• DOLAR5,2903-0.78
 • EURO6,0256-0.51
 • ALTIN218,6030.37
 • BIST100.1410.47

En Başarılı Türk Youtuberlar

En Başarılı Türk Youtuberlar

Son dönemde oldukça popüler olan Youtube kanalları 'en başarılı Türk Youtuber kim?' sorusunu gündeme getirdi.

Haber güncelleme tarihi 04.08.2018 07:17

Sosyal medya fenomenlerine rakip olan Youtuberlar, son dönemde oldukça yükselişe geçti.

Buldukları farklı konular ve kaydettikleri değişik videolar ile izlenme sayıları milyonları bulan bu Youtuberlar, şu anda Türkiye'de en çok takipçisi olan isimler konumunda.

Öyle ki, biz bu haberi hazırlarken bile bu YouTube kanallarının abone sayıları hızla artmaya devam ediyor.

İŞTE EN BAŞARILI 16 TÜRK YOUTUBER


#16 Barış Özcan (1.423.690 abone)

Barış Özcan, 23.7.1974 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İlköğretim ve lise eğitiminin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Geçmişte Photoshop, Flash, PDF gibi yazılım ürünlerini geliştiren Adobe’de 6 yıl boyunca Akdeniz Ülkeleri Satış Müdürlüğü yaptı. Bunların yanı sıra, TRT, el-Cezire, CNNTürk gibi kanallarda yayınlanan belgeseller yaptı ve yönetti.

Barış Özcan Youtube sayfasında videolar eklemeye devam etmektedir.

barış öcan youtuber

Fotoğraf


#15 Halil Söyletmez (1.367.951 abone)

Türkiye’nin başarılı Youtuber’ı Halil Söyletmez, aslen Adanalı’dır. Hayatının büyük bir bölümünü Adana’da geçirmiştir. İlkokul, ortaokul ve lise eğitimini tamamlandıktan sonra üniversiteye gitmeme kararı almıştır. 2013 yılında Vine isimli kısa video uygulamasıyla ismini duyuran Söyletmez, sonrasında Younow ve ınstagram üzerinden videolar paylaşmıştır. Son olarak Youtube katılan Söyletmez 1 Milyon takipçiyi aşarak büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

turk-youtuberlar14

Fotoğraf


#14 Hayrettin (1.536.068 abone)

Asıl adı Hayrettin Onur Karaoğuz’dur ve 1984 yılında Ankara’da dünyaya gelmiştir. Zorunlu eğitiminin ardından Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Reklamcılık Bölümü’nü seçti ve kazandı. Sonrasında ise bir süre stand-up gösterisi yaptı. Ardından gelen yıllarda üniversite de birçok oyun düzenledi ve oynadı. 2010 yılına kadar zaman zaman stand up ve sokak gösterileri yapan Hayrettin, 2010 yılında ismi ile aynı olan talk Show programı sundu.

2013 yılında ise son dönemlerde popüler olan Youtube hakkında veri toplamak ve ülkemizde de bu işi icra etmek için bir süre ABD’de yaşamıştır. Bu sayede hem ülkemizde hem de dünyada tanınmaya başlamıştır. Hayrettin Youtube videolarına devam etmektedir.

turk-youtuberlar13

Fotoğraf


#13 Duygu Köseoğlu (1.510.386 abone)

Ünlü Youtuber Duygu Köseoğlu İstanbul doğumludur. Hakkında çok fazla bir bilgi yer almamakla birlikte annesi ile babasının 7 yaşındayken boşandıkları bilinmektedir. Sonrasında ise babasıyla beraber yaşamaya devam etmiştir.

Duygu Köseoğlu, internet üzerinden yayınladığı oyun videoları ile ismini duyurdu. Youtube sayfasını açtıktan sonra LoL, CS:GO, H1Z1 ve HOTS yayınları yapmaya devam etti.

turk-youtuberlar12

Fotoğraf


#12 Uras Benlioğlu (1.688.056 abone)

Ünlü Youtuber Uras Benlioğlu 1982 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunudur. İkinci sınıfta Atv haber’de staj yapmış ve televizyon dünyasına adım atmıştır. Sonrasında ise muhabirlik ve spikerlik görevlerini üstlenmiştir.

