölge ajan Jack Ryan olarak bilinen kurgusal bir karakteri Tom Clancy’s Jack Ryan isimli dizide izliyoruz. Amazon orijinal yapımı dizinin konusu ise CIA ajanı Jack Ryan’ın suç dünyasına karşı vermiş olduğu aksiyon dolu hikayeyi anlatmaktadır.

TürPolisiyeGerilimAksiyon
IMDb8.1
Gösterim
Tarihi
2018
YönetmenCarlton
Cuse
OyuncularJohn
Krasinski
Wendell
Pierce
Abbie
Cornish

15. Mozart in the Jungle (Ormandaki Mozart)

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime Orijinal yapımı Mozart in the Jungle dizisi Blair Tindall’ın Mozart In The Jungle: Sex, Drugs and Classic Music adlı kitabından uyarlanmıştır. Dizide New York’ta yaşayan profesyonel bir obuacının yaşamına dair hikayeleri izliyoruz. Dizinin oyuncu kadrosunda ise Gael Garcia Bernal, Lola Kirke ve Malcolm McDowell yer almıştır.

TürKomediDramMüzik
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenNick
Santora
OyuncularGael García
Bernal
Malcolm
McDowell
Lola
Kirke

16. Sneaky Pete (Düzenbaz Pete)

Amazon Prime Dizileri

Yönetmenliğini Breaking Bad dizisinden tanıdığımız Bryan Cranston’un yaptığı Amazon Orijinal yapımı Sneaky Pete dizisi Marius isimli bir düzenbazın hikayesini anlatmaktadır. uzun yıllar boyunca hapishane hayatı yaşayan Marius hapisten çıkacağı zaman eski hücre arkadaşı Pete’nin kimliğini de yanına alır. Son derece iyi bir ikna edici ve düzenbaz Marius, Pete’nin yerine geçerek ailesine ve çevresine kendisini Pete olarak tanıtır.

TürDramMafya
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2015
YönetmenBryan
Cranston
OyuncularGiovanni
Ribisi
Marin
Ireland
Margo
Martindale

17. Goliath

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime’ın sevilen dizilerinden biri olan Goliath kendisini işinden kovan eski şirketine karşı dava açan bir avukatın hikayesini anlatmaktadır. Yoldan çıkan ve eskiden olduğu kişi artık olmayan genç avukat fırsatını bulduğu ilk anda eski şirketine dava açar ve intikamını almaya çalışır. Renkli bir polisiye dizisi olan Goliath IMDb’de 8.2 puan almıştır.

TürPolisiyeDramMahkeme
IMDb8.2
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenNick
Santora
OyuncularBilly Bob
Thornton
Diana
Hopper
Mark
Duplass

18. Undone

Amazon Prime Dizileri

Geçirdiği bir trafik kazası sonucu neredeyse ölmek üzere olan Alma adındaki genç kadın kurtuluşu ile birlikte zaman ile arasında bir bağ olduğunu keşfedecektir. Artık fantastik bir güce sahip olan Alma’nın amacı ise gizemli bir şekilde ölen babasının ölümünü aydınlatmaktır. Amazon Orijinal yapımı “Undone” dizisi IMDb’de 8.3 paun almıştır.

TürDramFantastikAnimasyon
IMDb8.3
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenKate
Purdy
OyuncularRosa
Salazar
Angelique
Cabral
Konstanz
Marie

19. Bosch

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime’da yayınlanan ve en iyi polisiye türü dizilerden biri olan Bosch Los Angeles Polis Departmanı dedektiflerinden Harry Bosch’un hikayesini anlatmaktadır. Cinayet Büro’nun en iyi dedektiflerinden biri olan Bosch 13 yaşında bir çocuğunun ölümü araştırdığı sırada bir seri katili haksız yere öldürmekten yargılanmaya başlanır. Hayatının en zoru günlerini yaşamaya başlayan Bosch davasında haklı olduğunu göstermeye çalışır.

TürPolisiyeDramMacera
IMDb8.4
Gösterim
Tarihi
2014
YönetmenEric
Overmyer
OyuncularTitus
Welliver
Jamie
Hector
Amy
Aquino

20. The Marvelous Mrs. Maisel

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime üzerinden izleyebileceğiniz ödüllü diziler arasında yer alan The Marvelous Mrs. Maisel 1960’lı yıllarda New York’da geçen bir hikayeyi konu ediniyor. Şehrin lüks semtlerinden birinde yaşayan ve hayatında istediği her şeye sahip olan iki çocuklu Miriam Maisel isimli kadının hiç bilmediği bir yeteneğini keşfetmesiyle gelişen olaylar dizinin hikayesini oluşturuyor.

TürKomediDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2017
YönetmenAmy Sherman
-Palladino
OyuncularRachel
Brosnahan
Alex
Borstein
Michael
Zegen

21. The Boys

Amazon Prime Dizileri

Süper kahramanların var olduğu bir evrende geçen dizi Garth Ennis ve Derick Robertson’un kaleme aldığı çizgi romandan uyarlanmıştır. Dizide yozlaşmış ve artık başlarına buyruk hareket eden süper kahramanları durdurmak isteyen bir gurup insanın mücadelesini izliyoruz.

TürDramBilimkurguAksiyon
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2019
YönetmenEric
Kripke
OyuncularKarl
Urban
Jack
Quaid
Antony
Starr

22. Fleabag

Amazon Prime Dizileri

Amazon Prime dizileri arasında aldığı IMDb puanıyla listemizin en tepesinde yer alan Fleabag dizisi Londra’da tek başına yaşamakta olan ve kendi ayakları üzerinde durmaya çalışan bir kadının hikayesini anlatmaktadır. Dizide henüz 30’lu yaşların başında olan bir kadının aşk, aile ve iş hayatına dair olayları izliyoruz.

TürKomediDram
IMDb8.7
Gösterim
Tarihi
2016
YönetmenNick
Santora
OyuncularPhoebe
Waller
-Bridge
Andrew
Scott
Brett
Gelman
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
2
1
0
0
0
0
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.