Emine Yavuz Gözgeç Kimdir

Adalet ve Kalkınma Partisi Bursa Milletvekili olan Emine Yavuz Gözgeç, 1969 yılında Bursa İsmetiye’de doğmuştur.
Emine Yavuz Gözgeç Kimdir

Emine Yavuz Gözgeç Biyografisi

Emine Yavuz Gözgeç’in Eğitim ve Siyasi  Hayatı

1990 yılında İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesini bitirdikten sonra Avukatlık yapmaya başlayan  Gözgeç,  20 yılı aşkındır mesleğini devam ettirmektedir.

Siyasi hayatına 1998 yılında Fazilet Partisi’nde İl Kadın Kolları Başkanlığı görevi ile başladı. 2003 yılında AK Parti İl Yönetim Kurulu Siyasi ve Hukuki İşleri Birim Başkan Yardımcılığı görevini üstlendi. 2006’da AK Parti İl Sekreter  Yardımcılığı görevine getirildi. İl Seçim Koordinasyonunda İl Hukukçusu ve İl Eğitimcisi olarak görev yaptı.  2010-2014 döneminde  İl  yönetiminde Ar-Ge Birim Başkanı olarak Siyaset Akademisi Bursa İl Koordinatörlüğü , İl yönetimine bağlı olarak kurulan Anayasa Komisyonu üyeliği ve ardından  Seçim İşleri Birim Başkanlığı yaptı. 2014 yılı Ocak ayında AK Parti İl Kadın Kolları Başkanlığı görevine atandı. Milletvekili aday adaylığı sebebiyle İl Kadın Kolları Başkanlığı görevinden ayrıldı.
 
Emine Yavuz Gözgeç, Hukuki Araştırmalar Derneği Bursa Şubesi ve Bursa Kitap Kulübü kurucu üyesi. Hanımlar Kültür ve Dayanışma Derneği ve Bursa Barosu Kadın Komisyonu üyesi’dir.

Emine Yavuz Gözgeç, Adalet ve Kalkınma Partisi 26. Dönem Bursa Milletvekili olarak meclise girmiştir. .

Gözgeç, evli ve 1 çocuk annesidir.

 

NeOldu.com / Özel Haber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum