Evlilik Teklifi Sözleri, Tüm Zamanların En Romantik Evlilik Teklifi Mesajları

Evlilik Teklifi Sözleri, Tüm Zamanların En Romantik Evlilik Teklifi Mesajları
01.12.201516:17

Evlilik teklifi her kadının duymak isteyeceği sözlerin başında gelmektedir. Peki, kadınlarımıza en güzel evlilik teklifini nasıl yapmalıyız ve evlilik teklifi sözlerinden hangilerini kullanmalıyız. En güzel, etkileyici ve romantik evlilik teklifi sözleri.

Haber güncelleme tarihi 14.10.2020 13:36

Evlilik Teklifi Sözleri 

Evlilik teklifi yapmak adına plan yapan okurlarımız için en güzel evlilik teklifi sözleri ve mesajlarını bir araya getirdik. Aşk sözleri ve romantik sözler yazılarında da yer alan bir birbirinden güzel evlilik teklifi mesajlarını içerikte bulabilirsiniz. Aynı zamanda resimli evlilik teklifi mesajlarını paylaşabilirsiniz...

Evlilik teklifi yaparken söylenebilecek en güzel 5 söz önerisi;

1. Benimle ikimizin kuracağı bir hayatın altına imza atar mısınız?

2. Sen benim bugünüme şükür ve yarınıma dua edişim, azla yetinişim, çoğa göz dikmeyişimsin… Ve kapanmayan avuç içimsin.

3. Gel beraber alalım nefesimizi sevdiğim.

4. Yoluma çıkacak kadar tesadüf değildin. Hayatıma girecek kadar kaderimdin. İyi ki seni sevdim…

5. Benim sana verebileceğim çok bir şey yok aslında. Çay var içersen, ben var seversen, yol var gidersen!


En Güzel Evlilik Teklifi Sözleri ve Mesajları

Evlilik Teklifi Sözleri

İster güneyden gelen karayel, ister kuzeyden gelen poyraz ol, dilersen beni tümden ıslatan sağanaklar ol, güneşinle yanıp, serinliğine bırakayım kendimi, denizinde. Umut ol bana, her şey çok güzel olacak de. Sımsıkı sar üşütmem seni de, çocuklarımız olacak bize benzeyecekler de. Evlen benimle.

Kendi yalnızlığımı kucakladım, başka birini bir kalkan gibi görmeden yalnızlığa. Kimsenin beni seyretmesine gereksinim duymadan süzüldüm semalarda yalnız bir kartal gibi. Ta ki seni görene dek. Salt sevip kabullenerek benimle uzun soluklu bir yürüyüşe var mısın?

Seni görünce anladım yaşamayı ağlarken gördüm yalnızlığı seni kaybetmek istemiyorum, benimle yeni bir dünya kurmak için hazır mısın canım?

Hayat denen şey zaten akıp gidiyor herkes payına düşenleri sırtlarken. Mutluluklar kadar sıkıntılarda iz bırakmadan yitip gidiveriyor. Anlam kazanmıyor geçen şeyler paylaşılmış anlardan anılara dönüşmedikçe. Ortak bir hafızamız, geçmişimiz, anılarımız, bölüşüp çoğaltacağımız geleceğimiz de olsun istiyorum artık. Senin dahil olmadığın akıp giden bir zamana da tahammül edemiyorum artık. Benimle evlenir misin aşkım?

Evlilik Teklifi Sözleri

Senin yerin başımın üstü, kalbimin odaları; ama sen misafirim değil ruhumun ortağı, bir savaşımın kahramanı. Yüz akım, gururum, aşkım, anlamım gel bir daha gitme bu kalbimdeki federe cumhuriyetinden, mülkiyeti artık sana ait bedenden.

Bir resim çerçevesi istiyorum, altın, gümüş filan olmasa da etrafı. Biliyorum ki dünyanın en kıymetlisi en paha biçilemezi dolduracak içini. İster el ele, ister sarmaş dolaş bana yaşamımın en güzel anını en güzel pozunu verir misin benimle bir çerçeve içine girer misin aşkım?

