En İyi A Vitamini Takviyesi Tavsiyeleri ve Markaları 2024

Büyüme ve gelişmeye yardımcı, göz sağlığını iyileştiren ve daha birçok yararıyla vücudumuzu iyileştiren en iyi A vitamini takviyelerini sizlere sıraladık.
En İyi A Vitamini Takviyesi Tavsiyeleri ve Markaları 2024

A vitamini, vücudumuz için en değerli vitaminlerden biridir. Göz retinasına renk veren pigmentleri üreten A vitamini, öncelikle göz sağlığı için son derece önemlidir. Diş, kemik yumuşak doku, mukus zarları ve cilt yapılarının sağlıklı oluşması için en değerli vitaminlerden biri olduğunu görüyoruz. Özellikle düşük ışıkta iyi görüş sağlamak için A vitamini en büyük destekçilerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Göz ve görme sorunlarını ortaya çıkaran A vitamini eksikliğiyse, mutlaka uzman doktor tavsiyesiyle ya da takviye edici gıdalarla çözüme ulaştırılmalıdır. Günlük ihtiyacınız olan A vitaminini karşılamanız için ya da A vitamini eksikliğine çözüm bulmanız için sizlere en kaliteli A vitamini içeren vitamin takviyelerini sıraladık. İhtiyacınız olan en kaliteli A vitamin takviyelerini listemizde bulabilirsiniz.

UYARI: İlgili liste editörün tercihine göre oluşturulmuştur. Değer taşımaz.

En İyi A Vitamini Takviyeleri

#MarkaTipServis MiktarıA Vitamini Miktarı (1 Adet)
1SolgarKapsül60 Adet7000 mcg/µg
2Orzax OceanTablet30 Adet800 mcg/µg
3Easy Fish OilÇiğnenebilir Tablet30 Adet400 mcg/µg
4Nature's SupremeKapsül30Adet300 mcg/µg
5NutrigenSıvı20 Adet300 mcg/µg
6VenaturaKapsül60 Adet1000 mcg/µg
7YouplusSıvı30 Adet250 mcg/µg
8Zade VitalKapsül30 Adet400 mcg/µg
9PharmatonTablet60 Adet640 mcg/µg
10DynavitKapsül30 Adet400 mcg/µg

A vitamin takviyesi seçerken içeriklerini ve A vitamini miktarını mutlaka incelemelisiniz. A vitamini eksikliği için öncesinde uzman doktor tarafından test yaptırabilir, ihtiyacınız olan A vitamini miktarını öğrenebilirsiniz. İhtiyacınız olan A vitaminini seçerken ise kaliteli markaları tercih etmek oldukça önemlidir. En kaliteli markalara ve en güvenilir seçeneklere ulaşmanız için en iyi A vitamini takviyelerini araştırdık.

İşte en iyi A vitamini takviyeleri;

1. Solgar Beta Carotene A Vitamini Takviyesi

En İyi A Vitamini Takviyeleri Solgar Beta Carotene A Vitamini Takviyesi

Solgar Beta Carotene, en ideal A vitamini seçeneklerinden biridir. İçerisinde yer alan Beta-carotene, havuç, ıspanak, tatlı patates, gibi turuncu, sarı ve yeşil yapraklı sebzelerde bol miktarda bulunuyor. Her bir kapsül içerisinde 7 mg beta-karoten içeren vitamin takviyesi, A vitamini oluşumuna katkıda bulunan özellikleriyle sizlere sunuluyor. Bu sayede kemik sağlığınızın iyileşmesini, dişlerinizin, saçlarınızın ve cildinizin daha sağlıklı hale gelmesini sağlıyor.

İçerisinde şeker, tuz, nişasta, maya, buğday, gluten, soya ve süt ürünleri içermeyen beta karoten gıda takviyesi, alerjen bireyler için uygundur. Aynı zamanda üretiminde hiçbir hayvansal madde kullanılmamıştır. Bu sayede vegan ve vejetaryenler için de uygun bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Eğer A vitamini eksikliği yaşıyorsanız ya da takviye edici gıda ile vücudunuza A vitami almak istiyorsanız, Solgar Beta Carotene en ideal ve en kaliteli seçeneklerden biridir.

