El Yazısının Sırrı: Grafoloji

El Yazısının Sırrı: Grafoloji
12.12.201518:22

El yazısında karakter tahlilinin yapılması kulağa garip gelse bile bu konu üzerine ciddi çalışmalar yürütülmektedir.

Haber güncelleme tarihi 17.05.2017 10:43

Grafoloji, 1872-1956 yılları arasında yaşamış olan Ludwig Klages tarafından psikolojiden ayrılmış, farklı bir çalışma sahası olarak geliştirilmiştir. Amerika ve Avrupa ülkelerinde işe alınma süreçlerinde çokça dikkat edilen konular arasında yer almaktadır. Türkiye'de henüz geniş bir alanda kullanılmasa da, adli olaylarda sıklıkla başvurulan yönetemlerden birisidir. Grafoloji, yazınızın boyutları, aralıkları, şekli, imzanız gibi pek çok alanda karakteriniz hakkında, yazınızı inceleyen kişiye ip uçları vermektedir. Grafoloji, kişinin karakterinin yanı sıra bedensel sağlığı hakkında bilgi vermektedir. Bu alanda Türkiye'de kurulmuş şirketler bulunmaktadır. 

garaf.jpg

İşte Grafolojiye Dair Bilinen İpuçları

  • Kelimeler arasında mesafenin çok olması ya da az olması grafolojiye göre karakteriniz açısında bazı detayları ele verir. Kelimeler arasında mesafenin az olması, yazıyı yazan kişinin kalabalık ortamlarda olma istediğini, insanlarla iletişim kurarken çekinmeden hareket etmesinin gösterir. Mesafenin çok olması ise kalabalık ortamlarda bulunmaktan hoşlanmayan insanlara işaret etmektedir. 

 

  • Sayfada kenarlarında bırakılan boşuklar da karakteriniz hakkında bilgi vermektedir. Sol tarafta bırakılan boşluk, aileniz, hareketliliği isteyip istemediğiniz ve karar alırken ne kadar temkinli olduğunuz hakkında bilgi verir. Sağ tarafta bırakılan boşluk ise geleceğe dönük düşüncelerinizi temsil eder. Aynı zamanda iş yaparken sabırsız bir insana ve aceleci kararlar alan kişiye işaret eder. 

 

  • Yazarken kalemle uyguladığınız baskı da size dair ipuçları vermektedir. Yazarken baskı uygulayan insanlar, söz tutma konusunda çok titiz davranırlar fakat olması gereken daha fazla baskı uygulayanlar ise gergin bir ruh hali ve kırılganlığa işaret eder. Baskı uygulamadan neredeyse silik olan yazılar ise hasas insanları temsil etmektedir

 

  • El yazısındaki eğim ve harflerin büyüklüğü de sizi ele vermektedir. Sağa eğimli yazı iletişim yeteneğinizi göstermektedir. Aynı zamanda karar alırken duygularınıza başvurduğunuzun da işaretidir. Sola eğimli yazı ise duyguların yanı sıra ispatın ve gerçekliğin kararlarınızı etkilediğini gösterir. Eğimsiz ve dik yazılar, bağımsız hareket eden bir karaktere işaret eder. Harflerin büyüklüğü konusunda ise büyük harfle yazanlar, dostluğu, iletişim konusunda sıkıntı çekmeyen bir karakteri ve öz güveni yüksek kişileri temsil eder. Küçük harflerle yazan kişi ise mantıkla hareket etmeyi göstermektedir. Küçük bir şekilde yazan kişiler aynı zamanda zihinsel uğraşlarla zaman geçirmeyi sevmektedir. 

 

  • Karakter tahlillerinde satırlar arası mesafede çok fazla ipuçu vermektedir. Satırlar arasında çok fazla boşluk bırakan kişi, olayları sakin ve geniş bir biçimde değerlendirir. Satırlar arasında mesafenin az olması ise hareketliliği seven kişilere işaret eder.

 

  • Harflerin yazılış tarzlarında da kendinizi ele vermiş oluyosunuz. Örneğin, "g,y,p" harflerinin kuyruk kısmını dik yazmak, sabırsızlığa ve dışa dönük bir karaktere işaret eder. Bu harflerin kuyruklarının kıvrımlı olması, kanca şeklini alması güvenmek isteyen ve güvene ihtiyacı olan bir insanı işaret eder. 
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
0
1
0
0
1
0
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
İLGİLİ HABERLER
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.