Hayat kısa iken yaşamayı güzelliğin solmadan öpülmeyi seninle bir ömür geçirmeyi istiyorum, benimle evlenir misin?

Ben başka sularda yüzemeyen, beslenemeyen, sadece senin akvaryumunda yaşamaya mecbur hassas bir balık olmuşum. Dertlenmiyorum aksine halinden memnun, bu yaşamaya muhtaçlık cezbediyor beni. Yaşlanıp ölene kadar, balık gibi yüzmeyi unutana kadar kalmak istiyorum sularında. Gel evet de bırakma sakın beni.

Evlilik Teklifi Sözleri

Sensizlik yalan seninle olmak masal gibi gelir bana;ne zaman seninle evlenirsem o zaman inanırım gerçek olduğuna…benimle evlenir misin aşkım?

Rüyalarımdan gerçeğime, karanlıktan ışığa geçişime, gündüzden geceme, dünümden yarınıma ortak, sesime, nefesime, sensiz aciz bedenime destek, ruhuma, kalbime, beynime eş ol istiyorum. Gelip hep benimle oI istiyorum.

Beyaz gelinlik yakışır sana güzel sözlerimin ilahısın sen ey sevgili!!! mutluluğum adı’dır ismin benimle evlenir misin?

Seninle ağlamayı öğrendim peki seninle yaşamayı da öğrensem çok görür müsün aşkım bana? Benimle evlenir misin?


En Romantik Evlilik Teklifi Sözleri

Evlilik Teklifi Sözleri

Gözlerimde tutuyorum seni, gözyaşlarım sen. Kalbime hapsettim, her atışı sen. Dilimdeki içli şarkı, burnumdaki sıla kokusu, yanımdaki yamacımdaki yoldaşlık, içimdeki bambaşkalık hepsi sen, sen, sen. Olmasan neylerim ki ben. Varlığını varlığıma armağan eder misin? Benimle evlenir misin?

Hep senle dolu, benim aşkımla deli, ümitlerimle, hayallerimle bezeli, hem hisli hem içli hem çok güçlü dünyamı senli kılar mısın? Elimi sımsıkı tutar mısın sevdiceğim?

Rüyalarımdan gerçeğime, karanlıktan ışığa geçişime, gündüzden geceme, dünümden yarınıma ortak, sesime, nefesime, sensiz aciz bedenime destek, ruhuma, kalbime, beynime eş ol istiyorum. Gelip hep benimle ol istiyorum.

Kelebeklerin ömrü bir gün. Sana hayatımın sorusunu sorarken kelebekler uçurmak istemiştim. Şimdi kargaları uçuracağım yadırgama sakın. 400 yüz yıl yaşayabiliyorlarmış çünkü. Benimle evlenip katlanabilir misin bana çok uzun yıllar?

Evlilik Teklifi Sözleri

Bir sen oldu bende; bildiklerimi unutturan, doğrularımı saptıran, ezberlerimi bozup hayatımı senden önce senden sonraya ayıran. Bir geldin böldün, parçaladın, çıkardın ama yine de razıyım. Yeter ki beni senle çarp, senle çoğalt ama asla sensiz bırakma. Yürür müyüz beraberce hayat yolunda?

Senle yendim makûs talihimi. Kırdım; umutsuzluğun-mutsuzluğun, kimsesizliğin-yalnızlığın birbirine sıkıca bağlandığı zinciri. Kıymetlim tut elimi. Eşim ol. Bir ömür boyu bırakma beni.

Hep senle dolu, benim aşkımla deli, ümitlerimle, hayallerimle bezeli, hem hisli hem içli hem çok güçlü dünyamı senli kılar mısın? Elimi sımsıkı tutar mısın sevdiceğim?

