Babalar Günü Sözleri - 2020 Babalar Günü Mesajları, Babalar Günü Kutlama Sözleri

Babalar Günü Sözleri - 2020 Babalar Günü Mesajları, Babalar Günü Kutlama Sözleri
16.11.201513:50

Babalar günü mesajları. "Babalar Günü" ne zaman, bu kutlu günde babalarımıza alacağımız en güzel hediyeler, söyleyebileceğimiz en güzel sözler nelerdir? İşte, Babalarımıza armağan edebileceğimiz sözler, mesajlar, şiirler;

Haber güncelleme tarihi 19.12.2019 15:31

Babalar Günü Sözleri;

En değerlik varlıklarımız babalarımız için hazırlanan en güzel Babalar Günü Sözleri ve babalar günü mesajlarını bir araya getirdik. Güncellenmiş ve en yeni Babalar Günü sözleri resimli olarak listelenmiştir. Sizler de Babalar Günü’nde en güzel babalar günü sözlerini değerli babalarınıza gönderebilirsiniz. Sizleri, Resimli Babalar Günü sözleri ile baş başa bırakıyoruz.

Benim başarı reçetem, babamın her zaman söylediği bir şeye dayanır: Hiçbir zaman bir başkasından daha iyi olmaya çalışmayacaksın, ama hiçbir zaman elinden gelenin en iyisini yapmaya çalışmaktan da vazgeçmeyeceksin. (John Wooden)

Babanın faziletleri, çocukların servetidir. (Anatole France)

Bir baba yüz evlada bakar da, yüz evlat bir babaya bakamaz. (Gabrielle D’annunzio)

Bir babanın çocukların yapabileceği en büyük iyilik onların annelerini sevmektir. (Theodore Hesburgh)

Bir baba; kendini, kudretinden aşağı derecede, çocuklarını, kudreti nispetinde, kadınını da, kudretinin fevkinde giyindirmelidir. (Arap Atasözü)

Babalar Günü Mesajları

En Güzel Babalar Günü Mesajları

Babalar gününde babanıza gönderebileceğiniz en güzel mesajları, söyleyebileceğiniz en güzel sözleri sizler için derledik. İşte en güzel babalar günü mesajları;

Babalar Günü Mesajları

Ateşin yaktığından, güneşin hareket ettiğinden, gerçeğin bir yalan olduğundan şüphelen ama benim seni sevdiğimden asla şüphelenme babacığım, babalar günün kutlu olsun.

Hayatın anlamı ve tüm güzelliklerini öğreten adam, benim sevgili babam. Babalar günün kutlu olsun.

Koklanacak gül, açılacak gonca, yaşanacak hayat ve alınacak nefes olan sevgili babam. İkliminden tasasızlık, sevginden cesaret ve gözlerinden esaret aldığım günleri hep yaşamak isterim .

Meğer dilimdeki ve beynimdeki en güzel kelime senin adınmış. Sana her seslenişim de ya acım diniyor ya da sevgim coşuyor. Babalar günün kutlu olsun.

Babalar Günü Mesajları

Bana güç verdin, destek verdin, her zaman ama her zaman yanımdaydın, hayat boyu bütün bunlar için sana teşekkür edebilmem imkansız. Fakat yine de deneyeceğim. Teşekkür ederim baba. Seni çok seviyorum.

Üzerine sabır tohumu ekip sevgiyle suladığın gülünün bilmeni istediği bir şey var. Seni çok ama çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Nezaket, merhamet ve dürüstlük ... Senden öğrendiğim en önemli üç şey. Kızın/oğlun olmaktan gurur duyuyorum. Babalar günün kutlu olsun!

Geceler çok uzun sabah olmuyor baş yastıkta ama uyku tutmuyor bir tıkırtı duysa hemen kalkıyor. Canım babam seni çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Babalar Günü Mesajları

Bana uçabileceğim kanatlar verdiğin için teşekkürler, sevgin ve anlayışınla hep yanımdaydın, daima sığınağımdın. Benim için ne kadar paha biçilmez bir değerde olduğunu asla unutmuyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Fedakârlık, sevgi, sabır ve güzellik ne demek tarif et derlerse; babam derdim canım babam seni bir gün değil her gün çok seviyorum. Babalar günün kutlu olsun.

Evimizin güneşi bir tanecik babacığıma kucak dolusu sevgiyle... Canım babacığım, sen bizim herşeyimizsin. Babalar günün kutlu olsun bir tanecik babacık.

İlk adımlarımı atarken ellerimden tutuyordun. Şimdi fark ediyorum ki babacığım, ellerimi hiç bırakmamışsın. Babalar günün kutlu olsun...

