Dünyanın Ömrü Bitiyor Mu?

Dünyanın Ömrü Bitiyor Mu?
27.06.201512:08

Fabrikalar, Enerji Santralleri, Atıklar ve daha bir çok etken Dünyamızın ömrünü kısaltıyor. Sizce bu süre ne kadar? Hep birlikte görelim.

Haber güncelleme tarihi 17.02.2018 09:04

Yapılan araştırmalara göre çevresel değişimler dünyanın rutin işleyişini bozmakta ve gelecekte tüm canlı türlerinin neslinin tükenmesine sebep olacaktır. Araştırmanın detaylarında en son yaşam türleri başkalaşımlar sonunda 2.8 milyar yıl sonra dünyadan silinecek.

Astrobiyolog Jack O’Malley Raporu

İngiliz gökbilimci astrobiyolog Jack O’Malley James, okyanusların 2 milyar yıl içinde yok olacağını, geriye Mars’a benzeyen kurumuş kum tepeleri ile ötürülü bir coğrafya kalacağını belirtti.

O’Malley’in tahminlerine göre yaklaşık 1 milyar yıl sonra buharlaşma oranları artacak, Karbondioksit oranları düşecek, azalan karbondioksit ile hayvan ve bitkilerin yok olması söz konusu olacak ve Dünya üzerinde hayatta kalan canlılar sadece mikroplar olacak. Okyanuslar buharlaşacak geride kuru bir gezegen kalacak.  O’Malley ayrıca “tüm yaşam formlarının suya ihtiyaç duyduğunu hatırlatarak gelecekte su, küçük birikintilerde, dünyanın hala soğuk kalabilen yüksek zirvelerinde, mağaralarda ve yer altında olacak” dedi.


Yeni Dünyalar Arayışı

Dünya bu hali aldığında artık canlıların mevcut şartlar da yaşaması zor olacak. Yapılan tahminlere göre bir kaç asır öncesinden bu tablonun nezaman cereyan edeceği belli olacak. Peki o zaman insanlık hala var olursa ne yapacak?

Jack O’Malley, Samanyolu Galaksisinde yaklaşık 100 milyar gezegen olduğunu bunların yaklaşık 10 milyar tanesinin dünya ile benzerlik gösterdiği ve gelecekte insanlığın bu gezegenlere her nekadar zor olsada göç edebilmek için teknolojilerini geliştirmeye çalıştıklarını belirtmektedir.  

 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
26
1
0
1
1
4
50
👏
👎
😍
😥
😱
😂
😡
  • Yorumlar 0
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 - 2022 NeOldu.com
Burada yer alan yazılı ve görsel içerik, izinsiz olarak,
kısmen ya da tamamen kopyalanamaz başka yerde kullanılamaz.