Bir sen oldu bende; bildiklerimi unutturan, doğrularımı saptıran, ezberlerimi bozup hayatımı senden önce senden sonraya ayıran. Bir geldin böldün, parçaladın, çıkardın ama yine de razıyım. Yeter ki beni senle çarp, senle çoğalt ama asla sensiz bırakma. Yürür müyüz beraberce hayat yolunda?


En Etkileyici Kısa Evlilik Teklifi Mesajları

Evlilik teklifini kısa sözlerle dile getirmek istiyorsanız sizler için kısa ama anlamı fazla olan kısa evlilik teklifi sözlerini biraraya getirdik. İşte, en güzel kısa evlilik teklifi sözleri;

Ömrümün geri kalanı olur musun?

Alın Yazısı Olur musun?

Hayatını hayatıma katar mısın?

Evlen Benimle, Kadınım Ol!

Soyadımı soyadına ekler misin?

Ruh eşim, hayatımın anlamı olur musun?

Bana bir ömür boyu katlanır mısın?

evlilik-teklifi-sozleri-007.jpg

Rüyalarımda gördüğüm sensin, her dakikam sensin. Nefesim olur musun? Benimle evlenir misin sevdiğim?

Benimle her gece aynı uykuya dalar mısın?

Canımdan bir can olur musun?

Hatıram değil, hayatım olur musun?

Her anımda yanımda olur musun?

Benimle sonsuza dek birlikte olur musun?

evlilik-teklifi-sozleri-008.jpg


Komik Evlilik Teklifi Sözleri

Evleneceğiniz kadını hayatının her anında gülümsetmek istediğiniz gibi evlilik teklifi ederken de güldürebilirsiniz. Sevdiğinize söyleyeceğiniz bu evlilik teklifi onu gülümsetecektir. İşte, güldüren evlilik teklifleri;

Benimle aynı evin faturasına "oha!" der misin?

Bir çocuğum olsun istiyorum. Benimle çocuk yapmaya var mısın?

evlilik-teklifi-sozleri-009.jpg

Ben tek maaşla geçinemiyorum evimin ikinci maaşı olur musun?

Kafamı kaşıyıp ev gelir gider hesapları yapmak istiyorum. Bunun için benimle evlenir misin?

Salonda uyuyakaldığımda kalk yerine yat diyenim olur musun?

Sıcak çorba hayaliyle yanıp tutuşuyorum. Artık dayanamıyorum çorbasızlığa benimle evlen?

Benimle evlen yoksa ben seninle evlenirim!

Kış geldi. Haliyle üşüyor insan, yorganım olur musun?

evlilik-teklifi-sozleri-010.jpg

Artık teslimat adresiyle fatura adresi aynı olsun istiyorum!

Hastalanınca nazım geçen biri olur musun?

Her yıl evlilik yıldönümümüzü unuttuğum için bana trip atar mısın?

Bundan sonra hep aile çay bahçelerine gitmek için benimle evlenir misin?

Müsaitsen evlenebilir miyiz?

Evlilik teklifini senden beklesem olmaz mı? Sen yap da kurtar beni bu zor durumda. Haydi neyse bütün zorluklara rağmen benimle evlenir misin?

Önümüzdeki 50 yıl için başka bir planının yoksa evlenebilir miyiz?

evlilik-teklifi-sozleri-011.jpg


En Güzel Evlilik Teklifi Şarkıları

Sizler için bir araya getirmiş olduğumuz, evlilik teklifi yapılırken en çok dinletilen bu şarkılar eşliğinde evlilik teklifinizi yapabilirsiniz. Tavsiyemiz şu şekilde: Eğer ikiniz için ortak, değerli yani ikinizin bir şarkısı varsa o şarkı eşliğinde teklif yapmanız daha anlamlı olacaktır. İşte, en güzel evlilik teklifi şarkıları;