Sonraki yıllarda ise yeni bir mecra olan Youtube’de Pratik Bilgiler ismini verdiği bir kanal oluşturmuş ve çok büyük bir hayran kitlesine ulaşmıştır.

turk-youtuberlar11

Fotoğraf


#11 Danla Bilic (1.689.333 abone)

Danla Bilic, 5 Ekim 1994 tarihinde Kütahya’da dünyaya gelmiştir. Lisans eğitimine Beykent Üniversitesi Psikoloji Bölümü'nde 2. sınıfta devam etmektedir. Asıl adı Neslihan Damla Akdemir’dir.

Dünyaca ünlü sosyal medya platformu olan YouTube’da paylaşmış olduğu makyaj videoları ile bir çok kitlenin sevgisini toplamıştır. Samimi ve doğal kişiliği sayesinde kısa bir süre içerisinde bir milyon takipçiye sahip oldu. Paylaşmış olduğu videolara verdiği isimlerle de dikkatleri üzerine toplayan Bilic, kendi makyaj markasını oluşturarak internet üzerinden satışlara da başlamıştır.  Danla Bilic şimdilerde ise Makyaj Avcıları adlı yarışma programında sosyal medya fenomenleri Kedi Mari ve Berk Yılmaz ile birlikte jüri üyeliği yapmaya hazırlanmaktadır.

turk-youtuberlar10

Fotoğraf


#10 Meryem Can (1.553.227 abone)

Ünlü Youtuber Meryem Can, 1996 yılında Kütahya’da dünyaya geldi. Günümüzde ise İstanbul Kartal’da yaşamaktadır. Meryem Can, Yıldız Teknik Üniversitesi Edebiyat Bölümü’nde eğitimini sürdürmektedir.

Meryem Can, Youtube kanalında ilk olarak makyaj alanında videolar çekerken, sonraki dönemlerde ise challenge, vlog gibi tiplemeler ile videolar çekmiştir. 1 Milyonu aşan takipçiye ulaşan Meryem Can, halen daha Youtube üzerinden video paylaşmaya devam etmektedir.

turk-youtuberlar9

Fotoğraf


#9 MuratAbiGF (1.667.418 abone)

MuratAbiGif, 2011 yılından itibaren Youtube üzerinden yayın yapmaktadır. Antalya doğumlu olan Murat Engin, ilk olarak zikkimtadında kanalını açıp burada vlog yayınları sergilerken, sonrasında ise MuratAbiGif kanalını açarak şaka ve vlog videoları çekmeye devam etmiştir.

turk-youtuberlar7

Fotoğraf

 


#8 Berkcan Güven (2,094.699 abone)

Vine uygulaması üzerinden ünlü olupta Youtube üzerinden yayınlarına devam eden bir başka ünlümüz ise Berkcan Güven’dir. Berkcan Güven ailesi ve arkadaşlarıyla çektiği videolarla adını duyurmuştur. 1995 yılı İstanbul doğumlu olan Berkcan Güven, Üsküdar Çengelköy’de yaşamaktadır. Üniversite eğitimini ise Işık Üniversitesi Grafik Tasarım Bölümü’nde devam ettirmektedir.

berkcan güven youtuber

Fotoğraf


#7 FurkanYamanHD (2.289.027 abone)

Furkan Yaman, 2001 yılında Ankara’da dünyaya geldi ve yaşantısını da halen Ankara’da devam ettirmektedir. Küçük yaşlardan itibaren Youtube kanalı olan Furkan, oyun videoları çekmektedir. BU sayede birçok kullanıcıya sahip olan FurkanYamanHd hesabı her hafta milyonlarca kişiye içerik sunmaktadır.

furkan yaman youtuber

Fotoğraf


 

#6 Ruhi Çenet Videoları (2.821.598 abone)

Ruhi Çenet 1990 doğumludur be Aydın’da dünyaya gelmiştir. Bir dönem eğitim için Hindistan’da bulunan Çenet, burada edindiği tecrübe sayesinde videolar çekmeye başlamıştır ve burada çektiği videoları daha sonrasında Youtube kanalından yayınlamıştır.

Ruhi Çenet’in Youtube videolarında önemli bilgiler enteresan bir hitap şekliyle anlatılmaktadır ve bu da çok ilgi çekmektedir. Uzun bir süre Hindistan’da bulunduktan sonra Türkiye’ye geri dönen Ruhi Çenet, başarılı videolarını Youtube atmaya devam etmektedir.

turk-youtuberlar4

Fotoğraf


 

#5 Burak Oyunda (2.872.190 abone)

Burak Oyunda kanalının sahibi Burak Şahin, 1996 yılında Bilecik’te dünyaya geldi. Liseyi bitirdikten sonra Süleyman Demirel Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı bölümünü bir sene okuduktan sonra ailesi ile İstanbul'a taşındı ve SDÜ'yü bıraktı. Son olarak İstanbul’da Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi Yeni Medya Bölümünü kazandı.