 • Form: Kapsül
 • Miktar: 60 Adet
 • İçerik: Beta Karoten, Alfa Karoten, Kriptoksantin, Zeaksantin, Lutein
 • Aroma: Aromasız
 • Kullanım Önerisi: Günde 1
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 7000 mcg/µg Beta Karojen
 • Yaş: Yetişkin

2. Orzax Ocean One Energy 30 Tablet Multivitamin ve A Vitamini Takviyesi

En İyi A Vitamini Takviyeleri Orzax Ocean One Energy 30 Tablet Multivitamin ve A Vitamini Takviyesi

Orzax Ocean One Energy 30 tablet multivitamin, günlük ihtiyacınız olan vitaminlerin neredeyse tamamını sizlere sunuyor. İçerisinde 12 vitamin ve 10 mineral ile hazırlanan multivitamin, yüksek A vitamini içeriğiyle sizlere sunuluyor. Her bir serviste 800 mcg A vitamini almanızı sağlayan vitamin takviyesi, A vitamini yanı sıra B1, B2, B3, B5, 6, C vitaminlerini de sizlere sunuyor. Bu sayede gün içinde daha enerji dolu ve sağlıklı bir vücuda sahip olmanızı sağlıyor.

Orzax Ocean One Energy, bağışıklığınızı korumanızı ve hastalıklardan korunmanızı sağlayan birçok vitamine sahiptir. Multi vitamin sayesinde hem A vitaminini, hem de vücudunuzun ihtiyacı olan birçok vitamini vücudunuzda alabilirsiniz. Tablet forma sahip olan Oezax Ocean vitamin takviyesini, günde bir defa kullanmanız yeterlidir. Bu sayede enerji dolu ve sağlıklı bir vücuda ulaşabilirsiniz.

 • Form: Tablet
 • Miktar: 30 Adet
 • İçerik: A, B1, B2, B3, B5, 6, C Vitaminleri, Kalsiyum, Magnezyum, Panax Ginsengi, Demir, Koenzim, Folik Asit, İyot, Bakır Manganez, Q10, Çinko
 • Aroma: Aromasız
 • Kullanım Önerisi: Günde 1
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 800 mcg/µg
 • Yaş: Yetişkin

3. Easy Fish Oil Multivitamin Multi Omega 3 ve A Vitamini Takviyesi

En İyi A Vitamini Takviyeleri Easy Fish Oil Multivitamin Multi Omega 3 ve A Vitamini Takviyesi

Easy Fish Oil Mutivitamin, içerisinde birçok vitamin bulunan ve çocukların en sevdiği takviye vitaminlerden biridir. İçerisinde A vitamini de bulunan multivitamin, 400 mcg miktarında A vitaminini sizlere sunuyor. Çilek, limon ve portakal aromalarıyla vitamin takviyesini eğlenceli hale getiren Easy Fish Oil Mutivitamin, çocuklarınızın A vitamini yanı sıra birçok önemli vitamini bünyesine almasını sağlar. Çocuklarınızın daha sağlıklı bir vücuda ulaşması için içerisinde A, B3, B6, Biotin, B12, C, D3, E, vitaminleri, Folik Asit, Omega 3, EPA, DHA içerikleriyle sizlere sunuluyor.

Easy Fish Oil Mutivitamin sayesinde çocuklarınız hastalıklardan korunabilir. Aynı zamanda bağışıklığı destekleyen vitamin içerikleriyle, çocuklarınızın gün içinde enerji dolu ve sağlıklı bir vücuda kavuşmasını sağlar. Çiğnenebilir tablet formu sayesinde çocuğunuza kolaylıkla yedirebilirsiniz. Tablet ve kapsül yutmakta zorlanan yetişkinler için de en ideal seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Genel olarak Easy Fish Oil kalitesini sizlere sunan vitamin takviyesi, multivitamin ve A vitamini arayanlar için en ideal seçeneklerden biridir.

 • Form: Çiğnenebilir Tablet
 • Miktar: 30 Adet
 • İçerik: A, B3, B6, Biotin, B12, C, D3, E, Vitaminleri, Folik Asit, Omega 3, EPA, DHA
 • Aroma: Çilek, Limon, Portakal
 • Kullanım Önerisi: Günde 1
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 400 mcg/µg
 • Yaş: 4-10, Yetişkin

4. Nature’s Supreme For Women Multivitamin ve A Vitamin Takviyesi

En İyi A Vitamini Takviyeleri Nature’s Supreme For Women Multivitamin ve A Vitamin Takviyesi

Nature’s Supreme For Women Multivitamin, patenli hammaddesiyle sizlere sunulan en kaliteli seçeneklerden biridir. Öncelikle A vitamini takviyesi almak isteyenlerin en ideal seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. İçerisinde A vitamini bulunan multivitamin, sağlıklı vücuda ulaşmanız için vücudunuzun ihtiyacı olan neredeyse tüm vitaminlere sahiptir. Bu sayede günlük ihtiyacınız olan vitaminleri alarak enerji dolu, sağlıklı bir vücuda ulaşabilirsiniz.