Babalar Günü Mesajları

Gelinciklerin en sadesine papatyaların en güzel kokanına güllerin en güler yüzlüsüne babaların en sevgilisine babalar günün kutlu olsun biricik babacığım.

Evimizin yakışıklısı... Babamız canımız bir tanemiz. Bil ki seni her gün daha çok seviyoruz. Varlığınla gurur duyuyoruz. Sen bizim her şeyimizsin. Babalar günün kutlu olsun. Ailen.

Mesafeler ne kadar uzak olursa olsun sevgisini her zaman üzerimde hissettiğim dün de bugün de yarın da hep yüreğim kadar yakınımda olan babacığım seni çok seviyorum. Benzemez hiçbir şeye bu sevgi. Ne şiir yeter anlatmaya, ne yürek yeter bunu sığdırmaya. Babalar günün kutlu olsun babam.

Babalar Günü Mesajları

Derdimi, neşemi, hüznümü, mutluluğumu paylaştığım en iyi arkadaşım. Babalar günün kutlu olsun!

Her zaman söylemesem de biliyorum aslında babamın onu ne kadar çok sevdiğimi bildiğini ve ben ne kadar karışık cümleler yazsam da hepsini deşifre edebileceğini biliyorum. Kollarından daha huzurlu, daha güvenli, yüreğinden daha sıcak ülke yokmuş babacım.

Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim çünkü bana hep güç verirsin. İyi ki varsın canım babam.

Babalar Günü Mesajları

Mesafeler ne kadar uzun olursa olsun sevgisini her zaman üzerimde hissettiğim dün de bugün de yarın da hep yüreğim kadar yakınımda olan babacığım seni çok seviyorum.

Senin gibi bir babaya sahip olduğum için ne kadar şanslı olduğumu her zaman bileceğim. Seni seviyorum canım babacığım. Bugün başardığım ve elde edebildiğim her şeyde senin payın var. Babalar günün kutlu olsun.

Ailemizin yıkılmaz direği babamıza sevgilerimizle. Ailemin reisi, büyük aşkım. Medar-ı iftiharım sevgilim her şeyim! Babalar günün kutlu olsun.

Babalar Günü Mesajları

Bizim bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz babamızın babalar günü kutlu olsun. Sen güçlü bir çınar gibisin. Arkamı ne zaman sana yaslasam sanırım ki dünyayı bile fethedebilirim çünkü bana hep güç veriyorsun. Babalar günün kutlu olsun.

İyi bir yaşam sürmek için gereken her şeyi senden öğrendim! Her zaman orada olduğun için teşekkür ederim baba! Babalar günün kutlu olsun!

Ünlü Düşünürlerin Babayla İlgili Söyledikleri Sözler

Babalarımızın bizler için dünyanın en değerli varlıklarıdır. Onlar çınarımız, bizlere güven veren model aldığımız insanlardır. Şimdi de ünlü düşünürlerin babayla ilgili söyledikleri sözleri sizlere sunacağız.

Bir baba oğIunun çocuk oIduğunu anIamaz, kendisi unutkan ve ihmaIci oIabiIir ve o bu kusurIarından ötürü kendini affedebiIir; fakat oğIunun kendisinden daha üstün oImasını ister, babasının aynı oImasını değiI onu daha iIeriye götürmesini, aşmasını ister. (AIain)

Babalar Günü Mesajları

Korkuya yer vermeyen bir devIette, kanunIar hiçbir zaman gerekIi saygıyı görmezIer. (Sophocıes)

Sadece hayat veren değiI, hayat verip hak eden, baba adını taşıyabiIir. (Dostoyevski)

Baba sevgisini koru. O sevgiyi kesip atarsan, Allah da senin mutluluk ışığını söndürür. (Hz. Muhammed (S.A.V)

Baba, fâni hayatın, terbiye vereni ise, ebedî hayatın sebebidirler. (Hz. Ebu Bekir (r.a)

İyiliklerin en iyisi kişi babasının dostu olanlara iyilik etmesidir. (Hadis-i Şerif)

Babalar Günü Mesajları

Babanın rolü, yüz öğretmeninkine bedeldir. (George Herbert)

Baba, koruma ve yardımın, anne şefkat ve sevginin sembolüdür. (Lâ Edrî)

Bir baba yüz öğretmene bedeldir. (George Herbert)

İnsan babasına borçlu olduğu saygıyı, ancak baba olunca duyar. (Goethe)

Çocukluk çağında baba korumasından daha güçlü bir ihtiyaç düşünemiyorum. (Sigmund Freud)

Babalar Günü Mesajları

Bir baba, kendi mutluluğundan çok, çocuklarının mutluluğu ile mutlu olur. (Honore De Balzac)