2012 yılında Youtube kanalını kurdu ve yayınladığı oyun videoları sayesinde ayda 20 milyon izlemeye ulaşmaktadır.

turk-youtuberlar3

Fotoğraf


 

#4 Kafalar (3.481.679 abone)

Kafalar Youtube kanalı 3 kişiden oluşmaktadır. Bunlar Bilal Hancı, Fatih Yasin ve Atakan Özyurt’tur. Atakan Özyurt 1993 yılında Ordu’da dünyaya gelmiştir. Bilal Hancı 1989 yılında Trabzon’da dünyaya gelmiştir. Fatih Yasin ise 1993 yılında İstanbul’da doğmuştur. Atakan ile Fatih, grupta ilk tanışan arkadaşlar olmuşlardır. Sonrasında ise Bilal Hancı, Atakan ve Yasin ile birlikte iş yapmak istemiştir. Ekip sonrasında Kafalar kanalını oluşturmuştur. Bugünler de 3 Milyon takipçisi olan kanal başta eğlence olmak üzere her alanda videolar çekmektedir.

turk-youtuberlar5

Fotoğraf


 

#3 OHA diyorum! (4.183.347 abone)

Oha Diyorum kanalı günlük hayatımızda çoğu insanın yaşadığı olaylarla ilgili verdiği tepki üzerine kurulan eğlence ve medya projesidir. Kanalın siteleri 2014 yılında 1 ayda toplam 15 milyon gösterim almıştır. Facebook’ta 3,000.000 takipçisi Youtube’da ise 4,000.000 abonesi mevcuttur. Oha Diyorum Kanalı’nın asıl sahibi Uğur Uğurcan’dır. Youtube kanalı ise Mediakraft Türkiye şirketi tarafından kiralanmıştır. Kanalın yönetimi ise Mediakraft Türkiye şirketinden Ersan Özer ve ekibi tarafından düzenlenmektedir. Kanalın baş sunuculuklarını Fırat Bey ve Melih Bey yapmaktadır.

turk-youtuberlar2

Fotoğraf


 

#2 Orkun Işıtmak (4.654.613)

Orkun Işıtmak, 1996 yılında İzmir’de dünyaya geldi. Üniversite eğitimini İstanbul Üniversitesinde, İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünde aldı. Bu süre içerisinde Youtube kanalı açtı ve ilk olarak oyun videoları ile ismini duyurdu. Sonrasında ise takipçilerine eğlenceli videolar çekmeye başladı. Toplamda 4 Milyondan fazla kullanıcıya ulaştı.

orkun ışıtmak youtuber

 

 


#1 NDNG - Enes Batur (6.909.118 abone)

" Youtube " hesabı üzerinden 6 milyonu aşan bir takipçi sayısına ulaşan Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998 yılında Antalya’da dünyaya geldi.

Yaşadığımız yıl itibarıyla (2018)  henüz 19 yaşında olan, Youtube dünyasına Türkiye’den katılan ilk kullanıcılardan Enes Batur, takipçilerine sunduğu " Vlogger " ve oyun videolarıyla eğlenceli anlar yaşatmaktadır.

Başarılı işleri sayesinde Türkiye'nin en çok tanınan Youtuber'i olan Enes Batur, 2018 yılında kendi hayatını anlatan " Hayal mi Gerçek mi? - Enes Batur" filmini çekti. Filminde ise sektörde ismi duyulmuş diğer Youtuber arkadaşlarını oynattı.

turk-youtuberlar1-001

Fotoğraf

 


BONUS 1

PewDiePie (61.925.114 abone)

YouTube kralı, eğlenceli içerikler

youtuber

Fotoğraf


BONUS 2

Oğuzhan Uğur / BaBaLa TV (1.3 Milyon Abone)

Oğuzhan Uğur BaBaLa TV isimli kanalında çok başarılı programlar yapmaktadır. Programına ünlü isimleri konuk alan Oğuzhan Uğur sohbeti, muhabbeti, konulara yer yer ciddi yer yer mizahi bakış açısıyla hızlı yükselen Youtuberlardan.

oguzhan-ugur.jpg

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
12
6
9
3
5
6
3
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
 • Yorumlar 13
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  BENZER HABERLER
  Tüm Hakları Saklıdır © 2015 NeOldu.com
  Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
  kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.