 • Kutsi - İlan-ı Aşk
 • Hakan Altun - Teklif Ediyorum
 • Berdan Mardini - Senden Çocuğum Olsun İstiyorum
 • Rafet El Roman - Ömrümün Sahibi
 • Koray Avcı - Hoş geldin
 • İntizar - Gökyüzüm Sen Ol Bir tanem
 • İrem Derici - Kalbimin Tek Sahibine
 • Depeche Mode - Somebody
 • Whitney Housten - I'll always love you
 • Celin Dion - My Hearts Will Go On

En Güzel Evlilik Teklifi Şiirleri

Sevdiğiniz şiirden çok hoşlanıyorsa evlilik teklifinizi şiir sözlerini de katarak yapmaya ne dersiniz. Unutmayın, her kadın şiir sever. Yeter ki o şiire dokunun ve bütün içtenliğinizle güzel bir şekilde dile getirin. Romantik olacak teklifiniz sevdiğinizi mutluluktan uçuracaktır. İşte, evlilik teklifi ederken okumanız gereken şiirler. Bu şiirlerin sizin için en anlamlı olan bir dörtlüğünü seçip okuyabilirsiniz. Tabi diliyorsanız hepsini ezberleyip okuyabilirsiniz.

evlilik-teklifi-sozleri.jpg

Sevi Şiiri

Ben senin en çok sesini sevdim

Buğulu çoğu zaman, taze bir ekmek gibi

Önce aşka çağıran,sonra dinlendiren

Bana her zaman dost, her zaman sevgili

Ben senin en çok ellerini sevdim

Bir pınar serinliğinde, küçücük ve ak pak

Nice güzellikler gördüm yeryüzünde

En güzeli bir sabah ellerinle uyanmak

Ben senin en çok gözlerini sevdim

Kâh çocukça mavi, kâh inadına yeşil

Aydınlıklar, esenlikler, mutluluklar

Hiçbiri gözlerin kadar anlamlı değil

Ben senin en çok gülüşünü sevdim

Sevindiren, içimde umut çiçekleri açtıran

Unutturur bana birden acıları, güçlükleri

Dünyam aydınlanır sen güldüğün zaman

Ben senin en çok davranışlarını sevdim

Güçsüze merhametini, zalime direnişini

Haksızlıklar, zorbalıklar karşısında

Vahşi ve mağrur bir dişi kaplan kesilişini

Ben senin en çok sevgi dolu yüreğini sevdim

Tüm çocuklara kanat geren anneliğini

Nice sevgilerin bir pula satıldığı bir dünyada

Sensin, her şeyin üstünde tutan sevdiğini

Ben senin en çok bana yansımanı sevdim

Bende yeniden var olmanı, benimle bütünleşmeni

Mertliğini, yalansızlığını, dupduruluğunu sevdim

Ben seni sevdim, ben seni sevdim, ben seni...

- Ümit Yaşar Oğuzcan

***

Senin Sesin

Kahkaha kesin bir sınırdır senin sesin için;

geçmezsin kahkahaya. Bu da gülümsemeyi

senin tapulu malın yapar. Gülmek sende

gülümsemenin bir noktada taşkınlığı

oluyor daha çok. Bu bakımdan gülümsemenin

bütün öğelerini de birlikte getiriyor.

İş bu kadar da değil, yeni bir takım öğeler

de getiriyor. Ilıktır senin sesin. Güvenli

olmaktan çok güven uyandırıcıdır. Konuşurken

kimseyi dinlememene ne diyeceğiz peki?

Buna karşılık sözcükleri sakıngan sakıngan

kullanman var, ona ne diyeceğiz? Alırken

suçsuz, verirken duyarlı bir ses. En büyük

modaevini yönetecek olsa sinirli tonlar kazanacağına

muhakkak nazarıyla bakılabilecek,

ama, sözgelimi, hiçbir yerde belediye

başkanı olamayacak bir ses. Sanırım,

bakışlarla sesler arasında bir bağlantı kurulabilir.

