E-Okul Öğretmen Not Girişi Nasıl Yapılır?

E-Okul Öğretmen Not Girişi Nasıl Yapılır?
03.09.201811:36

E-Okul sistemi üzerinden öğrenciler gibi öğretmenlerin de işi kolaylaştı. Peki öğretmenler E-Okul sistemine nasıl giriş yapabiliyor ve ne gibi işlemler yapabiliyorlar, bu içeriğimizde bu konuyla ilgili detaylı bilgi paylaşacağız.

Haber güncelleme tarihi 06.09.2018 10:24

E-Okul Öğretmen Not Girişi Nasıl Yapılır?

Milyonlarca öğretmenin kullandığı Milli Eğitim Bakanlığı E Okul öğretmen girişi ekranı, sınav sonuçlarının yayınlanması ve MEB tarafından yapılan açıklamaların takip edilmesini sağlamaktadır. Eğitim Öğretim yılı sınavların bitmesi ile birlikte öğrenciler kadar öğretmenler de E-Okul sisteminde öğretmen girişi yaparak not verme sistemine ulaşmak istiyorlar. Ayrıca Milli Eğitim Bakanlığı tarafından hayata geçirilen E Okul öğretmen giriş ekranından E- müfredatta yer alan yeni taze gelişmeleri de anında takip ve kontrol edebilmeniz mümkündür. 

e Okul Sistemi Nedir, Nasıl Kullanılır ve e Okul Hakkında Her Şey sayfasını ziyaret ederek e okul üzerinden yapılan diğer işlemler hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

e-okul-ogretmen-not-girisi.png


E-Okul Öğretmen Girişi 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen E-Okul uygulaması sayesinde öğretmenlerin tüm işlemlerini online olarak yapabilmesi mümkün kılınmıştır. Sisteme giriş yapmak için istenilen bilgilerin eksiksiz olarak girilmesi gerekmektedir. Bu bilgilerin girilmesinin ardından okulun yöneticisi tarafından belirlenen kullanıcı adının, “kullanıcı adı” yazan kısma girilmesi gerekmektedir.

e-okul-ogretmen-not-girisi-001.png

Bu işlemin yerine getirilmesinin ardından öğretmenin kendisinin daha önceden belirlediği şifrenin de ilgili alana girilmesi gereklidir. Bu aşamanın da tamamlanması sonrası öğretmenin sisteme girip istenilen tüm işlemleri yapabilmesi mümkün olacaktır. Öğretmen girişi ile birlikte öğrencinin sınavlarda aldığı notlar, performan ödevleri ile ilgili bilgiler ve diğer tüm bilgilerim sisteme eklenmesi mümkündür. Ayrıca öğrenci ve öğretmen arasında yazışmaların da sağlanabildiği bu sitemde öğrenciler öğretmenlerinden not istemek veya bilgi edinmek anlamında bilgi alışverişi yapabilmektedirler. Veya öğretmenler öğrenciye özel uyarı veya motivasyon mesajı gönderebilmektedir. Bu sistem öğrenciyi öğretmene daha ulaşılabilir kılmayı başarmıştır. Okular tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifreyi kullanarak E-Okul öğretmen not girişi kısmından giriş yapabilir ve öğrencilerin notlarını düzenleyebilirsiniz.

e-okul-duyuru.jpg


E-Okul’da Hangi Bilgiler Yer Alır?

E-Okul Veli Bilgilendirme ile öğrencinin sınav tarihleri, haftalık ders programı, nakil durumu, şube yazılı ortalamaları ve devamsızlık bilgilerine ulaşmak mümkündür. Öğretmenler de bu bilgileri görebilir ve öğrencilerin not girişlerini sistem üzerinden yapabilir. Sistemde öğrencileri ilgilendiren çeşitli duyurular da ana sayfa üzerinden yapılır. E-Okul ile öğrenciler tarafından dönem sonlarında sürekli merak konusu olan takdir-teşekkür hesaplama işlemi de yapılabilir. Hesaplama işlemi için, öğrencinin tüm ders notlarının öğretmenler tarafından E-Okul sistemine girilmiş olması gereklidir. Tüm notlar girildikten sonra görünür hale gelen yıl sonu başarı puanı ile takdir belgesi mi teşekkür belgesi mi alınacağı hesaplanabilir.

NeOldu.com / Eğitim

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
240
241
242
243
244
245
246
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 2
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2021 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.