Elif Doğan Türkmen Kimdir? Eğitim ve Siyasi Hayatı

Elif Doğan Türkmen, 1962 yılında Adana doğmuştur. Eski Adana Milletvekili Elif Doğan Türkmen hakkında daha fazla bilgi için yazımızı okuyabilirsiniz.
Elif Doğan Türkmen Kimdir? Eğitim ve Siyasi Hayatı

Elif Doğan Türkmen, 1 Ocak 1962 yılında doğmuş bir siyasetçidir. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur. Evli ve bir çocuk annesi olan Elif Doğan Türkmen, 1986 yılından beri Adana'da avukat olarak meslek yaşamına devam etmektedir.

CHP Belediye Meclis Üyesi olarak görev yapmıştır ve CHP'de çeşitli komisyonlarda görev almıştır. Aynı zamanda Kadın Hakları ve Kadına Yönelik Şiddet gibi konular üzerinde uzun yıllardır aktif olarak çalışmıştır.

Elif Doğan Türkmen Kimdir?

Elif Doğan Türkmen, Adana İş Kadınları Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu Kadın Komisyonu Başkan Yardımcısı, Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği Üyesi ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kadın Girişimciler Kurulu Adana İl Üyesi gibi görevlerde bulunmuştur.

26. Dönemde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Adana Milletvekili olarak TBMM'ye girmiştir. Ancak, Meclis bütçesinden 1.2 milyon TL'lik telefon harcaması sonrası ortaya çıkan tartışmalardan sonra partisinden istifa etmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.