Sağlığınızı ve bağışıklığınızı koruyarak destekleyen multivitaminin içerisinde Cranberry ilavesi vardır. Test edilen içerik kalitesiyle en çok memnun kalınan ve en kaliteli vitamin seçeneklerinden biridir. İçerisindeki A vitamini miktarı ise 300 mcg olarak karşımıza çıkar. A vitamini alırken tek seferde diğer yararlı vitaminleri de bünyenize kazandıran, en kaliteli vitamin takviyelerinden biri olduğunu söyleyebiliriz.

 • Form: Kapsül
 • Miktar: 30 Adet
 • İçerik: A, B1, B12, B2, B3, B5, B6, B8, C, D3, E, K Vitaminleri, Biotin, Folik Asit, Bakır, Çinko, Demir, İyot, Krom, Kalsiyum, Magnezyum, Manganez, Molipden, Selenyum, Vanadyum, Turna Yemişi Ekstresi, Koenzim Q10, Kolin, Lutein, Likopen, Zeaksantin
 • Aroma: Aromasız
 • Kullanım Önerisi: Günde 1
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 300 mcg/µg
 • Yaş: Yetişkin

5. Nutrigen Supra 200 ML Maxivitamin Şurubu ve A Vitamini Takviyesi

En İyi A Vitamini Takviyeleri Nutrigen Supra 200 ML Maxivitamin Şurubu ve A Vitamini Takviyesi

Nutrigen Supra Maxivitamin şurubu içerisinde, A vitamini dahil olmak üzere bir çok vitamin mevcuttur. 4 ile 10 yaş arasındaki çocukların kolaylıkla içebilmesi için portakal aromasıyla sizlere sunuluyor. Bu sayede çocuklarınızın yüksek bağışıklığa sahip olmasını ve hastalıklardan korunmasını sağlıyor. İçerisindeki birçok vitamin ve mineral sayesinde vücudu besleyen vitamin takviyesi, 300 mcg A vitaminiyle sizlere sunuluyor. Nutrigen Supra Maxivitamin şurubu, çocuğunuzun ihtiyacı olan A vitamini ve diğer önemli vitaminleri almasını sağlar. Günde bir defa tüketilmesi önerilen multivitamin, her porsiyonda 10 ml tüketilmelidir. Şurup formu ve marka kalitesiyle en iyi seçeneklerden biridir.
 • Form: Sıvı
 • Miktar: 20
 • İçerik: A, B1, B12, B2, B3, B5, B6, Biotin, 12, C, D3, E, K Vitaminleri, Folik Asit, Bakır, Çinko, Demir, İyot, Krom, Kalsiyum, Fosfor, Manganez, Molibden
 • Aroma: Portakal
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 (10 mL)
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 300 mcg/µg
 • Yaş: 4-10 Yaş

6. Venatura Palmitat A Vitamini Takviyesi

En İyi A Vitamini Takviyeleri Venatura Palmitat A Vitamini Takviyesi

Venatura Palmitat A vitamin takviyesi içerisinde yalnızca A vitamini bulunuyor. 60 yumuşak kapsül halinde sizlere sunulan vitamin, zeytinyağı, yenilebilir jelatin (sığır jelatin), nem verici (Gliserol), Deiyonize su, kıvam arttırıcı (Sorbitoller), Retinil Palmitat, antioksidan (Alfa Tokoferol) gibi içeriklerin bileşimiyle sizlere sunuluyor. İçerisinde renklendirici, koruyucu, GDO, gluten ve alkol içermez içermiyor.

1000 mcg A vitaminine sahip olan Venatura Palmitat, oldukça yüksek miktarda A vitaminini sizlere sunuyor. Kapsül formunda kolaylıkla içilen bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Günde bir kapsülü tercihen yağlı bir öğünün sonunda almanız öneriliyor. Bir bardak suyla birlikte bir kapsülü alabilir ve vücudunuzun ihtiyacı olan A vitaminini karşılayabilirsiniz. A vitamini eksikliği olanlar için ve A vitamini takviyesine başlamak isteyenler için en ideal ve en kaliteli seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

 • Form: Kapsül
 • Miktar: 60 Adet
 • İçerik: Zeytinyağı, Yenilebilir jelatin (Sığır jelatin), Nem verici (Gliserol), Deiyonize su, Kıvam arttırıcı (Sorbitoller), Retinil palmitat, Antioksidan (Alfa tokoferol)
 • Aroma: Aromasız
 • Kullanım Önerisi: Günde 1
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 1000 mcg/µg
 • Yaş: Yetişkin