Baba, ailenin saadet semasından orjinalsozler.com bir güneştir.  A. Şeref Gülyazıcı

Babanın mirasını mı istiyorsun? Bilgisini öğren. Onun parasını hemen harcayabilirsin. (Sadi)

Evlatlarını sevmeyen babalar olabilir; ama torununu çıldırasıya sevmeyen dede olamaz. (Victor Hugo)

Babalar Günü Mesajları

Bir babadan, gücünün ve kazancının üstünde hayati kıymetler beklemek, ana ve çocuklar için hak değildir. (A. Şeref Gülyazıcı )

Baba olduktan sonra göreceksiniz ki, kendi mutluluğunuzdan çok, çocuğunuzun mutluluğu ile mutlu olabilirsiniz. (Honore De Balzac)

Bir adam yaşlandığını anlar, çünkü babasına benzemeye başlar. (Gabriel Garcia Marquez)

Baba, oğlunun meth, oğul, babasını takdir etmemeli. (Çin Atasözü)

Türk İslam ahlâkında, bilhassa ana-baba ve hocanın hatırı unutulmaz. Bunların unutması, aile, dostluk ve cemiyet bağlarını yok eder. (Mehmet Kaplan)


Babalar için Yazılmış Şarkılar

Bana Bir Masal Anlat Baba – Oya Küçümen

Baba – Cem Karaca

Don’t Cry Daddy – Elvis Presley

My Father’s Eyes – Eric Clapton

Tori Amos – Winter

Alice In Chains- Rooster

Pearl Jam - Alive

Iron Maiden - Blood brothers


Babaları Konu Alan En Güzel Şiirler

Babalaranıza okuyabileceğiniz, mesajla yollayabileceğiniz ya da sosyal ağlarda babayla ilgili paylaşabileceğiniz en güzel, duygulu ve anlamlı şiirleri sizler için bir araya getirdik. Babası hayatta olanlar ve olmayanlar için derlemiş olduğumuz bu şiirler sizlere duygu dolu anlar yaşatacaktır. Bütün babaların babalar günü kutlu olsun. Sevdiklerinizin ellerini bir ömür tutmanız dileğiyle. Babalı güzel günleriniz olsun.

Sizin Hiç Babanız Öldü Mü?

Sizin hiç babanız öldü mü?

Benim bir kere öldü kör oldum

Yıkadılar aldılar götürdüler

 

Babamdan ummazdım bunu kör oldum

Siz hiç hamama gittiniz mi?

Ben gittim lambanın biri söndü

Gözümün biri söndü kör oldum

 

Tepede bir gökyüzü vardı yuvarlak

Şöylemesine maviydi kör oldum

Taşlara gelince hamam taşlarına

Taşlar pırıl pırıldı ayna gibiydi

 

Taşlarda yüzümün yarısını gördüm

Bir şey gibiydi bir şey gibi kötü

Yüzümden ummazdım bunu kör oldum

Siz hiç sabunluyken ağladınız mı?

Cemal Süreya-

***

Babam

Bir zamanlar sizler gibi benim de bir babam vardı.

Sevilesi elleri öpülesi bir baba,

Bilseniz ne çok özledim O elleri.

 

Mutluluk saçan sözlerini,

Sevgiyle bakan gözlerini,

Bilseniz ne çok özledim O gözleri.

 

Yumuşacık sesini,

Sımsıcak nefesini,

Kahretsin özlüyorum

onunla olan günleri.

 

Gülüşünü yüzünü,

Sımsıcak öpüşünü

Kahretsin özlüyorum,

babaların en güzelini

 

Geriye dönüş olsa,

Kollarım seni sarsa,

Bu dünya fani değil de,

Ebediyete uzansa..

(O zaman sensizlik olmazdı babacığım)

Ferah Tomruk-

***

Babadan Oğula

Eve dönmez bir akşam;

Ve gün yüzlü çocuğu,

Sorar: Nerede babam?

 

Bakarlar, oldu, bitti;

Gelir, derler çocuğa,

Baban attaya gitti.

 

Uzar gider bu atta;

Ve neler neler olmaz

Ve kimbilir ve hatta;

 

Bir mahşer gerisinde;

Babası döner bir gün,

Oğlunun derisinde...

Necip Fazıl Kısakürek

***

Kızından Babasına

Ben sana baba dedim;

Gidenler gelmez diye,

El kıymet bilmez diye,

Babalar ölmez diye,

Ben sana baba dedim!

 

Ben sana baba dedim;

Yüz sensiz gülmez diye,

Ufkumu delmez diye,

Yâr yaşım silmez diye,

Ben sana baba dedim!

 

Ben sana baba dedim;

Baba cevher, öz diye,

Hasret ateş, köz diye,

Benliğimi ez diye,

Ben sana baba dedim!