Belki de yanlıştır bu varsayım. Ama

doğru olsa, senin sesinle bakışın arasında

bir paralellik, hatta bir özdeşlik olduğu

görülebilir. Daha doğrusu sendeki bu

özdeşlik böyle bir varsayıma itiyor kişiyi.

Kimbilir, başka belirtiler gibi, bakış ve ses de

aynı ruhun değişik planlardaki görünümleridir

belki de. Ruhun, özdeş yönlerini denediği

organlar olabileceği gibi, çelişkin yönleriyle

belirdiği organlar da vardır. Olabilir.

Söz bitince senin sesin de biter; oysa

sözü tüketen sesler vardır; söz tükendikten

sonra başlayan sesler vardır. Senin sesin

sözle özdeş. Çığlık değil, düşünce senin

sesin. Ama etin, kemiğin malı olmuş bir

ses. Ömründe bir iki kez büyük ihanete

dadanmak isteyebilir bu ses. Küçük

ihanetler onun düşüncesiyle kurduğu

ilkeleri aşmaz, aşamaz. Ah! razı olma

sevgilim, katıl. Katıl ama razı olma.

Biraz da kendinden memnun bir ses.

En büyük eleştiriyi, yadsımayı son

anda yaparsın sen: Sanırım sende

bulduğum en doğru gözlem bu. Oysa

eleştiriyi son anda yapmak, razı oluşun ta

kendisidir. Korkaklıktır da. Şu var:

Fotoğraf çektirmek için yan yana getirilmiş iki nesne değiliz biz

Güvercin curnatasında yan yana akan iki güverciniz

Mesafeler birleştirdi bizi bir de sözler

Razı olma hiçbir sessizliğe

Biliyorsun seni seviyorum

Pencereden bakmayı

Öğreteceğim sana

Sesin

balkona asılı çamaşırcasına

Havalansın, havalansın dursun

Sokakta değil balkonda;

dışarı çıktığın zaman

romanını yastığın altına sakla;

Şiirini mutfağa koy

Boş bir deterjan kutusu vardır nasıl olsa,

Öykünü yanına alabilirsin elbet

Müziğini de, resmini de

Niçin güvenmiyorsun bana?

- Cemal Süreya

***

Kim O Deme

Kim o, deme boşuna

Benim,ben..

Öyle bir ben ki gelen kapına

Baştan başa sen!

Özdemir Asaf

***

Hoş geldin Kadınım

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin

yorulmuşsundur;

nasıl etsemde yıkasam ayacıklarını

ne gül suyum ne gümüş legenim var,

susamışsındır;

buzlu şerbetim yok ki ikram edeyim

acıkmışsındır;

beyaz ketenli örtülü sofralar kuramam

memleket gibi yoksuldur odam.

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin

ayağını basdın odama

kırk yıllık beton, çayır çimen şimdi

güldün,

güller açıldı penceremin demirlerinde

ağladın,

avuçlarıma döküldü inciler

gönlüm gibi zengin

hürriyet gibi aydınlık oldu odam...

Hoş geldin kadınım benim hoş geldin

Nazım Hikmet

****

Yerçekimli Karanfil

Biliyor musun az az yaşıyorsun içimde

Oysaki seninle güzel olmak var

Örneğin rakı içiyoruz, içimize bir karanfil düşüyor gibi

Bir ağaç işliyor tıkır tıkır yanımızda

Midemdi aklımdı şu kadarcık kalıyor.

Sen o karanfile eğilimlisin, alıp sana veriyorum işte

Sen de bir başkasına veriyorsun daha güzel

O başkası yok mu bir yanındakine veriyor

Derken karanfil elden ele.

Görüyorsun ya bir sevdayı büyütüyoruz seninle

Sana değiniyorum, sana ısınıyorum, bu o değil

Bak nasıl, beyaza keser gibisine yedi renk

Birleşiyoruz sessizce.

- Edip Cansever

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
11
5
17
2
7
1
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.