7. Youplus Kids Multi Vitamin, Mineral Kompleksi ve A Vitamini Takviyesi

En İyi A Vitamini Takviyeleri Youplus Kids Multi Vitamin, Mineral Kompleksi ve A Vitamini Takviyesi

Hepsiburada Fiyatını Gör Youplus Kids Multivitamin, A vitamini ve birçok vitamini bir araya getiren sıvı formuyle sizlere sunuyor. Öncelikle içiminin son derece kolay olduğunu söyleyebiliriz. 4 ile 10 yaş arası için uygun olarak üretilen vitamin takviyesi, günde 1 veya 2 defa tüketilebilir. Günde bir tatlı kaşığı(5 ml) tükettiğinizde 250 mcg A vitamini alabilirsiniz. Günde 2 tatlı kaşığı(10 ml) tüketiminde ise 500 mcg A vitamini almak mümkün. Yüksek A vitamini desteği ve birçok vitamini sizlere sunan multivitamin, çocuklarınız için en ideal seçeneklerden biridir. Çocuklarınız için özel olarak üretilen sıvı formüllü portakal aromasıyla sizlere sunuluyor. Bu sayede çocuklarınızın vitamin almasını eğlenceli hale getiren bir seçenek olduğunu söyleyebiliriz. Günlük vitamin ihtiyacına uygun olarak günde bir veya 2 defa kullanılan Youplus Kids Multi Vitamin, A vitamini ve birçok vitamin desteğiyle sağlıklı bir vücuda ulaşmanızı sağlıyor.
 • Form: Sıvı
 • Miktar: 30 Adet (Toplam 150 mL)
 • İçerik: A, B1, B12, B2, B3, B5, B6, Biotin, 12, C, D3, E, Çinko, Demir, Manganez, Folik Asit, İyot, Selenyum, Biotin, Molibden
 • Aroma: Portakal
 • Kullanım Önerisi: Günde 1 veya 2 defa
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): Günde 1 tatlı kaşığı(5 mL) 250 mcg/µg / Günde 2 tatlı kaşığı(10 mL) 500 mcg/µg
 • Yaş: 4-10

8. Zade Vital A Vitamini Takviyesi

En İyi A Vitamini Takviyeleri Zade Vital A Vitamini Takviyesi

Zade Vital A vitamini takviyesi, kapsül formuyla sizlere sunuluyor. 30 adet kapsül formuna sahip olan vitamin takviyesi içerisinde yalnızca A vitamini bulunur. Her bir kapsül içerisinde 495 mcg miktarında A vitamini bulunan takviye, günlük ihtiyacınız olan A vitaminini karşılamak için en ideal seçeneklerden biridir.

Zade Vital A vitamini takviyesinin kapsül formuyla içimi oldukça kolaydır. Günde bir defa bir bardak suyla kolaylıkla yutabilir ve vücudunuzun ihtiyacı olan A vitaminini vücudunuza kazandırabilirsiniz. Yetişkinler için özel olarak üretilen Zade Vital A vitamini, ihtiyacınız olan vitamini almak için en iyi takviye seçeneklerinden biridir.

 • Form: Kapsül
 • Miktar: 30 Adet
 • İçerik: A Vitamini
 • Kullanım Önerisi: Günde 1
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 495 mcg/µg
 • Yaş: Yetişkin

9. Pharmaton Vitality Multivitamin ve A Vitamini

En İyi A Vitamini Takviyeleri Pharmaton Vitality Multivitamin ve A Vitamini

Pharmaton Vitaly, A vitamini ve değerli birçok multivitamini sizlere sunan, en kaliteli vitamin takviyelerinden biridir. Tablet formuna sahip olan vitamin takviyesi, 60 adet tabletle sizlere sunuluyor. Günde bir defa kullanılması önerilen vitamin takviyesi, her bir servis miktarında 640 mcg A vitamini içeriyor. Bu sayede günlük ihtiyacınız olan A vitaminini alırken, değerli birçok vitamini ve minerali de vücudunuza almanızı sağlar.

Yüksek A vitamini içeriğine sahip olan ve birçok vitamini sizlere tek bir tablette sunan Pharmaton Vitaly, en kaliteli vitamin takviyelerinden biridir. A vitamini yanı sıra B1, B12, B2, B3, B5, B6, Biotin, 12, C, D3, E, K vitaminlerini de sizlere sunar. Bu sayede bağışıklığınızı yükselterek daha sağlıklı bir vücuda ulaşmanızı sağlar. Gün içinde daha dinç ve sağlıklı olmak için tercih edebileceğiniz en kaliteli multivitamin ve A vitamini takviyelerinden biridir.