 

Ben sana baba dedim;

Kıymet bulur söz diye,

Sana yollar düz diye,

Sensiz bahar güz diye,

Ben sana baba dedim!

 

Ben sana baba dedim;

Kavuşuruz tez diye,

Asılmasın yüz diye,

Düşlerimde gez diye,

Ben sana baba dedim!

 

Ben sana baba dedim;

Sensiz ömür az diye,

Sana çıkar iz diye,

Her derdimi sez diye,

Ben sana baba dedim!

 

Ben sana baba dedim;

Dost beni almaz diye,

Öz felah bulmaz diye,

Sensiz yurt olmaz diye,

Ben sana baba dedim!

 

Ben sana baba dedim;

Yiğitler yılmaz diye,

Göz yolda kalmaz diye,

Hakikat solmaz diye,

Ben sana baba dedim! ! !

Nuray Altaş-

***

Hayatta Ben En Çok Babamı Sevdim

Hayatta ben en çok babamı sevdim.

Karaçalılar gibi yardanbitme bir çocuk

Çarpı bacaklarıyla- Ha düştü, ha düşecek...

Nasıl koşarsa ardından bir devin,

O çapkın babamı ben öyle sevdim.

 

Bilmezdi ki oturduğumuz semti,

Geldimi de gidici hep, hepp acele işi!..

Çağın en güzel gözlü maarif müfettişi,

Atlastan bakardım nereye gitti,

Öyle öyle ezber etti

 

Sevinçten uçardım hasta oldum mu,

40'ı geçerse ateş, çağ'rırlar İstanbul'a.

Bir helallaşmak ister elbet, diğ'mi oğluyla!

Tifoyken başardım bu aşk oy'nunu.

Ohh dedim, göğsüne gömdüm burnumu.

 

En son teftişine çıkana değin

Koştururken ardından o uçmaktaki devin.

Daha başka tür aşklar; geniş sevdalar için

Açıldı nefesim, fikrim, canevim.

Hayatta ben en çok babamı sevdim.

Can Yücel-

***

Baba

Yalnızlığımdır hep bıçakların kestiği

Akşam çayında galetalarla yenen

Koyu atlar götürür terkisinde

Ne kadar kaçkın varsa evden

Uykumdur sokaklarda sürünür

Ya da düşer bir kadının elinden

 

Yorgunluğumdur daha cok aşk

Gelip gider o şehrin gemilerinden

Esmerdir akşamlarda babam

Çok esmer güler resimlerden

O kadar yakın bilmediğim

Ölüme çok uzak günlerinden

 

Ellerimdir dalgınlığında hep

Hep bardaklarda, sular dururken

Sürahilerde akşam vakitleri

Akşam çayına gelmeyen

Bir baba, aydınlıksız odalarda

Çok esmer güler resimlerinden.

Ali Püsküllüoğlu-

***

Baba!

Her yılbaşında

Sana söyleyecek

Bir tek

Sözüm var :

"Seni ne kadar çok seversem

O kadar

Çok olsun ömründen geçen yıllar..."

Baba!

Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım!

Ne zulüm, ne ölüm, ne korku

Başımı eğemez!

Yalnız senin elini öpmek için

Eğilir başım.

Babam, ağabeyim, kardeşim, arkadaşım…

Nazım Hikmet-

2020 En Güzel Babalar Günü Hediyeleri Nelerdir?

Babalar gününün gelmesiyle birlikte babamıza ne alacağımızın telaşı içine gireriz. İnanın bir erkeğe hediye almak, kadına hediye almaktan daha zordur. Bilmem bir ben mi bu şekilde düşünüyorum. Bana öyle geliyor ama erkeklere alınacak hediyelerin de çeşitliliği az olduğu için karar vermeniz daha kolay olabilecek.

İşte babanıza alabileceğiniz başlıca hediyeler;

  • Giyecek: Gömlek, kravat, gece kıyafeti,
  • Kol Saati, el yapımı bileklik
  • Parfüm, losyon, bakım seti
  • Ajanda, özel kalem
  • Kupa bardak

Yukarıda yer alan içerikte Babalar Günü Sözleri ve mesajlarını listeledik. Sitemizde daha fazla resimli ve güzel sözler için sözler kategorimizi ziyaret edebilirsiniz. Sözler kategorimizde Anneler Günü Sözleri, Mevlana Sözleri, Özlü Sözler, Anne ile İlgili Sözler, Manalı Sözler, Özlü Sözler gibi yüzlerce kategoride binlerce söze erişebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
56
114
196
40
31
25
37
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 1
  • Facebook Yorumları 0
    UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2020 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.