 • Form: Tablet
 • Miktar: 60
 • İçerik: A, B1, B12, B2, B3, B5, B6, Biotin, 12, C, D3, E, K Vitaminleri, Folik Asit, Bakır, Çinko, Demir, Manganez, Molibden, Selenyum, Ginseng
 • Kullanım Önerisi: Günde 1
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 640 mcg/µg
 • Yaş: Yetişkin

10. Dynavit Multi Daily 30 Kapsül Multivitamin ve A Vitamini

En İyi A Vitamini Takviyeleri Dynavit Multi Daily 30 Kapsül Multivitamin ve A Vitamini

Dynavit Multi Daily, içerisindeki birçok vitamin ve A vitaminiyle karşımıza çıkıyor. Eczacıbaşı Dynavit Multi Daily, vücudunuzun ihtiyacı olan neredeyse tüm vitamin ve mineralleri içerisinde barındırıyor. Bu sayede vücudunuza sağlık taşıdığını söyleyebiliriz. Multi Daily sayesinde bağışıklığınızı yükseltebilir ve hastalıklardan korunabilirsiniz. Vücudunuzu besleyerek daha sağlıklı bir bünyeye sahip olabilirsiniz.

A vitamini alırken, diğer vitaminleri de tek seferde vücuduna almak isteyenler için ideal seçeneklerden biri olduğunu söyleyebiliriz. Kapsül formuyla sizlere sunulan ve yetişkinlere uygun olarak üretilen vitamin takviyesi içerisinde 400 mcg A vitamini bulunuyor. Bu sayede A vitamini takviyesi olarak kullanabileceğiniz, en kaliteli ve en güvenilir takviyelerden biri olduğunu söyleyebiliriz.

 • Form: Kapsül
 • Miktar: 30 Adet
 • İçerik: A, B1, B12, B2, B3, B5, B6, Biotin, 12, C, D3, E, K Vitaminleri, Folik Asit, Bakır, Çinko, Demir, İyot, Krom, Radiola Ekstresi, Selenyum
 • Aroma: Aromasız
 • Kullanım Önerisi: Günde 1
 • A Vitamini Miktarı (1 adet): 400 mcg/µg
 • Yaş: Yetişkin

A VİTAMİNİ TAKVİYESİ ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 • İhtiyaca Dayalı Seçim: A vitamini seçerken ihtiyacınıza yönelik takviyeleri seçmelisiniz. Mutlaka ihtiyacınız olan A vitamini miktarını öğrenmeniz gerekir. Uzman doktorunuza danışarak vitamin eksikliklerinizi detaylı olarak ölçebilirsiniz. Sonrasında ihtiyacınız olan vitamin desteğini bulabilir ve takviye almaya başlayabilirsiniz.
 • Kalite ve Güvenilirlik: Kaliteli markalar arasında seçim yapmak önemlidir. Birçok vitamin markasının karşınıza çıktığını görebilirsiniz. Güvenilir markaların beğenilen ve tavsiye edilen takviyelerini tercih etmeniz önerilir.
 • Dozaj Bilgisi ve Etiket Okuma: A vitamini takviyesi alırken mutlaka dozaj bilgisini incelemelisiniz. Bu sayede kendinize ve vücudunuza en uygun ürünü bulabilirsiniz.
 • Form: A vitamini alırken takviyenin formuna dikkat etmelisiniz. Eğer yutma problemi yaşıyorsanız, çiğnenebilir formdaki ürünleri tercih edebilirsiniz. Özellikle çocuklar için şurup ve çiğnenebilir formda birçok seçenek mevcuttur.
 • Tarih Kontrolü: Vitamin takviyesini kullanmadan önce mutlaka tarihini kontrol etmelisiniz. Son kullanma tarihi geçen ürünleri kullanmamalısınız.
 • Etkileşimler ve Yan Etkiler: A vitamini takviyesi aldıktan sonra içeriklerini detaylı olarak incelemeniz önerilir. Alerjen bir yapınız varsa alerjen madde içermeyen takviyeleri tercih etmeniz önerilir.
 • Doğal Formlar: Mümkünse, vitamin takviyelerini doğal formda içeren ürünleri tercih etmelisiniz. Doğal içeriklerle sizlere sunulan vitaminler, her zaman daha yararlıdır. 
<

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.